Skala niebezpieczeństwa:  
  (75/100)

Usuń Trojan.Zeroaccess (Poprawione instrukcje) - zaaktualizowano, Sie 2019

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Trojany

Rootkit ZeroAccess jest niebezpiecznym złośliwym oprogramowaniem, które skutecznie wykonuje swoją brudną robotę na tysiącach systemów komputerowych

Trojan.Zeroaccess

Według ekspertów od bezpieczeństwa, ten ukryty wirus może być może być pobrany razem z zainfekowanymi plikami jak podróbki Adobe Reader lub aktualizację Java. Oczywiście jeśli nie masz żadnych dziur bezpieczeństwa w swoim systemie to infekcja ZeroAccess jest niemal niemożliwa. Jednakże te zainfekowane pliki mogą być łatwo pobrane jak tylko przestaniesz regularnie aktualizować swoje programy antywirusowe na komputerze i pozwolisz w ten sposób na powstanie dziur bezpieczeństwa systemu.

Kiedy tylko ZeroAccess dostanie się do środka tworzy trudne do wykrycia struktury, które w dodatku pomagają cyberoszustom pobierać na komputer rożne złośliwe, infekujące programy. W większości przypadków ta infekcja jest ledwie wykrywalna i usuwalna co czyni ZeroAccess jednym z najbardziej agresywnych zagrożeń w internecie.

Jakie są oznaki infekcji rootkitem zeroaccess?

Ta podstępna infekcja, zwana także Max++, posiada kilka podobieństw do rootkita TDSS: ona również zatrzymuje ochronne działanie zaufanych programów antywirusowych i przeciw złośliwemu oprogramowaniu, ukrywa się przed ich skanowaniem i blokuje zaufane witryny ze wsparciem antywirusowym, aby użytkownik nie mógł skorzystać z żadnej pomocy. W dodatku ten wirus ma tendencję do agresywnego użycia zasobów systemowych i przejmowania kontroli nad przeglądarką, co skutkuje irytującymi przekierowaniami Google na inne strony, które rozpowszechniają złośliwe oprogramowanie i tym podobne zagrożenia.

Trojan.Zeroaccess

Dlaczego należy usunąć rootkit zeroaccess?

Najważniejszy powód, dla którego musisz usunąć złośliwy program ZeroAccess to to, że jest używany do infekowania użytkowników podrobionymi programami antyszpiegowskimi, które są specjalnie zaprojektowane do wyłudzania pieniędzy od nieświadomych użytkowników komputerów.

Jak tylko zostaną pobrane, zaczynają imitować normalne skanowanie systemu i wyświetlać powiadomienia bezpieczeństwie stwierdzające istnienie setek wykrytych wirusów oraz, że należy natychmiast kupić pełne, licencjonowane wersje tego oprogramowania by je wszystkie usunąć. W dodatku ten wirus jest zdolny do zainfekowania komputerów trojanami i złośliwym oprogramowaniem reklamowym, które mogą być użyte do wykradania danych osobistych jak hasła, loginy i informacji o kartach kredytowych. Jak widać ZeroAccess to poważne zagrożenie, które musisz niezwłocznie usunąć ze swojego systemu.

Jak usunąć rootkit zeroaccess z komputera?

Istnieje kilka sposobów, aby usunąć złośliwy program ZeroAccess ze swojego komputera.

 1. Spróbuj pobrać zaufany program antywirusowy i przeciw złośliwemu oprogramowaniu taki jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, Hitma Pro lub Kaspersky. Pamiętaj, że ten wirus będzie próbował je zablokować podczas pobierania lub uruchamiania, ale jeśli zadziałają to będzie to najlepszy sposób na usunięcie złośliwej infekcji ZeroAccess, więc wypróbuj wszystkie wyżej wymienione.
 2. Użyj narzędzi przeciw rootkitom. Może się zdarzyć, że i one zostaną zablokowane przy uruchamianiu komputera, więc spróbuj TDSS killer, który wydaje się dawać sobie radę z infekcją ZeroAccess. Dodatkowo uruchom pełne skanowanie systemu programem Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner.
 3. Użyj rozruchowych płyt CD. Mimo, że to jeden z najtrudniejszych sposobów usuwania ZeroAccess, może się udać. Aby to zrobić musisz znaleźć niezainfekowany komputer i stworzyć na nim bootującą płytę CD. Następnie uruchom zainfekowany komputer z tej płyty i po przeprowadzeniu skanowania komputera spisz nazwy plików, które usuniesz. Należy też ponownie pobrać pliki sterowników lub skopiować je z podręcznej pamięci i uruchomić ponownie komputer. Teraz tylko przeskanuj swój komputer programem przeciw złośliwemu oprogramowaniu Reimage by upewnić się, że nie pozostały żadne pozostałości tej cyberinfekcji.
Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania Trojan.Zeroaccess:

Usuń Trojan.Zeroaccess korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Trojan.Zeroaccess

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Trojan.Zeroaccess.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Trojan.Zeroaccess korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Trojan.Zeroaccess. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Trojan.Zeroaccess

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Trojan.Zeroaccess i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-trojan-zeroaccess.html

Poradniki w innych językach