Skala niebezpieczeństwa:  
  (39/100)

Usuń wirusa “Error: 0x8007042C” (Przekręt Wsparcia Microsoft) - Poradnik usuwania wirusów

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Malware

Wyskakująca informacja o błędzie 0x8007042C: brdziej straszak niż zagrożenie

Wirus błędu 0x8007042C

Wirus błędu 0x8007042C działa jako ostrzeżenie przygotowane przez fałszywe wsparcie techniczne. Możesz się na nie natknąć podczas odwiedzenia spreparowanej strony internetowej. Pobranie przerobionego programu także może wywołać takie ostrzeżenia.

Zwykle, takie alarmy mają za zadanie przerazić użytkownika informując o znalezieniu luki w zainstalowanym Firewallu  próbie instalacji ransomware'ów w systemie. Po zauważeniu takich ostrzeżeń, użytkownik powinien natychmiast usunąć tego wirusa.

Autorzy takich podstępnych projektów liczą na to, że ofiara uzna ich ostrzeżenie za prawdziwe, po czym skontaktuje się z oszustami podającymi się za wsparcie techniczne MIcrosoftu. Złośliwy kod dodatkowo spowalnia komputer i notorycznie uruchamia zwodnicze okienka informujące o znalezionym malwarew systemie, który może wywołać następujące szkody:

 • Możliwa utrata danych;
 • Kradzież tożsamości;
 • Utrata haseł do e-maili/sieci społecznościowych/osobistych;
 • Kradzież informacji przechowywanych na komputerze.

Okienko informujące o „Error: 0x8007042C” sugeruje połączenie z numerem +1-844-699-8351. Pod żadnym pozorem nie dzwoń na ten numer, ani na żaden inny podsuwany przez takie okienka bądźstrony internetowe namawiające do kontaktu z „certyfikowanym wsparciem technicznym” Microsoftu. Osoby rzeczywiście znajdujące się pod telefonem będą korzystać z każdej możliwej metody na wyciągnięcie pieniędzy z błahych powodów. Oszuści zwykle informują o probleach, które są skutkiem poważnej infekcji systemu. W rzeczywistości jednak takie wiadomości to nic innego jak zwykły kłam. Naciągacze zwykle wykonują jedną z następujących rzeczy:

 • Proszą o dostęp zdalny do komputera z pomocą normalnych programów do zapewniania dostępu zdalnego typu TeamViewer lub LogMeIn;
 • Namawiają do zakupu oprogramowania zabezpieczającego o znacznie zawyżonych cenach;
 • Proszą o ważne dane osobiste, takie jak imię, nazwisko, adres e-mail lub informacje do konta bankowego.

Fałszywe wsparcie techniczne 0x8007042CWirus błędu 0x8007042C nastawiony jest na straszenie ofiar i przekonywanie ich do kontaktu z fałszywym wsparciem technicznym systemu Windows.

Współpraca z udawanym wsparciem technicznym, chcącym naprawić komputer poprzez dostęp zdalny bądż telefon, nie należy do mądrych posunięć. Jeśli zadzwonisz do nich, będą namawiać do otwierania określonych folderów systemowych i wpisywania różnych komend w polecenie Uruchom bądź w wiersz poleceń. Jeśli więc zauważyłeś informacje o błędzie 0x8007042C, usuń wirusa z nimi związanego tak szybko, jak możesz. Sugerujemy skan systemu programem takim, jak ReimageIntego i pozwolenie mu na fachowe rozwiązanie problemu.

Dystrybucja wirusów fałszywego wsparcia technicznego

Twórcy takich wirusów nastawiają się na podstępne dostanie się do systemu. Między innymi zmuszają użytkowników do instalacji ich kodu poprzez dołączanie go do popularnych, darmowych programów. Mogą też jednak rozpowszechniać swój kod z pomocą spamu i nielegalnych łated do istniejęcych programów. Bądź czujny i odpowiedzialnie wybieraj, jakie oprogramowanie instalujesz

Zalecamy zapoznanie się z opiniami innych użytkowników i sprawdzenie zaufania witryny, na której znaleźliśmy link do pobrania. Ważna jest takża instalacja aplikacji z poprawnymi ustawieniami. Jeśli to możliwe, nie korzystaj z Domyślnej/Standardowej wersji instalacji. Zamiast tego wybierz instalację Zaawansowaną/Uzytkownika, dzięki której możliwe będzie wyłączenie niebezpiecznych komponentów z procesu instalacji.

Zwróć uwagę na to, że fałszywa wiadomość może być powiązana z określoną stroną. Zwykle są to strony związane z grami bądź streamingiem filmów. W celu uniknięcie ponownego spotkania z tym błędem, zadbaj o aktualną wersję oprogramowania zabezpieczającego.

Jak usunąć okienka mówiące o błędzie 0x8007042C?

Jeśli opisane wiadomości dzień w dzień spowalniają koputer i irytują twoją osobę, pozbądź się wirusa błędu 0x8007042C jak najszybciej. Ciężko wykryć program, który wysyła takie wiadomości – istnieją przypadki, w których wirus nie zostawia pojedynczego programu wysyłającego, w zamian modyfikując wartości Rejestru Systemu. Zalecamy skorzystanie z fachowego programu anty-spyware bądź anty-malware.

 

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa “Error: 0x8007042C”:

Usuń “Error: 0x8007042C” korzystająć z Safe Mode with Networking

Przed uruchomieniem programu anty-malware, warto uruchomić ponownie komputer w oparciu o poniższy poradnik:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń “Error: 0x8007042C”

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie “Error: 0x8007042C”.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed “Error: 0x8007042C” i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-error-0x8007042c-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: “Error: 0x8007042C” virus