Usuń Trojan win32/Tiggre!rfn (Poradnik usuwania wirusów) - Darmowe instrukcje

Instrukcja usuwania Trojan win32/Tiggre!rfn

Czym jest Trojan win32/Tiggre!rfn?

Trojan win32/Tiggre!rfn to wirus, który po cichu wydobywa kryptowalutę

Trojan win32/Tiggre!rfn

Trojan win32/Tiggre!rfn to złośliwy program stworzony przez cyberprzestępców do wydobywania kryptowaluty na komputerach ofiar. Plik przechowujący trojana jest przesyłany w formie wideo, gdy w rzeczywistości jest skryptem AutoIt.

Trojan:win32/Tiggre!rfn jest nazwą wirusa wykorzystywaną przez programy ochronne Windowsa. Inne nazwy tego wirusa to TROJ_DIGMINEIN.A (Trend Micro), Trojan.GenericKD.12694003 (BitDefender) czy W32/Autoit.CGO!tr (Fortinet).

PODSUMOWANIE
Nazwa Trojan win32/Tiggre!rfn
Rodzaj Koń trojański
Podtyp bot wydobywający kryptowalutę
Plik wykonywalny cherry.exe
Objawy Zwiększone zużycie procesora, spowolnienie wydajności komputera
Dystrybucja Spam, Facebook Messenger, złośliwe strony
Eliminacja Przeprowadź pełny skan komputera programem FortectIntego

Tak szybko, jak wirus win32/Tiggre!rfn znajdzie się w systemie, modyfikuje on rejestr i wywołuje inne zmiany na komputerach użytkowników, by zapewnić swoją obecność za każdym startem systemu. Dodatkowo, malware wyłącza każdy program ochronny na komputerze, przez to utrudniając swoje wykrycie i usunięcie. By usunąć wirusa, uruchom komputer w Trybie Awaryjnym i przeskanuj go programem FortectIntego bądź podobnym.

Złośliwy plik ląduje na komputerach ofiar z pomocą innych programów malware – może być też pobierany ze złośliwych stron. Zauważono też tego trojana podczas rozpowszechniania się poprzez Facebook Messengera. Dlatego użytkownicy powinni zachować szczególną ostrożność pobierając pliki z Facebooka.

Trojan win32/Tiggre!rfn atakuje wszystkie wersje Windowsa, wliczając w to systemy Windows Vista, Windows 7, Windows 8 i inne. Zostawia on plik wykonywalny nazwany cherry.exe. Plik ten możesz znaleźć w Menedżerze Procesów w jego oryginalnej lokacji %Application Data%\{nazwa użytkownika}\cherry.exe.

Oznaki obecności bota wydobywającego kryptowalutę

Proces, w którym hakerzy wykorzystują złośliwe oprogramowanie do zbierania kryptowaluty (Bitcoinów, Monero, Ethereum i innych) z każdym uruchomieniem komputera nosi nazwę krypto-jackingu. Złośliwe skrypty online mogą także to robić – tym razem nie potrzebując bezpośredniego ataku na komputer.

Największym problemem trojana jest to, że nie pokazuje on na początku wielu objawów. Wirus ten posiada jednak jedną cechę – spowalnia wydajność procesora i karty graficznej – wydobywanie kryptowaluty wykorzystuje sporą liczbę zasobów, by rozwiązywać skomplikowane zadania matematyczne.

Nie tylko proste zadania staną się niemożliwie ciężkie z powodu wykorzystania procesora – nawet takie czynności, jak załadowanie strony mogą zająć bardzo długi czas. To może obniżyć żyotność twojego komputera bądź uszkodzić go poprzez przegrzanie. Jeśli twój komputer zaczął spowalniać, czas na wykonanie pełnego skanu komputera i natychmiastowe pozbycie się trojana win32/Tiggre!rfn.

Kolejną złą cechą konia trojańskiego jest możliwość otwarcia dostępu innym złośliwym infekcjom – spyware'om, keyloggerom i innym trojanom. Te niebezpieczne wirusy mogą wykraść i dzielić się twoimi danymi, szyfrować pliki i prowadzić do awarii sprzętu.

bot wydobywający kryptowalutę win32/Tiggre!rfnwin32/Tiggre!rfn to złośliwa aplikacja przeznaczona do nielegalnego wydobywania kryptowaluty.

Sposób na ochronę przed szkodliwymi koniami trojańskimi i innym malware

Malware ten może spowodować ekstremalne szkody nie tylko komputerowi, lecz także prywatności. Dlatego warto wiedzieć, jak złośliwe programy są rozpowszechniane – wtedy będziesz mógł się przed nimi bronić.

Eksperci z NoVirus.uk wymieniają następujące metody:

 • Spam. Wiadomości z nieznanych źródeł mogą zawierać złośliwe treści w załączniku bądź w formie linku prowadzącego bezpośrednio do złośliwego pliku. Ważnym jest więc nigdy nie otwierać emaili z nieznanych źródeł- jeśli nie jesteś pewien, czy wiadomość i załącznik są prawdziwe, przeskanuj pliki oprogramowaniem antywirusowym. NIE uruchamiaj pliku. Zazwyczaj w załącznikach wykorzystywane są pliki .txt, .pdf oraz .doc.
 • Zaatakowane bądź nielegalne strony. Podejrzane witryny, takie jak strony z torrentami, mogą ukrywać malware wśród instalatorów. Dodatkowo, instalacja oprogramowania pirackiego jest nielegalna i może sprawić Ci masę problemów.
 • Złośliwe reklamy i przekierowania. Nie klikaj na żadne reklamy nieznanego pochodzenia. Dodatkowo, gdy już zostaniesz przekierowany na nieznaną stronę, powstrzymaj się od klikania na cokolwiek i natychmiast zamknij stronę. Upewnij się, że poprzednio otwarte karty nie otworzą się ponownie.
 • Wirus win32/Tiggre!rfn jest znany z rozprzestrzeniania się poprzez media społecznościowe, głównie poprzez Facebook Messengera. Nie pobieraj więc żadnych plików od nieznanych osób. Dodatkowo, zainfekowane komputery mogą rozprowadzać malware z normalnych kont Facebooka – uważaj więc!

Eliminacja trojana win32/Tiggre!rfn może zapobiec przegrzaniu procesora

Nie zalecamy ręcznego kasowania trojana win32/Tiggre!rfn. Konie trojańskie są groźnymi i skomplikowanymi wirusami, a ich eliminacja wymaga dogłębnej wiedzy komputerowej. Poza tym, mieszanie w plikach systemowych może uszkodzić system.

Dlatego też zalecamy Ci usunąć wirusa win32/Tiggre!rfn z pomocą mocnego programu ochronnego. Zalecamy w tym celu programy FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes. Nie zapominaj, że trojan ten nie pozwoli się uruchomić aplikacjom ochronnym – będziesz potrzebował zrestartować komputer w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci, i tam dopiero rozpocząć działanie programu.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Trojan win32/Tiggre!rfn

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

By upewnić się, że antywirus będzie w stanie się poprawnie uruchomić, uruchom komputer w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci. Wykonaj następujące kroki::

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Trojan win32/Tiggre!rfn i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach