Skala niebezpieczeństwa:  
  (17/100)

Usuń Totmania.net (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Totmania to wirus na iPhone'a, który wysyła podejrzane wiadomości z linkami do złośliwych stron

Totmania.net

Totmania to wirus typu adware, który zwykle sprawia problemy użytkownikom iPhone'a. Technicznie, jest to sztuczka wykorzystywana do kierowania ruchu użytkowników na określoną domenę bez ich zgody. W tym wypadku, jest ona wykorzystywana przeciw użytkownikom iPhone'ów, by przekierowywać ich na różne strony komercyjne i infekować urządzenie dodatkowymi aplikacjami, wyłudzać dane osobowe itd. Podejrzana wiadomość z linkiem do Totmanii sprawia wrażenie wysłanej od znajomego Nie ma jednak nic wspólnego z Twoimi najbliższymi. Uważaj, gdyż nie powinieneś wchodzić w interakcje z tą stroną – im częściej to robisz, tym agresywniejsze reklamy mogą pojawić się na ekranie. Chociaż program ten głównie pojawia się an iPhone'ach, istnieje ryzyko pojawienia się podobnych aplikacji na urządzeniu Android. Powinieneś zauważyć, że wirus na iPhoen posiada tony różnych wersji, przez co twoje urządzenia może stać się jeszcze bardziej podatne na atak. Dlatego więc usuń wirusa Totmania tak szybko, jak to tylko możliwe.

Nazwa Totmania
Typ Adware/Aplikacja potencjalnie niepożądana
Kategoria Wirus na iPhone'a
Główne objawy Wysyła wiadomości z linkami do podejrzanych stron, np. hxxt://totmania.net/o
Atakuje iPhone'y
Możliwe zagrożenia Może wystawić na działanie złośliwych treści, instalować inne aplikacje bez zgody użytkownika
Dystrybucja Złośliwe strony, zwodnicze reklamy, wiadomości z hiperłączami
Eliminacja Oczyść system instalując aplikację anty-malware

Gdy otrzymasz wiadomość z podejrzanym linkiem i tekstem, upewnij się, że nie klikniesz na to łącze – hxxt://totmania.net/o i podobne linki nie mają nic wspólnego z wiadomością od znajomych, jak może to wyglądać na pierwszy rzut oka. Jeśli otrzymujesz od tej samej osoby taką samą wiadomość w kółko, wskazuje to na dwa scenariusze:

 • System telefonu został zaatakowany przez złośliwą aplikację (wirusa typu adware lub podobną);
 • Znajomy, od którego otrzymujesz takie wiadomości, sam ma adware na swoim telefonie.

Podobnie do innych wirusów wiadomości tekstowych bądź wirusów na Messengera, ten rodzaj oszustwa wysyła treść mogącą sprawiać wrażenie wiarygodnej. Zawiera ona słowa wykorzystywane na codzień. Wiadomość stojąca z alinkiem do totmania.net wyświetla też następującą treść:

This is weird but try it

I'm going to send you a

link that they just sent me.

DON'T open it until you send

it to 10 people. then open it

and you will see the person

that loves you the most. But

first you have to send

it to 10 friends, if you don't,

nothing will show up: It's

weird.

http://totmania.net/O

Who was ur person?

Powinieneś wiedzieć, że reagowanie na takie wiadomości to to potencjalnie niebezpieczna aktywność skupiająca się głównie na promowaniu niezabezpieczonych witryn. W rezultacie, możesz zostać postawiony przez niezabezpieczonymi informacjami, linkami do pobierania lub treściami, które po prostu zbierają wyświetlenia. Przychód typu pay-per-click jest główną przyczyną tych cyber-infekcji – reklamodawcy są głównymi sponsorami.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Totmania nic nie robi. Stosowane jednak sztuczki socjoinżynieryjne są agresywne oraz – w wielu sytuacjach – irytujące. Są one wykorzystywane do wyświetlania bezużytecznych treści i przekierowywania na powiązane z nimi strony. Powinieneś opuścić stronę od razu po tym, jak znajdziesz się na nieznajomej witrynie.

Chociaż wyjście ze strony może nie poskutkować w wypadku chęci pozbycia się wirusa Totmania, pomoże Ci to zdobyć czas i uniknąć kolejnych cyberinfekcji. Dodatkowo, oczyść urządzenie z nieznanych/niebezpiecznych aplikacji. W tym celu, możesz skorzystać z poradnika znajdującego się na końcu tego artykułu. Jeśli nie znajdziesz nic podejrzanego – możesz chcieć przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych.

Zdobycie programu anty-malware także pomoże w kompletnej eliminacji Totmania.net. Wejdź do sklepu aplikacji i pobierz program anty-wirusowy przeznaczony na Twoje urządzenie, a następnie przeskanuj dokładnie system. Następnie, zwróć uwagę na sugerowane działania i uczyć swój telefon wolnym od malware.

Wirus Totmania.netWirus przekierowań Totmania.net to program, który nakłania użytkowników do odwiedzania sponsorowanych treści i klikania na podejrzane reklamy.

Stałe siedzenie w sieci i odwiedzanie złośliwych stron może wystawić na działanie złośliwych treści

Jeśli nie zwracasz uwagi na procesy mające miejsce w urządzeni bądź na regularnie oglądane treści, możesz złapać cyberinfekcję nawet tego nie zauważając. Różne strony wypełnione reklamami dostarczają niepożądanych aplikacji i innych programów, które wpływają na ogólną wydajność komputera bądź telefonu.

Gdy instalujesz oprogramowanie z losowych stron bądź od podejrzanych wydawców, możesz też przypadkowo zainstalować niepożądane aplikacje. Wybór instalacji Zaawansowanej lub własnej może pomóc w uniknięciu takiego niechcianego zachowania.

Po infekcji, skorzystaj z programu anty-malware i pozbądź się Totmanii

Jeśli już zauważyłeś Totmanię w systemie bądź nawet bardziej podejrzane treści, dokładny skan systemu z pomocą programu antywirusowego może pomóc w zwiększeniu wydajności i eliminacji wszystkich bezużytecznych programów z urządzenia

W celu usunięcia Totmania.net, zalecamy skorzystanie z profesjonalnego antywirusa – te aplikacje posiadają funkcje niezbędne do usunięcia intruzów tego typu. Proces ten jest w miarę szybko i prosty. Musisz tylko polegać na programie.

Upewnij się, że usuniesz Totmania.net, inne możliwe problemy oraz dodatkowe rozszerzenia przeglądarki/narzędzia, a następnie przeskanujesz komputer ponownie. W taki sposób możesz się upewnić, że system jest wolny od malware.

Wiedząc, że Totmania jest wirusem mobilnym, eksperci zalecają reset systemu iOS do jego ustawień domyślnych, by zapewnić pełne usunięcie wirusa. Na koniec, zalecamy zmianę haseł, by zapewnić pełną ochronę sprzętu.

 1. Wejdź w Ustawienia;
 2. Przejdź do zakładki Ogólne;
 3. Wybierz opcję Usuń wszystko.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Totmania.net snapshot
Totmania.net snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania Totmania.net:

Usuń Totmania.net z systemu Mac OS X

Oczyść system z powiązanego z Totmanią adware usuwając podejrzane aplikacje znajdujące się na twoim urządzeniu:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimTotmania.net czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'
macOSGoogle ChromeSafari

Usuń Totmania.net z Google Chrome

By pozbyć się podejrzanych wiadomości, spróbuj zresetować swoją przeglądarkę do ustawień fabrycznych z pomocą tego poradnika:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Totmania.net oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Totmania.net. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Totmania.net z Safari

Zresetuj przeglądarkę, by cofnąć zmiany uczynione przez tą aplikację

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Totmania.net i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Totmania.net. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Totmania.net i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach