Skala niebezpieczeństwa:  
  (75/100)

Usuń Csrss.exe trojan (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sie 2020

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Trojany

Trojan Csrss.exe — złośliwe cyberzagrożenie, które może wykraść informacje finansowe i dane osobiste użytkowników

Obrazek trojana Csrss.exe

Trojan Csrss.exe to złośliwy koń trojański stworzony do wykonywania licznych złośliwych działań na komputerze użytkownika. Pamiętaj, że jest też CAŁKOWICIE NIESZKODLIWY proces systemu Microsoft działający pod tą samą nazwą – csrss.exe. Plik jest stworzony do zarządzania instrukcjami graficznymi w systemie Windows. Dlatego też użytkownikom zaleca się sprawdzić ten plik skanując system zaufanym oprogramowaniem ochronnym, by upewnić się, że plik nie jest zawirusowany koniem trojańskim wykorzystującym nazwę normalnego procesu. W przeciwnym wypadku trojan Csrss.exe może śledzić Twoją aktywność w sieci i przejąć dane finansowe. 

Nazwa Trojan Csrss.exe
Typ Koń trojański
Poziom zagrożenia Wysoki
Rejestrowany jako
 • Trojan.W32.Rontokbro;
 • Trojan.W32.Sober;
 • Trojan.W32.VIRKEL
Prawdopodobnie powiązany z TrustedInstaller
Objawy Zaburzona wydajność komputera: stałe awarie, dłuższe ładowanie, a nawet nieudane uruchamianie aplikacji
Dystrybucja Niezabezpieczone oprogramowanie, złośliwe reklamy i linki, spam
Potencjalne zagrożenia Utrata informacji osobistych, danych bankowych, haseł. Może spisywać wciskane klawisze i otwierać tylne drzwi dla innych infekcji
Usuwanie Nie próbuj usuwać trojana Csrss.exe samemu. Wykorzystaj zaufany program ochronny, taki jak Reimage Reimage Cleaner Intego

Większość użytkowników nie jest świadoma zagrożeń, jakie mogą być spowodowane trojanem Csrss.exe. Po wniknięciu do systemu bez żadnej zgody, ukrywa się w tle i wykonuje wiele aktywności  uznawanych za ekstremalnie niebezpieczne. Według ekspertów komputerowych, infekcja może postawić Cibie i twój komputer w stan niebezpieczeństwa wykonując następujące akcje:

 • Wydobywanie kryptowaluty wykorzystując większość zasobów procesora;
 • Zapisywanie wciśniętych przycisków i ruchów myszy w celu przechwycenia loginów i haseł;
 • Zapewnianie zdalnego dostępu do zainfekowanego systemu dla hakerów i pozwalanie im na instalację innego, niebezpiecznego oprogramowania.

Identyfikacja złośliwego trojana Csrss.exe w systemie

Eksperci ostrzegają naszych użytkowników, że prawdziwe pliki Microsoftu powinny znajdować się w folderze C:\Windows\System32\ . Jeśli znalazłeś proces o tej samej nazwie, lecz innej lokalizacji, uruchom pełny skan systemu zaufanym antywirusem, by sprawdzić komputer pod kątem malware.

To oczywiste, że jeśli nie uda Ci się zidentyfikować trojana Csrss.exe, istnieje prawdopodobieństwo, że twoje hasła i inne cenne dane mogą trafić do złośliwych ludzi. W konsekwencji, możesz zetknąć się z przesadnymi stratami finansowymi, a nawet z kradzieżą tożsamości.

Co więcej, możesz zauważyć, że z powodu trojana Csrss.exe komputer twój zachowuje się dziwnie oraz powolnie. Powodem takiego działania jest zdolność malware'a do wykorzystywania zasobów komputera w celu wydobywania cyfrowych walut typu Bitcoin, Monero, ZCash, itd. Innymi słowy, system może zostać zmuszony do pracy w wysokiej temperaturze przez nadmierny czas. To zaś może poskutkować opóźnieniami, awariami orz zawieszaniem się systemu. 

Ilustracja trojana Csrss.exe

Dlatego, usilnie zalecamy sprawdzić komputer pod kątem tego Trojana, a następnie usunąć trojana Csrss.exe, jeśli to konieczne. Uważaj, gdyż ten rodzaj złośliwego programu ukrywa się głęboko w systemie i umieszcza swoje komponenty wszędzie po systemie. 

Nie powinieneś też próbować usuwać trojana Csrss.exe ręcznie. Ci, którzy już próbowali powstrzymać ten proces poprzez Menedżer Zadań, informują o następującej wiadomości błędu:

You don't have the permission from TrustedInstaller to make changes in the file.

By zapobiec tym problemom podczas naprawy systemu oraz ochronić swoje dane, upewnij się, że korzystasz z automatycznych metod usuwania. W takim wypadku zalecamy skorzystać z Reimage Reimage Cleaner Intego – program ten może nie tylko usunąć wirusa z systemu, lecz także wyeliminować powodowane przez nie zagrożenie.

Sposoby na zapobieganie Trojanom w systemie

Głównym sposobem wnikania złośliwych aplikacji są niezaufane strony oferujące instalację podejrzanego oprogramowania. Zazwyczaj, ciężko rozpoznać, czy aplikacja jest wiarygodna – ludzie instalują niepotrzebne programy bez przejrzenia się im. 

Przestępny uploadują trojany podszywające się pod niewinne oprogramowanie na stronach udostępniających pliki metodą peer-to-peer i czerpią zyski z początkujących użytkowników, którzy wpadną w pułapkę. Ważnym jest więc też pobieranie i instalacja aplikacji tylko z autoryzowanych źródeł. 

Dodatkowo, niektóre reklamy online oraz hiperlinki są stworzone do wykonywania złośliwych skryptów instalujących wrogie oprogramowanie. Dlatego też nigdy nie klikaj na jakiekolwiek treści komercyjne w sieci i zawsze korzystaj z ochrony przeciw malware.

Aby usunąć trojana Csrss.exe od razu po wykryciu, skorzystaj ze specjalnego oprogramowania

Jeśli zauważyłeś podejrzany proces działający w tle – bądź czujny. Może to być trojan Csrss.exe, który powinien zostać natychmiast usunięty. Możesz sprawdzić lokalizacje pliku by być pewnym, czy jest on potencjalnie niebezpieczny — niegroźny plik musi znajdować się w folderze C:\Windows\System32\.

W przeciwnym wypadku, możesz usunąć trojana Csrss.exe skanując komputer dobrym antywirusem. Ważny jest wybór najlepszej aplikacji – konie trojańskie mają wiele dodatkowych komponentów, które muszą zostać usunięte natychmiast. Procedura ta zaś wymaga tlyko poosiadania odpowiedniego narzędzia.

Do usunięcia trojana Csrss.exe zalecamy następujące aplikacje: Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner oraz Malwarebytes. Nasi eksperci współpracujący z zespołem BedyNet.ru wybierają tylko najlepsze opcje dla naszych czytelników. Dodatkowo, sprawdź poniższe instrukcje, by nauczyć się, jak przygotować komputer na eliminację wirusa. 

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Csrss.exe trojan:

Usuń Csrss.exe trojan korzystająć z Safe Mode with Networking

Ponieważ infekcje koni trojańskich mogą ukrywać się w systemie i być niemożliwe do ręcznej lokalizacji, powinieneś uruchomić komputer w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci zanim zaczniesz eliminację trojana Csrss.exe.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Csrss.exe trojan

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Csrss.exe trojan.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Csrss.exe trojan korzystająć z System Restore

Innym sposobem na uruchomienie komputera jest Tryb Awaryjny z Wierszem Poleceń:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Csrss.exe trojan. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Csrss.exe trojan

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Csrss.exe trojan i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-csrss-exe-trojan.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: Csrss.exe trojan