Usuń wirusa Alpha Crypt

Instrukcja usuwania wirusa Alpha Crypt

Czym jest Wirus Alpha Crypt?

Czym jest Alpha Crypt?

Alpha Crypt jest poważnym wirusem, który został przez nas zakwalifikowany do kategorii ransomware. Pewnie zastanawiasz się skąd taka decyzja? Oznacza to ze program został zaprojektowany do przenikania do obcych systemów, celem ich blokowania, szyfrowania plikow i żądania pieniędzy od uzytkowników wzamian za uzyskanie klucza do odszyfrowania ważnych plików i narzędzi zainstalowanych na komputerze w tym dysków zewnętrznych, pamięci flash i innych podobnych narzędzi, które zazwyczaj służą do wykonywania kopii zapasowych czy tez trzymania waznych plikow. Oznacza to ze mozesz dosc latwo stracic swoje zdjecia, pliki muzyczne, wazne dkumenty i inne wazne rzeczy ktore trzymasz na dyskach zewnetrznych. Dajac ludziom mozliwosc odzyskania swoich plikow hakerzy coraz czesciej siegaja po narzedzia szantazu uzytkownika celem pozyskania korzysci majatkowych. W tym momencie koszt odszyfrowania swoich plikow kosztuje okolo 1,5BTC co jest równoważne kwocie 415 dolarów amerykańskich. Nie ma znaczenia to ze moze ci sie wydawac ze jest to jedyne narzedzie które moze ci pomoc przywrocic polaczenie ze swoimi plikami to jednak nie powinienes myslec o dokonywaniu tej platnosci ze wzgledu na to ze nie ma zadnej gwarancji na to pomoze to odszyfrowac twoje pliki. Dodatkowo pragniemy cie ostrzec – jezeli dokonasz tej platnosci to jednoczesnie wesprzerz haerów którzy sa odpowiedzialni za stworzenie narzedzia Alpha Crypt i innych programow ransomware. Moze to prowadzic do pojawiania sie roznego rodzaju innych, bardziej zlosliwych wirusow w przyszlosci. Jezeli to zagrozenie przeniknie do twojego komputera i zaszyfruje twoje wazne pliki to powinienes skorzystac z jednego z tych narzedzi celem odszyfrowania ich: R-Studio, Photorec lub Kaspesky Ransomware Decryptor. Dodatkowo mozesz dosc latwo usunac zlosliwe pliki oprogramowania Alpha Crypt z pomoca oprogramowania FortectIntego lub też Webroot SecureAnywhere AntiVirus.

Alpha Crypt

W jaki sposób Alpha Crypt może przeniknąć do mojego komputera?

Podobnie jak TeslaCrypt ransomware, Alpha Crypt ransomware jest najczesciej rozpowszechniany w formie spamu oraz fałszywych komunikatów które pojawiają się podczas przeglądania. Nalezy uwazac na tego typu komunikaty na niesprawdzonych jak i sprawdzonych stronach poniewaz hakerzy uzywaja podejrzanych technik celem przenikania do do komputera i szyfrowania jego zawartosci a zwlaszcza plikow muzycznych, twoich zdjec zaraz po przedostaniu sie do komputera poprzez zalacznik spam. Wiekszosc z tego typu programow jest uzywana do rozpowszechniana oprogramowania ransomware, dostają się one do komputera informujac o niezaplaconych podatkach, brakujacych platnosciach i tym podobnych rzeczach, które maja na celu zwrocenie uwagi i zainteresowania uzytkownika. Jednakze najnowsze przyklady pokazuja zablokowane konta i prosza o potwierdzenie detali. Prosze zawsze unikac tego typu wiadomosci i usuwac je ze swojej skrzynki odbiorczej tak szybko jak to tylko mozliwe. Przy okazji, warto dodac ze tego typu wiadomosci sa przepelnione zlosliwymi linkami a takze zalacznikami, których nigdy nie powinienes otwierac jezeli chcesz unikac oprogramowania Alpha Crypt czy tez innych podobnych wirusow. Jak tylko to zagrozenie przeniknie do systemu zaczyna generowanie wczesniej wspomnianych aktywnsci. Moze umknac ci fakt ze moze generowac problemy z twoim komputerem ze wzgledu na duze ilosci wyswietlanych komunikatow proszacych o wplacenie pieniedzy

W jaki sposób usunąć wirusa Alpha Crypt?

Jezeli wlasnie odkryles ze Alpha Crypt przeniknal do twojego komputera i zablokowal twoje pliki to jedyna rzecza, która powinienes wykonac jest usuniecie zlosliwego oprogramowania ze swojego komputera. Aby tego dokonac postaraj sie skorzystac z jednej z metod wymienionych ponizej:

Wysoce polecamy pomyslenie nad ochrona przed tego typu infekcjami. W tym celu mozesz skorzystac z wczesniej wspomnianych programow. Oprocz tego nie zapominaj o ochronie swojego komputera i pamietanie o jego biezacej aktualizacji. W tym celu mozesz podlaczyc dysk zewnetrzny, pamiec flash czy tez plyty CD lub DVD lub tez polegac na kopii zapasowej tworzonej w internecie np na portalu Google Drive, Dropox, Flickr i innych sprawdzonych rozwiazaniach. Wiecej informacji o tworzeniu kopii zapasowej znajdziesz w tym artykule: Wjaki sposób mogę wykonać kopie zapasowe i dlaczego powinienem je robic?

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Alpha Crypt

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Alpha Crypt korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Alpha Crypt. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Alpha Crypt

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Alpha Crypt i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach