Usuń wirusa Chrominio Message Center (Darmowe instrukcje) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Wirus Chrominio to wyskakująca wiadomość oferująca instalcję podejrzanych aplikacji

Wirus Chrominio Message Center

Chrominio Message Center to program adware będący jednym z wariantów wirusa Chromium. Fałszywe wyskakujące okienko wyświetla wiadomość domagającą się aktualizacji Chromium. Ofiary są jednak przekierowywane na podejrzane strony promujące fałszywe oprogramowanie, takie jak optymalizatory, dodatki, paski narzędzi, rozszerzenia i podobne. Dodatkowo, wirus Chrominio może inicjować inne sponsorowane treści wyświetlając zwodnicze wyniki wyszukiwania, wyświetlając reklamy zagnieżdżone bezpośrednio w Google Chrome lub innej przeglądarce oraz przekierowywać użytkowników na niebezpieczne domeny.

Nazwa Wirus Chrominio Message Center; wirus Chrominio
Powiązania wirus Chromium
Typ Adware; porywacz przeglądarki
Poziom zagrożenia Średni. Może instalować fałszywe dodatki – nie modyfikuje jednak systemu
Objawy Wyskakujące okienka z reklamami i sugestiami zakupu oprogramowania
Dystrybucja Załączniki w spamie
Eliminacjaa Najlepszym narzędziem do usunięcia niepożądanej aplikacji jest ReimageIntego

Irytujące wiadomości Chrominio Message Center mogą pojawić się za każdym razem podczas sesji przeglądarkowych. Ponieważ okienko pojawia się niespodziewanie i posiada wszystkie prawdziwe loga Chromium, użytkownicy mogą się pomylić i uznać to oszustwo za prawdziwą wiadomość. Okienko to nie ma też przycisku „X” – jedynym dostępnym przyciskiem jest „Configure”.

Następująca wiadomość pojawia się w wyskakującym okienku:

Chromino Message Center
New Chromium version is available
Would you like to install the latest version?
[configure] button

Jeśli użytkownik kliknie na przycisk „Configure”, zostanie poproszony o podanie swoich danych osobowych (imię, nazwisko, email, szczegóły kart płatniczych) bądź zaprezentuje się mu fałszywe, bezużyteczne oprogramowanie. Dodatkowo, użytkownik może przypadkowo zapisać się do usług, jakich nie potrzebuje, a z jego karty kredytowej będą cyklicznie wyciągane pieniądze (zazwyczaj 50 dolarów co tydzień bądź miesiąc). Niestety, ofiary nie rozumieją, że zaakceptowały to samemu. dlatego bądź czujny – naucz się rozpoznawać oszustwa.

Wirus Chrominio Message został stworzony w jednym celu – generacji przychodu dzięki niewinnym użytkownikom. Za każdym razem, gdy użytkownik zostanie nakłoniony do instalacji podejrzanej aplikacji, twórca adware'a otrzymuje pieniądze. Schemat ten nosi nazwę pay-per-install, i promuje złych deweloperów oaz autorów adware. Dlatego też nie opóźniaj eliminacji wirusa Chrominio – nie pozwól kanciarzom czerpać zysków z zaburzenia twoich wrażeń z oglądania sieci.

Programy Adware zazwyczaj zbierają wiele informacji nie identyfikujących użytkownika (w niektórych wypadkach, takie oprogramowanie może też zbierać cenne dane – eksperci określają je wtedy jako spyware, a Chrominio Message Center nie jest w tym wyjątkiem. Program ten może:

 • śledzić twoją aktywność na Twitterze i innych mediach społecznościowych;
 • dostać się do twojej historii wyszukiwania i sprawdzać, jakie oferty Cię interesują;
 • obserwować twoje ulubione filmy, gry i muzykę;
 • oglądać informacje na temat twojego dostawcy internetu oraz adres IP.

Informacje te są później wykorzystywane w celach marketingowych. Zespół Virusai.lt chce, byś wiedział, że twórca tworzy, dopasowuje i modyfikuje treści w zależności od twoich preferencji, by Cię zmylić. W taki sposób, reklamodawcy mogą zapewnić, że ulubione produkty będą nabywane od nich zamiast z wiarygodnych źródeł.

Powinieneś usunąć wirusa Chrominio z Twojego komputera wraz ze wszystkimi powiązanymi komponentami. Najlepszym sposobem na to jest użycie ReimageIntego bądź innego programu anty-malware. Te profesjonalne aplikacje mogą przeskanować Twój cały system i usunąć zagrożenia – wliczając te, które adware mógł zainstalować bez Twojej wiedzy.

Adware Chrominio Message CenterWirus Chrominio Message Center to program pokazujący wiele zwodniczych wiadomości z treściami reklamowymi.

Adware może się ukrywać w środku bundli oprogramowania

Potencjalnie niepożądane aplikacje s tworzone by przynosić profity swoim deweloperom – nie użytkownikom końcowym. Ofiary adware'a celowo nie umieszczają na swoim komputerze programu, który jedyne co robi, to spamuje – nikt za takimi aplikacjami nie przepada. Dlatego, twórcy podejrzanych aplikacji korzystając z bundlingu oprogramowania, by zainfekować tak dużo komputerów, jak to tylko możliwe.

Wspomniana technika pozwala twórcom freeware i shareware dodawać opcjonalne komponenty do instalatorów i ukrywać je w opcjach Instalacji Zaawansowanej. Użytkownicy zaś zazwyczaj nie zwracają uwagi na instalację programów i chcą, by ta zakończyła się jak najszybciej. Z tego powodu wybierają instalację Szybką bądź Zalecaną, która kończy się instalacją innych, niepożądanych aplikacji.

Po wybraniu Instalacji Zaawansowanej upewnij się, że usuniesz pola przy optymalizatorach, rozszerzeniach przeglądarki, kreatorach PDFów i innych podejrzanych aplikacjach. Możemy Cię zapewnić, że większość oferowanych aplikacji jest bezużyteczna i tylko zaśmieci Tobie komputer.

Eliminacja wirusa Chrominio Message Center

Aby usunąć wirusa Chrominio, powinieneś wykorzystać profesjonalny program anty-malware i wykonać z jego pomocą skan systemu. Opcja ta pozwali na wykrycie wszystkich komponentów, jakie mógł zainstalować adware, a następnie je szybko wyeliminować.

Jeśli jesteś obeznany z komputerami, możesz też usunąć Chrominio Message Center ręcznie. Metoda ta może być dłuższa i wymaga twojej uwagi. Po usunięciu adware'a, musisz się upewnić, że wszystkie ustawienia przeglądarki zostaną zresetowane – niektóre niepożądane aplikacje zmieniają je bez ostrzeżenia. Dlatego też przewiń stronę na dół i zobacz, jak przywrócić ustawienia wszystkich przeglądarek.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Chrominio Message Center:

Usuń Chrominio Message Center z rodziny systemu Windows

Pozbądź się wirusa Chrominio Message Center z systemu Windows OS w następujący sposób:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Chrominio Message Center oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Chrominio Message Center lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Chrominio Message Center z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimChrominio Message Center czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Chrominio Message Center z Internet Explorer (IE)

Wyeliminuj porywacza przeglądarki z Internet Explorera:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Chrominio Message Center oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Chrominio Message Center. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Chrominio Message Center z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Chrominio Message Center powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Chrominio Message Center z Mozilla Firefox (FF)

Oczyść Firefoksa:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Chrominio Message Center oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Chrominio Message Center. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Chrominio Message Center z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Chrominio Message Center oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Chrominio Message Center. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Chrominio Message Center z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Chrominio Message Center i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Chrominio Message Center. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Chrominio Message Center i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach