Usuń WinZip Driver Updater (Poradnik) - Ostatnia aktualizacja, wrz 2018

Instrukcja usuwania WinZip Driver Updater

Czym jest WinZip Driver Updater?

WinZip Driver Updater to normalny program z dość podejrzanymi funkcjami

WinZip Driver Updater

WinZip Driver Updater (możliwy też do znalezienia jako WinZip Driver Updater 1.0.648.9753) to aplikacja, którą możesz wykorzystać do instalacji najnowszych sterowników. Jej twórcy, WinZip Computing, S.L., są niezwykle znani z archiwizatora plików WinZip. Bez względu na to, nie ma znaczenia, że ich Driver Updater NIE stanowi zagrożenia dla komputera ani dla plików – jest w nim kilka rzeczy, które nas odrzucają.

Przed instalacją tego programu w systemie powinieneś wiedzieć, że już znajduje się w kategorii „programów potencjalnie niepożądanych”. Znaczy to, że aplikacja może wywoływać niepożądane działania na komputerze – m.in. spowolnienia zauważalne po uruchomieniu komputera, reklamy mogące przekierować na strony, na których sprzedawana jest pełna wersja, śledzenie aktywności online i podobne.

Są jednak setki ludzi mówiących, że WinZip Driver Updater pojawił się na komputerze bez ich wiedzy, a następnie zaczął proponować zakup jego pełnej wersji. Informują też, że nie mogą usunąć WinZip Driver Updatera z systemu bez względu na program, jakim próbują to zrobić.

Jeśli jesteś w takiej samej sytuacji, skorzystaj z poradnika znajdującego się na końcu artykułu lub przeskanuj komputer z pomocą Malwarebytes. Program ten pomoże Ci pozbyć się powiązanych aplikacji, które zainstalowały updater w komputerze. Zapobiegnie on też ponownemu pojawieniu się programu.

WinZip Driver UpdaterWinZip Driver Updater to prawdziwe, choć irytujące narzędzie oferujące aktualizację sterowników. Na tym obrazku możecie zobaczyć oficjalną stronę narzędzia oraz zrzuty ekranu z procesu usuwania programu Przewodnik do metod dystrybucji freeware

Jest kilka sposobów na pojawienie się WinZip Driver Updatera w komputerze. Jedna z nich jest nieszkodliwa, druga niekoniecznie. Możesz pobrać ten program z takich stron, jak download(kropka)com czy cnet(kropka)com. Zanim to zrobisz zwróć jednak uwagę na niską ocenę programu i zastanów się dwa razy przed jego instalacją.

Dodatkowo, aplikacja ta może pojawić się na twoim komputerze bez pobierania. Ta metoda dystrybucji jest nazywana bundlingiem. Musimy przyznać, że są tysiące aplikacji wykorzystywanych do rozpowszechniania podejrzanych programów poprzez bundling. By ich unikać, powinieneś zwracać więcej uwagi podczas instalacji freeware'ów na komputerze.

Prosimy o korzystanie z metody instalacji Własnej lub Zaawansowanej, ponieważ pomaga ona zobaczyć, jakie 'dodatkowe komponenty' (rozszerzenia przeglądarek, dodatki, pluginy, paski narzędzi itd) się w niej ukrywają. Oczywiście, powinieneś następnie odznaczyć wszystkie podejrzane pola, jeśli chcesz zapobiec wniknięciu.

Jeśli ten program jest już wewnątrz komputera, powiniens pomyśleć czy jest dla Ciebie użyteczny, czy nie. My powiemy, że jest on bardziej irytujący niż użyteczny. Jeśli chcesz wyłączyć notyfikacje Winzip Updatera mówiącce o konieczności zakupu jego pełnej wersji, musisz skorzystać z naszego poradnika i naprawić komputer. Zalecamy oczywiście automatyczne usuwanie, gdyż pomaga ono sprawdzić system i upewnić się, że wszystkie podejrzane pliki znikną.

WinZip Driver Updater

Najczęściej zadawane pytania na temat WinZip Driver Updatera

Pytanie: Za każdym razem, gdy loguję się do systemu Windows, widzę okienko mówiące, że część sterowników jest zdezaktualizowana. Jednak, gdy próbowałem je zaktualizować odkryłem, że muszę zakupić pełną wersję WinZip Driver Updatera. Nie jestem zainteresowany wydawaniem pieniędzy na aktualizację sterowników. Chciałem się zapytać jednak o szybki sposób na wyłączenie okienka WinZipa. Czy taki istnieje?

Odpowiedź: Tak, możesz pozbyć się tych okienek – musisz tylko odinstalować Driver Updatera. Nie znaczy to, że musisz usunąć WinZipa – są to inne aplikacje. Program ten możesz usunąć bez problemu – nie jest on wirusem. Musisz tylko wyeliminować go z pomocą jego deinstalatora znajdującego się w Panelu Sterowania w dziale Programy i Funkcje (Windows) lub Aplikacje (Mac).

Pytanie: Czy potrzebuję WinZip Driver Updatera? Odkryłem ten program na komputerze po instalacji WinZipa. Potrzebuję jednak archiwizatora – nie narzędzia do aktualizacji sterowników. Nie jestem pewien, czy program jest użyteczny, czy też nie. Może pobrałem złą wersję archiwizatora? Jeśli tak, jak prawidłowo odinstalować WinZipa?

Odpowiedź: Fakt, że odkryłeś program aktualizujący sterowniki w systemie nie znaczy, że pobrałeś uszkodzoną wersję WinZipa. Narzędzie to jest dziełem tego samego twórcy, co WinZip – jest więc prawdopodobne, że zainstalowałeś je wraz z WinZipem. Jeśli nie lubisz Driver Updatera, możesz go szybko odinstalować z komputera z pomocą poniższych instrukcji.

Odinstaluj WinZip Driver Updatera

Jeśli chcesz się pozbyć WinZip Driver Updater, powinieneś albo skorzystać z poniższych poradników, albo wykonać pełny skan systemu dobrym programem anty-spyware:

 1. Kliknij „Start” i wybierz „Panel Sterowania”.
 2. Kliknij „Odinstaluj Program” w dziale „Programy” albo „Programy i Funkcje”.
 3. Wybierz „WinZip DriverUpdater” z listy i wybierz opcję „Zmień/Odinstaluj”.
 4. Kliknij „Tak” oraz „OK”, by zapisać zmiany.

W celu automatycznego usunięcia WinZip Driver Updatera z systemu Windowsa zalecamy skorzystanie z Malwarebytes. Jeśli poradnik ten sprawia problemy, zalecamy skorzystania z poniższych, szczegółowych instrukcji z obrazkami.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Malwarebytes Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Malwarebytes Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Malwarebytes, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Malwarebytes posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Malwarebytes oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Malwarebytes, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Malwarebytes, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Intego

Instrukcja ręcznego usuwania WinZip Driver Updater

Odinstaluj z systemu Windows

Skorzystaj z tej instrukcji, jeśli chcesz odinstalować WinZip Driver Updater z komputera.

Aby usunąć WinZip Driver Updater z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z WinZip Driver Updater (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się WinZip Driver Updater i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach