Usuń wirusa “Error: 0x8007042C” (Przekręt Wsparcia Microsoft) - Poradnik usuwania wirusów

Instrukcja usuwania wirusa “Error: 0x8007042C”

Czym jest Wirus błędu 0x8007042C?

Wyskakująca informacja o błędzie 0x8007042C: brdziej straszak niż zagrożenie

Wirus błędu 0x8007042C

Wirus błędu 0x8007042C działa jako ostrzeżenie przygotowane przez fałszywe wsparcie techniczne. Możesz się na nie natknąć podczas odwiedzenia spreparowanej strony internetowej. Pobranie przerobionego programu także może wywołać takie ostrzeżenia.

Zwykle, takie alarmy mają za zadanie przerazić użytkownika informując o znalezieniu luki w zainstalowanym Firewallu próbie instalacji ransomware'ów w systemie. Po zauważeniu takich ostrzeżeń, użytkownik powinien natychmiast usunąć tego wirusa.

Autorzy takich podstępnych projektów liczą na to, że ofiara uzna ich ostrzeżenie za prawdziwe, po czym skontaktuje się z oszustami podającymi się za wsparcie techniczne MIcrosoftu. Złośliwy kod dodatkowo spowalnia komputer i notorycznie uruchamia zwodnicze okienka informujące o znalezionym malwarew systemie, który może wywołać następujące szkody:

 • Możliwa utrata danych;
 • Kradzież tożsamości;
 • Utrata haseł do e-maili/sieci społecznościowych/osobistych;
 • Kradzież informacji przechowywanych na komputerze.

Okienko informujące o „Error: 0x8007042C” sugeruje połączenie z numerem +1-844-699-8351. Pod żadnym pozorem nie dzwoń na ten numer, ani na żaden inny podsuwany przez takie okienka bądźstrony internetowe namawiające do kontaktu z „certyfikowanym wsparciem technicznym” Microsoftu. Osoby rzeczywiście znajdujące się pod telefonem będą korzystać z każdej możliwej metody na wyciągnięcie pieniędzy z błahych powodów. Oszuści zwykle informują o probleach, które są skutkiem poważnej infekcji systemu. W rzeczywistości jednak takie wiadomości to nic innego jak zwykły kłam. Naciągacze zwykle wykonują jedną z następujących rzeczy:

 • Proszą o dostęp zdalny do komputera z pomocą normalnych programów do zapewniania dostępu zdalnego typu TeamViewer lub LogMeIn;
 • Namawiają do zakupu oprogramowania zabezpieczającego o znacznie zawyżonych cenach;
 • Proszą o ważne dane osobiste, takie jak imię, nazwisko, adres e-mail lub informacje do konta bankowego.

Fałszywe wsparcie techniczne 0x8007042CWirus błędu 0x8007042C nastawiony jest na straszenie ofiar i przekonywanie ich do kontaktu z fałszywym wsparciem technicznym systemu Windows.

Współpraca z udawanym wsparciem technicznym, chcącym naprawić komputer poprzez dostęp zdalny bądż telefon, nie należy do mądrych posunięć. Jeśli zadzwonisz do nich, będą namawiać do otwierania określonych folderów systemowych i wpisywania różnych komend w polecenie Uruchom bądź w wiersz poleceń. Jeśli więc zauważyłeś informacje o błędzie 0x8007042C, usuń wirusa z nimi związanego tak szybko, jak możesz. Sugerujemy skan systemu programem takim, jak FortectIntego i pozwolenie mu na fachowe rozwiązanie problemu.

Dystrybucja wirusów fałszywego wsparcia technicznego

Twórcy takich wirusów nastawiają się na podstępne dostanie się do systemu. Między innymi zmuszają użytkowników do instalacji ich kodu poprzez dołączanie go do popularnych, darmowych programów. Mogą też jednak rozpowszechniać swój kod z pomocą spamu i nielegalnych łated do istniejęcych programów. Bądź czujny i odpowiedzialnie wybieraj, jakie oprogramowanie instalujesz

Zalecamy zapoznanie się z opiniami innych użytkowników i sprawdzenie zaufania witryny, na której znaleźliśmy link do pobrania. Ważna jest takża instalacja aplikacji z poprawnymi ustawieniami. Jeśli to możliwe, nie korzystaj z Domyślnej/Standardowej wersji instalacji. Zamiast tego wybierz instalację Zaawansowaną/Uzytkownika, dzięki której możliwe będzie wyłączenie niebezpiecznych komponentów z procesu instalacji.

Zwróć uwagę na to, że fałszywa wiadomość może być powiązana z określoną stroną. Zwykle są to strony związane z grami bądź streamingiem filmów. W celu uniknięcie ponownego spotkania z tym błędem, zadbaj o aktualną wersję oprogramowania zabezpieczającego.

Jak usunąć okienka mówiące o błędzie 0x8007042C?

Jeśli opisane wiadomości dzień w dzień spowalniają koputer i irytują twoją osobę, pozbądź się wirusa błędu 0x8007042C jak najszybciej. Ciężko wykryć program, który wysyła takie wiadomości – istnieją przypadki, w których wirus nie zostawia pojedynczego programu wysyłającego, w zamian modyfikując wartości Rejestru Systemu. Zalecamy skorzystanie z fachowego programu anty-spyware bądź anty-malware.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa “Error: 0x8007042C”

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Przed uruchomieniem programu anty-malware, warto uruchomić ponownie komputer w oparciu o poniższy poradnik:

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed “Error: 0x8007042C” i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach