Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń weknow.ac (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Weknow.ac – aplikacja porywająca przeglądarkę zbierająca informacje związane z przeglądaniem sieci

Atak weknow.ac

Weknow.ac to fałszywa wyszukiwarka stworzona przez weknow – dewelopera pochodzącego z Izraela. Podobnie do chumsearch.com, aplikacja ta jest klasyfikowana jako porywacz przeglądarki, gdyż zmienia stronę domową i adres nowej karty w przeglądarkach Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Safari bez żadnego ostrzeżenia. Podejrzana aplikacje jest zdolna do wyświetlania zawartości sponsorowanej, przekierowywania wszystkich wyszukiwań na stronę WebCrawler, wyświetlania agresywnych reklam we wszelakich formach, a także kolekcjonowania danych związanych z aktywnością użytkownika i wykorzystywaniem ich do przynoszenia przychodu właścicielom programu. 

Nazwa weknow.ac
Typ Porywacz przeglądarki
Poziom zagrożenia Niski. Szkodzi tylko wybranym przeglądarkom.
Atakowane przeglądarki Chrome, Firefox, Safari
Zbierane informacje Zakładki, adresy IP, różne wyniki wyszukiwania, itd.
Aby uniknąć Trzymaj się z dala od podejrzanych stron, nie korzystaj z zewnętrznych instalatorów, zainstaluj antywirusa.
Rozpowszechnia się poprzez Bundle oprogramowania, złośliwe linki i strony, itd.
Proces usuwania Skorzystaj z ReimageIntego, by pozbyć się aplikacji.

W przeciwieństwie do wielu innych porywaczy przeglądarki, ten atakuje tylko użytkowników systemu Mac OS. Nie znaczy to jednak że twórcy nie stworzą wersji kompatybilnej z systemami Windows. Aplikacje takie, jak weknow.ac, pojawiają się wraz z zabundlowanym oprogramowaniem, są umieszczane przez niektóre strony, a czasem nawet pobierane z ich oficjalnych witryn. Bundling jest jednak najczęściej wykorzystywaną metodą dystrybucji aplikacji niepożądanych.

By tworzyć przychów, twórcy wirusa Weknow.ac wykorzystują różne technologie śledzące, takie jak beacony, śledzące ciasteczka, JavaScript i podobne. Z pomocą tych narzędzi, różne informacje sią przekierowywane do twórców aplikacji. Wiadomości te zawierają:

 • Zakładki;
 • Wyszukiwane hasła;
 • Odwiedzone strony, wraz z długością wizyty;
 • Kliknięte linki;
 • Adresy IP;
 • Internet service provider (ISP), etc.

By uniknąć takiego wycieku danych dokonaj usunięcia Weknow.ac eliminując zagrożenie ręcznie bądź z pomocą profesjonalnego oprogramowania. Zalecamy skorzystanie z ReimageIntego – możesz użyć jednak każdego innego programu anty-malware.

Co więcej, w niektórych sytuacjach możesz mierzyć się z kradzieżą tożsamości bądź pieniędzy z twojego konta bankowego. Ważnym jest więc trzymać swoje informacje zabezpieczone i nie ujawniać im stronom, na które może przekierować weknow.ac. 

Dodatkowo, atak weknow.ac może poskutkować licznymi przekierowaniami na podejrzane strony. Strony te mogą posiadać szkodliwe komponenty (np. keyloggery, ransomware, krypto-kopacze czy konie trojańskie). W niektórych wypadkach możesz zainfekować swój komputer złośliwymi aplikacjami oraz uszkodzić pliki systemowe, które mogą poskutkować utratą danych. 

Podsumowując, zalecamy usunąć Weknow.ac z komputera tak szybko, jak to możliwe. Irytujące reklamy, spowolnienia systemu, a nawet wycieki danych to rzeczy, których możesz doświadczyć na porządku dziennym. Lepiej więc pracować bez niepożądanej aplikacji na komputerze.

Niepożądana aplikacja weknow.acWeknow.ac to aplikacja porywająca przeglądarki, która modyfikuje ustawienia i wyświetla agresywne reklamy.

Techniki infiltracji porywaczy przeglądarek i sposoby na ich unikanie

Według specjalistów, niepożądane aplikacje rozpowszechniają się zabundlowane z programami freeware lub shareware. Programy te często mogą zawierać dodatkowe komponenty, które mogą zostać usunięte zanim wykona się instalację. Niestety, twórcy często nie są w stanie poinformować, jak tego dokonać i proszą użytkowników o korzystanie z instalacji Szybkiej lub Zalecanej.

By uniknąć infekcji porywacza przeglądarki, skorzystaj z tych poradników:

 • Podczas instalacji darmowego oprogramowania zawsze wybieraj instalację Zaawansowaną lub Własną. Następnie, usuń wszystkie komponenty zanim przystąpisz do instalacji pożądanej aplikacji;
 • Unikaj odwiedzanie podejrzanych stron oraz witryn dzielących się plikami;
 • Pobierz i zainstaluj na swoim komputerze antywirusa. Posiadanie go zaktualizowanego może wykryć nawet najświeższe zagrożenia;
 • Na koniec, nie ufaj wszystkiemu, co sugeruje Internet.

Szybko wyeliminuj fałszywą wyszukiwarkę Weknow.ac

Aby usunąć Weknow.ac ręcznie, musisz wyeliminować wszystkie rozszerzenia przeglądarki i podejrzane aplikacje, których nie rozpoznajesz. W tym celu skorzystaj z naszego poradnika na samym dole artykułu. Upewnij się, że ostrożnie wykonasz każdy krok tego poradnika. Jeśli popełnisz błędy, wirus Weknow.ac może wrócić.

Jeśli chcesz sposobu na szybką eliminację we.know.ac, przemyśl  pobranie i instalację programu anty-malware. Wybierz jedną z poniższych aplikacji, pobierz ją i zaktualizuj. Narzędzia te pomogą pozbyć się cyberzagrożenia w ciągu paru minut. 

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania weknow.ac:

Usuń weknow.ac z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj weknow.ac oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj weknow.ac lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń weknow.ac ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń weknow.ac z systemu Mac OS X

Jeśli na twoim Macu nastąpił atak na przeglądarkę, skorzystaj z poniższego poradnika, by się go pozbyć:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimweknow.ac czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń weknow.ac z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj weknow.ac oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania weknow.ac. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń weknow.ac z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to weknow.ac powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń weknow.ac z Mozilla Firefox (FF)

Jeśli weknow.ac czyni szkody w twoim Firefoksie, przemyśl usunięcie wirusa z pomocą tej instrukcji:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz weknow.ac oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie weknow.ac. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń weknow.ac z Google Chrome

Usuń niepożądaną aplikację z Google Chrome poprzez poniższe wskazówki:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz weknow.ac oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie weknow.ac. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń weknow.ac z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj weknow.ac i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez weknow.ac to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania weknow.ac. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-weknow-ac.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: weknow.ac