Usuń wirusa CryLocker

Instrukcja usuwania wirusa CryLocker

Czym jest Wirus CryLocker?

Wirus Cry został zaaktualizowany – wirus CryLocker

Społeczność wirtualna została zaskoczona nowym wirusem ransomware – CryLocker pojawil sie w sieci. Cyber zagrozenie jest nieco zmieniona wersja oprogramowania wirusowego Cry za którym stoi Centralna Agencja Ochrony. Hakerom udalo sie stworzyc komunikat dla uzytkownikow ktorych to alarmuje sie z pomoca potencjalnych wirusow militarnych. Ze wzgledu duze wrazenie jakie moze na tobie wywrzec ten wirus pamietaj ze hakerom wlasnie na tym zalezy abys sie bal. Po prostu nie marnuj czasu i usun oprogramowanie CryLocker tak szybko jak to tylko mozliwe. W tym celu mozesz skorzystac z oprogramowania FortectIntego. Jezeli nie usuniesz w pore tego zagrozenia to moze ono generowac jeszcze wiecej problemow. Zrozumiale jest to ze nie wyobrazasz sobie wiekszych strat jesli program zdolal juz zablokowac twoje pliki. Jednak nie trac nadziei na odzyskanie plikow poniewaz nasi badacze twierdza ze ciagle mozna odzsyfrowac te pliki. Wszystko co mozesz teraz zrobic to po prostu usunac oprogramowanie CryLocker.

Cyber przestepcy coraz to czesciej podejmuja wspolprace z nieslawnym oprogramowaniem takim jak CryptoWall czy tez CryptoLocker. Nie tylko nazwa jest utrzymana w podobnym tonie, ale tez oprogramowanie ma podobny styl do wczesniej wspomnianych wirusow. Podobnie, kolejne programy korzystaja z serwerow kontrolujacych do zbierania informacji dotyczacych systemow operacyjnych uzytkownikow. Co wiecej hakerzy sa podejrzewani o to ze maja narzedzia deszyfrujace na wlasny uzytek. W porownaniu z poprzednimi wersjami oprogramowania Cry, ostatnia wersja wyglada na znacznie odswiezona. Wirus jest w stanie przesylac znaczne ilosci danych do roznorakich adresow IP korzystajac z UDP – protokół danych użytkownika. Pozwala to na utrzymanie ruchu miedzy uzytkownikiem a siecia. Wirus stara sie takze udostepniac dane o uzytkowniku na stronach takich jak Imgur.com oraz Pastee.org. Kolejna nowa rzecza w tym wirusie jest to ze korzysta z polaczenia wifi dzieki ktoremu jest w stanie namierzyc lokalizacje swojej ofiary.

CryLocker ma tendencje do szyfrowania duzej ilosci roznego rodzaju zdjec, plikow audio a takze plikow wideo z tego powodu hakerzy staraja sie generowac tak duzo szkod jak to tylko mozliwe. W konsekwencji mozesz spotkca wiele plikow z rozszerzeniem .cry widocznych przy zainfekownych plikow. Dodatkowo wirus ma tendencje do usuwania wszelkich kopii zapasowych dostepnych na twoim komputerze nawet tych z poprzednich wersji systemu z pomoca komendy vssadmin delete shadows /all /quiet. Oznacza to ze masz dosc nikle szanse na odblokowanie swoich plikow. Dodatkwo warto zauwazyc ze wirus przesyla wiadomosc uzytkownikowi poprzez plik Recovery_[random_characters].html oraz plik !Recovery_[random_characters].txt. Oprogramowanie oczekuje wplaty 1.1bitcoina (okolo 1900zl) wzamian za odszyfrowanie plikow.

W jaki sposob oprogramowanie moze przeniknac do mojego systemu?

Wirus jest rozpowszechniany najczesciej poprzez maile ze zlosliwymi zalacznikami. Metoda rozpowszechniania polega najczesciej na dodawaniu zlosliwych zalacznikow i wysylaniu maili z nieznajomych adresow. Oprocz tego nalezy uwazac poniewaz wraz z uplywem czasu caly czas rosnie zagrozenie zwiazane z tego typu oprogramowaniem. Ostatnimi czasy hakerzy zaczeli wysylac zlosliwe wiadomosci email zwiazane z rzekomym zwrotem podatku, nie nalezy panikowac, instytucje rzadowe nigdy nie wysylaja tego typu zawiadomien poprzez wiadomosc email, jest to zwykle oszustwo. Dodatkowo warto zaopatrzyc swoj system w sprawdzone oprogramowanie antyszpiegujace takie jak na przyklad FortectIntego ktore bedzie w stanie skutecznie wykryc jak i usunac zlosliwe oprogramowanie takie jak CryLocker.

Poradnik usuwania oprogramowania ransomware

Najlepszym sposobem na usuniecie tego typu oprogramowania jest skorzystanie z oprogramowania do ochrony twojego komputera takiego jak FortectIntego lub tez Malwarebytes. Tego typu aplikacje sa w stanie poradzic sobie z najtrudniejszym przeciwnikiem w doslownie kilka chwil. Jak tylko zakonczy sie proces usuwania zlosliwego oprogramowania pomysl o sposobie odzyskania swoich zaszyfrowanych plikow. Biorac pod uwage zlozonosc problemu proponujemy ci kilka rozwiazan na dole tej strony. Moga pomoc ci z odzyskaniem waznych tresci. Dodatkowo jezeli nie jestes w stanie dokonczyc procesu usuwania nie krepuj sie skorzystac z poradnika usuwania plikow dostepnego na naszej stronie.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa CryLocker

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń CryLocker korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem CryLocker. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie CryLocker

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania CryLocker z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez CryLocker mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Jak w praktyce wyglada korzystanie z Data Recovery Pro?

Aplikacja jest wyjatkowo przydatna jezeli chodzi o odzyskanie danych po wylaczeniu prady czy tez slabym funkcjonowaniu twoich aplikacji. Jednakze moze byc takz przydatna jezeli chodzi o odzyskanie plikow po walce z oprogramowaniem CryLocker.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu CryLocker.
 • Przywróć je

Korzystanie z CryLocker Decrypter

Do czasu az eksperci nie znajda sposobu na pelne odszyfrowanie plikow nie repuj sie korzystac z narzedzia do deszyfrowania plikow, powinno zadzialac w niektorych przypadkach, kliknij tu.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed CryLocker i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach