Usuń Win PC Repair 2018 (Darmowy poradnik) - Instrukcj usuwania

Instrukcja usuwania Win PC Repair 2018

Czym jest Win PC Repair 2018?

Win PC Repair 2018 – niezaufany program powodujący fałszywe alarmy wirusowe

Optymalizator Win PC Repair 2018

Win PC Repair 2018 to zwodniczy optymalizator systemu, który po instalacji wyświetla fałszywe alarmy wirusowe. Nawet jeśli może on wyglądać na zaufanego i użytecznego, eksperci klasyfikują go jako potencjalnie niepożądaną aplikację. Zazwyczaj, użytkownicy natrafiają na agresywne i stałe oferty instalacji tego programu z niezaufanych stron. Zalecamy wybóe odbrych i przetestowanych przez ekspertów aplikacji na rzecz bezpieczeństwa komputera.

Nazwa Win PC Repair 2018
Typ fałszywy optymalizator systemu
Poziom zagrożenia Średni. Nie wyływa na żadne pliki osobiste.
Cel Przekonać użytkowników do zakupu pełnej wersji aplikacji.
Metody dystrybucji Poprzez inne oprogramowanie, podejrzane strony.
Eliminacja Możesz szybko pozbyć się Win PC Repair 2018 z pomocą FortectIntego.

Win PC Repair 2018 jest podobny do poprzednich odmian:

 • Auto Mechanic 2018;
 • Win Boost Pro 2018.

Według profesjonalnych informatyków, Win PC Repair 2018 jest przystosowany do zwodzenia użytkowników. Po instalacji skanuje system i ostrzega o „znalezionych problemach”. Nie przejmuj się – ostrzeżenia te są fałszywe – jest to tylko sposób na przekonanie ofiar do zakupu pełnej wersji optymalizatora. Po przekonaniu, że na komputerze znajdują się różne infekcje, ludzie decydują się zakupić fałszywy program naprawczy i pozwalają jego twórcom czerpać przychody.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Win PC Repair 2018 także może być uznany za potencjalnie niepożądaną aplikację. Jest to złośliwy program, który może wniknąć do komputera na kilka sposobów: poprzez darmowe oprogramowanie, nieznane strony i ich linki do pobierania, a nawet może być pobrany z własnej strony oficjalnej. Za każdym razem, gdy Win PC Repair 2018 dostaje się do systemu, czyni to w sposób skryty – użytkownicy nie zauważają aplikacji do momentu, aż ta zacznie produkować różne wyskakujące okienka.

Mimo faktu, że ta aplikacja czyni krytyczne zmiany w systemie, produkuje też sporą liczbę agresywnych reklam, które wyskakują za każdym razem, gdy zaczynasz pracę z komputerem. Reklamy te istnieją dla przychodu poprzez schemat pay-per-click na rzecz deweloperów aplikacji Win PC Repair 2018.

Dodatkowo, fałszywy optymalizator Win PC Repair 2018 wyświetli wiele niechcianych treści, które mogą zwrócić uwagę użytkowników. Naiwni ludzie mogą uwierzyć w fałszywe alarmy wirusowe na ekranach ich komputerów i zapłacić, by uzyskać pełną wersję programu. Prawdą jest jednak inna – wszystko reklamowane przez tą aplikację jest fałszywe i nie powinno być traktowane jako zaufane.

NIE OPRÓŻNIAJ kieszeni, byleby tylko uzyskać pełną wersję aplikacji – nie przyniesie to Tobie nic prócz problemów. Zalecamy wyeliminować fałszywego optymalizatora, jeśli już masz go zainstalowanego na komputerze. Aby usunąć Win PC Repair 2018, musisz pobrać/zainstalować program anty-malware.

Profesjonalne oprogramowanie powinno przyspieszyć proces i ochronić system przed podobnymi niepożądanymi aplikacjami w przyszłości. Przykładowo, możesz użyć FortectIntego lub jakiegokolwiek innego, zaufanego narzędzia. Powinno ono pomóc w poradzeniu sobie z usunięciem Win PC Repair 2018 szybko i sprawnie.

Niepożądana aplikacja Win PC Repair 2018Win PC Repair 2018 korzysta z naiwności użytkowników - ci wierzą w fałszywe alarmy i zakupują pełną wersję aplikacji, by "oczyścić" system.

Win PC Repair 2018 wnika po cichu do systemu

Fałszywe optymalizatory takie, jak Win PC Repair 2018, zazwyczaj wnikają niezauważone do systemu i czynią w nim drobne zmiany. Oto kilka sposobów, w jakie ta niepożądana aplikacja może dostać się do systemu:

 • Nieoryginalne źródła dystrybucji, n.p. strony trzecie, takie jak sieci P2P. Różna złośliwe aplikacje – wliczając w to fałszywe narzędzia – mogą być ukrywane przy pobieraniu/instalacji aplikacji z innych źródeł niż oryginalne.
 • Dodatkowo, różne fałszywe optymalizatory mogą być pobierane z ich oficjalnych stron. Są tam zwykle prezentowane jako „w stu procentach bezpieczne” aplikacje, które „pomogły milionom ludzi rozwiązać problemy z wirusami”. Wiadomości te zachęcają do zakupu i pobrania pełnej wersji aplikacji.

Mimo faktu, że optymalizatory są dość powszechne, powinieneś wiedzieć, jak uniknąć takich aplikacji na swoim systemie.

Po pierwsze, pobierz i zainstaluj program anty-malware. Win PC Repair 2018 jest uznawany za niebezpieczny i niechciany program – antywirus go bezpiecznie wykryje i wyeliminuje. Co więcej, trzymaj się z daleka od nieznanych źródeł pobierania – a szczególnie od podejrzanych stron. Mogą przekierowywać Cię na strony pobierania fałszywych narzędzi komputerowych.

Pozbądź się bezpiecznie Win PC Repair 2018

Aby usunąć Win PC Repair 2018, potrzebujesz zainstalować profesjonalny program do usuwania malware. Kompletny proces eliminacji znajduje się poniżej – pomoże Ci on pozbyć się cyberzagrożenia krok po kroku.

Po usunięciu Win PC Repair 2018 zresetuj przeglądarki. Powinieneś to zrobić by być pewnym, że wszystkie reklamy dostarczane przez fałszywego optymalizatora znikną. Wykonaj też kopię zapasową systemu i gotowe – komputer wrócił do normalnego działania..

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Win PC Repair 2018

Odinstaluj z systemu Windows

Oto kilka instrukcji, jak usunąć fałszywego optymalizatora z komputera:

Aby usunąć Win PC Repair 2018 z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Win PC Repair 2018 (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Win PC Repair 2018 z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWin PC Repair 2018 czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Skorzystaj z tych kroków i bądź pewien, że na komputerze nie ostały się żadne złośliwe programy, które mogą zjawić się z Win PC Repair 2018:

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Win PC Repair 2018 i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Win PC Repair 2018 po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Win PC Repair 2018. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Zalecamy reset twojej przeglądarki Mozilla Firefox po pozbyciu się programu rzekomo naprawiającego system:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Win PC Repair 2018 i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Win PC Repair 2018 i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach