Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Turbo Your Pc (Poradnik usuwania) - Aktualizacja 2021

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

Turbo Your PC: bezużyteczna aplikacja nie będąca w stanie podnieść wydajności komputera

Obrazek pokazujący Turbo Your Pc

Turbo Your Pc przedstawiany jest jako narzędzie do optymalizacji komputera podnoszące wydajność i chroniące przed cyberzagrożeniami. Eksperci jednak ostrzegają, że narzędzie to jest podejrzane i może powodować niechciane aktywności. dlatego nie powinieneś go instalować.

Program ten może jednak wniknąć do systemu niezauważony. Może on podróżować w bundlach oprogramowania jako dodatkowy komponent. Dzięki temu błędna instalacja programu typu freeware może prowadzić do instalacji wirusa Turbo Your PC.

Jak mówi oficjalna strona tego programu, TurboYourPc może w ciągu paru minut przeanalizować pamięć komputera, a następnie oczyścić ją jednym kliknięciem myszy. Obiecuje też zwiększyć dostępne miejsce na dysku, zoptymalizować prędkość, pomóc ludziom unikać irytujących błędów, zapewnić stabilne działanie komputera oraz zapobiegać awariom, spowolnieniom oraz bluescreenom.

Strona wygląda naprawdę chwytliwie i sprawia wrażenie, że  program ten jest w rękach bardzo profesjonalnego zespołu. Po pobraniu i testowaniu aplikacji wychodzi jednak na jaw, że jest to po prostu kolejna aplikacje stworzona do wyświetlania reklam, wyskakujących okienek i banerów sugerujących zakup licencji.

Według recenzji programu Turbo Your Pc, może on także spowolnić prędkość komputera, gdyż korzysta on z dużej części zasobów komputera, gdy próbuje ładować swoje skanery i reklamy. Co więcej, jeśli klikniesz na jedną z takich reklam, możesz znaleźć się na stronach sprzedających licencję do tego programu – wierzymy, że powinieneś unikać spotkania z tymi stronami.

Mimo faktów, że ta aplikacje psuje wrażenia z przeglądania sieci wyświetlaniem niekończących się reklam, Turbo Your Pc posiada jeszcze jedną niechcianą funkcję. Po instalacji program ten może manipulować twoimi danymi i może zbierać te, generowane przez Twoją aktywność w sieci. Uważaj, gdyż program ten może uzyskać dostęp do historii przeglądarki, wyszukiwanych haseł, zakładek, historii pobierania itd.

Zebrane szczegóły mogą być udostępniane trzecim stronom oraz wykorzystywane do wyświetlania kierowanych reklam. Problemem ich jest ryzyko przekierowywania na  potencjalnie niebezpieczne strony, gdzie możesz cierpieć dzięki działaniu cyberprzestępców. Jeśli przejmujesz się ochroną swoich informacji powinieneś nie czekać i usunąć Turbo Your Pc.

Jeśli zainstalowałeś to narzędzie samemu, możesz je odinstalować tak, jak każdy inny program, z pomocą Panelu Sterowania. Jeśli jednak dostało się do urządzenia w formie bundla oprogramowania, powinieneś zdecydować się na automatyczne usunięcie Turbo Your PC wymagające skanowania systemu zaufanym programem anty-malware, takim jak ReimageIntego.

Zrzut ekranu Turbo Your PcTurbo Your Pc to potencjalnie niepożądany program, który może dostarczyć przesadne ilości reklam po instalacji.

Wyjaśnienie bundlingu jako sposobu na rozpowszechnianie podejrzanych narzędzi optymalizacyjnych

Turbo My Pc to potencjalnie niepożądana aplikacje, która zazwyczaj dostaje się do komputerów użytkowników jako dodatkowy komponent freeware i shareware. Według specjalistów z dieviren.de, darmowe aplikacje zgadzają się na promowanie podejrzanych komponentów oraz korzystanie z bundlngu w zamian za pieniądze. W rezultacie zamiast zdobycia pożądanego programu, otrzymasz dodatkową aplikację, plugin lub rozszerzenie przeglądarki.

By uniknąć niechcianej instalacji potencjalnie niepożądanych programów, powinieneś uważnie instalować oprogramowanie:

 1. Upewnij się, że zapoznałeś się z Polityką Prywatności i Warunkami Użytkowania aplikacji.
 2. Ustaw poprawną instalację. Nie wybieraj instalacji Domyślnej lub Standardowej, gdyż tam wszystkie zgody na instalację dodatkowych programów są ukryte.
 3. Wybierz instalację Zaawansowaną lub Własną i odznacz pola przy zgodach na dodatkowe aplikacje.

Odinstaluj Turbo Your PC z systemu Windows

Możesz usunąć Turbo Your Pc zarówno ręcznie, jak i automatycznie. Jeśli chcesz usunąć program samemu, skorzystaj z poniższego poradnika:

 1. Wejdź w Start Panel SterowaniaProgramy i Funkcje (w wypadku Windowsa XP: Dodaj/Usuń Programy).
 2. Znajdź tam Turbo Your PC.
 3. Odinstaluj ten program oraz wszystkie inne aplikacje, których nie chcesz w komputerze.
 4. Kliknij OK, by potwierdzić zmiany.

Możesz także usunąć Turbo Your Pc automatycznie. Wymaga to skanu systemu zaufanym programem ochronnym. Metoda ta jest zalecana, jeśli program został zainstalowany wbrew Twojej wiedzy – w taki sposób będziesz w stanie pozbyć się wszystkich podejrzanych komponentów, które mogły także zostać zainstalowane w komputerze.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Turbo Your Pc:

Usuń Turbo Your Pc z rodziny systemu Windows

By zlokalizować wszystkie komponenty adware, musisz sprawdzić listę zainstalowanych aplikacji i rozszerzeń, a następnie zresetować każdą z przeglądarek.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Turbo Your Pc oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Turbo Your Pc lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Turbo Your Pc z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimTurbo Your Pc czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Turbo Your Pc z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Turbo Your Pc oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Turbo Your Pc. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Turbo Your Pc z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Turbo Your Pc powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Turbo Your Pc z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Turbo Your Pc oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Turbo Your Pc. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Turbo Your Pc z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Turbo Your Pc oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Turbo Your Pc. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Turbo Your Pc z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Turbo Your Pc i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Turbo Your Pc. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-turbo-your-pc.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Turbo Your Pc