Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa .aaa File Extension (Darmowe instrukcje)

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

Wirus .aaa File Extension to złośliwy ransomware, który może trwale zniszczyć pliki osobiste. Zostałeś dotknięty przez tego szkodnika, jeżeli:

 • Twój komputer działa wyjątkowo powoli;
 • Nie możesz otworzyć swoich prywatnych plików;
 • Nazwy plików zostały podmienione i mają teraz rozszerzenie .aaa dodane na ich końcu.

W jaki sposób wirus .aaa File Extension zainfekował mój komputer?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że wirus ten jest sklasyfikowany jako szkodnik. Jest złośliwy wirus, który jest zwykle rozprowadzany za pośrednictwem e-maili zakaźnych. Można uniknąć instalowania tego wirusa poprzez usunięcie podejrzanych listów w Twojej skrzynce e-mail. Nigdy nie należy otwierać e-maili, które pochodzą od nieznanych nadawców. Należy również NIGDY nie próbować otwierać sekcji „Spam”. Ponadto to ransomware może być rozprowadzane w inny sposób, na przykład poprzez zakaźne linki na stronach internetowych wysokiego ryzyka lub za pomocą dołączonego oprogramowania zakaźnego. Aby uniknąć instalowania tego szkodliwego zagrożenia komputera, nie klikaj na podejrzane linki w niebezpiecznych stronach internetowych. Ponadto, aby uniknąć instalowania go jako część innego programu, należy wybrać zaawansowany lub niestandardowy tryb instalacji podczas instalacji nowych programów na komputerze. Po wybraniu jednej z tych opcji, należy usunąć zaznaczenie podejrzanych propozycji zainstalowania opcjonalnego freeware i innych zalecanych domyślnie aplikacji.

.aaa File Extension infection

W jaki sposób to ransomware działa?

Wirus .aaa File Extension jest jedną z wielu wersji wirusa Cryptowall 3.0. Jest to potężne narzędzie, które jest zdolne do szyfrowania plików za pomocą metody szyfrowania RSA-2048. Gdy ten wirus zaatakuje komputer, to wyszukuje i blokuje wszystkie pliki osobiste w tym również te typów plików:

.doc, .docm, .docx, .cdr, .cer, .cr2, .crt, .crw, .dbf, .dcr, .der, .dng,.dwg, .dxf, .dxg, .eps, .erf, .indd, .jpe, .jpg, .mrw, .nef, .nrw, .odm, .odp, .ods, .odt, .p12, .p7b, .p7c, .pdd, .pem, .pfx, .ppt, .pptm, .pptx, .psd, .pst, .ptx, .raw, .r3d, .raf, .rtf, .rwl, .srf, .srw, .wb2, .wpd, .xls, .xlsm, .xlsx, .wps, .xlk, i wiele innych rodzajów rozszerzeń plików.

Gdy wirus dotknie te pliki, staną się nieosiągalne. Nie będziesz w stanie ich otworzyć, przejrzeć ich, lub korzystać z nich. Co więcej, ten wirus pozostawia żądanie okupu w każdym folderze, który zawiera zainfekowane pliki. Te informacje o okupie mogą być nazwane jako:

HELP_YOUR_FILES.TXT

HELP_YOUR_FILES.PNG

HELP_YOUR_FILES.HTML

Nota okupu zawiera wyjaśnienia, co należy zrobić, aby uzyskać pliki z powrotem. Twórcy tego zagrożenia cybernetycznego proszą o zapłacenie okupu, aby uzyskać dostęp do plików; obiecują przekazać klucz deszyfrowania zaraz po zapłacie narzuconej kwoty pieniędzy.

Nie pozwól, aby cyberprzestępcy wykradali dane i pieniądze od Ciebie. Informatycy mówią, że nie należy wspierać cybernetycznych przestępców, zwłaszcza, że nie ma pewności, że mają zamiar przekazać klucz deszyfrowania po dokonaniu wpłaty. Zalecamy usunięcie tego wirusa tak szybko, jak to tylko możliwe. Możesz to zrobić za pomocą programu anty-malware, na przykład, Reimage. Masz również możliwość usunięcia ransomware .aaa File Extension ręcznie (nie zalecane dla niedoświadczonych użytkowników komputerów). Aby znaleźć instrukcję z przewodnikiem usuwania, przejdź do strony 2.

W jaki sposób usunąc wirusa .aaa File Extension?

.aaa File Extension virus jest poważnym zagrożeniem dla systemów komputerowych. Nie jest zaskakujące, że wymaga czasu i wysiłku, aby go usunąć ręcznie. Jeśli masz nawet najmniejsze wahania, że nie jesteś wystarczająco doświadczony, aby usunąć to zagrożenie samodzielnie, nie należy nawet próbować tego robić. Zalecamy, aby zainstalować i używać profesjonalnego narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania do usunięcia tego Trojana automatycznie. Jednakże, jeśli jesteś zdeterminowany, aby poradzić sobie z tym wirusem na własną rękę, postępuj zgodnie z instrukcjami usuwania .aaa File Extension, które zespół 2-spyware podał poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa .aaa File Extension:

Usuń .aaa File Extension korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń .aaa File Extension

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie .aaa File Extension.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń .aaa File Extension korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem .aaa File Extension. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie .aaa File Extension

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed .aaa File Extension i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunterCombo Cleaner lub Malwarebytes Malwarebytes

O autorze

Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-aaa-file-extension-virus.html

Poradniki w innych językach