Usuń wirusa Apple (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, sty 2020

Instrukcja usuwania wirusa Apple

Czym jest Wirus Apple?

Wirus Apple jest rodzajem malware, które nielegalnie wykorzystuje nazwę giganta technologicznego Apple w fałszywych alertach

Wirus Apple

Wirus Apple to termin obejmujący różne oszustwa związane z rzekomą pomocą techniczną, zagrożenia typu adware oraz malware przeznaczone do infiltracji wyłącznie urządzeń Mac. Różne scamy i kampanie phishingowe obierają za cel takie komputery, aby uzyskać cenne informacje czy nawet pieniądze bezpośrednio od ofiary . Malware dla Mac stało się prawdziwym problemem obszaru cyberbezpieczeństwa w ostatnich latach, chociaż ludzie wciąż wierzą, że komputery Mac są generalnie wolne od wirusów i cyber-intruzów. To błędne myślenie prowadzi do ataków malware i kampanii adware podczas których zagrożone są dane osobowe, dane z komputera, a nawet pieniądze.

Wirus Apple to rodzaj cyberinfekcji, które – w większości przypadków – udają komunikaty od Apple lub innego legalnego dostawcy oprogramowania czy też firmy. Powiadomienia często pokazują nawet wykrycie malware lub ostrzeżenia o potencjalnych atakujących i uszkodzeniach. Wszystkie te twierdzenia są fałszywe i to oszuści są tymi, którzy mogą uszkodzić twój komputer lub zainfekować twój system oprogramowaniem typu malware.

Nazwa Wirus Apple
Typ Malware
Oznaki Fałszywe komunikaty z ostrzeżeniami, alerty systemowe, fałszywe wykrycie malware
Rozpowszechnianie Zwodnicze techniki takie jak podpinanie się pod inne oprogramowanie, inne programy, kampanie rozsyłające spam
Wersje
 • Oszustwa związane ze wsparciem technicznym,

 • Oszustwa drogą mailową,

 • Oszustwa oparte na adware.

Główne taktyki Nastraszenie ludzi tak, by zadzwonili na podany numer lub zainstalowali podejrzane oprogramowanie
Usuwanie Zaufane narzędzia anty-malware i pełny skan systemu mogą pomóc usunąć wirusa Apple

Wirus Apple może być ustawiony tak, by generował wiele funkcji i wpływał na różne części urządzenia, które zostało obrane za cel. Główny cel i taktyka zależą od oszusta stojącego za zagrożeniem. Jednakże inżynieria społeczna jest główną techniką, na której opierają się te wszystkie ataki .

Możesz stwierdzić, że na twoim urządzeniu jest wirus Apple lub inne oprogramowanie typu malware, gdy:

 • urządzenie zaczyna zachowywać się nierówno i nieoczekiwanie ulega awarii lub się zawiesza,

 • działanie komputera zaczyna być spowolnione,

 • ekran wypełniają reklamy, banery i przekierowania,

 • nagle znikąd pojawiają się aplikacje, narzędzia lub zawartość przeglądarki.

Niestety, ludzie wierzą, że wirus Apple nie jest realnym zagrożeniem i kontynuują przeglądanie różnych wątpliwych stron internetowych, gdzie rozprzestrzeniane mogą być złośliwe materiały. Jest to główna technika rozpowszechniania różnych cyberzagrożeń, a zwłaszcza tych, które polegają na oszukiwaniu ludzi przy pomocy fałszywych alertów systemowych i komunikatów o malware. To z tego powodu te powiadomienia pojawiają się nie wiadomo skąd.

Malware AppleWirus Apple to typ malware, które skupia się na urządzeniach Apple, w tym iPhonach i komputerach.

Główny cel wirusa Apple – nieświadomi użytkownicy komputerów stacjonarnych

Wirus Apple atakuje komputery, iPady, iPhony i inne urządzenia z systemem operacyjnym Mac. Ludzie mogą dać się nabrać na oszustwo, gdy wiadomość przypominająca tę od oficjalnych dostawców pojawia się w przeglądarce – szczególnie wtedy, gdy ekran jest zablokowany i jedynym powiadomieniem jest to, które informuje o problemach związanych z malware lub uszkodzeniem systemu. W takim przypadku zaleca im się, aby wybrali podany numer celem kontaktu ze wsparciem technicznym Apple.

Gdy alert informujący o problemach związanych z komputerem lub o możliwym ryzyku pojawia się zupełnie znikąd, nie dziwi fakt, że możesz dać się nabrać i wybrać numer wskazany w alercie. Miej jednak świadomość, że Apple nie jest firmą, która wyświetla tego typu komunikaty z numerami telefonu lub bezpośrednimi treściami promocyjnymi, ani nie usuwa wirusa Apple z komputera. Dzwoniąc, połączysz się z oszustami próbującymi naciągnąć cię na:

 • zapłacenie za bezużyteczne usługi,

 • pobranie fałszywego oprogramowania,

 • ujawnienie twoich danych osobowych.

Niestety, usunięcie wirusa Apple wymaga czegoś więcej niż tylko opuszczenia okna, ponieważ tego typu komunikaty są wynikiem infekcji, która już została uruchomiona na twoim urządzeniu. W większości przypadków wiadomość pojawia się raz i możesz wyjść z przeglądarki, by zakończyć proces. Jednakże kliknięcie na dowolną część zablokowanego ekranu lub wyskakujące okienka może prowadzić do instalacji narzędzi naśladujących legalne narzędzia lub dalszych wiadomości z fałszywymi ostrzeżeniami.

Nie wchodź w interakcje z tymi fałszywymi komunikatami i upewnij się, że pozbyłeś się wirusa Apple ze swojego systemu. Zdecydowanie zalecamy przeprowadzenie pełnego skanu systemu przy użyciu oprogramowania antywirusowego (FortectIntego lub podobnego), by mieć pewność, że po wirusie nie pozostał żaden ślad.

Aby pozostać bezpiecznym konieczne jest zignorowanie scamu Apple powodowanego przez adware

Adware to kolejny problem, który już od jakiegoś czasu nęka systemy Apple i pozostaje jednym z najbardziej znaczących z funkcjonujących zagrożeń. Choć metody infekowania mogą się różnić, większość użytkowników zazwyczaj instaluje adware niezamierzenie podczas otwierania shareware lub freeware. Kolejna (stosunkowo duża) część wirusów Apple pochodzi z zamierzonej instalacji – to zdarza się często, gdy użytkownicy nie są świadomi tego, że sugerowana aplikacja jest w rzeczywistości oprogramowaniem typu adware i po instalacji zacznie wyświetlać natrętne reklamy.

Choć adware najczęściej uważane jest raczej za coś uciążliwego niż za faktyczne zagrożenie, badacze bezpieczeństwa wskazali, że adware – tylko jeden z rodzajów wirusa Apple – to coś więcej. Prawdą jest, że większość programów typu adware jest raczej nieszkodliwa (choć irytująca), ale niektóre z oprogramowań obsługujących reklamy stosują crosslinking i znacząco modyfikują system, by wykonywać działania związane z wyświetlaniem reklam.

Oszustwa wirusa Apple na iPhonach

Głównym niebezpieczeństwem związanym z adware jest to, że użytkownicy często zabierani są na strony będące scamem lub wykorzystujące phishing, które zachęcają do pobrania fałszywego oprogramowania optymalizacyjnego lub próbują przekonać użytkowników, że powinni zadzwonić na numer wsparcia technicznego, by ''naprawić infekcję malware'', co może skończyć się stratami na setki dolarów.

Dlatego też nie powinieneś lekceważyć infekcji wirusem Apple – zadbaj o swój komputer, gdyż zaoszczędzi ci to wiele stresu w przyszłości.

Główne typy wirusa Apple

''Your Mac is infected with 3 viruses''

''Twój Mac jest zainfekowany 3 wirusami'' jest jednym z najbardziej znanych scamów powiązanych z wirusem Apple. Użytkownicy lądują zazwyczaj na stronie phishingowej albo przez przypadek (zostają przekierowani ze złośliwej witryny), albo gdy ich urządzania są zainfekowane adware. Podczas gdy większość programów wspieranych przez reklamy jest instalowana poprzez podpięcie się przez nie pod inne oprogramowanie, musisz pamiętać, że mogą się one znaleźć także w oficjalnych źródłach, dlatego też przed zainstalowaniem czegokolwiek sprawdź recenzje online.

Scam ''Twój Mac jest zainfekowany 3 wirusami'' twierdzi, że komputer Apple jest zagrożony oraz że dane osobowe takie jak informacje bankowe są narażone na ryzyko ujawnienia. Jest to sprytna sztuczka stosowana przez twórców wirusa Apple mająca na celu nastraszenie niedoświadczonych użytkowników komputerów, ponieważ oni nie rozumieją, że wykrywanie malware może odbyć się tylko przy pomocy dedykowanych skanerów antywirusowych.

Jeśli użytkownicy wykonają fałszywe skanowanie, zostaną zachęceni do zainstalowania fałszywego oprogramowania do optymalizacji systemu, takiego jak Advanced Mac Cleaner, Driver Tonic czy Mac Auto Fixer. W innych przypadkach ofiary mogą zostać poproszone o zadzwonienie pod fałszywy numer wsparcia technicznego po to, by następnie je oszukać i by zapłaciły za fikcyjne usługi.

Ostatnimi czasy stworzono wiele nazw domen, by forsować scam ''Twój Mac jest zainfekowany 3 wirusami'', a wśród nich znajdują się:

Nie ma wątpliwości, że wszystkie te strony są nieuczciwe i zawsze informują o infekcjach wirusami (takimi jak e.tre456_ worm_osx, który jest fałszywy), a także że dane osobowe są zagrożone. Fałszywa witryna nie tylko używa nazwy Apple, ale także logo, wersji systemu, daty i podobnych informacji, by oszukać ofiary i przekonać je, że te fałszywe ostrzeżenia pochodzą od legalnej firmy.

Jednakże cyberprzestępcy stojący za tymi witrynami i scamem nie mają nic wspólnego z gigantem technologicznym Apple. Nie zdziw się jednak, jeśli napotkasz wiadomości ''Twój Mac jest zainfekowany 3 wirusami'' również na innych stronach.

Aby zatrzymać przekierowania od ''Twój Mac jest zainfekowany 3 wirusami'', musisz zakończyć działanie wirusa Apple, który jest powiązany z adware na komputerze – albo przeskanuj swoje urządzenie za pomocą oprogramowania anty-malware, by pozbyć się potencjalnie niechcianych programów automatycznie, albo wykasuj wszystkie wpisy ręcznie. Dodatkowo, jeśli chcesz mieć pewność, że twoje urządzenie Apple działa dobrze, a wszystkie uszkodzenia spowodowane wirusem zostały naprawione, użyj FortectIntego.

Wirus Apple – scam ''Twój Mac jest zainfekowany 3 wirusami''

''Warning Virus Detected''

''Apple Warning Virus Detected'' to wariant wirusa Apple, który szczególnie powszechnie występuje na urządzeniach z iOS, takich jak iPhone czy iPad, chociaż użytkownicy komputerów również widzieli wiele podobnych przykładów. Wyskakujący komunikat pojawia się w przeglądarkach Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera lub innych w dowolnym momencie w trakcie surfowania po sieci i pokazuje różne fałszywe powiadomienia, by sprawić, że użytkownicy zadzwonią na fałszywy numer wsparcia technicznego.

W sieci istnieje wiele różnych wersji oszustwa „Apple Warning Virus Detected” – oto jednen z wyskakujących komunikatów, z którym mogą się spotkać użytkownicy:

Ostrzeżenie systemowe!

iPhone Apple jest zainfekowany wirusem i wymagane jest natychmiastowe działanie.

Kontynuuj i postępuj zgodnie z instrukcjami, by naprawić swój iPhone Apple. Nie zamykaj tego okna.

**Wychodzisz na własne ryzyko**

Inne fałszywe komunikaty twierdzą, że znaleziono wirusa z pornografią lub że nastąpiła awaria systemu i potrzebna jest jego natychmiastowa naprawa. Tak jak zwykle, wszystkie wiadomości są fałszywe i nie powinieneś płacić w związku z żadną z nich. Pospiesz się i usuń infekcję adware ze swojego urządzenia Apple.

''Virus alert from Apple''

''Alert Apple o wirusie'' jest kolejnym scamem, który próbuje podszyć się pod wsparcie techniczne Apple poprzez wyświetlanie użytkownikom fałszywych komunikatów. Przed zaufaniem im, użytkownicy powinni zdać sobie sprawę, że przeglądarki nie mogą wykonywać żadnego rodzaju skanowania systemu i że tylko dedykowane oprogramowanie zabezpieczające może naprawić problemy i wykryć malware na urządzeniu. Dlatego też, jeśli widziałeś jakikolwiek informacje sugerujące, że twój Apple został zainfekowany i że musisz podjąć natychmiastowe działanie, miej świadomość, że to scam, który powinien zostać zignorowany.

''Alert Apple o wirusie'' może twierdzić, że na twoim komputerze Mac lub iPhonie wykryto kilka wirusów oraz wyświetlać adres IP, wersję systemu i inne informacje. W przeciwieństwie do infekcji wirusami, takie informacje mogą być z łatwością przeskanowane, ponieważ twoje urządzenie jest połączone z Internetem – nie oznacza to, że te twierdzenia są uzasadnione i legalne.

Podobnie jak w przypadku innych oszustw, alert ''Virus alert from Apple'' również jest fałszywy, a jeśli wyskakujące okna pojawiają się ustawicznie, wirus Apple w systemie musi zostać odnaleziony i zlikwidowany.

''Apple wants to make changes''

''Apple chce wprowadzić zmiany'' to fałszywy wyskakujący komunikat, który może pojawić się w dowolnym momencie w trakcie pracy komputera. Niestety wyskakujące okno wygląda identycznie jak oryginalne podpowiedzi systemu macOS, więc tym razem użytkownicy mogą sądzić, że okienko jest wiarygodne i pochodzi od Apple.

W rzeczywistości to tylko kolejna sztuczka używana przez wirusa Apple. Korzysta on z wiarygodnie wyglądającego okna pop-up, które prosi ludzi o podanie ich własnych danych logowania. Podczas gdy większość scamów wykorzystujących rzekome wsparcie techniczne próbuje sprawić, by użytkownicy zainstalowali podejrzane aplikacje takie jak fałszywe narzędzia optymalizacyjne, ten trik inżynierii społecznej może wyciągnąć od nas dane logowania, które później mogą zostać wykorzystane do uzyskania zdalnego dostępu do komputera Mac.

W takim przypadku cyberprzestępcy mogą uzyskać dostęp do systemu i zainstalować takie zagrożenia jak keyloggery czy oprogramowanie do wykradania informacji. Te infekcje wirusem Apple mogą doprowadzić do strat finansowych, a nawet do kradzieży tożsamości. Dlatego też nigdy nie podawaj swoich danych logowania w fałszywych oknach takich jak ''Apple wants to make changes'' i użyj narzędzi do usuwania adware, by zatrzymać te niechciane komunikaty.

Wariant wirusa Apple: ''Apple chce wprowadzić zmiany''

''AppleCare And Warranty''

''AppleCare And Warranty'' to wirus Apple, którego spotkać można w Safari, Google Chrome i innych przeglądarkach. Choć z innymi oszustwami wymierzonymi w użytkowników komputerów Mac łączy go wiele podobieństw, to ta fałszywa strona internetowa próbuje imitować oryginalny design Apple, naśladując oficjalną stronę tej firmy. Oszuści próbują po prostu sprawić, by użytkownicy skojarzyli scam z programem AppleCare – rozszerzoną Gwarancją na produkty Apple.

Jednakże ''AppleCare and Warranty'' to scam. Daje do zrozumienia, że system jest zainfekowany wirusem, chociaż sam tekst nie jest zbyt wiarygodny – najprawdopodobniej został napisany przez osobę nieanglojęzyczną. Ten typ wirusa twierdzi, że:

Ochrona Internetu AppleCare and warranty uszkodzona!!! Zadzwoń do działu wsparcia technicznego na 1-888-621-0834

Podejrzana aktywacja wykryta na twoim adresie IP z powodu szkodliwego wirusa zainstalowanego na twoim komputerze. Ten wirus może także uszkodzić firewalla, co może skutkować utratą danych i awarią dysku twardego. Zadzwoń niezwłocznie na podany numer, aby rozwiązać problem.

Zablokowaliśmy działanie twojego komputera, by zapobiec dalszym jego uszkodzeniom. Nie uruchamiaj ponownie komputera, ani go nie zamykaj. To może spowodować utratę danych. Zadzwoń do nas natychmiast, by naprawić swoje bezpieczeństwo i by przekazać aktualne informacje agentom usług oprogramowania twojego komputera.

Nie dzwoń na podany numer, ponieważ cyberprzestępcy mogą przekonać cię, byś uiścił opłaty za usługi lub poprosić cię, byś zapewnił zdalny dostęp do komputera i zainstalował spyware, by następnie wykraść twoje dane bankowe i inne wrażliwe informacje.

''Apple Security Breach''

''Naruszenie bezpieczeństwa Apple'' to komunikat scamu wyskakujący na złośliwych stronach internetowych. Ten scam oparty na rzekomym wsparciu technicznym próbuje przekonać użytkowników, że bezpieczeństwo ich urządzenia zostało naruszone i zdjęcia oraz inne dane są przesyłane do nieznanych źródeł. Podawany fałszywy numer wsparcia technicznego Apple to 1-800-711-9001, choć może być też inny.

Ponadto, wirus Apple zachęca także użytkowników do zainstalowania rzekomego oprogramowania ochronnego:

Zadzwoń natychmiast na 1-800-711-9001, by połączyć się ze Wsparciem technicznym Apple w celu zainstalowania Oprogramowania Ochronnego.

To kolejna próba naśladowania wsparcia technicznego branżowego giganta Apple. Miej jednak świadomość, że oficjalne komunikaty Apple nigdy nie zachęcają do tego, by gdziekolwiek dzwonić. Jeśli chcesz skontaktować się ze wsparciem technicznym Apple, istnieje kilka sposobów, by zrobić to za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Dlatego adres URL jest często szybką wskazówką, jeśli chodzi o komunikaty scamu takiego jak ''Apple Security Breach''.

''Apple Security Alert''

''Alert bezpieczeństwa Apple'' to scam, który wyświetla ostrzeżenia na urządzeniach Apple, włączając w to iPhony, i ma na celu nastraszenie ludzi za pomocą różnych komunikatów o błędach, w tym o błędach w kodzie lub konkretnymi nazwami malware. Powiadomienie od wirusa Apple zawiera informacje kontaktowe i sugestie, aby napisać lub zadzwonić do zespołu wsparcia technicznego w celu uzyskania wskazówek jak naprawić błąd. Niestety, instalacje zewnętrznych programów mogą doprowadzić do infekcji malware lub nawet ataków hakerów na twój komputer.

Wszystkie te kampanie często kończą się utratą danych, wykradzeniem danych uwierzytelniających czy nawet kradzieżą pieniędzy z twojego konta. Dzieje się tak, kiedy ofiary zostają nakłonione do dokonania płatności za rzekomą pomoc i wszystkie dane bankowości internetowej zostają przechwycone przez programy do rejestrowania naciśnięć klawiszy lub inne programy typu malware .

''Apple Rewards Event''

''Wydarzenie Apple z nagrodami'' to kolejna mistyfikacja stworzona przez cyberprzestępców w celu uzyskania cennych danych osobowych od niczego niespodziewających się użytkowników. Nie jest to jednak scam związany ze wsparciem technicznym,a oszustwo oparte na ankiecie – te fałszywe alerty używane przez wirusa Apple zazwyczaj celują w określoną grupę osób (w tym przypadku w użytkowników produktów Apple) i twierdzą, że zostali oni wybrani i mają szansę na zyskanie drogiego prezentu takiego jak iPhone czy iPad lub dużej sumy pieniędzy.

Rzekomo wszystko, co muszą zrobić użytkownicy, to udzielić odpowiedzi na proste pytania w krótkiej ankiecie. Ci, którzy skuszą się na prezenty i przejdą do odpowiadania na pytania (scam zaprogramowany jest tak, by działać niezależnie od tego czy odpowiedzi są poprawne) ostatecznie trafiają na stronę, która prosi ich o podanie danych osobowych takich jak dane karty kredytowej. W innych przypadkach użytkownicy zostają dodani do subskrypcji bezużytecznej usługi, a ich konto zostaje co miesiąc obciążone opłatą.

Dlatego nigdy nie ufaj scamowi ''Apple Rewards Event'' – w przypadku tego typu wirusa Apple żadne darmowe nagrody nie istnieją.

''Apple Security Damaged''

''Apple Security Damaged'' to scam, który uruchamia się i zaczynają pojawiać się fałszywe alerty informujące, że twój komputer może ulec uszkodzeniu. Scam oparty na rzekomym wsparciu technicznym jak ten dąży do tego, by te alerty wyglądały bardziej realistycznie i osiąga ten cel poprzez wyświetlanie powiadomień z logo Apple lub dostarczanie wyskakujących okien w przeglądarce, które przypominają komunikaty o błędach systemu. Ludzie dają się nabrać na ten scam, gdy wiadomość wykorzystana przez ten typ wirusa Apple wygląda wiarygodnie. Niestety oszuści potrafią być jeszcze bardziej kreatywni, gdy chodzi o takie kampanie ze scamem .

Oszustwa wirusa Apple

Uchroń się przed wirusem Apple, zachowując szczególną ostrożność podczas pobierania darmowego oprogramowania

Te oszustwa związane z rzekomym wsparciem technicznym i ataki z wykorzystaniem socjotechniki nie są zagrożeniem, które ma największy wpływ na twój komputer. Jest to jedynie rezultat już uruchomionego w systemie potencjalnie niechcianego programu lub innego cyber-zagrożenia. Metody cichej infiltracji sprawiają, że nie widzisz programu, który powoduje takie zachowania jak przekierowania i fałszywe komunikaty.

Potencjalnie niechciane programy, które pochodzą z oszukańczych okien reklamowych pop-up lub banerów, a także z oprogramowania podpiętego pod inne programy są tymi, które powodują ataki oszustów. Jeśli chcesz uniknąć tych infekcji, zawsze zwracaj uwagę na procesy zachodzące na komputerze.

Wybierając Zaawansowane lub Niestandardowe opcje instalacji zamiast Zalecanych lub Szybkich, możesz rozpakować listę wszystkich dodatkowych programów i wybrać z tej listy te, które chcesz zainstalować na swoim urządzeniu. Do darmowego oprogramowania podpinane są potencjalnie niechciane programy i to w ten sposób komputery infekowane są adware lub programami typu browser hijacker.

Wyjaśnienie jak pozbyć się wirusa Apple

Musisz mieć świadomość, że urządzenia Apple nie są odporne na cyber-zagrożenia, chociaż wiele źródeł może twierdzić inaczej. Kiedy taki intruz pojawi się na komputerze, pokazuje on, że twoje urządzenie jest zainfekowane wirusem Apple i może ulec uszkodzeniu, jeśli nie zareagujesz tak szybko, jak to możliwe.

Pozbądź się wirusa Apple gdy tylko zauważysz podejrzany komunikat lub alerty od oszustów, nawet jeśli opuściłeś okno. Trzymanie się z dala od tych powiadomień może pomóc uniknąć dodatkowej infiltracji przy użyciu malware, ale nie pomaga w zakończeniu działania PUP, który już się pojawił.

Usuń wirusa Apple instalując narzędzie anty-malware i przeprowadzając pełny skan komputera. Podczas takiego sprawdzenia wszystkich części komputera lub urządzenia, program wskazuje wszystkie błędy i prawdziwe problemy z systemem, włączając w to złośliwe programy i zainfekowane pliki oraz potencjalnie niechciane programy, które powodują te budzące niepokój ostrzeżenia.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Apple

Usuń Apple z systemu Mac OS X

Aby pozbyć się wirusa Apple, wykonaj pełne czyszczenie komputera. Pomoże ci to wykryć wszystkie powiązane potencjalnie niechciane programy i malware.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimApple czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus Apple i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus Apple po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus Apple. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Sprawdź czy przeglądarka nie została zainfekowana większą ilością wirusów, wykorzystując ten poradnik:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Aby usunąć wirusa Apple z Safari, pozbądź się złośliwych rozszerzeń i innych treści w przeglądarce, które powodują więcej problemów z przeglądarką i ogólnie z komputerem

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus Apple i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Apple i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach