Usuń wirusa Calendar (Poradnik usuwania wirusa) - Poradnik łatwego usuwania

Instrukcja usuwania wirusa Calendar

Czym jest Wirus Calendar?

Wirus Calendar to termin używany do opisywania utrzymujących się powiadomień pochodzących ze złośliwych domen

Wirus Calendar

Wirus Calendar to kampania opracowana przez osoby wywołujące zagrożenia, która umieszcza fałszywe powiadomienia w kalendarzu, a użytkownikom sugeruje się odwiedzenie oszukańczych stron internetowych. Te wątpliwe wpisy wydają się pojawiać znikąd, a ponieważ do ich wyświetlania używana jest wiarygodna aplikacja, użytkownicy czasami zaczynają klikać na znajdujące się w nich linki, które mogą prowadzić na złośliwe strony. Powiadomienia od wirusa Calendar skłaniają do odebrania dostępnych prezentów, infekują telefon malware lub wyglądają jak zwykłe wiadomości promocyjne. W rezultacie użytkownicy mogą zainfekować swoje urządzenia malware lub przypadkowo zasubskrybować bezużyteczne usługi.

W większości przypadków użytkownicy wierzą, że aktywność wirusa Calendar powiązana jest z malware, chociaż wcale tak nie jest. W większości przypadków oszukańcze techniki (maile z phishingiem, fałszywe powiadomienia na podejrzanych stronach, itd.) są używane, by dodać wpisy w kalendarzu na iPhonie lub Androidzie lub dodać złośliwy profil na tych urządzeniach. Dlatego jedynym sposobem na pozbycie się tych utrzymujących się komunikatów ze spamem od Calendar jest usunięcie tych wpisów. Pamiętaj, że takim adresom URL jak notice-iphone.club or alert-booster.club nigdy nie powinno się ufać.

Nazwa Wirus Calendar
Typ Scam/Malware na Mac
Powiązane Aplikacje mobilne typu kalendarz, usługi
Objawy Urządzenie staje się wolniejsze i zupełnie znikąd zaczynają się pojawiać wpisy czy wydarzenia w kalendarzu; powoduje przekierowania do usług reklamowych, stron reklamowych, okna pop-up lub bannery o wątpliwej treści
Uszkodzenia Oszukańcze witryny i powiadomienia pop-up narażają użytkownika na potencjalnie złośliwą treść i mogą powodować bezpośrednie pobranie potencjalnie niechcianych programów lub malware na urządzenie. Co więcej, reklamodawcy online mogą uzyskać dostęp, śledzić, gromadzić i sprzedawać informacje o twoich nawykach przeglądania Internetu
Dystrybucja Scam rozprzestrzenia się na tych samych oszukańczych stronach reklamowych, które wywołują przekierowania, wyświetlają reklamy, itp.
Eliminacja Aby pozbyć się wirusa Calendar, będziesz musiał uzyskać dostęp do jego ustawień i pozbyć się wydarzenia, które zostało dodane bez pozwolenia. Dodatkowo, jeśli kliknąłeś na linki, upewnij się, że przeskanowałeś swoje urządzenie oprogramowaniem anty-malware
Repair Aby uzyskać lepszą wydajność urządzenia, jak również usunąć niepotrzebne pliki i resztki złośliwego oprogramowania, przeskanuj je za pomocą FortectIntego

Wirus Calendar może pojawiać się na wielu urządzeniach, włączając w to komputery z systemem operacyjnym Windows/macOS, jak również na telefonach iPhone i na androidzie. Użytkownicy mówią , że zostali zainfekowani wirusem Calendar na iPhone i kwestionują bezpieczeństwo swoich urządzeń, ponieważ takie alerty mogą wydawać się albo niebezpieczne, albo powiązane z malware.

Odmiany wirusa Calendar obejmują wiadomości takie jak Wygrałeś iPhone X Max z AppleStore lub Twój iPhone Xs Max jest gotowy do odbioru, które pochodzą z następujących stron:

W rzeczywistości istnieje mnóstwo różnych domen, które mogą powodować zmiany w kalendarzu. Wszystko co dzieje się na twoim urządzeniu bez pozwolenia powinno być potraktowane poważnie, chociaż wiele osób chciałoby usunąć wirusa Calendar zwyczajnie ze względu na jego natrętną naturę.

Wirus Calendar jest (zazwyczaj) kampanią wymierzoną w urządzenia Apple, skupiającą się na oszukańczych reklamach i powiadomieniach push, które powodują kliknięcia i pozwolenia, przez co wydarzenia mogą zostać dodane do aplikacji kalendarz. Kiedy ludzie zaczynają widzieć te wpisy i inną natrętną treść, próba ich odrzucenia, usunięcia lub zamknięcia dodatkowych okien pop-up i powiadomień, które pojawiają się po przekierowaniu lub kliknięciu na podane hiperłącze, staje się trudnym procesem.

Wirus Calendar może wysyłać powiadomienia z następujących domen (jak również wielu innych):

Wydarzenie zostaje automatycznie dodane do kalendarza i kiedy nadejdzie właściwa data, dostajesz o nim powiadomienie. Wyskakujące powiadomienia wielokrotnie pojawiają się na twoim ekranie, nakłaniając cię do kliknięcia na nie i odwiedzenia stron lub potwierdzenia czegoś. Nie powinieneś dać się nabrać na scam z wirusem Calendar, ponieważ – jeśli klikniesz na linki i wprowadzisz swoje dane osobowe – możesz zainfekować swoje urządzenie złośliwym oprogramowaniem lub doznać znacznych szkód finansowych.

Interakcja ze spamem może prowadzić do wielu scenariuszy. Najgorszymi z nich mogłyby być przekierowania stron phishingowych , techniki powodujące zbieranie wrażliwych danych lub szpiegujące malware. Jeśli zostałeś narażony na jakiekolwiek materiały związane ze stronami reklamowymi, promocjami oprogramowania i innymi wprowadzającymi w błąd treściami, spróbuj usunąć wirusa Calendar poprzez zamknięcie tych okien przeglądarki i sprawdzenie systemu pod kątem śladów malware.

Wirus Calendar na iPhone'aWirus Calendar to oszukańcza kampania, która dodaje do kalendarza fałszywe wpisy z nieuczciwymi twierdzeniami o wygranych przez ciebie iPhone'ach lub o potencjalnych zagrożeniach, by przyciągnąć twoją uwagę.

Wirus Calendar może powodować wiele powiadomień push i w ten sposób budzić wątpliwości. Ponadto ciągłe zaproszenia z kalendarza, oferty i wyprzedaże od użytkowników, których nie rozpoznajesz, są spamem. Aplikacja kalendarz iCloud i inne aplikacje mogą automatycznie powiadamiać o każdym powiadomieniu, a spamerzy wykorzystują tę funkcję na swoją korzyść.

Niestety, dla tego problemu nie ma konkretnego rozwiązania i istnieje wiele wersji tego samego wirusa Calendar z powiadomieniami. Nie możesz oznaczyć tych zaproszeń jako spam lub zapobiec wysyłaniu ich przez osoby spoza twoich kontaktów, ale zaproszenia mogą być odrzucone i użytkownicy mogą na nie reagować negatywnie. Możesz narazić się na to zagrożenie również poprzez odpowiadanie na e-maile ze scamem, kiedy wszystkie przyciski mówiące Zezwalaj lub Blokuj wywołują te same powiadomienia.

Wyskakujące powiadomienia prowadzą do przekierowań, do podejrzanych lub złośliwych stron lub fałszywych wydarzeń w kalendarzu. Pozostawia cię to z trudnymi pytaniami i kilkoma metodami usuwania wirusa Calendar. Ponieważ jest to zagrożenie, któremu udało się zmienić właściwości kalendarza, może ono również zmienić ustawienia twojego urządzenia, dodać pliki, programy lub wyłączyć niektóre funkcje. Musisz wziąć to pod uwagę i upewnić się, że wyeliminowałeś wszelkie potencjalne ryzyko powtarzania się tych natrętnych oznak.

Wirus Calendar oparty jest na taktyce i objawach charakterystycznych dla potencjalnie niechcianych programów, więc aby pozbyć się malware i potencjalnie powiązanych programów i włamywaczy, powinieneś wykonać skan anty-malware na zaatakowanym urządzeniu i poszukać potencjalnych intruzów. W ten sposób możesz zakończyć działanie adware, które wywołuje dodatkowe natrętne zachowania oraz okna pop-up, przekierowania z materiałami komercyjnymi.

Jednak wirus Calendar dodaje wydarzenia z linkami do podejrzanych stron, które mogą powodować instalację podejrzanego lub nieuczciwego oprogramowania poprzez twierdzenie, że twoje urządzenie jest dotknięte malware lub jest potencjalnie narażone na wirusy. Oszukańcze wydarzenia i inne wpisy prowadzą do mnóstwa niebezpiecznych witryn i żaden z tych linków nie powinien zostać otwarty. Istnieje wiele różnych infekcji i technik, które mogą zostać użyte bezpośrednio na stronie, aby zebrać informacje o twoich nawykach przeglądania Internetu lub by rejestrować naciśnięcia klawiszy bezpośrednio na docelowych domenach.

Spam Calendar

Złośliwe domeny powiązane ze scamem wirusa Calendar

Wiele domen można wykorzystać tak, aby dostarczać podejrzane powiadomienia bezpośrednio na ekrany użytkowników. Te utrzymujące się komunikaty wykorzystują socjotechnikę, by skłonić użytkowników do kliknięcia na link, a następnie do zrobienia czegoś, czego oczekują od nich oszuści.

Niezależnie od technik, wszyscy twórcy wirusa Calendar dążą wyłącznie do jednego celu, którym są pieniądze – czy to cennych danych osobowych, które mogłyby być sprzedane do celów marketingowych, czy też instalacji niechcianych programów, za które firmy zewnętrzne otrzymują prowizję lub narażenia użytkownika na natrętne reklamy. Poniżej znajdują się najczęściej spotykane domeny, które aktywnie rozpowszechniają wirusa Calendar.

Notice-iphone.club

Notice-iphone.club to jeden z najbardziej aktywnych adresów, które są wykorzystywane do dostarczania spamu Calendar w postaci wydarzeń w kalendarzach ofiar. W większości przypadków użytkownicy odwiedzają strony o złej reputacji, które zapewniają jakiś rodzaj użytecznych funkcjonalności, takich jak transmisje telewizyjnych show, gry online, filmy porno, itp. Te strony są zazwyczaj pełne natrętnych reklam, które mogą wyskakiwać pozornie znikąd dokładnie w momencie, kiedy użytkownicy dotykają swoich ekranów. W rezultacie zaczynają oni widzieć powiadomienia z Notice-iphone.club.

Komunikaty wirusa Calendar z Notice-iphone.club są oparte na geolokalizacji, więc użytkownicy mogą widzieć komunikaty phishingowe w swoim ojczystym języku – jest to bardzo typowe dla treści reklamowych. Zazwyczaj treść powiadomień zawiera komunikaty od domniemanego cichego wielbiciela, wiadomości z pogróżkami, które twierdzą, że telefon jest zagrożony, stwierdzenia dotyczące infekcji malware, itp., więc użytkownicy mogą widzieć wpisy Calendar, takie jak: ”Kate wysłała ci (5) zdjęć”, ”Jesteś zagrożony online”, ”Pozbądź się złośliwych ataków ze swojego iPhone’a!”, ”Ostrzeżenie o wirusach – sprawdź ochronę TERAZ”, itp. Jak widać, powinieneś usunąć okna pop-up od Notice-iphone.club, zamiast klikać w linki zawarte w powiadomieniach tego scamu.

Alert-booster.club

Alert-booster.club to kolejna domena, która infiltruje iPhone’y natrętnym spamem Calendar. Tak, jak w przypadku innych podobnych oszustw, włamanie ma miejsce, gdy użytkownicy zaakceptują zaproszenie z kalendarza za pośrednictwem wiadomości e-mail lub gdy przypadkowo klikną na link przesyłany ze złośliwej strony internetowej.

Po dokonaniu wpisu wirusa Calendar, użytkownicy zaczynają otrzymywać za pośrednictwem swoich telefonów wyskakujące okienka Alert-booster.club o różnej zawartości. W większości przypadków osoby odpowiedzialne za ten scam wykorzystują fałszywe wiadomości w celu nastraszenia użytkowników i sprawienia, by pobrali nieznane aplikacje, dostarczyli dane osobowe poprzez zarejestrowanie się w rzekomo użytecznej usłudze lub odwiedzili strony internetowe z wątpliwymi treściami.

W żadnym wypadku nie powinieneś klikać na wyskakujące komunikaty od Alert-booster.club, które mówią:

 • Wirusy na twoim iPhone’ie?! WYCZYŚĆ JE TERAZ

 • Zapewnij sobie ochronę online, kliknij teraz!

 • Kto chce darmową subskrypcję Apple Music?

 • Twój telefon nie jest chroniony! Kliknij, by chronić.

 • Itd.

Powiadomienia wirusa Calendar

Oszustwa stają się coraz bardziej podstępne

Śmieciowe powiadomienia mailowe zawierają zaproszenia i dodatkowe wyskakujące okienka z przyciskami Akceptuj lub Odrzuć. Niestety, niezależnie od tego na który przycisk klikniesz, wszystkie z nich uruchamiają tę samą funkcję. W niektórych przypadkach taki oszukańczy materiał prowadzi do dalszych przekierowań powiadomień push lub możesz napotkać pochodzące stamtąd bezpośrednie okna pop-up na swoim pulpicie, zainstalować potencjalnie niechciany program lub wirusa – nawet tego nie zauważając.

Eksperci zauważają, że ta interakcja może być również potrzebna oszustowi, by upewnić się, że twój adres e-mail jest aktywny i można na niego wysyłać kolejne wiadomości ze spamem i treści zawierające malware. Powinieneś po prostu usunąć otrzymany e-mail, który wzbudza wątpliwości lub jest podejrzany ze względu na treść lub początkowego nadawcę. To prawdopodobnie najlepszy sposób na uniknięcie spamowych kampanii i narażenia się na te podejrzane usługi i materiały online.

Ponadto, te przekierowania, strony z fałszywymi komunikatami o infekcjach malware, inne zagrożenia, loterie, nagrody, itp. są oznakami potencjalnie niechcianego programu lub intruza typu adware. To ta aplikacja inicjuje przekierowania i ciągłe pojawianie się podejrzanych stron internetowych z wątpliwą zawartością.

Potencjalnie niechciane programy rozprzestrzeniają się podczas instalacji freeware, kiedy osoba, która pobiera pożądane oprogramowanie wybiera zalecane lub szybkie opcje i automatycznie pozwala włamywaczom na dostanie się do urządzenia. Musisz wybrać Zaawansowane lub Niestandardowe opcje instalacji, a co ważniejsze, polegać na oficjalnych developerach i dostawcach aplikacji, by w ogóle uniknąć tego wstępnego pakietowania.

Pozbądź się wszelkich potencjalnie niechcianych programów, które mogą wywoływać scammerską kampanię wirusa Calendar

Ponieważ wirus Calendar jest zagrożeniem dotykającym różne części urządzenia, z czasem może on stać się dość niebezpieczny. Powinieneś wyczyścić urządzenie i wyeliminować potencjalnie niechciany program, który wywołuje te niechciane wpisy w kalendarzu lub może prowadzić do dodatkowych problemów z systemem. Istnieje wiele domen, które wywołują przekierowania do sponsorowanych lub powiązanych witryn i sprawiają, że kampanie ze scamem mają miejsce.

Powinieneś przejść do aplikacji Kalendarz i stuknąć Kalendarze na dole. Powinieneś zlokalizować wszystkie podejrzane kalendarze i stuknąć ’’i” w kółku, by uzyskać więcej informacji i opcji. Przewiń na dół, byś mógł nacisnąć Usuń Kalendarz. Następnie konieczne może być zablokowanie wyskakujących okien w przeglądarce i wyczyszczenie dodatkowo zainstalowanych rozszerzeń lub narzędzi. Aby to zrobić, podążaj za poniższym przewodnikiem usuwania wirusa Calendar.

Pamiętaj, że kiedy usuniesz wirusa Calendar ze swojego urządzenia manualnie, wciąż musisz przeprowadzić pełne sprawdzenie systemu używając programu anty-malware lub narzędzia zabezpieczającego, by upewnić się, że wszystkie części podejrzanego programu zostały wyczyszczone, a ich działanie zakończone. Polegaj na profesjonalnych narzędziach, by uniknąć dodatkowego ryzyka i niebezpieczeństwa zainstalowania malware, nawet tego nie zauważając.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Calendar

Usuń Calendar z systemu Mac OS X

Jeśli w jakiś sposób wirus Calendar powiązany jest z adware lub innymi potencjalnie niechcianymi programami, wyczyść urządzenie, by uniknąć problemów

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimCalendar czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus Calendar i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus Calendar po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus Calendar. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Pamiętaj, by wyczyścić wszystkie podejrzane instalacje w swoich przeglądarkach, aby potencjalnie niechciane programy nie mogły dalej ingerować w twoje urządzenie.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus Calendar i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Calendar i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach