Skala niebezpieczeństwa:  
  (13/100)

WinZip Driver Updater. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

WinZip Driver Updater to normalny program z dość podejrzanymi funkcjami

An illustration of the WinZip Driver Updated tool

WinZip Driver Updater (możliwy też do znalezienia jako WinZip Driver Updater 1.0.648.9753) to aplikacja, którą możesz wykorzystać do instalacji najnowszych sterowników. Jej twórcy, WinZip Computing, S.L., są niezwykle znani z archiwizatora plików WinZip. Bez względu na to, nie ma znaczenia, że ich Driver Updater NIE stanowi zagrożenia dla komputera ani dla plików – jest w nim kilka rzeczy, które nas odrzucają.

Przed instalacją tego programu w systemie powinieneś wiedzieć, że już znajduje się w kategorii „programów potencjalnie niepożądanych”. Znaczy to, że aplikacja może wywoływać niepożądane działania na komputerze – m.in. spowolnienia zauważalne po uruchomieniu komputera, reklamy mogące przekierować na strony, na których sprzedawana jest pełna wersja, śledzenie aktywności online i podobne.

Jeśli pytasz się, czy WinZip Driver Updater jest bezpieczny – odpowiadamy, że jest. Nie powinieneś jednak porównywać ani mylić programu z Driver Update od Slimware Utilities – jest to zupełnie inna aplikacja o dużo gorszej reputacji niż Driver Updater od WinZipa. Jeśli chesz poznać recenzję Driver Update, znajdziesz ją na naszej stronie.

Są jednak setki ludzi mówiących, że WinZip Driver Updater pojawił się na komputerze bez ich wiedzy, a następnie zaczął proponować zakup jego pełnej wersji. Informują też, że nie mogą usunąć WinZip Driver Updatera z systemu bez względu na program, jakim próbują to zrobić.

Jeśli jesteś w takiej samej sytuacji, skorzystaj z poradnika znajdującego się na końcu artykułu lub przeskanuj komputer z pomocą Reimage. Program ten pomoże Ci pozbyć się powiązanych aplikacji, które zainstalowały updater w komputerze. Zapobiegnie on też ponownemu pojawieniu się programu.

Przewodnik do metod dystrybucji freeware

Jest kilka sposobów na pojawienie się WinZip Driver Updatera w komputerze. Jedna z nich jest nieszkodliwa, druga niekoniecznie. Możesz pobrać ten program z takich stron, jak download(kropka)com czy cnet(kropka)com. Zanim to zrobisz zwróć jednak uwagę na niską ocenę programu i zastanów się dwa razy przed jego instalacją.

Dodatkowo, aplikacja ta może pojawić się na twoim komputerze bez pobierania. Ta metoda dystrybucji jest nazywana bundlingiem. Musimy przyznać, że są tysiące aplikacji wykorzystywanych do rozpowszechniania podejrzanych programów poprzez bundling. By ich unikać, powinieneś zwracać więcej uwagi podczas instalacji freeware’ów na komputerze.

Prosimy o korzystanie z metody instalacji Własnej lub Zaawansowanej, ponieważ pomaga ona zobaczyć, jakie ‚dodatkowe komponenty’ (rozszerzenia przeglądarek, dodatki, pluginy, paski narzędzi itd) się w niej ukrywają. Oczywiście, powinieneś następnie odznaczyć wszystkie podejrzane pola, jeśli chcesz zapobiec wniknięciu.

Jeśli ten program jest już wewnątrz komputera, powiniens pomyśleć czy jest dla Ciebie użyteczny, czy nie. My powiemy, że jest on bardziej irytujący niż użyteczny. Jeśli chcesz wyłączyć notyfikacje Winzip Updatera mówiącce o konieczności zakupu jego pełnej wersji, musisz skorzystać z naszego poradnika i naprawić komputer. Zalecamy oczywiście automatyczne usuwanie, gdyż pomaga ono sprawdzić system i upewnić się, że wszystkie podejrzane pliki znikną.

Najczęściej zadawane pytania na temat WinZip Driver Updatera

Pytanie: Za każdym razem, gdy loguję się do systemu Windows, widzę okienko mówiące, że część sterowników jest zdezaktualizowana. Jednak, gdy próbowałem je zaktualizować odkryłem, że muszę zakupić pełną wersję WinZip Driver Updatera. Nie jestem zainteresowany wydawaniem pieniędzy na aktualizację sterowników. Chciałem się zapytać jednak o szybki sposób na wyłączenie okienka WinZipa. Czy taki istnieje?

Odpowiedź: Tak, możesz pozbyć się tych okienek – musisz tylko odinstalować Driver Updatera. Nie znaczy to, że musisz usunąć WinZipa – są to inne aplikacje. Program ten możesz usunąć bez problemu – nie  jest on wirusem. Musisz tylko wyeliminować go z pomocą jego deinstalatora znajdującego się w Panelu Sterowania w dziale Programy i Funkcje (Windows) lub Aplikacje (Mac).

Pytanie: Czy potrzebuję WinZip Driver Updatera? Odkryłem ten program na komputerze po instalacji WinZipa. Potrzebuję jednak archiwizatora – nie narzędzia do aktualizacji sterowników. Nie jestem pewien, czy program jest użyteczny, czy też nie. Może pobrałem złą wersję archiwizatora? Jeśli tak, jak prawidłowo odinstalować WinZipa?

Odpowiedź: Fakt, że odkryłeś program aktualizujący sterowniki w systemie nie znaczy, że pobrałeś uszkodzoną wersję WinZipa. Narzędzie to jest dziełem tego samego twórcy, co WinZip – jest więc prawdopodobne, że zainstalowałeś je wraz z WinZipem. Jeśli nie lubisz Driver Updatera, możesz go szybko odinstalować z komputera z pomocą poniższych instrukcji.

Odinstaluj WinZip Driver Updatera

Jeśli chcesz się pozbyć WinZip Driver Updater, powinieneś albo skorzystać z poniższych poradników, albo wykonać pełny skan systemu dobrym programem anty-spyware:

 1. Kliknij „Start” i wybierz „Panel Sterowania”.
 2. Kliknij „Odinstaluj Program” w dziale „Programy” albo „Programy i Funkcje”.
 3. Wybierz „WinZip DriverUpdater” z listy i wybierz opcję „Zmień/Odinstaluj”.
 4. Kliknij „Tak” oraz „OK”, by zapisać zmiany.

Jeśli korzystasz z systemu operacyjnego Mac OS X, powinieneś wcisnąć „Idź” w lewym górnym rogu, a ta wybrać „Aplikacje”. Poczekaj, aż zobaczysz folder „Aplikacje” i poszukaj DriverUpdatera lub jakiegokolwiek podejrzanego programu. Kliknij na każdy z tych wpisów i wybierz „Przenieś do Kosza”.

W celu automatycznego usunięcia WinZip Driver Updatera z systemu Windowsa zalecamy skorzystanie z Reimage lub Plumbytes Anti-MalwareNorton Internet Security, dla systemu Mac OS X zalecamy zaś Malwarebytes Malwarebytes.

Jeśli poradnik ten sprawia problemy, zalecamy skorzystania z poniższych, szczegółowych instrukcji z obrazkami.

Możesz usunąć WinZip Driver Updater automatycznie korzystając z jednego z tych programów: Reimage, Malwarebytes Malwarebytes. Polecamy te aplikacje, ponieważ mogą one łatwo usunąć potencjalnie niechciane programy i wirusy ze wszystkich twoich plików i wpisów w rejestrze, które są z nimi związane.

Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia WinZip Driver Updater zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania WinZip Driver Updater. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa WinZip Driver Updater (2018-08-17)
Malwarebytes
Przetestowaliśmy program Malwarebytes jeżeli chodzi o wykrywanie wirusa WinZip Driver Updater (2018-08-17)
WinZip Driver Updater snapshot
WinZip Driver Updater snapshotWinZip Driver Updater snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania WinZip Driver Updater:

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń WinZip Driver Updater z rodziny systemu Windows

Skorzystaj z tej instrukcji, jeśli chcesz odinstalować WinZip Driver Updater z komputera.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj WinZip Driver Updater oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj WinZip Driver Updater lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń WinZip Driver Updater z systemu Mac OS X

Przejdź do folderu Aplikacje i przeciągnij WinZip Driver Updater do Kosza.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWinZip Driver Updater czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń WinZip Driver Updater z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj WinZip Driver Updater oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania WinZip Driver Updater. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń WinZip Driver Updater z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to WinZip Driver Updater powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń WinZip Driver Updater z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz WinZip Driver Updater oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie WinZip Driver Updater. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń WinZip Driver Updater z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz WinZip Driver Updater oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie WinZip Driver Updater. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie
WindowsMac OS XInternet ExplorerMicrosoft EdgeFirefoxGoogle ChromeSafari

Usuń WinZip Driver Updater z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj WinZip Driver Updater i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania WinZip Driver Updater. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-winzip-driver-updater.html

Poradniki w innych językach