Usuń Win Erx03 (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Mar 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Instrukcja usuwania Win Erx03

Czym jest Win Erx03?

Win Erx03 to zwodniczy program wyświetlający fałszywe reklamy mówiące o uszkodzeniu systemu operacyjnego Windows

Oszustwo Win Erx03

Pytania dotyczące Win Erx03

Wirus Win Erx03 to fałszywe wyskakujące okienko, które próbuje zastraszyć użytkowników wmawiając im, że system jest uszkodzony i wymaga natychmiastowej naprawy. Według wiadomości, użytkownicy powinni kliknąć na przycisk „Aktualizuj”, by zainstalować oprogramowanie, które podobno naprawi sytuację. Jest to jednak tylko oszustwo próbujące wymusić na ofierze instalację lewych aplikacji bądź podanie informacji osobistych, które później mogą być wykorzystane w nielegalnych celach. Powodem pojawiania się takiego ostrzeżenia jest kod JavaScript dołączony do niezabezpieczonych witryn. Istnieje jednak szansa, że przekierowania na podejrzane strony są powodowane przez adware bądź inny potencjalnie niepożądany program.

PODSUMOWANIE
Nazwa Win Erx03
Typ Oszustwo
Atakowany system operacyjny Windows
Główne oznaki infekcji Podszywa się pod Microsoft; informuje o uszkodzeniu systemu; promuje fałszywe aktualizacje
Przyczyna złośliwy kod JavaScript na złośliwej stronie bądź adware
Eliminacja Korzystaj z adblockera; w wypadku adware'a skorzystaj z poniższych instrukcji
Optymalizacja Przeskanuj system z pomocą ReimageIntego, jeśli dalej trafiasz na błędy

Oszustwa online takie, jak ostrzeżenie Win Erx03, są stworzone do wymuszania instalacji bezużytecznego oprogramowania, jak twierdzą badacze związani z cyberbezpieczeństwem. Niestety, takie aplikacje mogą być szkodliwe dla systemu. Z tego powodu pod żadnym pozorem nie powinieneś klikać na „Aktualizuj”, ponieważ może to uruchomić złośliwą instalację. Zamiast tego zamknij przeglądarkę i pozbądź się Win Erx03 usuwając przyczynę wystąpienia tego problemu.

Wiadomość błędu zawiera następującą treść:

Your Windows system is damaged
Windows Version: Windows 10
Please, pay attention: Your version of software is damaged and obsolete. As a result, all system files are automatically deleted: 0 seconds
Important: Click on the „Update” button to install the newest software to scan and protect your files from being deleted

Oczywiście, dla każdego wiedzącego cokolwiek na temat komputerów będzie to brzmieć głupio. Pliki systemowe nie mogą tak łatwo zniknąć – Windows zawiera odpowiednie środki zapobiegawcze. Gdy niektóre malware mogą zmodyfikować lub usunąć pliki, na pewno nie będzie to ogłaszane w wyskakującym okienku. Z tego powody wiele osób natychmiastowo spostrzega się, że okienko Win Erx03 jest fałszywe.

Jeśli trafiasz na malware Win Erx 03 okazjonalnie, nie musisz robić nic wymyślnego – po prostu je zignoruj. Instalacja aplikacji takich, jak AdBlock lub podobna może zablokować wiele złośliwych reklam i zapobiec ponownemu pojawieniu się tego okienka.

Jeśli jednak cierpisz z powodu regularnych przekierowań, agresywnych reklam i spowolnionej przeglądarki, powinieneś usunąć wirusa Win Erx03 deinstalując podejrzane elementy – wirus ten nie ma nic wspólnego z Microsoftem, ani z innymi firmami, pod jakie się podszywa. Pełne instrukcje znajdziesz poniżej.

W wypadku, gdy już kliknąłeś „Update” i coś zainstalowałeś, przeskanuj komputer oprogramowaniem anty-malware – większość złośliwych aplikacji nie może zostać usunięta ręcznie. Potem, zalecamy skorzystać z ReimageIntego, by naprawić szkody wyrządzone w komputerze.

Fałszywy alarm Win Erx03Win Erx03 to oszustwo prowadzące do infekcji malware

Trzymaj się z daleka od podejrzanych stron i uważaj na zabundlowane oprogramowanie

Potencjalnie niepożądane aplikacje rozpowszechniają się zazwyczaj z pomocą bundlingu oprogramowania – techniki pozwalającej twórcom freeware na ukrywanie dodatkowych komponentów w instalatorze aplikacji. Informacja o tych aplikacjach jest podawana – zazwyczaj jest ona jednak ukryta w ustawieniach instalacji Zaawansowanej/Własnej, pomijanych przez wielu użytkowników na rzecz instalacji Domyślnej/Zalecanej.

Inną wykorzystywaną sztuczką są domyślnie zaznaczane pola, których użytkownik może nie zauważyć, jeśli kliknie kilka razy na przycisk „Dalej”. Dlatego wybierz ustawienia Zaawansowane i przyjrzyj się krokom instalacji, by uniknąć wpadnięcia w pułapkę.

Dodatkowo, warto też wybrać odpowiednie źródło aplikacji. Zewnętrzne witryny są często wypełnione adware i innymi niepożądanymi aplikacjami – „zaufane” źródła typu Download.com bądź Cnet zawierają zać często bundle oprogramowania.

Pozbądź się wirusa Win Erx03 z Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox

Na szczęście, istnieje wiele sposobów na zapobiegnięcie reklamom pokazującym się na przeglądarkach. Aby usunąć wirusa Win Erx03, powinieneś najpierw rzucić okiem na adware ukrywające się na komputerze. Instrukcje znajdziesz poniżej. Możesz też polegać na oprogramowaniu specjalizującym się w wykrywaniu i automatycznej eliminacji podejrzanych programów.

Jeśli sprawdziłeś komputer i nie znalazłeś żadnych podejrzanych aplikacji, sugerujemy skorzystanie z programu blokującego reklamy w celu usunięcia Win Erx03 z przeglądarek. Metoda ta zapobiegnie zwodniczym wiadomościom. Upewnij się jednak, że system nie został już zainfekowany.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Win Erx03

Usuń Win Erx03 z rodziny systemu Windows

By zatrzymać agresywne reklamy od Win Erx03, usuń wszystkie programy, których nie możesz zidentyfikować. W tym celu skorzystaj z tego poradnika:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Win Erx03 oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Win Erx03 lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Win Erx03 z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Win Erx03 powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Win Erx03 z Mozilla Firefox (FF)

Aby usunąć przeglądarkę Win Erx03, zresetuj przeglądarkę Firefox:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Win Erx03 oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Win Erx03. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Win Erx03 z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Win Erx03 oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Win Erx03. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Win Erx03 z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Win Erx03 i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Win Erx03. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Win Erx03 i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach