Usuń VigLink (Poradnik usuwania) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Instrukcja usuwania VigLink

Czym jest VigLink?

VigLink to platforma reklamowa wykorzystywana przez twórców adware'ów

Wirus VigLink

VigLink to platforma reklamowa używana przez wielu wydawców i blogerów, która pozwala im osiągać przychody z reklam w tekście. Niestety, twórcy adware'ów często wykorzystują tą usługę i zalewają przeglądarki użytkowników (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari, itd.) niekończącymi się reklamami.

PODSUMOWANIE
Nazwa VigLink
Rodzaj Adware
Atakowane przeglądarki Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari, itd.
Główne zagrożenia Infekcja malware, kradzież danych logowania
Objawy Przesadne reklamowanie na różne sposoby, spowolnienie ładowania stron, itd.
Dystrybucja Bundling oprogramowania
Eliminacja Pobierz i zainstaluj ReimageIntego. Możesz też sprawdzić poniższą instrukcję

Jeśli twój komputer został zaatakowany adware'm powiązany z wirusem cdn.viglink.com, twoja przeglądarka może wyświetlać następujące informacje przy ładowaniu stron:

 • Transfer danych z VigLink.com
 • Łączenie z VigLink.com
 • Ładowanie cdn.viglink.com
 • Reklamy od cdn.viglink.com
 • Oczekiwanie na VigLink.com, etc.

Jeśli widzisz jedną z takich informacji na stronie, która zazwyczaj nie pokazuje reklam,oznacza to, że na twoim komputerze został zainstalowany program adware z pomocą metody bundlingu programowania. Jest to zwodnicza forma dystrybucji wykorzystywana przez deweloperów potencjalnie niepożądanych aplikacji. Przez to, by powstrzymać niechcianą aktywność musisz usunąć wirusa VigLink z systemu.

Bez względu na to, że ten adware nie jest zazwyczaj groźny, może złamać zabezpieczenia komputera, a nawet bezpieczeństwo danych osobistych. VigLink.com może łączyć użytkowników z niebezpiecznymi stronami typu phishing, fałszywe oprogramowanie, porno czy hazard. Przez to, jeśli zostałeś przekierowany na podejrzaną domenę, nigdy nie klikaj na cokolwiek na niej się znajdujące oraz zamknij przeglądarkę.

To samo dotyczy się wszystkich linków zaszytych w tekście oraz innych reklam w formie wyskakujących okienek, banerów, ofert, kuponów itd. Nie zaleca się też klikać na jakiekolwiek reklamy. Nawet, jeśli niektóre z nich mogą być prawdziwe i prowadzić to Amazona czy eBaya, czasami użytkownicy mogą być łączeni ze stronami, które sprzedają podejrzane oprogramowanie bądź oferują wypełnianie ankiet w zamian za prezenty (te są znane jako oszustwa ankietowe).

Jeśli użytkownik wyrazi zgodę na podanie swoich danych na niektórych domenach, mogą one zostać skradzione przez cyberprzestępców, co może poprowadzić do wyłudzenia pieniędzy, a nawet kradzieży tożsamości. Najmądrzejszym posunięciem będzie więc pozbycie się wirusa cdn.viglink.com tak szybko, jak to tylko możliwe.

Dodatkowo, ciągłe reklamy nie pozwalają użytkownikom na normalne sesje z siecią. Reklamy mogą zakrywać tło oficjalnych stron bądź znacząco spowalniać przeglądarkę.

Podsumowując, musisz usunąć adware VigLink z urządzenia. By osiągnąć ten cel szybko, zalecamy pobranie i instalację mocnego programu ochronnego, takiego jak ReimageIntego.

Adware VigLink.comVigLink.co to platforma reklamowa wykorzystywana przez wielu deweloperów. Twórcy adware'ów nauczyli się wykorzystywać tą usługę oraz umieszczają niechciane linki w przeglądarkach użytkowników.

Adware może znaleźć się na urządzeniu dzięki instalatorom programów freeware

Nie trzeba powtarzać, że najlepszym sposobem na ochronę przed zagrożeniami, na jakie wystawia adware, jest unikanie niepożądanych aplikacji. Nie jest to ciężkie do zrobienia. Wszystko, co musisz zrobić, to bycie ostrożnym przy instalacji darmowego oprogramowania z sieci oraz nie spieszenie się.

Bundling oprogramowania pozwala twórcom freeware'ów oraz niepożądanych aplikacji na ukrywanie dodatkowych aplikacji w instalatorze. Dlatego też eksperci zalecają nigdy nie korzystać z instalacji Zalecanej/Szybkiej. W zamian, skorzystaj z instalacji Zaawansowanej/Własnej i odznacz wszystkie zaznaczone pola przy dodatkach, konwerterach PDFów, odtwarzaczach i innych niechcianych aplikacjach.

Odinstaluj reklamy VigLink i ciesz się na powrót dobrym przeglądaniem sieci

Aby przywrócić normalne funkcjonowanie sprzętu, musisz usunąć wirusa VigLink.com. Na szczęście, deinstalacja niepożądanej aplikacji nie jest taka skomplikowana. Wymaga ona tylko kilku chwil, jeśli zdecydujesz się na automatyczną eliminację VigLink.

Wszystko, co musisz zrobić, to pobranie zaufanego anty-malware'a oraz wykonanie pełnego skanu systemu. Nie zapominaj, że adware ten może dodawać kolejne komponenty bez Twojej wiedzy – pozwolenie prrogramowi ochronnemu na znalezienie wszystkich dodatków jest dobrym rozwiązaniem.

Ci, którzy nie chcą instalować kolejnej aplikacji, mogą skorzystać z instrukcji ręcznego usuwania VigLink.com. Nie zapominaj, że sposób ten wymaga więcej czasu oraz, że wszystkie dodatkowe komponenty powinny zostać ręcznie usunięte. W tym celu przygotowaliśmy szczegółowy poradnik poniżej – sprawdź go koniecznie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania VigLink

Usuń VigLink z rodziny systemu Windows

Aby pozbyć się reklam VigLink z Windowsa, skorzystaj z tych kroków:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj VigLink oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj VigLink lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń VigLink z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimVigLink czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń VigLink z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to VigLink powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń VigLink z Mozilla Firefox (FF)

Zresetuj Mozillę Firefox po usunięciu niepożądanych aplikacji:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz VigLink oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie VigLink. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń VigLink z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz VigLink oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie VigLink. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń VigLink z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj VigLink i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania VigLink. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się VigLink i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach