Usuń wirusa Adf.ly (Poradnik usuwania wirusów) - Aktualizacja 2021

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Instrukcja usuwania wirusa Adf.ly

Czym jest Wirus Adf.ly?

Trzymaj się z dala od Adf.ly ads!

Adf.ly virus

Wirus Adf.ly jest terminem służącym do opisywania złośliwych programów aktywnie promowanych za pośrednictwem usługi skracania URL Adf.ly . Witryna Adf.ly sugeruje zarabianie przez promowanie skróconych adresów URL, więc jeśli kiedykolwiek ktoś wysyła Ci link, który zaczyna się od Adf.ly/[losowe znaki], lepiej nie klikaj na niego. Jeśli klikniesz na takie łącze, przekieruje cię na stronę, w której załaduje się jedna z reklam Adf.ly. Ostrzegamy Cię, aby nie klikać na żadną z tych reklam, ponieważ wielu użytkowników komputerów już zgłosiło, że te reklamy zawierają linki do złośliwych stron zawierających złośliwe oprogramowanie .

Napotkaliśmy też kilka podejrzanych reklam – zdecydowaliśmy się umieścić kursor myszy nad reklamą Adf.ly i zobaczyć, jaki link jest ukryty za reklamą. Byliśmy zszokowani, gdy zobaczyliśmy link za reklamą – wskazał na plik wykonawczy, który miał fałszywy plik z rozszerzeniem ZIP, który faktycznie było częścią nazwy. Jeśli klikniesz na ten link, otrzymasz plik wykonawczy, a nie plik .ZIP. Niestety takie zwodnicze techniki są często używane przez programistów ransomware , więc proszę, trzymaj się z dala od reklam Adf.ly – kliknięcie na nie może spowodować złośliwe oprogramowanie na twoim komputerze!

Wirus Adf.lyNaukowcy pokazują, jakiego rodzaju wirusy Adf.ly oferuje. Bądź ostrożny i lepiej kliknij na link "Pomiń reklamę", bez zapoznawania się z treścią, którą Ci dostarczają.

Jeśli Twoja przeglądarka zaczęła działać podejrzanie i ładuje adresy URL Adf.ly bez Twojego żądania, oznacza to, że system jest zainfekowany albo programem przechwytującym w przeglądarce albo programem typu adware, który reklamuje te skrócone adresy URL. Zdecydowanie zalecamy usunięcie adware adf.ly z systemu komputerowego, ponieważ prędzej czy później jedna z jego reklam zainfekuje komputer złośliwym oprogramowaniem.

W najlepszym scenariuszu te reklamy poproszą o podanie swojego imienia i adresu e-mail, które są uważane za dane umożliwiające identyfikację użytkownika. Te dane mogą dostać się do podejrzanych firm zewnętrznych i mogą być udostępniane różnym organizacjom spamującym . Dlatego zalecamy usunięcie programu Adf.ly za pomocą programu anty-malware, takiego jak ReimageIntego. Nauczyliśmy się, że ta podejrzana infekcja komputerowa nie chce szybko odejść, więc nie zalecamy, abyś marnował czas, usuwając takie oprogramowanie szpiegujące z systemu komputerowego. Szczegółowy opis usuwania Adf.ly znajdziesz poniżej.

Witryna Adf.ly i przykład reklamy Adf.ly z prośbą o informacje osobiste użytkownika

W jaki sposób zostałem zainfekowany takim problematycznym programem?

Po kliknięciu skróconego adresu URL można dostać reklamy adf.ly przy próbie pobrania pewnego oprogramowania online, ale przeglądarki mogą zacząć wyświetlać reklamy Adf.ly lub przekierować użytkownika do opisanych witryn po zainstalowaniu programu wspieranego reklamą. Powinieneś bez wahania wyeliminować podejrzane programy, szczególnie jeśli ich nie chcesz zainstalować.

Mogą one powodować wiele problemów, a nawet stwarzać zagrożenie dla prywatności użytkownika. Ważne jest, aby nauczyć się uniknąć instalowania nieproszonych programów – wystarczy wybrać niestandardowe lub zaawansowane ustawienia instalacji podczas instalacji oprogramowania freeware lub shareware. Te ustawienia spowodują otwarcie konfigurowalnego panelu zawierającego zalecane oprogramowanie innych firm. Odznacz wszelkie zgody, aby je zainstalować i przejdź do następnego kroku kreatora instalacji oprogramowania.

Adf.ly virus

Jak mogę szybko pozbyć się adware Adf.ly z mojego PC?

Adf.ly virus

Prędzej czy później wirus Adf.ly dostarczy ci fatalną reklamę, która może całkowicie zniszczyć system komputerowy, więc lepiej unikaj tych reklam za wszelką cenę. Niezależnie od tego, że usługa zmniejszania adresów URL firmy Adf.ly mówi, że wykonuje bezpieczną reklamę, bardzo w to wątpimy. Do usuwania Adf.ly należy używać polecanych programów anty-spyware. Nie radzimy eksperymentować, próbując usunąć tę infekcję komputerową na własną rękę, ponieważ w ten sposób można zrobić więcej szkody niż pożytku.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Adf.ly

Usuń Adf.ly z rodziny systemu Windows

Jeśli masz tendencję do przeglądania Internetu bez klikania wszystkich przyciągających uwagę reklam i linków, prawdopodobnie nie będziesz zarażony programami oferującymi reklamy Adf.ly. Jeśli jednak zostałeś zainfekowany takim programem, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby się go pozbyć.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Adf.ly oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Adf.ly lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Adf.ly z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAdf.ly czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa Adf.ly z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Adf.ly powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Adf.ly z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Adf.ly oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Adf.ly. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Adf.ly z Google Chrome

Postępuj zgodnie z instrukcjami przygotowanymi przez nasz zespół i usuń wszystkie podejrzane rozszerzenia z Chrome. Jeśli reklamy Adf.ly nie znikną po wykonaniu tych czynności, być może trzeba będzie zresetować lub nawet ponownie zainstalować przeglądarkę.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Adf.ly oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Adf.ly. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Adf.ly z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Adf.ly i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Adf.ly. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Adf.ly i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach