Skala niebezpieczeństwa:  
  (35/100)

Usuń Trojan win32/Tiggre!rfn (Poradnik usuwania wirusów) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Trojany

Trojan win32/Tiggre!rfn to wirus, który po cichu wydobywa kryptowalutę

Trojan win32/Tiggre!rfn

Trojan win32/Tiggre!rfn to złośliwy program stworzony przez cyberprzestępców do wydobywania kryptowaluty na komputerach ofiar. Plik przechowujący trojana jest przesyłany w formie wideo, gdy w rzeczywistości jest skryptem AutoIt.

Trojan:win32/Tiggre!rfn jest nazwą wirusa wykorzystywaną przez programy ochronne Windowsa. Inne nazwy tego wirusa to TROJ_DIGMINEIN.A (Trend Micro), Trojan.GenericKD.12694003 (BitDefender) czy W32/Autoit.CGO!tr (Fortinet).

PODSUMOWANIE
Nazwa Trojan win32/Tiggre!rfn
Rodzaj Koń trojański
Podtyp bot wydobywający kryptowalutę
Plik wykonywalny cherry.exe
Objawy Zwiększone zużycie procesora, spowolnienie wydajności komputera
Dystrybucja Spam, Facebook Messenger, złośliwe strony
Eliminacja Przeprowadź pełny skan komputera programem ReimageIntego

Tak szybko, jak wirus win32/Tiggre!rfn znajdzie się w systemie, modyfikuje on rejestr i wywołuje inne zmiany na komputerach użytkowników, by zapewnić swoją obecność za każdym startem systemu. Dodatkowo, malware wyłącza każdy program ochronny na komputerze, przez to utrudniając swoje wykrycie i usunięcie. By usunąć wirusa, uruchom komputer w Trybie Awaryjnym i przeskanuj go programem ReimageIntego bądź podobnym.

Złośliwy plik ląduje na komputerach ofiar z pomocą innych programów malware – może być też pobierany ze złośliwych stron. Zauważono też tego trojana podczas rozpowszechniania się poprzez Facebook Messengera. Dlatego użytkownicy powinni zachować szczególną ostrożność pobierając pliki z Facebooka.

Trojan win32/Tiggre!rfn atakuje wszystkie wersje Windowsa, wliczając w to systemy Windows Vista, Windows 7, Windows 8 i inne. Zostawia on plik wykonywalny nazwany cherry.exe. Plik ten możesz znaleźć w Menedżerze Procesów w jego oryginalnej lokacji %Application Data%\{nazwa użytkownika}\cherry.exe.

Oznaki obecności bota wydobywającego kryptowalutę

Proces, w którym hakerzy wykorzystują złośliwe oprogramowanie do zbierania kryptowaluty (Bitcoinów, Monero, Ethereum i innych) z każdym uruchomieniem komputera nosi nazwę krypto-jackingu. Złośliwe skrypty online mogą także to robić – tym razem nie potrzebując bezpośredniego ataku na komputer.

Największym problemem trojana jest to, że nie pokazuje on na początku wielu objawów. Wirus ten posiada jednak jedną cechę – spowalnia wydajność procesora i karty graficznej – wydobywanie kryptowaluty wykorzystuje sporą liczbę zasobów, by rozwiązywać skomplikowane zadania matematyczne.

Nie tylko proste zadania staną się niemożliwie ciężkie z powodu wykorzystania procesora – nawet takie czynności, jak załadowanie strony mogą zająć bardzo długi czas. To może obniżyć żyotność twojego komputera bądź uszkodzić go poprzez przegrzanie. Jeśli twój komputer zaczął spowalniać, czas na wykonanie pełnego skanu komputera i natychmiastowe pozbycie się trojana win32/Tiggre!rfn.

Kolejną złą cechą konia trojańskiego jest możliwość otwarcia dostępu innym złośliwym infekcjom – spyware'om, keyloggerom i innym trojanom. Te niebezpieczne wirusy mogą wykraść i dzielić się twoimi danymi, szyfrować pliki i prowadzić do awarii sprzętu.

bot wydobywający kryptowalutę win32/Tiggre!rfnwin32/Tiggre!rfn to złośliwa aplikacja przeznaczona do nielegalnego wydobywania kryptowaluty.

Sposób na ochronę przed szkodliwymi koniami trojańskimi i innym malware

Malware ten może spowodować ekstremalne szkody nie tylko komputerowi, lecz także prywatności. Dlatego warto wiedzieć, jak złośliwe programy są rozpowszechniane – wtedy będziesz mógł się przed nimi bronić.

Eksperci z NoVirus.uk wymieniają następujące metody:

 • Spam. Wiadomości z nieznanych źródeł mogą zawierać złośliwe treści w załączniku bądź w formie linku prowadzącego bezpośrednio do złośliwego pliku. Ważnym jest więc nigdy nie otwierać emaili z nieznanych źródeł- jeśli nie jesteś pewien, czy wiadomość i załącznik są prawdziwe, przeskanuj pliki oprogramowaniem antywirusowym. NIE uruchamiaj pliku. Zazwyczaj w załącznikach wykorzystywane są pliki .txt, .pdf oraz .doc.
 • Zaatakowane bądź nielegalne strony. Podejrzane witryny, takie jak strony z torrentami, mogą ukrywać malware wśród instalatorów. Dodatkowo, instalacja oprogramowania pirackiego jest nielegalna i może sprawić Ci masę problemów.
 • Złośliwe reklamy i przekierowania. Nie klikaj na żadne reklamy nieznanego pochodzenia. Dodatkowo, gdy już zostaniesz przekierowany na nieznaną stronę, powstrzymaj się od klikania na cokolwiek i natychmiast zamknij stronę. Upewnij się, że poprzednio otwarte karty nie otworzą się ponownie.
 • Wirus win32/Tiggre!rfn jest znany z rozprzestrzeniania się poprzez media społecznościowe, głównie poprzez Facebook Messengera. Nie pobieraj więc żadnych plików od nieznanych osób. Dodatkowo, zainfekowane komputery mogą rozprowadzać malware z normalnych kont Facebooka – uważaj więc!

Eliminacja trojana win32/Tiggre!rfn może zapobiec przegrzaniu procesora

Nie zalecamy ręcznego kasowania trojana win32/Tiggre!rfn. Konie trojańskie są groźnymi i skomplikowanymi wirusami, a ich eliminacja wymaga dogłębnej wiedzy komputerowej. Poza tym, mieszanie w plikach systemowych może uszkodzić system.

Dlatego też zalecamy Ci usunąć wirusa win32/Tiggre!rfn z pomocą mocnego programu ochronnego. Zalecamy w tym celu programy ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes. Nie zapominaj, że trojan ten nie pozwoli się uruchomić aplikacjom ochronnym – będziesz potrzebował zrestartować komputer w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci, i tam dopiero rozpocząć działanie programu.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Trojan win32/Tiggre!rfn:

Usuń Trojan win32/Tiggre!rfn korzystająć z Safe Mode with Networking

By upewnić się, że antywirus będzie w stanie się poprawnie uruchomić, uruchom komputer w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci. Wykonaj następujące kroki::

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Trojan win32/Tiggre!rfn

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Trojan win32/Tiggre!rfn.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Trojan win32/Tiggre!rfn i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-trojan-win32tiggrerfn.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Trojan win32/Tiggre!rfn