Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa Cassiopessa.com (Darmowy poradnik)

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Wyszukiwarka Cassiopessa.com – czy jest bezpieczna?

Cassiopessa.com jest porywaczem przeglądarki, który jest uważany za potencjalnie niepożądany program (PUP). Choć wygląda jak normalna wyszukiwarka, nie należy jej ufać. Zrobiliśmy badania na temat tej aplikacji i zauważyliśmy, że jest związana z innymi stronami internetowymi. Co więcej, strona ta może zastąpić swoją stronę startową bez twojej oficjalnej zgody.

Pozwól nam najpierw wyjaśnić, jak działa ten porywacz przeglądarki. Przede wszystkim, może być zainstalowany obok innych darmowych programów, a gdy dotrze do systemu komputerowego, instaluje rozszerzenie Cassiopessa.com na twoich przeglądarkach internetowych.Może wpłynąć na Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Internet Explorer i wiele innych przeglądarek internetowych. Po zainstalowaniu swojego podejrzanego rozszerzenia zmienia ustawienia przeglądarki i ustawia wyszukiwarkę Cassiopessa.com jako stronę główną, nową kartę, a także domyślną wyszukiwarkę. Bądź ostrożny – nie zaleca się korzystania z niej.

Cassiopessa.com hijack

Zauważono, że dostarcza sponsorowanych wyników wyszukiwania – i co najważniejsze, ta szkodliwa strona jest sponsorowana przez firmy trzecie, które chcą promować swoje strony internetowe. To właśnie dlatego współpracują z twórcami porywacza Cassiopessa.com. Wyszukiwarka Cassiopessa.com może wyświetlać normalnie wyglądające wyniki wyszukiwania, ale należy pamiętać, że ten program może ukryć zwodnicze hiperłącza dołączone do tych wyników. To oznacza, że kliknięcie wyniku wyszukiwania może spowodować przekierowanie Cassiopessa.com do strony internetowej osób trzecich, której nie spodziewałeś się odwiedzić. Należy pamiętać, że strony te mogą być niebezpieczne lub nosić szkodliwą zawartość na ich serwerach. Zalecamy, aby nie godzić się na instalowanie żadnych programów, aktualizacji oprogramowania lub plików z takich stron w ogóle, ponieważ takie pliki mogą być zaraźliwe. Poza tym, ten porywacz przeglądarki funkcjonuje w tle, ale zauważyliśmy, że może znacznie spowolnić system komputerowy. Jeśli nie chcesz doświadczyć spowolnienia systemu lub irytujących przekierowań, nie należy używać ani przechowywać Cassiopessa.com PUP na komputerze. Zalecamy usunięcie go za pomocą ReimageIntego (program anty-malware, który automatycznie wykrywa i usuwa zagrożenia dla komputera).

W jaki sposób Cassiopessa.com porwał mój komputer PC?

Wielu użytkowników komputerów nie ma pojęcia, dlaczego nagle ich strona startowa została zastąpiona inną stroną WWW. To dlatego, że nie znają żadnych informacji na temat programów porywających przeglądarki i jak są one rozprowadzane. Pozwól nam dostarczyć ci takich informacji. Programy przejmujące kontrolę nad przeglądarką i inne potencjalnie niepożądane aplikacje są rozpowszechniane poprzez techniki dystrybucji powiązanej (potwierdzona metoda dystrybucji oprogramowania). To łączenie polega na pakowaniu kilku programów w jeden pakiet oprogramowania. Jednak takie opakowanie na ogół zadanie wyglądać jak jeden program. Z tego powodu, przed instalacją jakiegokolwiek freeware, na komputerze musisz przeprowadzić kilka kontroli bezpieczeństwa. Zazwyczaj, darmowe programy mają tendencję do promowania oprogramowania firm trzecich, które mogą być zainstalowane w tym samym czasie kiedy instalujesz żądany program. Jak to się dzieje? Takie programy wydają się sugerować „opcjonalne pliki do pobrania”, jednak takie sugestie są ukryte pod „zaawansowanym” lub „niestandardowym” trybie instalacji. Aby je ujawnić, trzeba wybrać te ustawienia instalacji kiedy tylko instalujesz nowy program na komputerze. Następnie można odmówić zainstalowania takich dodatków poprzez rezygnację ze zgody, aby je zainstalować.

Jeśli strona Cassiopessa.com już pojawiła się w przeglądarce, proponujemy usunięcie jej. Na stronie 2, można znaleźć instrukcje, jak ręcznie odinstalować ten program.

Jak pozbyć się tego intruza PC?

Wirus Cassiopessa.com jest denerwujący, ale można łatwo wyeliminować go na własną rękę, ponieważ nie jest szkodliwym zagrożeniem komputera. Może narazić system na różnego rodzaju ryzyko, ale nie jest szkodliwy sam w sobie. Jednak nie zmienia to faktu, że wciąż jest bezużyteczny – istnieje wiele alternatywnych wyszukiwarek, które są o wiele bezpieczniejsze niż Cassiopessa.com. Jeśli chcesz wyrzucić tego pasożyta komputera i ustawić inną witrynę jako stronę główną, postępuj zgodnie z wytycznymi usuwania, któe podajemy poniżej. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy podczas próby usunięcia tego intruza PC, nie wahaj się i wyślij do nas pytanie. Powodzenia!

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Cassiopessa.com:

Usuń Cassiopessa.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Cassiopessa.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Cassiopessa.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Cassiopessa.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimCassiopessa.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa Cassiopessa.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Cassiopessa.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Cassiopessa.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Cassiopessa.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Cassiopessa.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Cassiopessa.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Cassiopessa.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Cassiopessa.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Cassiopessa.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Cassiopessa.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Cassiopessa.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Cassiopessa.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach