Skala niebezpieczeństwa:  
  (13/100)

Usuń Win Speedup 2018 (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Win Speedup 2018 to fałszywy optymalizator nie posiadający żadnego wpływu na wydajność systemu

Wirus Win Speedup 2018

Win Speedup 2018 – potencjalnie niepożądana aplikacja wyświetlająca fałszywe informacje na temat błędów systemu. Program ten jest reklamowany jako optymalizator, który może znaleźć i naprawić różne błędy systemowe na komputerze. Program może wyglądać na wiarygodny i przyciągać ludzi – w większości przypadków jednak wnika do systemu bez pozwolenia. Jest to główny powód, dla którego Win Speedup 2018 jest zwany potencjalnie niepożądaną aplikacją. Następnie, zaczyna skanować system – efektem tego jest lista problemów z zabezpieczeniami bądź możliwych zagrożeń ze strony tego narzędzia. Większość z nich jest jednak fałszywa – twój system nie jest zagrożony, tylko zainfekowany podejrzaną aplikację. Wirus Win Speed up 2018 podszywa się pod użyteczne narzędzie, jednak nie może wykryć ani naprawić problemów komputera.

Nazwa Win Speedup 2018
Typ Fałszywy optymalizator
Objawy Wyświetla wiadomości błędu sugerujące zakup innych narzędzi
Poziom zagrożenia Niski. Nie ma dostępu do ustawień systemu.
Dystrybucja Bundle oprogramowania
Eliminacja ReimageIntego to najlepsze narzędzie do usunięcia tego wirusa

Win Speedup 2018 zwykle twierdzi, że może zwiększyć prędkość komputera poprzez czyszczenie rejestru Windows. Nawet jednak, jeśli oferuje on usunięcie setek wpisów, ma to mały wpływ na zwiększenie prędkości komputera. Poza tym, program ten może usuwać użyteczne i ważne informacje, powodując poważne problemy w systemie. 

Twórcy Win Speedup 2018 PUP generowali przychód z zakupów, jakie robili użytkownicy po tym, jak program wmówił im, że ich komputery mogą mieć przywróconą wydajność. Po tym, jak otrzymasz listę problemów, wirus zaproponuje zakup licencjonowanej wersji jako jedynego sposobu na naprawę komputera. Internet jest jednak pełen podobnych aplikacji dostępnych za darmo – nie ma potrzeby inwestować w taką podejrzaną aplikację, jak Win Speedup 2018. Po zakupie, program po prostu przestaje wyświetlać listy zagrożeń i nie odzywa się przez jakiś czas.

Jeśli nie możesz sobie przypomnieć, jak Win Speedup 2018 się pojawił, istnieje szansa, że program pojawił się w systemie wraz z innymi aplikacjami. Takie optymalizatory przyciągają ludzi korzystając z logotypów i nazw podobnych do rzeczywistych firm. Programy tego typu są zwane scareware z powodu technik wykorzystywanych do zmuszania ludzi do zakupu licencji. Odczucie wiarygodności zwodzi ludzi – kupują oni fałszywe narzędzia bądź programy myśląc, że pomogą one odzyskać pełną sprawność komputera. Wierzymy jednak, że usunięcie Win Speedup 2018 powinno stać się priorytetem po znalezieniu tej aplikacji w systemie bez jej pobierania.

Jak już wspomnieliśmy, Win Speedup 2018 nie usprawnia komputera i tworzy więcej problemów niż naprawia. Fakt, że program ten wyświetla fałszywe wiadomości, a skanery mogą jeszcze bardziej uszkodzić komputer. Dlatego bez wątpienia powinieneś usunąć Win Speedup 2018. By wykonać pełny skan systemu, skorzystaj programów anty-malware takiego, jak ReimageIntego

Win Speedup 2018Win Speedup 2018 to program typu adware wyświetlający fałszywe ostrzeżenia.

Agresywne reklamy i bundling pomagają rozpowszechniać niepożądaną aplikację Win Speedup 2018

Najczęściej, takie aplikacje rozpowszechniają się poprzez socjoinżynierię i bundling oprogramowania. Mogą one pojawić się na komputerze po kliknięciu na podejrzane reklamy oferujące zwiększenie szybkości komputera jednym kliknięciem. Kliknięcie to może jednak prowadzić do poważnych konsekwencjach. Bez względu na to, jak aktywnie twórca Win Speedup 2018 promuje swoje działo jako bezpieczne, zespół Bedynet.ru przypomina, że jeśli zakupisz cokolwiek z reklamy, możesz zostać oszukany.

Bundling także jest regularnie używany. Twórcy ukrywają te agresywne programy w aplikacjach freeware, które pobierasz na komputer. Jeśli jednak chcesz uniknąć kilku kroków instalacji, możesz trafić na następne zagrożenia. Jedynym sposobem jest wybór instalacji Zaawansowanej lub Własnej podczas całego procesu. Robiąc to rozpakowujesz paczkę i możesz odznaczyć wszelkie niechciane elementy z listy. 

Zakończ działanie narzędzia Win Speedup 2018, jeśli już masz ten program na komputerze

Aby usunąć Win Speedup 2018 i odzyskać bezpieczny system, musisz wykonać określone kroki przedstawione poniżej. Jeśli naprawdę myślisz, że musisz ulepszyć funkcjonalność komputera, musisz wybrać program tylko spośród profesjonalnych aplikacji. Ponieważ niepożądane aplikacje mogą pojawić się wraz z innymi zagrożeniami, musisz się upewnić jednego – że wszystkie te zagrożenia zostaną usunięte wraz z Win Speedup 2018. Warto też przeskanować komputer, by zapewnić ogólną ochronę systemu.

Program, który może dokonywać szkodliwych zmian, nie powinien być zbyt długo na komputerze. Dlatego też musisz usunąć Win Speedup 2018. Mamy kilka pomysłów poniżej – śmiało korzystaj jednak z każdego innego zaufanego programu. Po prostu strzeż się przed możliwymi zagrożeniami i infekcjami.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Win Speedup 2018 snapshot
Win Speedup 2018 snapshotWin Speedup 2018 snapshotWin Speedup 2018 snapshot
Win Speedup 2018 snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania Win Speedup 2018:

Usuń Win Speedup 2018 z rodziny systemu Windows

Odninstaluj Win Speedup 2018 z systemu Windows OS z pomocą tego poradnika:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Win Speedup 2018 oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Win Speedup 2018 lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Win Speedup 2018 z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWin Speedup 2018 czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Win Speedup 2018 z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Win Speedup 2018 oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Win Speedup 2018. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Win Speedup 2018 z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Win Speedup 2018 powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Win Speedup 2018 z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Win Speedup 2018 oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Win Speedup 2018. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Win Speedup 2018 z Google Chrome

Pozbądź się reklam Win Speedup 2018, resetując przeglądarkę Google Chrome:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Win Speedup 2018 oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Win Speedup 2018. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Win Speedup 2018 z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Win Speedup 2018 i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Win Speedup 2018. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-win-speedup-2018.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Win Speedup 2018