Usuń TR/AD.FireHooker.BU (Poradnik usuwania) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

TR/AD.FireHooker.BU – nazwa wykrycia Aviry dla potencjalnie złośliwego programu

TR/AD.FireHooker.BU

TR/AD.FireHooker.BU to nazwa niezidentyfikowanej infekcji adware, która może znajdować się w różnych miejscach w systemie Windows, jak również w przeglądarce internetowej. Użytkownicy zgłaszali, że zaczęli widzieć wyskakujące komunikaty od oprogramowania zabezpieczającego Avira, które próbowały ostrzec ich o zagrożeniu. W większości przypadków program zabezpieczający informował, że podejrzany plik wykonywalny, taki jak 105c6c37-ee2a-2a76-e42c-02506c4d1be0.exe, został wykryty w folderze tymczasowym systemu Windows.

Choć w normalnych okolicznościach wirus TR/AD.FireHooker.BU zostałby od razu usunięty, użytkownicy zgłaszali, że powracał on po ponownym uruchomieniu przez nich komputera. Inne aplikacje zabezpieczające wykrywają tę infekcję jako FileRepMalware, W32.Adware.Gen, Riskware/WebCompanion i inne. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak niebezpieczne jest to malware i jak usunąć TR/AD.FireHooker.BU, to czytaj dalej.

Nazwa TR/AD.FireHooker.BU
Typ Adware, Trojan
Dystrybucja Pakiety oprogramowania, strony internetowe podmiotów trzecich, zwodnicze reklamy, fałszywe aktualizacje Flash Player
Objawy Oprogramowanie zabezpieczające Avira cały czas wykrywa zagrożenie w folderze tymczasowym systemu Windows, które powraca po usunięciu
Zagrożenia Przekierowania do złośliwych stron internetowych mogą skutkować niechcianymi powiadomieniami od tych witryn, ujawnieniem danych osobowych cyberprzestępcom, stratami pieniężnymi, instalacją innych potencjalnie niechcianych programów/malware.
Eliminacja Choć adware może być zazwyczaj odinstalowane tak, jak inne zwykłe programy, to tym razem infekcja może być znacznie poważniejsza, co oznacza, że zagrożenie jest trwałe. Dlatego zainfekowani użytkownicy powinni odpowiednio wyczyścić swoje przeglądarki, jak wyjaśniono to poniżej, a następnie przeskanować swoje urządzenie za pomocą alternatywnego oprogramowania anty-malware.
Dalsze kroki Infekcje malware lub adware mogą obniżyć wydajność twojego komputera lub spowodować poważne problemy z jego stabilnością. Skorzystaj z ReimageIntego, aby usprawnić swoje urządzenie i upewnić się, że uszkodzenia spowodowane wirusem zostały naprawione.

TR/AD.FireHooker.BU to stosunkowo ogólna nazwa wykrycia dla trojana – rodzaju infekcji komputerowej, która jest instalowana w systemie udając coś innego. Funkcjonalność trojana nie jest definiowana przez jego kategorię i może on reprezentować różne zagrożenia, takie jak ransomware, wirusy, robaki, pliki RAT, adware i o wiele więcej. To konkretne zagrożenie zostało powiązane z natrętnym adware specjalizującym się w porwaniach przeglądarki i w dostarczaniu natrętnych kampanii reklamowych.

Ci, którzy nie usuną malware TR/AD.FireHooker.BU, mogą cierpieć z powodu różnych irytujących, a nawet niebezpiecznych konsekwencji. Głównym celem adware jest przejęcie ruchu użytkowników i dostarczanie natrętnych wyskakujących okien, ofert, kuponów i innych reklam, niezależnie od tego, jakie strony są odwiedzane. Chociaż te reklamy mogą zostać zatrzymane przy pomocy skutecznego programu typu ad-blocker, należy znaleźć i wyeliminować przyczynę infekcji.

Podejrzany złośliwy plik można zazwyczaj zauważyć w folderze tymczasowym systemu Windows (C:\Windows\temp). Użytkownicy zgłaszali, że po usunięciu złośliwego pliku, on zawsze powracał. Ponieważ lokalizacją jest folder tymczasowy, istnieje szansa, że infekcja będzie się powtarzać z powodu komponentu online. Np. synchronizacja konta Google może przechowywać w swojej bazie danych niektóre pliki pamięci podręcznej , powodując powtarzające się infekcje.

Ponieważ usunięcie TR/AD.FireHooker.BU z Avirą nie jest skuteczne, eksperci ds. bezpieczeństwa zalecają przeskanowanie urządzenia alternatywnym anty-malware, takim jak SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes. Posiadanie dwóch aplikacji zabezpieczających jednocześnie nie jest zalecane, dlatego przed przeprowadzeniem skanu za pomocą innego antywirusa, powinieneś najpierw usunąć wszystkie narzędzia anty-malware.

Wirus TR/AD.FireHooker.BU

Jeśli to nie przyniesie oczekiwanego skutku i TR/AD.FireHooker.BU wciąż powraca, powinieneś wyczyścić swoją przeglądarkę internetową, ponieważ infekcja może znajdować się tam. Poniżej znajdziesz instrukcje jak usunąć rozszerzenia i jak wyczyścić dane przeglądarki. Jeśli to także nie zadziała, powinieneś całkowicie zresetować swoją przeglądarkę.

Na koniec należy również przeprowadzić skan za pomocą oprogramowania naprawczego ReimageIntego – ta aplikacja pozwoli ci upewnić się, że wszystkie komponenty systemu Windows zostały naprawione po infekcji malware, a komputer nie ulegnie awarii, nie będzie wyświetlać błędów, ani nie ucierpi z powodu innych problemów ze stabilnością.

Trojany mogą być niezwykle niebezpieczne: unikaj ich za wszelką cenę

Jak wspomniano wyżej, trojany definiuje się na podstawie sposobu ich dystrybucji. Zazwyczaj użytkownicy otwierają plik wykonywalny lub inny plik myśląc, że jest on nieszkodliwy. Dość często takie pliki rozpowszechniane są na fałszywych stronach z oprogramowaniem, które naśladują oryginalne witryny. Jedna z próbek TR/AD.FireHooker.BU została znaleziona na fałszywej stronie aplikacji audio Audacity, a wielu niemieckich użytkowników zostało zainfekowanych tym malware, bo sądzili że jest to legalny instalator programu. Dlatego też ważne, aby zawsze sprawdzać URL adresu, z którego pobierasz oprogramowanie (upewnienie się, że połączenie jest chronione przez SSL również jest ważne, chociaż niczego to nie gwarantuje).

Użytkownicy pobierają trojana również na inne sposoby, np. podczas pobierania programów z podejrzanych witryn stron zewnętrznych, takich jak torrenty. Badacze bezpieczeństwa zalecają trzymanie się z dala od pirackiego oprogramowania i cracków, ponieważ te pliki często zawierają również pułapkę w postaci malware.

Na koniec: fałszywe aktualizacje, zazwyczaj dotyczące Flash Player, również są powszechnie wykorzystywane przez cyberprzestępców do nakłaniania użytkowników do instalacji złośliwego oprogramowania na swoich systemach. Pamiętaj, że Flash to przestarzała wtyczka multimedialna, która nie jest już dłużej wymagana i zostanie wycofana do końca 2020 roku .

Dystrybucja TR/AD.FireHooker.BU

Usuń TR/AD.FireHooker.BU ze swojego systemu

Jak widać, nie powinieneś ignorować żadnych wyskakujących okienek ani ostrzeżeń od swojego oprogramowania zabezpieczającego. Istnieje niewielka szansa, że wykrycie jest fałszywie dodatnie i nie ma potrzeby usuwania TR/AD.FireHooker.BU. Aby jednak mieć pewność, powinieneś odinstalować swoje obecne oprogramowanie zabezpieczające i wykonać pełny skan systemu za pomocą alternatywnego narzędzia, takiego jak SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes. Aby naprawić problemy z Windows, które mogą pojawiać się po infekcji, zalecamy użycie ReimageIntego.

Jeśli infekcja nie znika, powinieneś zadbać o swoje przeglądarki internetowe. Przede wszystkim zalecamy wyczyszczenie przeglądarek internetowych – odinstaluj wszystkie rozszerzenia, usuń pamięć podręczną/dane – jak wyjaśniono to poniżej. Jeśli to nie pomoże, przejdź do następującej lokalizacji i usuń dane aplikacji:

C:\Users\username\AppData\Local\Google\Chrome

Na koniec możesz także zresetować synchronizację Chrome, by upewnić się, że żaden ze złośliwych składników nie pozostanie na serwerach Google.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania TR/AD.FireHooker.BU:

Usuń TR/AD.FireHooker.BU z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj TR/AD.FireHooker.BU oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania TR/AD.FireHooker.BU. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń TR/AD.FireHooker.BU z Microsoft Edge

Możesz wyczyścić MS Edge w następujący sposób:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to TR/AD.FireHooker.BU powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń TR/AD.FireHooker.BU z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz TR/AD.FireHooker.BU oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie TR/AD.FireHooker.BU. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń TR/AD.FireHooker.BU z Google Chrome

Jeśli nie jesteś w stanie całkowicie wyczyścić swojej przeglądarki, powinieneś zresetować Google Chrome, jak wyjaśniono to poniżej:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz TR/AD.FireHooker.BU oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie TR/AD.FireHooker.BU. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń TR/AD.FireHooker.BU z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj TR/AD.FireHooker.BU i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania TR/AD.FireHooker.BU. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się TR/AD.FireHooker.BU i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach