Usuń wirusa 360 Total Security (Poradnik łatwego usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

360 Total Security – program ochronny kiepskiej jakości

Alarm 360 Total Security

360 Total Security to podejrzany program antywirusowy stworzony przez chińskie przedsiębiorstwo zwane Qihu 360 Software Co Ltd. Program ten nie tylko oferuje kiepską ochronę przed cyberzagrożeniami, lecz także może dostać się do systemu niezauważony oraz agresywnie domagać się zakupu klucza licencyjnego.

Podsumowanie
Nazwa 360 Total Security
Deweloper Qihu 360 Software Co Ltd
Rodzaj Aplikacja potencjalnie niepożądana
Poziom Zagrożenia Średni. Jest w stanie niezauważenie zainstalować się oraz sprowadzać inne niechciane aplikacje do systemu
Objawy Nagłe skany systemu i ostrzeżenia o wirusach
Metody dystrybucji Oficjalna strona, zewnętrzne źródła pobierania, paczki oprogramowania freeware i shareware
Aby odinstalować 360 Total Security, zainstaluj ReimageIntego i uruchom pełny skan systemu

Rzeczony wirus 360 Total Security jest identyfikowany jako potencjalnie niepożądany program, i jest już rozpowszechniany od kilku lat. Najczęściej atakowani przez niego są użytkownicy w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Egipcie. W momencie pisania artykułu program ten jest kompatybilny z systemami Windows oraz Mac.

Oficjalna strona 360 Total Security

Na pierwszy rzut oka, 360 Total Security może wyglądać jak normalny program anty-spyware. Program informuje, że jest w stanie wykrywać wirusy, trojany i inne zagrożenia. Wyniki testów mówią jednak, że program nie wykrywa głównych cyberzagrożeń i może prezentować fałszywe wyniki skanowania.

Dlatego też 360 Total Security może informować o nieistniejących zagrożeniach na komputerze. Technika ta jest wykorzystywana, by przekonać Cię do zakupu klucza licencyjnego tej podejrzanej aplikacji. Niestety, nawet płatna wersja programu nie pomoże w oczyszczeniu komputera..

360 Total Security posiada swoją oficjalną stronę. Często jednak dostaje się do systemu zabundlowana z różnymi darmowymi programami. Często też nie pojawia się w systemie sama – może też sprowadzać na komputer silniki Bitdefender i Avira, a nawet inne niepożądane aplikacje.

Interfejs programu 360 Total Security

Jeśli 360 Total Security zdoła się dostać do komputera, dodaje on nowe zadanie do Harmonogramu system, uruchamiające się o określonych porach dnia. Poza tym, łączy się z siecią i dodaje do Zapory Systemu Windows, by standardowe programy anty-spyware nie były w stanie go zablokować.

Dodatkowo, instaluje swój skrót i stale uruchamia proces qhsafemain.exe w Menedżerze Zadań. Wygląda na to, że proces ten jest odpowiedzialny za stałe wyświetlanie zwodniczych alarmów 360 Total Security.

Oczywiście – możesz zatrzymać te działania. Na początek musisz odinstalować 360 Total Security z systemu Windows. Wspomnieliśmy jednak, że program ten może sprowadzić inne niechciane aplikacje do systemu – powinieneś więc je także znaleźć oraz się ich pozbyć.

Przykłady wirusa 360 Total Security

Jeśli chcesz usunąć 360 Total Security razem z powiązanymi komponentami ręcznie, możesz skorzystać z poradnika przygotowanego przez nas na końcu artykułu. Pamiętaj, że w tym wypadku liczy się uwaga – w przeciwnym wypadku możesz przeoczyć pewne komponenty niepożądanej aplikacji.

Jeśli jednak masz problemy z usunięciem 360 Total Security lub chcesz przyspieszyć procedurę, powinieneś skorzystać z automatycznej eliminacji. Musisz zaopatrzyć się w profesjonalny program anty-malware, taki jak ReimageIntego, a następnie z jego pomocą przeprowadzić pełny skan systemu.

Ilustracja wirusa 360 Total SecurityOstrzeżenia 360 Total Security mogą zacząć irytować po cichej instalacji podejrzanego programu ochronnego

Promocja i dystrybucja fałszywego antywirusa

Mimo faktu, że to podejrzane narzędzie posiada swoją oficjalną stronę internetową, zazwyczaj dostaje się ono do komputerów innymi sposobami. Autorzy tej aplikacji mogą korzystać z następujących technik, by promować instalację programu na tylu komputerach, ile tylko możliwe.:

 • fałszywe aktualizacje,
 • fałszywe skanery online,
 • złośliwe linki
 • dodatki do aplikacji freeware lub shareware.

Użytkownicy najczęściej doświadczają ataku 360 Total Security, gdy bezmyślnie pobierają darmowe aplikacje. Jeśli polegasz na Standardowych/Zalecanych ustawieniach instalacji, powinieneś zarzucić ten zwyczaj jak najszybciej! Jest to główna metoda, dzięki której niepożądane aplikacje dostają się do urządzenia.

Ustawienia te nie ujawniają, jakie dodatkowe aplikacje mogą być dołączone do tej samej paczki, co darmowy program. Dzięki temu wszystkie lądują w systemie po cichu, nie pytając się użytkownika o pozwolenie. Na szczęście, możesz skorzystać z ustawień Zaawansowanych/Własnych, by uniknąć tej nieciekawej sytuacji.

Dodatkowo, warto się trzymać z daleka od alarmów bezpieczeństwa wyskakujących podczas przeglądania sieci bądź testowania skanerów online, by sprawdzić, czy urządzenie nie jest zainfekowane. Reklamy tego typu są zazwyczaj złośliwe.

Całkowicie odinstaluj 360 Total Security

Wspomnieliśmy już o dwóch sposobach usunięcia 360 Total Security z systemu Windows. Jeśli chcesz się pozbyć programu oraz powiązanych z nim komponentów ręcznie, skorzystaj z następujących instrukcji:

 1. Kliknij Start i wybierz Panel Sterowania.
 2. Kliknij na Odinstaluj program w dziale Programy.
 3. Wybierz 360 Total Security i zaznacz opcję Odinstaluj/Zmień.
 4. Kliknij Yes oraz OK, by zapisać zmiany.

Powinieneś także sprawdzić przeglądarki pod kątem nieznanych rozszerzeń bądź wyszukiwarek. Narzędzie to jest znane z instalacji silników Bitdefender i Avira – zalecamy ich usunięcie – aplikacje te mogły zostać spreparowane przez twórców 360 Total Security, a przez to zawierać cechy porywaczy przeglądarki. Poniżej znajdziesz informacje, jak naprawić przeglądarki.

By przyspieszyć usuwanie 360 Total Security, możesz wykonać pełny skan systemu zaufanym anty-spywarem, takim jak SpyHunter 5Combo Cleaner czy Malwarebytes. Programy te są w stanie odnaleźć wszelkie złośliwe i potencjalnie niepożądane pliki na komputerze, a także pozwalają na usunięcie ich jednym kliknięciem.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić Malwarebytes.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa 360 Total Security:

Usuń 360 Total Security z rodziny systemu Windows

Zastosuj się do poniższych instrukcji, by usunąć 360 Total Security i inne podejrzane aplikacje:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj 360 Total Security oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj 360 Total Security lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń 360 Total Security z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim360 Total Security czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń 360 Total Security z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj 360 Total Security oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania 360 Total Security. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń wirusa 360 Total Security z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to 360 Total Security powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń 360 Total Security z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz 360 Total Security oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie 360 Total Security. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń 360 Total Security z Google Chrome

Zresetuj Google Chrome, by pozbyć się podejrzanych wyszukiwarek, które mogły zostać zainstalowane wraz z pierwotną aplikacją:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz 360 Total Security oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie 360 Total Security. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń 360 Total Security z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj 360 Total Security i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania 360 Total Security. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się 360 Total Security i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach