Skala niebezpieczeństwa:  
  (66/100)

Usuń Win32:Malware-gen (Darmowe instrukcje) - Poradnik

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Malware

Alarm antywirusowy o wykryciu Win32:Malware-gen ostrzega o koniu trojańskim

Przedstawienie Win32:Malware-gen

Win32:Malware-gen to pojęcie wykorzystywane do opisania specyficznej grupy złośliwych aplikacji. Jest to definicja heurystyczna identyfikująca konie trojańskie zdolne do wykonywania innych zadań na komputerze, takich jak instalacje innego malware, zbieranie danych bądź wyświetlanie podejrzanych reklam podczas przeglądania sieci.

Istnieje wiele sposobów, jak malware Win32:Malware-gen może wejść do systemu. Przez większość czasu  koń trojański podrózuje jako spreparowany załącznik mailowy, scrackowane oprogramowanie bądź fałszywa aktualizacja. Jego instalacja wymaga więc współpracy użytkownika.

Wirus Win32:Malware-gen może być wykorzystywany w wielu różnych celach, na przykład:

 • pobieraniu, instalacji i uruchamianiu malware na komputerze;
 • działania jako keylogger oraz zbierania danych, w tym loginów, haseł, informacji o kartach kredytowych itd.
 • udostępniania zdalnego dostępu do komputera;
 • wyświetlania banerów, wyskakujących okienek i innych reklam, które mogą być nie tylko irytujące, lecz także złośliwe.

Wirusy takie jak RedBoot, WoolyWinSec, Revenge, BrowserAir, BonziBuddy, FileIce są wykrywane przez większość programów ochronnych właśnie jako Win32:Malware-gen. Obecność malware może zaś prowadzić do szyfrowania plików, utraty informacji bądź pieniędzy, ograniczenia wrażeń z przeglądania sieci kradzieży tożsamości i innych szkodliwych działań. Dlatego pozbycie się malware z komputera jest sprawą nadrzędną.

Główne programy ochronne są w stanie bezpiecznie zidentyfikować i usunąć Win32:Malware-gen. Jeśli podejrzewasz więc infiltrację malware, powinieneś wykonać pełny skan systemu zaktualizowaną aplikacją i rozejrzeć się za złośliwymi komponentami w systemie.

Do usunięcia Win32:Malware-gen sugerujemy aplikację Reimage Reimage Cleaner Intego – profesjonalne oprogramowanie usuwające malware. Możesz też skorzystać z obecnie wykorzystywanego programu antywirusowego – po prostu pamiętaj, by zaktualizować go przed skanem systemu.

Jeśli  Win32:Malware-gen uniemożliwia aktualizację bądź uruchomienie aplikacji ochronnych, powinieneś skorzystać z przewodnika znajdującego się na końcu artykułu. Pomoże on wyłączyć wirusa i uruchomić jego eliminację.

Pytania dotyczące Win32:Malware-gen

Wykrycie Win32:Malware-genWin32:Malware-gen może uszkodzić komputer i naruszyć prywatność użytkownika

Strategie infiltracyjne malware

Konie trojańskie bądź malware może dostać się do komputera z pomocą kilku róznych metod. Przez większość czasu jednak użytkownicy są wrabiani w instalację ich samemu. Ów cyberzagrożenia rzadko atakują same poprzez wykorzystywanie luk systemowych.

Przez większość czasu malware atakuje system, gdy użytkownik:

 • otwiera zainfekowany załącznik;
 • pobiera nielegalne oprogramowanie;
 • instaluje fałszywe aktualizacje;
 • klika na reklamy z malware lub pobiera z nich treści.

Pojęcie Win32:Malware-gen zawiera rozmaite cyberzagrożenia, stąd strategie penetracyjne mogą się znacznie różnić. Dlatego powinieneś być ostrożny oraz korzystać z ochrony online, by unikać ataku:

 • instaluj oprogramowanie oraz aktualizacje z oficjalnych stron twórców;
 • nie korzystaj z nieznanych sieci p2p lub serwisów udostępniających pliki;
 • nie klikaj na agresywne lub chwytliwe okienka oferujące pobranie oprogramowania, ostrzegające o dostępnej aktualizacji lub dostarczające inne ostrzeżenia;
 • zaopatrz się w antywirusa z ochroną czasu rzeczywistego;
 • unikaj odwiedzanie potencjalne niebezpiecznych stron takich, jak hazardowe bądź przeznaczone dla dorosłych;
 • sprawdź informacje o nadawcy przed otwarciem załącznika w wiadomości.

Specjaliści z semvirus.pt przypominają też, by nie pobierać nielegalnej treści, w tym programów, filmów, muzyki, książek itd. Tak pobrane pliki mogą zawierać złośliwe komponenty, na przykład Win32:Malware-gen.

Pozbądź się Win32:Malware-gen z systemu

Jedynym prawidłowym sposobem na usunięcie Win32:Malware-gen z urządzenia jest uruchomienie pełnego skanu systemu zaufanym programem anty-malware. Ów grupa złośliwych aplikacji może zawierać wiele różnych plików, programów i komponentów, które muszą zostać jednocześnie usunięte.

W tym celu zalecamy skorzystanie z Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes. Możesz także użyć innego programu tego typu- nie zapomnij go jednak wcześniej zaktualizować! Dodatkowo, niektóre aplikacje mogą blokować dostęp do antywirusa – docenisz więc informacje zawarte w naszych poradnikach.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Win32:Malware-gen:

Usuń Win32:Malware-gen korzystająć z Safe Mode with Networking

Jeżeli nie możesz uruchomić oprogramowania instalacyjnego, uruchom system ponownie w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Win32:Malware-gen

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Win32:Malware-gen.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Win32:Malware-gen korzystająć z System Restore

Przywracanie Systemu także może pomóc wyłączyć malware Win32:Malware-gen.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Win32:Malware-gen. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Win32:Malware-gen

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Win32:Malware-gen z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jeśli twoje pliki zostały zaszyfrowane, powinieneś spróbować przywrócić je z pomocą specyficznych narzędzi. Mogą one jednak nie spełnić pokładanych w nich nadziei – dlatego kopie zapasowe są głównym sposobem odzyskiwania danych

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Win32:Malware-gen mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Data Recovery Pro – profesjonalne narzędzie przywracające uszkodzone dane

Ten program pomaga przywracać uszkodzone lub przypadkowo usunięte pliki. Może by też przydatny po ataku ransomware.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Win32:Malware-gen.
 • Przywróć je

Skorzystaj z przewagi, jaką dają Poprzednie Wersje Plików systemu

MEtoda ta pozwala na kopiowanie dawniej zapisanych wersji indywidualnych plików. Przed atakiem powinieneś mieć jednak aktywowaną funkcję Przywracania Systemu.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Sprawdź ShadowExplorera

Ten program pomaga odzyskać dane z ukrytych kopii plików, jeśli te nie zostały usunięte przez malware.

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Win32:Malware-gen i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Użytkownicy komputerów mogą ponieść różne straty z powodu cyber-infekcji lub własnych, błędnych działań. Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. Trzymaj się tego i wyrób w sobie nawyk codziennego lub cotygodniowego tworzenia kopii zapasowych plików.

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-win32malware-gen.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Win32:Malware-gen