Skala niebezpieczeństwa:  
  (60/100)

Usuń Trojan.Agent (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Ugnius Kiguolis - -   Trojan.Agent virus | Rodzaj: Trojany

Trojan.Agent to ogólne określenie jednego z typów malware, który można skonfigurować tak, by wykonywał różne złośliwe zadania na zainfekowanym komputerze

Trojan.Agent

Trojan.Agent to heurystyczna nazwa wyróżniająca kategorię złośliwego oprogramowania – Trojanów – i jest często używana przez różne silniki antywirusów. Ogólne nazwy nadawane są różnym członkom rodziny malware albo kiedy zagrożenie nie zostało wcześniej przeanalizowane i brak jest szczegółowych informacji na jego temat. Niemniej jednak, nawet w takim przypadku większość renomowanych programów anty-malware potrafi wykryć Trojan.Agent i zatrzymać infiltrację komputera za pomocą uczenia maszynowego i innych zaawansowanych metod.

Głównym celem Trojan.Agent jest zdobycie dostępu do komputera poprzez udawanie czegoś innego – innymi słowy, trojany są częściami złośliwego oprogramowania, które podszywa się pod coś pożądanego, np. aplikację czy załącznik do e-maila z pozornie wiarygodnego źródła. Gdy Trojan.Agent znajdzie się już w systemie, wirus może być ustawiony tak, by wykonywał wiele różnych działań, włączając w to kradzież informacji, rozprzestrzenianie innego malware, rejestrowanie naciśnięć klawiszy, rozsyłanie spamu i wiele innych.

Nazwa Trojan.Agent
Typ Koń trojański
Opis Trojany mogą reprezentować wiele różnych złośliwych programów, ponieważ ich głównym celem jest zdobycie dostępu do komputera poprzez podszywanie się pod coś innego
Alternatiwne Nazwy Trojan:W32/Agent, Win32.Trojan.Agent
Infiltracja Malware jest zazwyczaj pobierane ze złośliwych witryn, rozpowszechniane za pomocą złośliwych załączników w mailach, fałszywych aktualizacji, stron ze scamem, itd.
Usuwanie  Użyj renomowanego oprogramowania anty-malware by wykonać pełne skanowanie systemu w trybie awaryjnym, zgodnie z wyjaśnieniami poniżej
Naprawa W przypadku zauważenia braku stabilności systemu po zlikwidowaniu infekcji, użyj ReimageIntego, by naprawić automatycznie uszkodzenia spowodowane wirusem 

Wirus Trojan.Agent należy do rodziny malware zwanej ''Agent'', której można przypisać również takie zagrożenia jak robaki, backdoory i rootkity. Innymi słowy, nazwa ''trojan'' określa taktykę rozpowszechniania (stara się wyglądać na coś innego), ale jego funkcje mogą się znacząco od siebie różnić, więc może być również wykorzystywany do takich zagrożeń jak robaki, ransomware, itp. Z tego powodu metody usuwania wirusa Trojan.Agent mogą być różne, gdyż każde z zagrożeń może być skonfigurowane do wykonywania innych działań na zainfekowanym komputerze.

Kiedy tylko Trojan.Agent przeniknie do systemu, sprawia, że ten staje się podatny na inne zagrożenia, co oznacza, że mogą one spróbować zaatakować system i zainicjować w nim złośliwe zadania zaplanowane wcześniej przez odpowiedzialnych za nie hakerów. Można go na przykład zaprogramować tak, by przekierowywał ruch HTTP użytkowników na określone strony internetowe, gdzie zautomatyzowany JavaScript włącza różne typy reklam w przeglądarkach takich jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer i innych.

Następnie Trojan.Agent przyczynia się do zwiększania dochodów właścicieli tych reklam, podczas gdy ofiara zmaga się z dużym zużyciem zasobów komputera, spowolnieniem przeglądarek i innymi problemami. Dlatego też – pomimo tego, w co wiele osób wierzy – zwiększona ilość reklam nie zawsze oznacza infekcję adware lub browser hijacker, ale może oznaczać też konia trojańskiego.

Trojan.Agent, w zależności od swojego celu, może także wykazywać czasem następujące oznaki:

 • zwiększone użycie procesora,

 • spowolnione działanie komputera,

 • awarie systemu,

 • wyłączone oprogramowanie anty-malware,

 • niepowodzenie przy uruchamianiu aplikacji,

 • nieznane programy uruchomione na komputerze, itp.

Dodatkowo, oprócz tych ''widocznych'' oznak, Trojan.Agent zazwyczaj zostawia różne złośliwe pliki w systemie (w miejscach takich jak %AppData% czy %Temp%), daje początek różnym procesom, modyfikuje klucze systemu Windows i wprowadza wiele innych zmian technicznych w systemie Windows. Jednak nie są one już tak łatwe do wychwycenia dla początkujących i zwykłych użytkowników komputerów.

Wirus Trojan.Agent

Dlatego też najlepszym sposobem na wykrycie i usunięcie Trojan.Agent z systemu jest skorzystanie z renomowanego programu anty-malware i przeprowadzenie pełnego skanu systemu. Pamiętaj, że skoro konie trojańskie mogą być wykorzystywane do wykonywania wielu różnych zadań, to nie jest wykluczone, że zostały użyte do wprowadzenia innego złośliwego oprogramowania do twojego systemu. W takich przypadkach, anty-malware pozbędzie się także i jego.

Ponieważ wirus Trojan.Agent dąży do modyfikowania różnych plików systemowych, może też sprawić, że po jego likwidacji komputer będzie uszkodzony. W rezultacie twój Windows może zacząć się zawieszać, pokazywać BSOD i ogólnie nie działać prawidłowo, co może pozostawić ci tylko jedną opcję – ponowną instalację systemu operacyjnego. Aby tego uniknąć, zalecamy wykorzystanie narzędzia do naprawy komputera, ReimageIntego – może ono naprawić uszkodzenia spowodowane przez wirus i przywrócić działanie Windowsa do stanu sprzed infekcji.

Trojany mogą być rozpowszechniane na wiele różnych sposobów 

Trojan.Agent jest rozpowszechniany przy użyciu wielu różnych metod, które są szeroko stosowane przez twórców wirusa: może przeniknąć do twojego komputera po odwiedzeniu złośliwej witryny, która jest zapełniona zainfekowanymi instalatorami, przez kliknięcie wprowadzającej w błąd reklamy pop-up, która twierdzi, że musisz zaktualizować jeden lub kilka ze swoich programów czy też po otwarciu zainfekowanego załącznika z maila, który zawiera kod makra. Autorzy wiadomości phishingowych zazwyczaj stosują socjotechniki, by przekonać użytkowników do otwarcia złośliwego załącznika, więc ważne jest, by tego nie robić – nawet jeśli e-mail brzmi przekonująco.

Pobieranie nielegalnych programów i cracków także może zwiększyć szansę pobrania Trojan.Agent na system twojego komputera. Jeżeli już zauważyłeś, że twój komputer działa wolniej niż do tej pory lub że pojawiły się inne oznaki tego cyber-zagrożenia, powinieneś sprawdzić swój komputer pod kątem obecności tego konia trojańskiego. W przeciwnym razie możesz narazić swój komputer na poważniejsze infekcje i inne problemy.

Rozpowszechnianie Trojan.Agent

Usuń Trojan.Agent ze swojego komputera, by zapobiec narażeniu go na uszkodzenia

Aby usunąć wirusa Trojan.Agent z systemu, powinieneś użyć renomowanego oprogramowania anty-malware, gdyż ręczne wyszukiwanie wszystkich wprowadzonych przez wirusa zmian byłoby niemalże niemożliwe dla zwykłego użytkownika komputera. Jednakże przed przystąpieniem do jego likwidacji należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach – na przykład o tym, że malware może wyłączyć twoje oprogramowanie antywirusowe, by pozostać w systemie tak długo, jak to możliwe. Dodatkowo, mogło też załadować inne złośliwe oprogramowanie. 

Dlatego też tryb awaryjny może być opcją obowiązkową przy całkowitym usuwaniu Trojan.Agent – wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z przewodnikiem poniżej. Ten tryb uruchamia wyłącznie niezbędne sterowniki i procesy w celu uruchomienia systemu operacyjnego, więc komponenty malware w tym trybie nie działają.

Dodatkowo, w ramach środka ostrożności, zalecamy także zresetowanie wszystkich zainstalowanych przeglądarek oraz wszystkich haseł, a także sprawdzenie swojej bankowości internetowej pod kątem nielegalnych transferów pieniężnych.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Trojan.Agent:

Usuń Trojan.Agent korzystająć z Safe Mode with Networking

Tryb awaryjny jest doskonałym narzędziem, gdy próbujesz zwalczyć malware. Przejdź do niego, jeśli usunięcie Trojan.Agent powoduje problemy:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Trojan.Agent

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Trojan.Agent.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Trojan.Agent i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-trojan-agent.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Trojan.Agent