Usuń Windows Warning Alert (Przekręt Wsparcia Technicznego) - Ostatnia aktualizacja, paź 2018

Instrukcja usuwania Windows Warning Alert

Czym jest Windows Warning Alert?

Windows Warning Alert to kolejne fałszywe wsparcie techniczne, któremu nie powinno się ufać

Obrazek oszustwa Windows Warning AlertWindows Warning Alert to fałszywa wiadomość, która jest wyświetlana użytkownikom, by oszukiwać ich i wyłudzać pieniądze. Alarm pokazuje się jako wyskakująca wiadomość błędu ostrzegająca ofiary, że ich komputer został zainfekowany spywarem i riskwarem oraz, że twoje informacje osobiste są w wielkim niebezpieczeństwie. Ostrzeżenie to jest fałszywe i jest spowodowane przez program adware zainstalowany na komputerze użytkownika.

Fałszywe, wyskakujące okienko Windows Warning Alert mówi, że wykryto kilka różnych infekcji malware oraz, że dane użytkowników (dane finansowe, loginy Facebooka, loginy i hasła email itd.) są w stanie ryzyka kradzieży. By rozwiązać te problemy, użytkownik powinien skontaktować się z rzeczonym „wsparciem technicznym” poprzez podany numer telefonu. Zauważ, że numer telefonu może się różnić pomiędzy użytkownikami.

Inżynieria społecznościowa to cudowna umiejętność, która dramatycznie pomaga w branży marketingowej. Cyberprzestępcy nauczyli się jednak stosować tą techniką do nielegalnych celów – takich, jak oszukiwanie niewinnych ofiar. Dlatego też użytkownicy muszą nauczyć się chronić przez takimi niebezpiecznymi oszustwami. Możemy pomóc z usunięciem Windows Warning Alert – po prostu kontynuuj czytanie artykułu.

Tak szybko, jak tylko ofiary skontaktują się z rzeczonym wsparciem technicznym, oszuści zaczynają wyjaśniać „sytuację”. Musimy przyznać, że zazwyczaj informują ją bez zadnego pośpiechu i próbują korzystać ze skomplikowanych pojęć, by oszołomić i przerazić użytkowników wmawiając im, że ich urządzenie ma problem.

Nie ufaj jednak tym oszustom, gdyż kłamią, a Windows Warning Alert jest fałszywy. Jedynym problemem, z jakim zmaga się obecnie Twój komputer, jest adware – możesz sobie z nim poradzić bez problemu tak długo, jak ta eliminacja nie jest opóźniana. Możesz użyć oprogramowania ochronnego typu FortectIntego, by usunąć wirusa z łatwością.

Czasem twórcy Windows Warning Alert mogą prosić Cię o zdalny dostęp do komputera. Jeśli go udostępnisz, oszuści mogą zainstalować malware/spyware na komputerze, a następnie wykraść dane i inne informacje osobiste. Dane te mogą być następnie odsprzedane innym cyberprzestępcom w celach marketingowych. Dlatego też nie zgadzaj się na cokolwiek, co oferują, a nawet nie kontaktuj się z nimi na samym starcie.

Istnieje wiele oszustw mówiących o uszkodzeniu bądź zainfekowaniu komputera albo o konieczności nagłej aktualizacji oprogramowania. Wiadomości te są spowodowane przez adware i powinny być ignorowane. Zalecamy Ci usunąć wirusa Windows Warning Alert na dobre i nie ryzykować informacjami ani pieniędzmi.

Adware może być potencjalnie niebezpieczne

Eksperci związani z cyberbezpieczeństwem uznali, że adware jest nieszkodliwym oprogramowaniem, które zazwyczaj wystawia użytkowników na różne reklamy sponsorowane przez partnerów. Najprościej mówiąc, adware jest niezwykle frustrujące – często instaluje bez pozwolenia dodatkowe komponenty, zasłania treści stron reklamami, banerami i ofertami, a także przekierowuje użytkowników na strony hazardowe, pornograficzne bądź inne podejrzane.

Dodatkowo, adware spowalnia urządzenia użytkowników, ponieważ uruchamia masę dodatkowych procesów w tle, które dostarczają kolejne reklamy. Dlatego też każda sesja przeglądarkowa staje się koszmarem dla zaatakowanych użytkowników. Dlatego też zalecamy unikać adware i samemu badać informacje o produktach i usługach.

Wyświetlanie Windows Warning AlertOszuści często korzystają z socjoinżynierii, by wrabiać ludzi. Adware jest rozpowszechniane poprzez bundle oprogramowania

Jeśli zauważyłeś obecność adware na komputerze, powinieneś rzucić okiem na ostatnio zainstalowane programy freeware. Bundling to typowa praktyka wykorzystywana przez twórców oprogramowania. Nie ujawniają oni zbyt jasno pełnej listy aplikacji, przez co użytkownik kończy z niepożądanymi programami na komputerze.

By unikać niepożądanych aplikacji oraz adware, zalecamy zawsze wybierać instalację „Zaawansowaną/Własną”. Wielu użytkowników często wybiera instalację „Szybką/Zalecaną”, jakby chcieli oszczędzić parę sekund czasu. Nie powinno się jednak korzystać z tych sposobów.

Będąc w instalacji Zaawansowanej, odznacz wszystkie domyślnie zaznaczone pola. Nie zapomnij też zapoznać się z Warunkami Użytkowania oraz Polityką Prywatności aplikacji.

Usuń na dobre oszustwo Windows Warning Alert

Jeśli już skontaktowałeś się z cyberprzestępcami i uległeś oszustwo, upewnij się, że zastosujesz się do tych kroków:

 • Usuń oszustwo Windows Warning Alert ze swojego komputera;
 • Zresetuj ustawienia przeglądarki i wszystkie hasła;
 • Skontaktuj się z bankiem i poproś o zwrot, jeśli płaciłeś pieniądze;
 • W niektórych przypadkach możesz chcieć się skontaktować z policją, by mogła przyjrzeć się sprawie.

Usunięcie Windows Warning Alert może zostać przeprowadzone ręcznie lub automatycznie. Sugerujemy korzystanie z dobrego programu ochronnego oraz usunięcie wszystkich niepożądanych aplikacji, spyware'ów. malware'ów itd z pomocą tylko kilku kliknięć. Możesz wybrać jedne z poniższych programów.

Możesz też usunąć wirusa ręcznie; nie jest to jednak tak proste i zajmuje dużo więcej czasu. Jeśli jesteś obeznany z komputerem, możesz zastosować się do naszego poradnika na końcu artykułu. Nasz zespół postarał się, by poradnik był tak przejrzysty, jak to tylko możliwe. Dlatego prosimy o wykonanie każdego kroku bez żadnych błędów – niekompletna procedura nie poradzi sobie z eliminacją infekcji.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Windows Warning Alert

Odinstaluj z systemu Windows

Zastosuj się do tych instrukcji, jeśli chcesz wyeliminować Windows Warning Alert z Twojego komputera:

Aby usunąć Windows Warning Alert z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Windows Warning Alert (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Windows Warning Alert z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWindows Warning Alert czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Windows Warning Alert i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Windows Warning Alert po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Windows Warning Alert. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Windows Warning Alert i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Windows Warning Alert i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach