Skala niebezpieczeństwa:  
  (8/100)

Usuń wirusa Chromestart.info (Aktualizacja 2021) - Poprawione instrukcje

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Jakie uszkodzenia może spowodować wirus Chromestart.info?

Wirus Chromestart.info to porywacz przeglądarki rozpowszechniający się jako opcjonalny komponent w paczkach oprogramowania. Ze względu na sposób dystrybucji, jego pojawienie się na komputerze jest zaskoczeniem dla wielu użytkownikow komputerów. Gdy ludzie uruchamiają zainfekowaną wyszukiwarkę, zauważają, że ich strona główna została zmieniona.

Ta podejrzana domena staje się domyślna wyszukiwarką, a czasem także i adresem nowej karty. Proste rozwiązania, takie jak zamiana tej strony na wybraną przez Ciebie, nie zadziałają. Po ataku Chromestart.info, niektóre ze skrótów i wpisów rejestru Windows zostay zmienione w taki sposób, by zmusi Cie do korzystania z tej wyszukiwarki. Kilka nieudanych prób resetu ustawień przeglądarki może prowadzić do zawiedzenia i wściekłości. Korzystanie z tej wyszukiwarki nie jest jednak opcją.

Obrazek prezentujący wirusa Chromestart.infoObrazek odsłania główne cechy wirusa Chromestart.info

Mimo, że przypomina ona Google i mówi o czerpaniu wyników z silnika Custom Google, nie warto na niej polegać. Ogólnie mówiąc, porywacze przeglądarki to nieprzyjazne narzędzia marketingowe promujące sponsorowane strony i zwiększające ruch z nimi związany, generują reklamy promujące różnorodne programy, produkty czy usługi. Z tego powodu mogą zalać Twoją przeglądarkę wyskakującymi oknami, reklamami w tekście lub innych formach, a dodatkowo wyniki wyszukiwania mogą zawierać masę sponsorowanych linków.

Niestety, część z nich może być fałszywa, a nawet niebezpieczna. Dzięki nim możesz zainfekować komputer kolejnymi wirusami lub stać się ofiarą internetowego oszustwa. Jak widzisz, porywacz uniemożliwia przeglądać sieć bezpiecznie i efektywnie. Powinienes rozpoczć usuwanie Chromestart.info ponieważ zapobiegnie ono spotkaniu z innymi zagrożeniami oraz mierzenia się z jeszcze większymi problemami komputera.

Ta potencjalnie niechciana aplikacja nie jest groźną infekcją komputerową. Nie jest na tyle silna, by się rozpowszechniać i samemu infekować komputery. Nie może przez to też uszkodzić systemu. Jednakże część przekierowań Chromestart.info nie jest taka niewinna. Jak już wspomnieliśmy, ten denerwujący pasożyt może inicjować przekierowania, zmieniać wyniki wyszukiwania i dostarczać intruzywne reklamy. Z tych powodów przeglądanie Internetu staje się nie tylko uciążliwe, lecz również niebezpieczne.

Pamiętaj, że niektóre reklamy nawet na rzetelnych stronach mogą zawierać malware, przekierowywać na strony phishingowe bądź wrabiać w instalację fałszywego oprogramowania antywirusowego. Ważne jest trzymać się z dala od tych reklam i unikać korzystania z tej wyszukiwarki. Możesz myśleć, że klikasz na bezpieczny wynik wyszukiwania lub interesującą ofertę; możesz jednak wylądować na groźnej witrynie internetowej.

Zamiast bać się przeglądania sieci, powinieneś natychmiast usunąć Chromestart.info i wrócić do regularnych nawyków przeglądania sieci. Automatyczne usuwanie z pomocą ReimageIntego lub innego programu anty-malware zajmie tylko kilka minut – nie powinieneś więc się wahać i rozpocząć eliminację już teraz.

Jakie metody są wykorzystiwane do dystrybucji porywacza?

Na początku, wspomnieliśmy o tym, że wirus Chromestart.info nie jest w stanie się samemu rozpowsechniać ani infekować komputerów. W rzeczy samej, potrzebuje on pomocy innych aplikacji i pozwolenia od właściciela komputera na wejście do systemu. Porywacz może się znaleźć w komputerze więc tylko wtedy, gdy obydwa warunki zostaną spełnionw.

Twórcy tego wirusa korzystają ze strategi bundlingu oprogramowania by rozpowszechniać swoją aplikację jako „dodatkowe pobierania” w paczce oprogramowania. Gdy użytkownicy instalują nowe programy z ustawieniami Podstawowymi/Standardowymi, dają oni pośrednie przyzwolenie wszystkim dołączonym aplikacjom na wniknięcie do systemu. Miej na uwadze, że instalator nie informuje wtedy o dodatkowych aplikacjach. Jednakże, możesz uniknąć porywacza Chromestart.info i innych aplikacji niepożądanych.

W wypadku instalacji nowego oprogramowania, musisz wybrać ustawienia Zaawansowane/Własne i nie spieszyć się z kolejnymi krokami instalatora. Niektóre z nich mogą zawieraż pola pozwalające na instalację innych aplikacji lub wyrażające zgodę na zmianę obecnej wyszukiwarki domyślnej. Odznasz wszystkie te sugestie i kontynuuj instalację.

Usuwanie wirusa Chromestart.info?

Moment, w którym znajdziesz Chromestart.info jako swoją stronę główną powinien stać sie początkem analiz. Modyfikacja ta informuje o małej infekcji ukrywającej się w twoim systemie komputerowym. Obawy i odwlekanie nie są zalecane, gdyż jest prosty i szybko sposób na usunięcie Chromestart.info. Skorzystaj z pomocy profesjonalnego oprogramowania do usuwania malware i wykonaj nim skan zainfekowanego komputera.

W ciągu paru minut wybrany przez ciebie program znajdzie i usunie porywacza przeglądarki wraz z jego wszystkimi komponentami. Jeśli jednak chcesz spędzić więcej czasu i usunąć Chromestart.info ręcznie, możesz to zrobić. Bą tylko ostrożny i trzymaj się przygotowanej przez nas instrukcji. Poza tym, nie zapomnij sprawdzić i naprawić wszystkich przeglądarek znajdujących się w komputerze; nie tylko tych, z których najczęściej korzystasz.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Chromestart.info:

Usuń Chromestart.info z rodziny systemu Windows

Instrukcje te przeprowadzą Cię przez proces usuwania Chromestart.info. Korzystaj z nich ostrożnie i usuń porywacza przeglądarki wraz z jego wszystkimi komponentami z komputera i przeglądarek.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Chromestart.info oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Chromestart.info lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Chromestart.info ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Chromestart.info z systemu Mac OS X

Porywacze przeglądarek rzadko atakują system Mac OS X; Dzieją się jednak dziwne przypadki. Jeśli więc zostałeś zainfekowany wirusem Chromestart.info, skorzystaj z instrukcji poniżej i usuń go.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimChromestart.info czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Chromestart.info z Internet Explorer (IE)

Porywacze przeglądarek mogą instalować podejrzane dodatki bez Twojej wiedzy. Usuń je od razu.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Chromestart.info oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Chromestart.info. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa Chromestart.info z Microsoft Edge

Skorzytaj z tego poradnika, by naprawić i zresetować Microsoft Edge po ataku Chromestart.info.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Chromestart.info powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Chromestart.info z Mozilla Firefox (FF)

Usuń z listy rozszerzeń wszystkie podejrzane wpisy powiązane z Chromestart.info. Następnie, zresetuj ustawienia Mozilli Firefox i ustaw odpowiednią wyszukiwarkę i stronę domową.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Chromestart.info oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Chromestart.info. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Chromestart.info z Google Chrome

Upewniej się, że porywacz nie zainstalował żadnych dodatkowych rozszerzeń do Google Chrome. Jeśli znajdziesz jakieś nieznane, czy podejrzane wpisy, usuń je przed resetem ustawień przeglądarki.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Chromestart.info oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Chromestart.info. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Chromestart.info z Safari

Napraw Safari po ataku korzystajac z następujących poradników.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Chromestart.info i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Chromestart.info to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Chromestart.info. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-chromestart-info-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Chromestart.info virus