Skala niebezpieczeństwa:  
  (13/100)

Usuń WinZip Driver Updater (Poradnik) - Ostatnia aktualizacja, Paź 2019

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

WinZip Driver Updater to normalny program z dość podejrzanymi funkcjami

WinZip Driver Updater

WinZip Driver Updater (możliwy też do znalezienia jako WinZip Driver Updater 1.0.648.9753) to aplikacja, którą możesz wykorzystać do instalacji najnowszych sterowników. Jej twórcy, WinZip Computing, S.L., są niezwykle znani z archiwizatora plików WinZip. Bez względu na to, nie ma znaczenia, że ich Driver Updater NIE stanowi zagrożenia dla komputera ani dla plików – jest w nim kilka rzeczy, które nas odrzucają.

Przed instalacją tego programu w systemie powinieneś wiedzieć, że już znajduje się w kategorii „programów potencjalnie niepożądanych”. Znaczy to, że aplikacja może wywoływać niepożądane działania na komputerze – m.in. spowolnienia zauważalne po uruchomieniu komputera, reklamy mogące przekierować na strony, na których sprzedawana jest pełna wersja, śledzenie aktywności online i podobne.

Są jednak setki ludzi mówiących, że WinZip Driver Updater pojawił się na komputerze bez ich wiedzy, a następnie zaczął proponować zakup jego pełnej wersji. Informują też, że nie mogą usunąć WinZip Driver Updatera z systemu bez względu na program, jakim próbują to zrobić.

Jeśli jesteś w takiej samej sytuacji, skorzystaj z poradnika znajdującego się na końcu artykułu lub przeskanuj komputer z pomocą Malwarebytes. Program ten pomoże Ci pozbyć się powiązanych aplikacji, które zainstalowały updater w komputerze. Zapobiegnie on też ponownemu pojawieniu się programu.

WinZip Driver Updater
WinZip Driver Updater to prawdziwe, choć irytujące narzędzie oferujące aktualizację sterowników. Na tym obrazku możecie zobaczyć oficjalną stronę narzędzia oraz zrzuty ekranu z procesu usuwania programu
Przewodnik do metod dystrybucji freeware

Jest kilka sposobów na pojawienie się WinZip Driver Updatera w komputerze. Jedna z nich jest nieszkodliwa, druga niekoniecznie. Możesz pobrać ten program z takich stron, jak download(kropka)com czy cnet(kropka)com. Zanim to zrobisz zwróć jednak uwagę na niską ocenę programu i zastanów się dwa razy przed jego instalacją.

Dodatkowo, aplikacja ta może pojawić się na twoim komputerze bez pobierania. Ta metoda dystrybucji jest nazywana bundlingiem. Musimy przyznać, że są tysiące aplikacji wykorzystywanych do rozpowszechniania podejrzanych programów poprzez bundling. By ich unikać, powinieneś zwracać więcej uwagi podczas instalacji freeware'ów na komputerze.

Prosimy o korzystanie z metody instalacji Własnej lub Zaawansowanej, ponieważ pomaga ona zobaczyć, jakie 'dodatkowe komponenty' (rozszerzenia przeglądarek, dodatki, pluginy, paski narzędzi itd) się w niej ukrywają. Oczywiście, powinieneś następnie odznaczyć wszystkie podejrzane pola, jeśli chcesz zapobiec wniknięciu.

Jeśli ten program jest już wewnątrz komputera, powiniens pomyśleć czy jest dla Ciebie użyteczny, czy nie. My powiemy, że jest on bardziej irytujący niż użyteczny. Jeśli chcesz wyłączyć notyfikacje Winzip Updatera mówiącce o konieczności zakupu jego pełnej wersji, musisz skorzystać z naszego poradnika i naprawić komputer. Zalecamy oczywiście automatyczne usuwanie, gdyż pomaga ono sprawdzić system i upewnić się, że wszystkie podejrzane pliki znikną.

WinZip Driver Updater

Najczęściej zadawane pytania na temat WinZip Driver Updatera

Pytanie: Za każdym razem, gdy loguję się do systemu Windows, widzę okienko mówiące, że część sterowników jest zdezaktualizowana. Jednak, gdy próbowałem je zaktualizować odkryłem, że muszę zakupić pełną wersję WinZip Driver Updatera. Nie jestem zainteresowany wydawaniem pieniędzy na aktualizację sterowników. Chciałem się zapytać jednak o szybki sposób na wyłączenie okienka WinZipa. Czy taki istnieje?

Odpowiedź: Tak, możesz pozbyć się tych okienek – musisz tylko odinstalować Driver Updatera. Nie znaczy to, że musisz usunąć WinZipa – są to inne aplikacje. Program ten możesz usunąć bez problemu – nie  jest on wirusem. Musisz tylko wyeliminować go z pomocą jego deinstalatora znajdującego się w Panelu Sterowania w dziale Programy i Funkcje (Windows) lub Aplikacje (Mac).

Pytanie: Czy potrzebuję WinZip Driver Updatera? Odkryłem ten program na komputerze po instalacji WinZipa. Potrzebuję jednak archiwizatora – nie narzędzia do aktualizacji sterowników. Nie jestem pewien, czy program jest użyteczny, czy też nie. Może pobrałem złą wersję archiwizatora? Jeśli tak, jak prawidłowo odinstalować WinZipa?

Odpowiedź: Fakt, że odkryłeś program aktualizujący sterowniki w systemie nie znaczy, że pobrałeś uszkodzoną wersję WinZipa. Narzędzie to jest dziełem tego samego twórcy, co WinZip – jest więc prawdopodobne, że zainstalowałeś je wraz z WinZipem. Jeśli nie lubisz Driver Updatera, możesz go szybko odinstalować z komputera z pomocą poniższych instrukcji.

Odinstaluj WinZip Driver Updatera

Jeśli chcesz się pozbyć WinZip Driver Updater, powinieneś albo skorzystać z poniższych poradników, albo wykonać pełny skan systemu dobrym programem anty-spyware:

  1. Kliknij „Start” i wybierz „Panel Sterowania”.
  2. Kliknij „Odinstaluj Program” w dziale „Programy” albo „Programy i Funkcje”.
  3. Wybierz „WinZip DriverUpdater” z listy i wybierz opcję „Zmień/Odinstaluj”.
  4. Kliknij „Tak” oraz „OK”, by zapisać zmiany.

W celu automatycznego usunięcia WinZip Driver Updatera z systemu Windowsa zalecamy skorzystanie z Malwarebytes. Jeśli poradnik ten sprawia problemy, zalecamy skorzystania z poniższych, szczegółowych instrukcji z obrazkami.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Malwarebytes (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Malwarebytes (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Malwarebytes, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Malwarebytes. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Malwarebytes ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania WinZip Driver Updater:

Usuń WinZip Driver Updater z rodziny systemu Windows

Skorzystaj z tej instrukcji, jeśli chcesz odinstalować WinZip Driver Updater z komputera.

  1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
  2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
  3. Odinstaluj WinZip Driver Updater oraz powiązane programy
    W tym miejscu, poszukaj WinZip Driver Updater lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
  4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-winzip-driver-updater.html

Poradniki w innych językach