Skala niebezpieczeństwa:  
  (30/100)

Usuń Windows Warning Alert (Przekręt Wsparcia Technicznego) - Ostatnia aktualizacja, Mar 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Windows Warning Alert to kolejne fałszywe wsparcie techniczne, któremu nie powinno się ufać

Obrazek oszustwa Windows Warning AlertWindows Warning Alert to fałszywa wiadomość, która jest wyświetlana użytkownikom, by oszukiwać ich i wyłudzać pieniądze. Alarm pokazuje się jako wyskakująca wiadomość błędu ostrzegająca ofiary, że ich komputer został zainfekowany spywarem i riskwarem oraz, że twoje informacje osobiste są w wielkim niebezpieczeństwie. Ostrzeżenie to jest fałszywe i jest spowodowane przez program adware zainstalowany na komputerze użytkownika.

Fałszywe, wyskakujące okienko Windows Warning Alert mówi, że wykryto kilka różnych infekcji malware oraz, że dane użytkowników (dane finansowe, loginy Facebooka, loginy i hasła email itd.) są w stanie ryzyka kradzieży. By rozwiązać te problemy, użytkownik powinien skontaktować się z rzeczonym „wsparciem technicznym” poprzez podany numer telefonu. Zauważ, że numer telefonu może się różnić pomiędzy użytkownikami.

Inżynieria społecznościowa to cudowna umiejętność, która dramatycznie pomaga w branży marketingowej. Cyberprzestępcy nauczyli się jednak stosować tą techniką do nielegalnych celów – takich, jak oszukiwanie niewinnych ofiar. Dlatego też użytkownicy muszą nauczyć się chronić przez takimi niebezpiecznymi oszustwami. Możemy pomóc z usunięciem Windows Warning Alert – po prostu kontynuuj czytanie artykułu.

Tak szybko, jak tylko ofiary skontaktują się z rzeczonym wsparciem technicznym, oszuści zaczynają wyjaśniać „sytuację”. Musimy przyznać, że zazwyczaj informują ją bez zadnego pośpiechu i próbują korzystać ze skomplikowanych pojęć, by oszołomić i przerazić użytkowników wmawiając im, że ich urządzenie ma problem.

Nie ufaj jednak tym oszustom, gdyż kłamią, a Windows Warning Alert jest fałszywy. Jedynym problemem, z jakim zmaga się obecnie Twój komputer, jest adware – możesz sobie z nim poradzić bez problemu tak długo, jak ta eliminacja nie jest opóźniana. Możesz użyć oprogramowania ochronnego typu ReimageIntego, by usunąć wirusa z łatwością.

Czasem twórcy Windows Warning Alert mogą prosić Cię o zdalny dostęp do komputera. Jeśli go udostępnisz, oszuści mogą zainstalować malware/spyware na komputerze, a następnie wykraść dane i inne informacje osobiste. Dane te mogą być następnie odsprzedane innym cyberprzestępcom w celach marketingowych. Dlatego też nie zgadzaj się na cokolwiek, co oferują, a nawet nie kontaktuj się z nimi na samym starcie.

Istnieje wiele oszustw mówiących o uszkodzeniu bądź zainfekowaniu komputera albo o konieczności nagłej aktualizacji oprogramowania. Wiadomości te są spowodowane przez adware i powinny być ignorowane. Zalecamy Ci usunąć wirusa Windows Warning Alert na dobre i nie ryzykować informacjami ani pieniędzmi.

Adware może być potencjalnie niebezpieczne

Eksperci związani z cyberbezpieczeństwem uznali, że adware jest nieszkodliwym oprogramowaniem, które zazwyczaj wystawia użytkowników na różne reklamy sponsorowane przez partnerów. Najprościej mówiąc, adware jest niezwykle frustrujące – często instaluje bez pozwolenia dodatkowe komponenty, zasłania treści stron reklamami, banerami i ofertami, a także przekierowuje użytkowników na strony hazardowe, pornograficzne bądź inne podejrzane.

Dodatkowo, adware spowalnia urządzenia użytkowników, ponieważ uruchamia masę dodatkowych procesów w tle, które dostarczają kolejne reklamy. Dlatego też każda sesja przeglądarkowa staje się koszmarem dla zaatakowanych użytkowników. Dlatego też zalecamy unikać adware i samemu badać informacje o produktach i usługach.

Wyświetlanie Windows Warning AlertOszuści często korzystają z socjoinżynierii, by wrabiać ludzi. Adware jest rozpowszechniane poprzez bundle oprogramowania

Jeśli zauważyłeś obecność adware na komputerze, powinieneś rzucić okiem na ostatnio zainstalowane programy freeware. Bundling to typowa praktyka wykorzystywana przez twórców oprogramowania. Nie ujawniają oni zbyt jasno pełnej listy aplikacji, przez co użytkownik kończy z niepożądanymi programami na komputerze.

By unikać niepożądanych aplikacji oraz adware, zalecamy zawsze wybierać instalację „Zaawansowaną/Własną”. Wielu użytkowników często wybiera instalację „Szybką/Zalecaną”, jakby chcieli oszczędzić parę sekund czasu. Nie powinno się jednak korzystać z tych sposobów.

Będąc w instalacji Zaawansowanej, odznacz wszystkie domyślnie zaznaczone pola. Nie zapomnij też zapoznać się z Warunkami Użytkowania oraz Polityką Prywatności aplikacji.

Usuń na dobre oszustwo Windows Warning Alert

Jeśli już skontaktowałeś się z cyberprzestępcami i uległeś oszustwo, upewnij się, że zastosujesz się do tych kroków:

 • Usuń oszustwo Windows Warning Alert ze swojego komputera;
 • Zresetuj ustawienia przeglądarki i wszystkie hasła;
 • Skontaktuj się z bankiem i poproś o zwrot, jeśli płaciłeś pieniądze;
 • W niektórych przypadkach możesz chcieć się skontaktować z policją, by mogła przyjrzeć się sprawie.

Usunięcie Windows Warning Alert może zostać przeprowadzone ręcznie lub automatycznie. Sugerujemy korzystanie z dobrego programu ochronnego oraz usunięcie wszystkich niepożądanych aplikacji, spyware'ów. malware'ów itd z pomocą tylko kilku kliknięć. Możesz wybrać jedne z poniższych programów.

Możesz też usunąć wirusa ręcznie; nie jest to jednak tak proste i zajmuje dużo więcej czasu. Jeśli jesteś obeznany z komputerem, możesz zastosować się do naszego poradnika na końcu artykułu. Nasz zespół postarał się, by poradnik był tak przejrzysty, jak to tylko możliwe. Dlatego prosimy o wykonanie każdego kroku bez żadnych błędów – niekompletna procedura nie poradzi sobie z eliminacją infekcji.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Windows Warning Alert:

Usuń Windows Warning Alert z rodziny systemu Windows

Zastosuj się do tych instrukcji, jeśli chcesz wyeliminować Windows Warning Alert z Twojego komputera:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Windows Warning Alert oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Windows Warning Alert lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Windows Warning Alert z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWindows Warning Alert czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Windows Warning Alert z Internet Explorer (IE)

Po eliminacji wirusa ustawienia Internet Explorera powinny zostać przywrócone.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Windows Warning Alert oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Windows Warning Alert. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Windows Warning Alert z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Windows Warning Alert powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Windows Warning Alert z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Windows Warning Alert oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Windows Warning Alert. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Windows Warning Alert z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Windows Warning Alert oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Windows Warning Alert. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Windows Warning Alert z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Windows Warning Alert i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Windows Warning Alert. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Windows Warning Alert i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach