Skala niebezpieczeństwa:  
  (50/100)

Usuń Torpig (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Lip 2020

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Trojany

Torpig – złośliwy Koń Trojański zdolny do kradzieży cennych danych

 Obrazek malware'a Torpig

Torpig to niezwykle złośliwy koń trojański, odkryty w 2005 roku. Od tego czasu eksperci związani z cyberbezpieczeństwem dali radę go powstrzymać, lecz jego twórcy wydali trojana i zaczęli drugą falę ekspansji. Jest on także znany jako Anserin bądź Sinowal i odpowiedzialny za wydanie informacji osobistych takich, jak szczegóły karty kredytowej, loginy, hasła i inne informacje pozwalające hakerom na pełne przejęcie komputera użytkownika.

W większości przypadków, rozpowszechnia się on poprzez systemy przechwycone rootkitem Mebroot. Użytkownicy Mac OS X są uodpornieni na tego trojana. Użytkownicy Windowsa – szczególnie ci korzystający z wersji 7, XP lub Vista – powinni zachować ostrożność, jeśli chodzi o tego trojana.

Torpig sprawia, że antywirusy stają się bezużyteczne – pierwszą oznaką tej cyberinfekcji w systemie jest brak możliwości uruchomienia antywirusa. Może on też blokować strony związane z bezpieczeństwem na przeglądarce, anulować pobieranie antywirusów, anty-malware'ów, bądź optymalizatorów z wbudowanym antywirusem.

Trojan ten może także zmodyfikować dane w komputerze. Trojan ten jest w stanie usuwać ważne pliki systemowe, wyłączać procesy, a nawet zmieniać rozszerzenia systemu bądź pliki osobiste (obrazki, widea lub dokumenty). Jeśli zaś znajdzie dane pozwalające hakerom na zdalny dostęp do systemu, może prowadzić do olbrzymiego wycieku danych. Dlatego też powinieneś natychmiast pozbyć się trojana Torpig z systemu.

Istnieje prosta odpowiedź na pozbycie się wirusa Torpig – wykorzystanie profesjonalnego antywirusa. Nie znaczy to, że narzędzie to może nie dać się uruchomić. W większości przypadków, ludzie mogą usunąć Torpiga z pomocą Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes po uruchomieniu systemu w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci. Niestety, nie jest możliwe ręczne usunięcie tego trojana.

Przykład wirusa Torpig
Pozbądź się wirusa Torpig, by chronić osobiste informacje przez wyciekiem

Torpig jest uznawany za jedną z „najefektywniejszych” infekcji typu trojan

Eksperci rozpoczęli dogłębną analizę tego malware'a. Po badaniach, eksperci zgodzili się wobec faktu, że to cyberzagrożenie wejdzie do historii jako jeden z największych złodziei kont bankowych i kart kredytowych. Dziesięć lat temu przeliczano, że Torpig zaatakował ponad 500,000 kont bankowych.

Poza tym, Uniwersytet Kalifornii w Santa Barbarze odsłonił ponad 70 GB wykradzionych danych. Odkryli także, że trojan Torpig zdołał informacje o loginach 8310 kont w 410 różnych instytucjach i 1660 unikalnych numerów kart płatniczych z ofiar w Stanach Zjednoczonych, (49%), Włoszech (12%), Hiszpanii (8%), oraz 4 innych krajach. Ważne jest też podkreślenie faktu, że numery te zostały ujawnione w 2009 roku – w ciągu dekady mogły te numery się już zwielokrotnić.

Posiadaj zaktualizowany system, by chronić się przed atakami trojanów

Główną metodą wykorzystywaną przez deweloperów tego trojana są wiadomości zawierające załączniki .DOCX. Wirus jest aktywowany od razu po wyrażeniu zgody użytkownika na korzystanie z makr.

Poza kampanią malspamową, hakerzy mogą rozpowszechniać Trojana poprzez złośliwe reklamy wykorzystujące przedawnioną wersję Javy, Acrobata, Flasha, Shockwave i innych aplikacji. Metoda ta jest znana jako drive-by-download ponieważ nie wymaga on interwencji użytkownika. Jeśli program rozpoznaje wrażliwości systemu, wirus jest uruchamiany nawet jeśli użytkownik nie wchodzi w interakcję z reklamą w żaden sposób. By zapobiec takiemu działaniu, eksperci z NoVirus.co zalecają ludziom regularnie aktualizować oprogramowanie.

Do tego, malware może być też rozprowadzana przez złośliwe oferty aktualizacji, takich jak aktualizacja Javy lub Flash Playera. Nie daj się nabrać na takie sztuczki. Jeśli masz wątpliwości, że program jest przedawniony, przejdź na oficjalną stronę i pobierz go bezpośrednio.

Naucz się z łatwością usuwać wirusa Torpig

Pierwsze fazy ataku wirusa Torpig są najważniejsze. Malware jest w stanie przesłać większość danych (numery kart kredytowych, loginy mailowe, hasła FTP itd.) w ciągu dwudziestu minut od ataku. Jeśli Twó komputer nagle się zrestartował po otwarciu załącznika bądź przeglądaniu sieci, istnieje ryzyko, że trojan zmusił komputer do ponownego uruchomienia.

Jeśli masz nawet najmniejsze podejrzenia, spróbuj przeskanować komputer profesjonalnym anty-malwarem (n.p. Reimage Reimage Cleaner Intego, Malwarebytes) i usunąć wirusa Torpig z systemu. Im wcześniej się go pozbędziesz, tym mniejsze ryzyko wycieku danych. Większość silników antywirusowych rozpoznaje tego malware'a jako Troj/Torpig-A – może być także rozpoznany jako crapware lub spyware.

Możesz się zastanawiać, jak pozbyć się wirusa Toorpig, jeśli blokuje on Twojego antywirusa. Fakt – nie będziesz w stanie usunąć go ręcznie. Wszystko, co musisz zrobić, by pozbyć się tego malware'a, to odblokować program ochronny. Poniższe poradniki Ci w tym pomogą.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Torpig:

Usuń Torpig korzystająć z Safe Mode with Networking

Jeśłi Torpig blokuje Twojego antywirusa, możesz potrzebować zrestartować komputer w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci, a następnie spróbować uruchomić antywirusa ponownie.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Torpig

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Torpig.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Torpig korzystająć z System Restore

Jeśli poprzednia metoda nie zadziałała, skorzystaj z następujących kroków:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Torpig. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Torpig

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Torpig z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Torpig mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Torpig i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-torpig.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: Torpig