Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń wirusa 9o0gle.com (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Czy 9o0gle.com może być używany zamiast Google?

Wirus 9o0gle.com wygląda jak jedna z najbardziej popularnych wyszukiwarek i jeśli nie jesteś wystarczająco uważny, możesz łatwo nabrać się i myśleć, że odwiedzasz Google. Jednak ta wyszukiwarka ma nic wspólnego z tym gigantem wyszukiwania. Bez względu na to, jak użytecznie 9o0gle.com próbuje wyglądać (na swojej stronie głównej ta strona oferuje natychmiastowy dostęp do różnych serwisów społecznościowych, poczty elektronicznej, domen z e-zakupami i gier on-line), to tak naprawdę pokazuje masę sponsorowanych wyników wyszukiwania, przeszkadzających reklam i może nawet śledzić twoje poszukiwania w internecie. Poza tym, jego nagłe pojawienie się w przeglądarce oznacza, że ​​komputer został porwany przez tego porywacza przeglądarki i że infiltracja została zainicjowana za twoimi plecami. Jeśli nie wiesz, co to są wirusy przejmujące kontrolę nad przeglądarką, powinieneś wiedzieć, że są one potencjalnie niepożądanymi programami, które nie powinny mieć miejsca w twoim komputerze, bo wszystko co robią po ich instalacji, to doprowadzają uzytkownika do szału tonami sponsorowanych reklam i przekierowaniami. Należy mieć na uwadze, że programy te są również złodziejami zasobów. Mimo,że programy przejmujące kontrolę nad przeglądarką starają się pozostać na zainfekowanych urządzeniach niewykryte tak długo, jak to tylko możliwe, to szybko wychodą na jaw po tym, jak przeglądarka nagle zaczyna działać bardzo wolno, a ta strona zastępuje twoją stronę startową i domyślną wyszukiwarkę. Jeśli tak już się stało, nie wahaj się natychmiast usunąć 9o0gle.com z komputera. Ponieważ ta strona jest nielegalnym gościem w systemie, programy antywirusowe, takie jak ReimageIntego powinny być w stanie wykryć i wyeliminować go bez żadnych problemów.

A screenshot of the 9o0gle.com browser hijacker

Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, którą mówimy użytkownikom, którzy zostali zainfekowany tym porywaczem przeglądarki jest uwaga, że 9o0gle.com prowadzi do problemu z przekierowaniami. Opcje szybkiego wybierania oraz wyniki wyszukiwania, które ta strona prezentuje są bardzo zawodne. Nie ma możliwości dowiedzenia się, czy nie skończysz na jakiejś potencjalnie niebezpiecznej domenie po kliknięciu na nie. Mimo, że strony, do których starasz się dotrzeć za pośrednictwem tego podejrzanego silnika początkowo są legalne i bezpieczne, wirus może podmienić je jednym z linków sponsorowanych i reklam, w nadziei, że klikniesz na nie i pozwolisz zarobić twórcom wirusa pewne wpływy z reklam. Różnice w wynikach wyszukiwania podanych przez wirusa 9o0gle.com (po lewej stronie), a rzeczywistymi wynikami wyszukiwarki Google (po prawej) są oczywiste:

9o0gle.com search results compared with Google.com search results 

Ostatecznie, tak jak każdy inny porywacz przeglądarki, ten PUP nie funkcjonuje bez śledzenia danych. Byłbyś zaskoczony, jak dużo danych można uzyskać poprzez tego wirusa. Chociaż nie są to dane wrażliwe lub dane osobowe, to jednak są to informacje, które wolisz zachować dla siebie, niż pozwolić nieznanym osobom trzecim do nich zaglądać. Czy potrzebujesz więcej argumentów, za tym dlaczego usunięcie 9o0gle.com jest konieczne, aby utrzymać komputer w bezpieczeństwie?

W jaki sposób twoje urządzenie może złapać tego wirusa?

9o0gle.com nie jest jeszcze na twoim komputerze? Można uważać się za szczęściarza, albo możesz podjąć odpowiednie środki, aby tak zostało. Porywacze przejmujący kontrolę nad przeglądarką nie są wirusami, które wymagają specjalnych technik, aby wejść do środka systemu. Są one dość proste i zwykle podróżują w towarzystwie darmowych pakietów oprogramowania, poszukując nieuważnych użytkowników, którzy pobierają programy i instalują je na swoich komputerach w pośpiechu. Niestety, takie tendencje dominują, a twórcy złośliwego oprogramowania są tego doskonale świadomi. Jest to jeden z powodów dlaczego porywacze przejmujący kontrolę nad przeglądarkami są takimi częstymi infekcjami komputerowymi. Aby zmniejszyć szanse na złapanie porywacza przeglądarki lub podobnej aplikacji adware, zawsze dokładnie sprawdzaj, co zgadzasz się zainstalować na swoim komputerze. Zdecyduj się na „zaawansowany” lub „niestandardowy” tryb instalacji w celu ujawnienia oprogramowania, które może być ukryte w pakiecie oprogramowania.

W jaki sposób mogą pozbyć się wirusa 9o0gle.com?

Użytkownicy, którzy zostali kiedyś zakażeni porywaczem przejmującym kontrolę nad przeglądarką wiedzą, że te programy nie są trudne do wyeliminowania, ale mogą równie dobrze utrudniać proces ich usunięcia. Dlatego przed wyruszeniem w drogę usunięcia wirusa 9o0gle.com z komputera, należy zapoznać się z jedną z najbardziej skutecznych technik, aby to zrobić. Profesjonalne narzędzia antywirusowe to twoi najlepsi przyjaciele, gdy masz do czynienia z zakażeniami cybernetycznymi. Jeśli twoje oprogramowanie oraz baza wirusów są aktualizowane, wystarczy uruchomić pełne skanowanie systemu i zobaczyć, jakie potencjalnie niechciane programy, pliki śmieci i wirusy zostają wyrzucone z twojego komputera. Można także wybrać trochę inne podejście i przeprowadzić usuwanie 9o0gle.com ręcznie. Nie zostawię was tutaj bez profesjonalnej pomocy – znajdziesz przygotowany przez ekspertów poradnik do usuwania wirusów na końcu artykułu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa 9o0gle.com:

Usuń 9o0gle.com z rodziny systemu Windows

Wiadomym jest, że porywacz 9o0gle.com zwykle zostaje zauważony po zainstalowaniu VLC Player. Upewnij się, że monitorujesz instalację tego programu, aby zapobiec zmianom w swoim systemie PC. Warto również wiedzieć, że ten porywacz instaluje swoje wpisy do rejestru, aby uruchomić się po każdym ponownym uruchomieniu systemu. Jest to kolejny powód, dla którego warto pomyśleć o automatycznym usuwaniu 9o0gle.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj 9o0gle.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj 9o0gle.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń 9o0gle.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń 9o0gle.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim9o0gle.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń 9o0gle.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj 9o0gle.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania 9o0gle.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa 9o0gle.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to 9o0gle.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń 9o0gle.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz 9o0gle.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie 9o0gle.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń 9o0gle.com z Google Chrome

Google Chrome jest najbardziej dotkniętą tym problemem przeglądarką internetową. Upewnij się, że usunąłeś www.9o0gle.com/ i wszystko, co napisane jest przy takiej nazwie ze skrótów Google Chrome, pola docelowego. Należy także usunąć nieznane i podejrzane dodatki przeglądarki i zresetować przeglądarkę.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz 9o0gle.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie 9o0gle.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń 9o0gle.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj 9o0gle.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez 9o0gle.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania 9o0gle.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-9o0gle-com-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: 9o0gle.com virus