Usuń Unanalytics.com (Poradnik usuwania) - Poradnik

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Unanalytics – złośliwa strona przekierowująca swoich gości na potencjalnie niebezpieczne witryny

wirus Unanalytics.com

Unanalytics to potencjalnie niebezpieczna domena której NIE zalecamy odwiedzać. Ta strona przekierowaniowa jest mocno związana z adware, które przeszkadza ludziom zwodniczymi reklamami, gdy zaczynają przeglądać Internet. W rezultacie, możesz natknąć się na reklamy MacKeeper, różne fałszywe wsparcia techniczne i podobne reklamy promujące niechciane reklamy. Dodatkowo, przekierowania Unanalytics powodują fałszywe powiadomienia, które są wykorzystywane do wyłudzania danych od użytkowników obiecując kuszące nagrody, takie jak telefonu iPhone bądź okulary Rayban. Jeśli wirus powiązany z tą aktywnością już dostał się do komputera – upewnij się, że zatrzymasz jego działanie zanim wylądujesz na stronie zawierającej malware.

Podsumowanie
Nazwa Unanalytics.com
Rodzaj Adware
Poziom Zagrożenia Średni. Może atakować przeglądarki i przekierowywać na potencjalnie niebezpieczne strony.
Atakowane systemy Windows, Mac OS X
Atakowane przegądarki Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, itd.
Objawy Przekierowania na podejrzane strony, zwiększona liczba reklam, instalacja podejrzanych rozszerzeń
Aby usunąć Unanalytics, zainstaluj ReimageIntego i uruchom pełny skan systemu

Jeśli nie jesteś wystarczając uważny, nie będziesz w stanie zauważyć, jak ta niepożądana aplikacja dostaje się do komputera. Może być ona powiązana z każdą niepożądaną aplikacją – upewnij się, że podwójnie sprawdzisz każdy program przed wpuszczeniem go do systemu. Zazwyczaj, potrzebujesz odznaczyć pola pozwalające na instalację dodatkowych komponentów, wliczając w to dodatki i rozszerzenia przeglądarki.

Po dostaniu się do systemu, głównym problem tego wirusa objawia się w formie tendencji do przekierowań Unanalytics.com. W takiej sytuacji, sesje przeglądarki będą zaburzane wizytami na nieznane witryny sklepowe, strony rzekomo wsparcia technicznego bądź serwisy mówiące, że Twój komputer musi zostać oczyszczony z wirusów z pomocą podejrzanych narzędzi.

Wirus Unanalytics jest szeroko wykorzystywany do promocji podejrzanych aplikacji, takich jak optymalizatory komputera czy lewe programy antywirusowe. Instalacja ich może prowadzić do infitracji malwar bądź trojana. Dlatego też, zamiast czyszczenia komputera, możesz go zawirusować.

Badacze z NoVirus.uk informują, że aktywność oszustw wzrosła w czerwcu 2018 roku. Ta podejrzana aplikacja promuje MacKeepera – zwodniczą aplikację, która w zamierzeniu ma czyścić komputery i laptopy Mac. Użytkownicy Windowsów są zaś bombardowani innymi podejrzanymi aplikacjami.

Na podstawie zgłoszeń stwierdzono, że Unanalytics.com powoduje najwięcej problemów użytkownikom przeglądarki Google Chrome. Po ataku, wirus próbuje otworzyć nową kartę bądź załadować swoją domenę. Użytkownicy jednak często otrzymują ostrzeżenie o podejrzanej stronie – ostrzeżenie to zatrzymuje ich przed odwiedzeniem potencjalnie niebezpiecznej witryny.

Najświeższe badania wykazały, że przekierowania na stronę Unanalytics.com są wywoływane przez rozszerzenie Better History Chrome. Dodatek ten był bezpieczny w użyciu do momentu sprzedaży go przez twórcę. Od tego czasu, rozszerzenie to było wykorzystywane do podejrzanych celów.

Dlatego też deinstalacja rozszerzenia Better History jest pierwszym krokiem do usunięcia Unanalytics.com. Aby powstrzymać irytującą aktywność przeglądarki, musisz usunąć inne podejrzane paski narzędzi i dodatki, które zostały zainstalowane bez Twojej zgody.

Dodatkowo, musisz zbadać system i odinstalować wszystkie lewe optymalizatory, programy ochronne i inne podejrzane oprogramowanie. Możesz wybrać instrukcję ręcznej eliminacji bądź wykorzystać prostsze rozwiązanie do eliminacji Unanalytics.com – automatyczną eliminację z pomocą ReimageIntego bądź swojego ulubionego programu anty-malware.

Adware Unanalytics.comUnanalytics.com to strona wykorzystywana przez malware do przekierowywania i dostarczania podejrzanych reklam.

Programy z reklamami zazwyczaj wnikają do komputerów bez wiedzy ich użytkowników

Adware i inne rodzaje aplikacji niepożądanych, rozpowszechniają się zazwyczaj z pomocą freeware i shareware. Twórcy darmowych aplikacji są zainteresowani czerpaniem zysków – stąd też zgadzają się na umieszczenie w instalatorach dodatkowych aplikacji w zamian za określone pieniądze. Tymczasem, twórcy adware są zainteresowani rozpowszechnieniem swojej aplikacji na jak największej liczbie komputerów, by generować przychód z reklam.

Bez względu, że ten system może wyglądać na zły; jest on całkowicie legalny od strony prawnej. Dlatego też musisz się przyzwyczaić do praktyk instalacyjnych freeware:

 • Pobieraj aplikacje tylko z rzetelnych źródeł – zapomnij o torrentach i podobnych stronach udostępniających pliki.
 • Przeczytaj Warunki Użytkowania i wszelkie inne informacje dostarczone do aplikacji przed jej instalacją.
 • Wybierz instalację Zaawansowaną/Własną zamiast Zalecanej/Szybkiej.
 • Odznacz wszystkie zewnętrzne aplikacje znajdujące się w instalatorze.

Pozbywanie się oszustwa Unanalytics.com

Aby całkowicie usunąć Unanalytics, musisz odinstalować podejrzane rozszerzenia i programy, a następnie zresetować wszystkie przeglądarki. Poniższy poradnik pomoże Ci z powodzeniem ukończyć to zadanie. Jeśli nie uważasz się jednak za doświadczonego użytkownika komputera, zalecamy skorzystać z automatycznej eliminacji – jest to dużo bardziej zaufany sposób na naprawę zaatakowanego systemu.

Aby usunąć Unanalytics, skorzystaj z jednej z aplikacji anty-malware, jakie zamieściliśmy poniżej. Wszystko, czego potrzeba, to instalacja programu, jego aktualizacja oraz uruchomienie pełnego skanu systemu. Gdy twoje oprogramowanie oczyści urządzenie, zalecamy też reset przeglądarki, by pozbyć się resztek wirusa – takich jak ciasteczka i zebranee informacje na Twój temat.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Unanalytics.com:

Usuń Unanalytics.com z rodziny systemu Windows

Aby odinstalować wirusa Unanalytics z systemu Windows, skorzystaj z poniższych kroków. Zalecamy usunąć wszystkie podejrzane wpisy z Menedżera Zadań:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Unanalytics.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Unanalytics.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Unanalytics.com z systemu Mac OS X

Skorzystaj z tego poradnika, by pozbyć się adware z systemu Mac OS X:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimUnanalytics.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Unanalytics.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Unanalytics.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Unanalytics.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Unanalytics.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Unanalytics.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Unanalytics.com z Mozilla Firefox (FF)

Tym poradnikiem wyeliminujesz wszystkie podejrzane rozszerzenia Firefoksa – wliczając te odpowiedzialne za atak na przeglądarkę:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Unanalytics.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Unanalytics.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Unanalytics.com z Google Chrome

Aby naprawić przekierowania Unanalytics.com na Chrome'ie, wykonaj następujące kroki:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Unanalytics.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Unanalytics.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Unanalytics.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Unanalytics.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Unanalytics.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Unanalytics.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach