Usuń wirusa Anonymous (Poradnik prostego usuwania)

Instrukcja usuwania wirusa Anonymous

Czym jest Wirus Anonymous ransomware?

Co kryje sie pod wirusem Anonymous?

Jeśli śledzisz wiadomości w dziedzinie IT być może słyszałeś o najnowszym wirusie Anonymous, który pojawił się na wirtualnej scenie. Ten wirus ransomware jest kolejnym zagrożeniem terroryzującym społeczność internetową przez szyfrowanie osobistych informacji. Co więcej, naciska ofiary do przelewania pieniędzy w ciągu 72 godzin. W innym wypadku wszystkie zakodowane pliki zostaną pernamentnie usunięte. Taka strategia nie jest nowością wśród deweloperów ransomware. Niektórzy hakerzy zwykli dodawać dramatyzmu ich wirusom, aby przestraszyć użytkowników. W poważnym przypadku zaszyfrowane dane mogą być najwyższej wazności więc nie będziesz chciał ryzykować ich straty. Okup w wysokości 125$ może nie wyglądać w takim przypadku na duże pieniądze. Pomimo tego, chcemy ostrzec cię przed zapłatą. Znając obecne tendencje w kwestii dotychczasowych zarobków wirusów Cerber i CryptXXX, nie ma pewności, że odzyskasz zaszyfrowane dane. Z drugiej strony, sprawdź jak możesz usunąc wirus Anonymous.

Wygląda na to, że organizacja hakerów Anonymous jest popularna pośród obecnych twórców ransomware. Pomimo tego, że oryginalna wersja tego szkodliwego oprogramowania ujrzała światło dzienne kilka miesięcy temu, nastąpiła rosnąca tendencja do pojawiania się w centrum uwagi tej grupy hakerskiej. Porównując, wirusy ransomware MIRCOP oraz .Locked są nowymi zagrożeniami, które także starają się naśladować tę grupę używając podobnego stylu pisania. Dodatkowo, wszystkie trzy wirusy wykorzystują znak handlowy Guy Fawkes. Pomimo tych podobieństw, istenieje kilka różnić w tym jak wirus infekuje komputer i jak funkcjonuje. Wirus Anonymous wykorzystuje popularne algorytmy szyfrujące AES i RSA w celu zapewnienia łatwości procesu kodowania co sprawia, że zwylki użytkownicy nie odszyfrują łatwo swoich plików.

The image revealing Anonymous virus

Co więcej, malware wykorzystuje także popularne strategie zastraszania aby popędzić użytkowników do zapłaty okupu w ciągu odpowiednio 24 i 72 godzin. Po upłynięciu wskazanego czasu zakodowane pliki zostają usunięte. W rzeczywistości, kiedy Anonymous malware zainfekuje twój komputer powinieneś pogodzić się z utratą danych. Zapłata pieniędzu nie podniesie szansy na odzyskanie informacji. Rozważając dokładnie funkcjonowanie tego ransomware, włącza zadanie „anonpop” w twoim menadżerze zadań. Przez to otiwerany jest plik z instrukcjami payment_instructions.jpg. Zaobserwowano, że ransomware wskazuje kilka emaili służących do kontaktu z nimi: towerweb@yandex.com, supportfile@yandex.com, oraz websupport16@yandex.com.

Rozważając powyższe, podejrzewa się, że Anonymous ransomware może mieć związek z jeszcze innym zagrożeniem tego samego typu – wirusem TowerWeb. Wydaje się, że jest kilka grup hakerskich utrzymujących się na arenie ransomware, którzy wypuszczają podobne szkodniki. Choć nie tak dawno temu wirusy różne wirusy zawierające rozszerzenia .xtbl oraz zapewniające adres @india.com pojawiały się jeden za drugim, teraz rynek ransomware jest opanowany przez cyber przestępców, którzy sympatyzują z Anonymous. Wirus wylogowuje cię także na siłę z systemu operacyjnego. Przed zrobieniem tego, kończy pracę wspomnianego już zadania „anonpop” w menadżerze zadań. To może zapobiec przed wyrządzeniem większysz szkód przez wirusa. Jesli nie zrobiłeś tego na czas, skup się na usunięciu Anonymous. W tym celu, FortectIntego może być przydatnym narzędziem.

W jaki sposób rozprzestrzenia się to zagrożenie?

Wirus Anonymous rozprzestrzenia się przez załączniki wiadomości email. Niestety, oszuści stali się znacząco dobrzy w przekonywaniu użytkowników do otwierania potrzebnych załączników skrywających Anonymous lub inne ransomware. Nie śpiesz się z otwieraniem wiadomości, a zwłaszcza dołączonych do nich plików w przypadku, gdy otrzymujesz powiadomienie od firmy telekomunikacyjnej lub służby celnej. Niektórych użytkowników kusi wypełnienie formularzy i możliwy zwrot podatku. Zwróć szczególną uwagę na nadawcę i sam tekst takich wiadomości. Zazwyczaj można znaleźć błędy gramatyczne lub literówki. Zmodyfikwoane poświadczenia także mogą wzbudzić podejrzenia.

Usuwanie Anonymous

Zważywszy na złożoność i agresywne zachowanie tego wirusa, nie trać czasu i wykorzystaj program antywirusowy do usunięcia wirusa Anonymous. Możesz być pewien, że takie oprogramowanie wykona poprawnie swoje zadanie i wyczyści system operacyjny kompletnie. Jednakże, wirus jest zaprogramowany tak, aby nie pozwolić na tego łatwe usunięie. Jeśli nie możesz otworzyć żadnej aplikacji zabezpieczającej lub nie masz dostępu do internetu, podążaj za instrukcjami odzyskiwania zawartymi poniżej. Po zakończeniu tego zagrożenia, możesz pomyśleć o alternatywnych sposobach na ochronę wartościowych informacji. Trzymaj je w kilku miejscach. Możesz wykorzystać kilka urządzeń do ich przechowywania.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Anonymous

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Anonymous korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Anonymous. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Anonymous

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Anonymous i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach