Skala niebezpieczeństwa:  
  (67/100)

Usuń wirusa LeakerLocker (Poradnik usuwania wirusa) - Poradnik

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Malware

LeakerLocker – malware na Androida zauważone przy przeglądaniu Google Play

Wirus ransomware LeakerLocker

LeakerLocker to nowy wariant ransomware'a na Android zauważony podczas rozpowszechniania się jako dwie aplikacje w sklepie Google Play – „Wallpapers Blur HD” and „Booster & Cleaner Pro.“ Ten mobilny malware nie potrafi szyfrować plików – grozi jednak wyciekiem informacji o użytkowniku jeśli ten nie zapłaci 50$ okupu w ciągu 72 godzin.

Wirus LeakerLocker blokuje ekran i wyświetla wiadomość w momencie pobrania jednej z zainfekowanych aplikacji przez użytkownika. Treść wiadomości mówi o informacjach, jakie zostaną udostępnione, jeśli przestępy nie otrzymają „skromnego zadośćuczynienia” w określonym czasie:

 • Osobiste zdjęcia;
 • Numery kontaktowe;
 • Wysyłane i odebrane SMSy;
 • Historia wiadomości;
 • Wiadomości z Facebooka;
 • Historia Chrome;
 • Pełna treść emaili;
 • Historia lokacji GPS.

Oszuści twierdzą, że wszystkie dane osobiste zostały przesłane na ih zabezpieczoną chmurę, przez co usunięcie ransomware'a nie ochroni twoich osobistych plików i danych. Jednakże te słowa mogą być tylko zagrywką zastraszającą mającą na celu zdobycie jak największej liczby pieniędzy. Nie powinieneś spieszyć się więc z kliknięciem „Kontynuuj” i dokończeniem transakcji.

Nikt nie wie, czy oszuści skopiowali Twoje pliki, czy mogą je opublikować lub czy dotrzymają słowa po otrzymaniu okupu. Badania wykazały, że malware może dostać się do pewnych danych poprzez komunikację ze swoim serwerzem zarządzania i kontroli (C&C). Sytuacja jednak nijak ma się do tej, w jaką oszuści chcą, byś wierzył.

Co więcej, nawet jeśli zapłacisz okup , przestępcy później mogą zażądać więcej. Początkowe 50$ może być zaledwie początkiem większego wyciągania Twoich pieniędzy. Lepiej więc usunąć LeakerLockera z Androida.

Kasacja wirusa LeakerLocker wymaga nie tylko deinstalacji złośliwych apek, ale również przeszukania innych podejrzanych kompunentów w systeie. Zadanie może wydawać się skomplikowane – sugerujemy więc skorzystanie z przyjaznego dla użytkowników mobilnych oprogramowania – na przykład Reimage Reimage Cleaner Intego.

LeakerLocker
LeakerLocker grozi udostępnieniem prywatnych informacji, jeśli ofiara nie wyśle okupu w ciągu 72 godzin.

Dwie złośliwe aplikacje dostępne w sklepie Google Play

Ta odmiana wirusa Android rozpowszechnia się poprzez dwie apki na sklepie oficjalnym:

 • Wallpapers Blur HD;
 • Booster & Cleaner Pro.

Badacze ogłosili informacje o tych aplikacjach, przez co Google już je usunęło ze sklepu. Mogą jednak rozpowszechniać się wciąż poprzez nieoficjalne źródła. Do momentu odkrycia LeakerLockera przez ekipę McAfee, obydwie aplikacje zostały pobrane tysiące razy.

Zgodnie z analizą, “Wallpapers Blur HD” zostało pobrane około 5-10 tysięcy razy. Liczba instalacji “Booster & Cleaner Pro” jest niższa – ta złowroga aplikacja została pobrana tylko 1-5 tysięcy razy. Aplikacja ma wysoką ocenę – widząc jednak opinie użytkowników łatwo wykazać, że są one fałszywe.

Użytkownicy “Wallpapers Blur HD” mówią o potrzebie dostępu przez aktualiację do wielu danych niezwiązanych z działaniem aplikacji – np. dostępu do kontaktów czy SMSów. Chcemy zwrócić uwagę na to, że przed instalacją aplikacji warto przeczytać informacje o potrzebnych dostępach.

Jeśli aplikacja, którą chcesz zainstalować, pyta się o masę informacji niepotrzebnych do jej działania, nie powinieneś dawać jej dostępu. W tym wypadku to oczywiste, że aplikacja od tapet nie potrzebuje do działania np. listy Twoich kontaktów.

Nie wiadomo, jakie kraje najmocniej ucierpiały z powodu tego malware. Zgodnie z wstepnymi danymi Stany Zjednoczone, Kanada i Wielka Brytania mogą otwierać stawkę.

Usuń LeakerLocker z Twojego telefonu z Androidem

Bez wątpienie kasowanie tego wirusa wymaga deinstalacji powiązanych z nim apek (“Wallpapers Blur HD” i “Booster & Cleaner Pro”) z telefonu. Zalecamy też dokładne przeskanowanie systemu odpowiednim programem i pełną eliminację komponentów powiązanych z malware.

Malware może jednak zablokować działanie Reimage Reimage Cleaner Intego bądź innej aplikacji. W tym wypadku musisz zrestartować Androida w Trybie Awaryjnym w następujący sposób:

 1. Wciśnij przycisk zasilania i trzymaj go do momentu pokazania menu. Wybierz opcję Wyłącz.
 2. Pojawi się okno dialogowe pytające się o uruchomienie komputera w trybie awaryjnym. Kliknij OK.

Jeśli zaś nie możesz uruchomić ponownie swojego sprzętu bądź też skasować LeakerLockera ręznie, skorzystaj z naszego poradnika odnośnie kasowania wirusów z Androida. Poradnik znajduje się tutaj.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

O autorze

Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-leakerlocker-ransomware-virus.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: LeakerLocker ransomware virus