Usuń wirusa Android Police

Instrukcja usuwania wirusa Android Police

Czym jest WIrus Android Police?

Czym jest wirus Android Police?

Wirus Android Police (lub tez Android virus) jest złosliwa infekcja ktora zostala po raz pierwszy wychwycona w internecie w maju 2014 roku. Jednakze wyglada na to ze ostatnimi czasy zostala zaktualizowana i w tym momencie rozpowszechnia sie w internecie. Faktem jest to ze niektore osoby twierdza ze jest to oprogramowanie ransomware takie jak FBI virus. Jendakze glowna roznica miedzy wirusem Android Police a takze oprogramowaniem ransomware jest to ze moze on przeniknac do telefonow jak i tabletow wlaczajac system Android. Oprocz tego nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa stwierdzili ze jest mniej zlosliwy.

Wirus Android Police jest zwiazany z Koler.A BKA Trojan, który dosc czesto jest aktywowany zaraz po instalacji aplikacji z podejrzanej strony z portalu z ktorego mozesz pobierac oprogramowanie, zaraz po kliknieciu na odtwarzacz ktory moze aktualizowac program do odtwarzania mediow lub tez po wejsciu na strone z tresciami dla doroslych lub tez po wejsciu na podejrzana strone. Jak tylko trojan zostanie aktywowany to niemalze natychmiast blokuje on twoj komputer i dostarcza falszywe komunikaty mowiace o duzej ilosci cyber zagrozen na twoim komputerze ktore skutkuja jego zablokowaniem. Przykladem moze byc komunikat Android Police:

ATTENTION!
Your phone has been blocked up for safety reasons listed below.
All the actions performed on this phone are fixed.
All your files are encrypted.
CONDUCTED AUDIO AND VIDEO.

Wiadomosc jest wyswietlana zgodnie z lokalizacja komputera uzytkownika, który jest sledzony poprzez system GPS a takze wirusa Android Police. Konsekwenctnie tego typu wiadomosci moga pojawiac sie w roznych jezykach. Przy okazji warto wspomniec ze zostaja one wysylane do GVU (Gesellschaft zur Verfolgung von Urheberrechtsverletzungen), ktory to jesrt organizacja ktora dziala na korzysc tworcow – walczy z piractwem tresci w sieci. Ludzie najczesciej sa obwiniani o nielegalne pobieranie plikow, sa straszeni tym ze powinni zaplacic grzywne w wysokosci 300$ i sluzby narodowe sprawdza ich nielegalna dzialalnosc, tak wiec powinienes niemalze natychmiast zaplacic grzywne. Jednakze powinienes pamietac tak ze o tym ze jest to kolejne oszustwo, ktore nie ma nic wspolnego z autorytetem panstwowym. Zaraz po zaplaceniu grzywny mozesz stracic pieniadze a takze dane swojej karty bankowej na rzecz cyber przestepcow co zacheca ich do popelnienia wiekszej ilosci przestepstw.

W jaki sposób wirus Android Police może przeniknąć do mojego telefonu?

Istnieje barzdo wiele metod jakich uzywaja cyber przestepcy do rozpowszechnianai tego typu infekcji takich jak Android Police. Najczesciej ta i podobne jej infekcje zostaja pobrane na komputer w momencie odwiedzania nielegalnych stron czy tez stron pornograficznych z pomoca narzedzi mobilnych. Tego typu strony moga zawierac naprawde podejrzane tresci takie jak falszywe aktualizacje, zainfekowane linki i tym podobne problemy, które raz klikniete moga aktywowac trojany i infekowac twoj komputer z pomoca wirusa Android Police. Oprocz tego nasze badania pokazuja ze ten program malware moze przenikac do roznego rodzaju urzedzen. Oczywiscie nie wyglada na to ze nie zainstalowales tej aplikacji ze strony Play Store; jednakze jezeli chcesz pobierac aplikacje ze niesprawdzonych zrodel czy tez niepewnych portali to dosc latwo mozesz skonczyc z powaznym zagrozeniem na swoim komputerze. Dlatego tez jezeli chcesz aby twoje narzedzie zostalo bezpieczne trzymaj sie z daleka od podejrzanych stron. Nigdy nie klikaj na podejrzanie wygladajace linki, komunikaty ani reklamy ktore pochodza z podejrzanych zrodel. Oprocz tego powinienes zainstalowac na swoim komputerze sprawdzone oprogramowanie antyszpiegujace i pamietac o jego biezacej aktualizacji.

W jaki sposób usunąć wirusa Android Police?

Jezeli podejrzewasz ze wirus Android Police moze ukrywac sie na twoim telefonie czy tez innym urzadzeniu z androidem to polecamy ci sprawdzic twoj system z pomoca BullGuard Mobile Security, ktory jest zdolny do wykrywania podejrzanych i zlosliwych plikow, oprogramowania malware czy tez innych wirusow. Oczywiscie tego typu infekcje moga blokowac oprogramowanie antyszpiegujace celem zabezpieczenia sie przed usunieciem. Jezeli wlasnie teraz przez to przechodzisz to powinienes zresetowac swoje urzadzenie z systemem Android do trybu awaryjnego i uruchomic BullGuard Mobile Security:

  1. Znajdz przycisk uruchamiania i wcisnij go przez kilka sekund az zobaczysz menu. Nastepnie wylacz system.
  2. Jak tylko pokaze sie okno dialogowe to zresetuj swoj komputer do trybu awaryjnego a nastepnie wcisnij przycisk OK

Jezeli nie zadziala to u ciebie to wylacz swoje narzedzie a nastepnie wlacz je. Jak tylko sie wlaczy klikaj przyciski Menu, Ścisz, Podgłoś lub tez Ścisz i jeszcze raz Podgłoś celem przejscia do Trybu awaryjnego

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach