Skala niebezpieczeństwa:  
  (47/100)

Trojan.Zeroaccess. Jak się go pozbyć? (Poradnik usuwania)

| Rodzaj: Konie Trojańskie

Rootkit ZeroAccess jest niebezpiecznym złośliwym oprogramowaniem, które skutecznie wykonuje swoją brudną robotę na tysiącach systemów komputerowych. Według ekspertów od bezpieczeństwa, ten ukryty wirus może być może być pobrany razem z zainfekowanymi plikami jak podróbki Adobe Reader lub aktualizację Java. Oczywiście jeśli nie masz żadnych dziur bezpieczeństwa w swoim systemie to infekcja ZeroAccess jest niemal niemożliwa. Jednakże te zainfekowane pliki mogą być łatwo pobrane jak tylko przestaniesz regularnie aktualizować swoje programy antywirusowe na komputerze i pozwolisz w ten sposób na powstanie dziur bezpieczeństwa systemu. Kiedy tylko ZeroAccess dostanie się do środka tworzy trudne do wykrycia struktury, które w dodatku pomagają cyberoszustom pobierać na komputer rożne złośliwe, infekujące programy. W większości przypadków ta infekcja jest ledwie wykrywalna i usuwalna co czyni ZeroAccess jednym z najbardziej agresywnych zagrożeń w internecie.

JAKIE SĄ OZNAKI INFEKCJI ROOTKITEM ZEROACCESS?

Ta podstępna infekcja, zwana także Max++, posiada kilka podobieństw do rootkita TDSS: ona również zatrzymuje ochronne działanie zaufanych programów antywirusowych i przeciw złośliwemu oprogramowaniu, ukrywa się przed ich skanowaniem i blokuje zaufane witryny ze wsparciem antywirusowym, aby użytkownik nie mógł skorzystać z żadnej pomocy. W dodatku ten wirus ma tendencję do agresywnego użycia zasobów systemowych i przejmowania kontroli nad przeglądarką, co skutkuje irytującymi przekierowaniami Google na inne strony, które rozpowszechniają złośliwe oprogramowanie i tym podobne zagrożenia.

DLACZEGO NALEŻY USUNĄĆ ROOTKIT ZEROACCESS?

Najważniejszy powód, dla którego musisz usunąć złośliwy program ZeroAccess to to, że jest używany do infekowania użytkowników podrobionymi programami antyszpiegowskimi, które są specjalnie zaprojektowane do wyłudzania pieniędzy od nieświadomych użytkowników komputerów. Jak tylko zostaną pobrane, zaczynają imitować normalne skanowanie systemu i wyświetlać powiadomienia bezpieczeństwie stwierdzające istnienie setek wykrytych wirusów oraz, że należy natychmiast kupić pełne, licencjonowane wersje tego oprogramowania by je wszystkie usunąć. W dodatku ten wirus jest zdolny do zainfekowania komputerów trojanami i złośliwym oprogramowaniem reklamowym, które mogą być użyte do wykradania danych osobistych jak hasła, loginy i informacji o kartach kredytowych. Jak widać ZeroAccess to poważne zagrożenie, które musisz niezwłocznie usunąć ze swojego systemu.

JAK USUNĄĆ ROOTKIT ZEROACCESS Z KOMPUTERA?

Istnieje kilka sposobów, aby usunąć złośliwy program ZeroAccess ze swojego komputera.

  1. Spróbuj pobrać zaufany program antywirusowy i przeciw złośliwemu oprogramowaniu taki jak Reimage, Malwarebytes Malwarebytes, Hitma Pro lub Kaspersky. Pamiętaj, że ten wirus będzie próbował je zablokować podczas pobierania lub uruchamiania, ale jeśli zadziałają to będzie to najlepszy sposób na usunięcie złośliwej infekcji ZeroAccess, więc wypróbuj wszystkie wyżej wymienione.
  2. Użyj narzędzi przeciw rootkitom. Może się zdarzyć, że i one zostaną zablokowane przy uruchamianiu komputera, więc spróbuj TDSS killer, który wydaje się dawać sobie radę z infekcją ZeroAccess. Dodatkowo uruchom pełne skanowanie systemu programem Reimage, Malwarebytes Malwarebytes.
  3. Użyj rozruchowych płyt CD. Mimo, że to jeden z najtrudniejszych sposobów usuwania ZeroAccess, może się udać. Aby to zrobić musisz znaleźć niezainfekowany komputer i stworzyć na nim bootującą płytę CD. Następnie uruchom zainfekowany komputer z tej płyty i po przeprowadzeniu skanowania komputera spisz nazwy plików, które usuniesz. Należy też ponownie pobrać pliki sterowników lub skopiować je z podręcznej pamięci i uruchomić ponownie komputer. Teraz tylko przeskanuj swój komputer programem przeciw złośliwemu oprogramowaniu Reimage by upewnić się, że nie pozostały żadne pozostałości tej cyberinfekcji.
Możemy mieć związek z dowolnym produktem, który polecamy na naszej stronie. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach Użytkowania Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie Anty-spyware w celu usunięcia Trojan.Zeroaccess zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności oraz Warunkami Użytkowania.
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeżeli nie odniosłeś zamierzonego skutku podczas usuwania infekcji za pomocą Reimage, wyślij swoje pytanie naszej ekipie wsparcia technicznego i przekaż jak najwięcej szczegółów jesteś w stanie.
Polecamy usunąć oprogramowanie Reimage z pomocą oprogramowania Trojan.Zeroaccess. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Wiecej informacji na temat tego oprogramowania mozesz znalezc w Reimage.
Gazety piszą o Reimage
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Alternatywne oprogramowanie
Malwarebytes
Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-trojan-zeroaccess.html

Poradniki w innych językach