Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń trackid=sp-006 (Poradnik usuwania wirusów) - Poprawione instrukcje

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Adware Trackid=sp-006 doprowadza użytkowników Google Chrome do szewskiej pasji

Przedstawienie wirusa trackid=sp-006Trackid=sp-006 jest klasyfikowany jako program adware wykazujący pewne cechy porywacza przeglądarki. Zwykle, śledzi on informacje o swoich użytkownikach i dostarcza nadmierne ilości reklam. Ów potencjalnie niepożądana aplikacja może dostać się do Twojego komputera z pomocą bundla oprogramowania, a także pozostać niezauważona przez długi czas. 

Najprostszym sposobem na wykrycie tego adware'a jest sprawdzenie adresu strony w odpowiednim polu po wykonaniu wyszukiwania. Zwykle na końcu zostaje dodany dodatek trackid=sp-006, co wskazuje na atak na przeglądarkę. Zauważ, że jeśli nie podejmiesz odpowiednich kroków, ryzykujesz zetknięcie się z problemami zagrażającymi danym oraz prywatności. 

Dzieje się to, ponieważ wirus trackid=sp-006 śledzi zachowanie powiązane z przeglądaniem. Ten program może uzyskać dostęp i przechowywać takie informacje, jak adres IP, geolokacja, a nawet dane jednoznacznie identyfikujące użytkownika, takie jak nazwisko czy adres mailowy.

Z pomocą zebranych informacji, program ten dopasowuje reklamy online tak, by pasowały do zainteresowań użytkownika. W taki sposób reklamy stają się coraz bardziej interesujące, co sprowadza się do klikania w nie. Warto jednak wiedzieć, że te reklamy są nie tylko irytujące, lecz także niebezpieczne.

Ilustracja wirusa trackid=sp-006Trackid=sp-006 może przeszkadzać w przeglądaniu sieci poprzez irytujące reklamy. Źli ludzie korzystają z popularnej techniki dystrybucyjnej, by rozpowszechniać niezwykle ryzykowne cyberinfekcje. Nosi ona nazwę malvertisingu. Adware zalewa komputery zwykłych użytkowników wieloma wyładowanymi wirusami reklamami zaprogramowanymi do pobrania złośliwej zawartości od razu po kliknięciu tej przez użytkownika.

Z tego powodu eksperci z LosVirus.es przestrzegają, że jeśli będziesz opóźniał usunięcie trackid=sp-006, ryzykujesz dostaniem się do komputera dużo groźniejszych wirusów niż programy adware. Sugerujemy skan systemu z pomocą ReimageIntego bądź też innego zaufanego programu, żeby pozbyć się wszystkich potencjalnie szkodliwyh aplikacji z komputera.

Dla tych, którzy nie chcą żadnych dodatkowych aplikacji, zalecamy skorzystanie z przygotowanych przez nas poradników. Wyjaśnią one, jak usunąć trackid=sp-006 wraz ze wszystkimi komponentami.

Sposoby na wejście adware do systemu

Wiele potencjalnie niechcianych aplikacji, w tym adware, rozpowszechnia się dołączone do darmowych aplikacji. Zwykle, informacja o nich pozostaje ukryta, jeśli użytkownik wybierz ustawienia Zalecane bądź Szybkie. Zalecamy więc ostrożną instalację programów freeware, jeśli chcesz ochronić swój komputer.

Najlepszym sposobem na uniknięcie sytuacji jest wybór instalacji Zaawansowanej lub Użytkownika w instalatorze. Pokażą one w pełni potrzebne informacje, aby zidentyfikować dodatkowe programy, które mogą zostać zainstalowane podczas procedury. Powinieneś poszukać i odznaczyć takie pola, jak „Zdobądź XXX” – są one domyślnie zaznaczone.

Dodaatkowo, nie zapominaj trzymać się z daleka od jakiejkolwiek zawartości online, poniewaz może ona prowadzić do niezwykle podejrzanych stron oraz wprowadzać inne niepożądane aplikacje. Najmądrzejszym wyborem będzie używanie profesjonalnych programów zabezpieczających.

Usuwanie wirusa Trackid=sp-006 – poradnik

Jeśli zauważyłeś wirusa trackid=sp-006, masz dwie opcje na jego usunięcie – ręczną i automatyczną. Nawet, jeśli obydwie metody są efektywne, zalecamy skorzystanie z usług dobrego programu antywirusowego by oszczędzić czasu i bezpiecznie przeprowadzić proces.

Możesz usunąć trackid=sp-006 z pomocą oprogramowania przedstawionego poniżej. Programy te łatwo wykryją niepożądane programy oraz ochronią system w przyszłości.

Jeśli jednak chcesz ręcznie usunąć trackid=sp-006, skorzystaj z poniższych instrukcji. Wyjaśnią one, jak odinstalować adware oraz jego komponenty.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania trackid=sp-006:

Usuń trackid=sp-006 z rodziny systemu Windows

Użytkownikom Windows zaleca się skorzystanie z poniższych poradników, by usunąć wirusa trackid=sp-006.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj trackid=sp-006 oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj trackid=sp-006 lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń trackid=sp-006 z systemu Mac OS X

Jeśli zauważyłeś przekierowania trackid=sp-006, oczyść swojego Maca z pomocą poniższych instrukcji.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimtrackid=sp-006 czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń trackid=sp-006 z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj trackid=sp-006 oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania trackid=sp-006. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń trackid=sp-006 z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to trackid=sp-006 powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń trackid=sp-006 z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz trackid=sp-006 oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie trackid=sp-006. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń trackid=sp-006 z Google Chrome

Możesz naprawić Chrome'a deinstalują adware i resetując przeglądarkę.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz trackid=sp-006 oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie trackid=sp-006. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń trackid=sp-006 z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj trackid=sp-006 i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania trackid=sp-006. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-trackidsp-006.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: trackid=sp-006