Usuń wirusa 360 Total Security (Poradnik łatwego usuwania) - zaaktualizowano, maj 2018

Instrukcja usuwania wirusa 360 Total Security

Czym jest Wirus 360 Total Security?

360 Total Security – program ochronny kiepskiej jakości

Alarm 360 Total Security

360 Total Security to podejrzany program antywirusowy stworzony przez chińskie przedsiębiorstwo zwane Qihu 360 Software Co Ltd. Program ten nie tylko oferuje kiepską ochronę przed cyberzagrożeniami, lecz także może dostać się do systemu niezauważony oraz agresywnie domagać się zakupu klucza licencyjnego.

Podsumowanie
Nazwa 360 Total Security
Deweloper Qihu 360 Software Co Ltd
Rodzaj Aplikacja potencjalnie niepożądana
Poziom Zagrożenia Średni. Jest w stanie niezauważenie zainstalować się oraz sprowadzać inne niechciane aplikacje do systemu
Objawy Nagłe skany systemu i ostrzeżenia o wirusach
Metody dystrybucji Oficjalna strona, zewnętrzne źródła pobierania, paczki oprogramowania freeware i shareware
Aby odinstalować 360 Total Security, zainstaluj FortectIntego i uruchom pełny skan systemu

Rzeczony wirus 360 Total Security jest identyfikowany jako potencjalnie niepożądany program, i jest już rozpowszechniany od kilku lat. Najczęściej atakowani przez niego są użytkownicy w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Egipcie. W momencie pisania artykułu program ten jest kompatybilny z systemami Windows oraz Mac.

Oficjalna strona 360 Total Security

Na pierwszy rzut oka, 360 Total Security może wyglądać jak normalny program anty-spyware. Program informuje, że jest w stanie wykrywać wirusy, trojany i inne zagrożenia. Wyniki testów mówią jednak, że program nie wykrywa głównych cyberzagrożeń i może prezentować fałszywe wyniki skanowania.

Dlatego też 360 Total Security może informować o nieistniejących zagrożeniach na komputerze. Technika ta jest wykorzystywana, by przekonać Cię do zakupu klucza licencyjnego tej podejrzanej aplikacji. Niestety, nawet płatna wersja programu nie pomoże w oczyszczeniu komputera..

360 Total Security posiada swoją oficjalną stronę. Często jednak dostaje się do systemu zabundlowana z różnymi darmowymi programami. Często też nie pojawia się w systemie sama – może też sprowadzać na komputer silniki Bitdefender i Avira, a nawet inne niepożądane aplikacje.

Interfejs programu 360 Total Security

Jeśli 360 Total Security zdoła się dostać do komputera, dodaje on nowe zadanie do Harmonogramu system, uruchamiające się o określonych porach dnia. Poza tym, łączy się z siecią i dodaje do Zapory Systemu Windows, by standardowe programy anty-spyware nie były w stanie go zablokować.

Dodatkowo, instaluje swój skrót i stale uruchamia proces qhsafemain.exe w Menedżerze Zadań. Wygląda na to, że proces ten jest odpowiedzialny za stałe wyświetlanie zwodniczych alarmów 360 Total Security.

Oczywiście – możesz zatrzymać te działania. Na początek musisz odinstalować 360 Total Security z systemu Windows. Wspomnieliśmy jednak, że program ten może sprowadzić inne niechciane aplikacje do systemu – powinieneś więc je także znaleźć oraz się ich pozbyć.

Przykłady wirusa 360 Total Security

Jeśli chcesz usunąć 360 Total Security razem z powiązanymi komponentami ręcznie, możesz skorzystać z poradnika przygotowanego przez nas na końcu artykułu. Pamiętaj, że w tym wypadku liczy się uwaga – w przeciwnym wypadku możesz przeoczyć pewne komponenty niepożądanej aplikacji.

Jeśli jednak masz problemy z usunięciem 360 Total Security lub chcesz przyspieszyć procedurę, powinieneś skorzystać z automatycznej eliminacji. Musisz zaopatrzyć się w profesjonalny program anty-malware, taki jak FortectIntego, a następnie z jego pomocą przeprowadzić pełny skan systemu.

Ilustracja wirusa 360 Total SecurityOstrzeżenia 360 Total Security mogą zacząć irytować po cichej instalacji podejrzanego programu ochronnego

Promocja i dystrybucja fałszywego antywirusa

Mimo faktu, że to podejrzane narzędzie posiada swoją oficjalną stronę internetową, zazwyczaj dostaje się ono do komputerów innymi sposobami. Autorzy tej aplikacji mogą korzystać z następujących technik, by promować instalację programu na tylu komputerach, ile tylko możliwe.:

 • fałszywe aktualizacje,
 • fałszywe skanery online,
 • złośliwe linki
 • dodatki do aplikacji freeware lub shareware.

Użytkownicy najczęściej doświadczają ataku 360 Total Security, gdy bezmyślnie pobierają darmowe aplikacje. Jeśli polegasz na Standardowych/Zalecanych ustawieniach instalacji, powinieneś zarzucić ten zwyczaj jak najszybciej! Jest to główna metoda, dzięki której niepożądane aplikacje dostają się do urządzenia.

Ustawienia te nie ujawniają, jakie dodatkowe aplikacje mogą być dołączone do tej samej paczki, co darmowy program. Dzięki temu wszystkie lądują w systemie po cichu, nie pytając się użytkownika o pozwolenie. Na szczęście, możesz skorzystać z ustawień Zaawansowanych/Własnych, by uniknąć tej nieciekawej sytuacji.

Dodatkowo, warto się trzymać z daleka od alarmów bezpieczeństwa wyskakujących podczas przeglądania sieci bądź testowania skanerów online, by sprawdzić, czy urządzenie nie jest zainfekowane. Reklamy tego typu są zazwyczaj złośliwe.

Całkowicie odinstaluj 360 Total Security

Wspomnieliśmy już o dwóch sposobach usunięcia 360 Total Security z systemu Windows. Jeśli chcesz się pozbyć programu oraz powiązanych z nim komponentów ręcznie, skorzystaj z następujących instrukcji:

 1. Kliknij Start i wybierz Panel Sterowania.
 2. Kliknij na Odinstaluj program w dziale Programy.
 3. Wybierz 360 Total Security i zaznacz opcję Odinstaluj/Zmień.
 4. Kliknij Yes oraz OK, by zapisać zmiany.

Powinieneś także sprawdzić przeglądarki pod kątem nieznanych rozszerzeń bądź wyszukiwarek. Narzędzie to jest znane z instalacji silników Bitdefender i Avira – zalecamy ich usunięcie – aplikacje te mogły zostać spreparowane przez twórców 360 Total Security, a przez to zawierać cechy porywaczy przeglądarki. Poniżej znajdziesz informacje, jak naprawić przeglądarki.

By przyspieszyć usuwanie 360 Total Security, możesz wykonać pełny skan systemu zaufanym anty-spywarem, takim jak SpyHunter 5Combo Cleaner czy Malwarebytes. Programy te są w stanie odnaleźć wszelkie złośliwe i potencjalnie niepożądane pliki na komputerze, a także pozwalają na usunięcie ich jednym kliknięciem.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić Malwarebytes.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa 360 Total Security

Odinstaluj z systemu Windows

Zastosuj się do poniższych instrukcji, by usunąć 360 Total Security i inne podejrzane aplikacje:

Aby usunąć Wirus 360 Total Security z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Wirus 360 Total Security (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń 360 Total Security z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim360 Total Security czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Wirus 360 Total Security i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Wirus 360 Total Security po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Wirus 360 Total Security. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Google Chrome, by pozbyć się podejrzanych wyszukiwarek, które mogły zostać zainstalowane wraz z pierwotną aplikacją:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Wirus 360 Total Security i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się 360 Total Security i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach