Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń TOPFlix (Poradnik usuwania wirusów)

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Adware

Jak niebezpieczny może być wirus TOPFlix?

Podczas surfowania w internecie mozesz przez przypadek spotkac sie z wirusem TOPFlix. Ta potencjalnie niechciana aplikacja nalezy do grupy oprogramowania adware. Jednakze nawet znajac niezbyt dotkliwa charakterystyke tego oprogramowania nie powinienes podchodzic do niego zbyt lagodnie. Program jest zdolny do generowania duzej liczby reklam a takze przekierowania ludzi na obce strony. Dodatkowo program moze przekierowac cie na podejrzana strone abys tylko pobral podejrzane oprogramowanie. Jak pewnie widzisz, nie powinienes korzystac z tej aplikacji na swoim komputerze. Jezeli juz ja zainstalowales to powinienes przemyslec usuniecie jej ze swojego komputera.

Na pocztku TOPFlix zostal stworzony przez serwis DNS, który umozliwia dostep do witryn z ograniczeniami. Jednakze jezeli uda mu sie przeniknac do twojego systemu mozesz zauwazyc zwiekszona ilosc reklam ktora bedzie pokazywac ci reklamy i starac sie przekierowywac cie na sponsorowane witryny. W konsekwencji reklamy TOPFlix moga przekierowywac cie na komercyjne witryny starajac sie przekonac cie do zakupu roznego rodzaju produktów. W rzeczywistosci tego typu komercyjne oferty maja za zadanie jedynie generowac zyski dla swoich autorow. Uwazaj poniewaz wiekszosc tego typu reklam nie zawiera zadnych przydatnych informacji, tak wiec jezeli chcesz uniknac niepotrzebnych zakupow czy tez instalacji niechcianego oprogramowania upewnij sie ze unikniesz przekierowan TOPFlix.

The image of TOPFlix ads

Jest jeszcze jeden negatywny aspekt reklam TOPFlix. Podobnie jak ich poprzednik – DNS Unlocker, aplikacja moze generowac powazne problemy z twoim komputerem poprze modyfikacje ustawien DNS. Jezeli tego typu ustawienia beda dostosowane do tego czego oczekujesz to przegladanie moze byc calkiem szybkie i przyjemne. Co wiecej mozesz nawet zauwazyc ze nie masz dostepu do okreslonych stron ze wzgledu na modyfikacje ustawien DNS. Uwazaj poniewaz oprogramowanie moze przekierowywac cie n konkretne witryny, dlatego tez ze swojej strony pragniemy polecic ci usuniecie wirusa TOPFlix tak szybko jak to tylko mozliwe. Najprostsza droga bedzie przeprowadzenie skanu komputera sprawdzonym oprogramowaniem antyszpiegujcym takim jak ReimageIntego.

W jaki sposób ten potencjalnie niechciany porgram przeniknął do mojego komputera?

Potencjalnie niechciane programy takie jak TOPFlix moga po cichu przeniknac do twojego komputera razem z oprogramowaniem freeware. Mozesz sie wtedy zastanawiac co sie stalo. Jezeli zastanawiasz sie czy instalowac nowa aplikacje najczesciej wybierasz instalacje podstawowa. Dlatego tez TOPFlix jest domyslnie zaznaczony jako aplikacja do zainstalowania, która moze zostac zainstalowana razem z oprogramowaniem ktorego szuaksz. W rezultacie, mozesz znalezc sie w sytuacji kiedy potencjalnie niechciany program przeniknie do twojego komputera. Nastepnym razem kiedy bedziesz instalowac oprogramowanie na swoim komputerze dobrze bedzie jezeli skorzystsz korzystajac z opcji instalacji zaawansowanj czy tez instalacji uzytkownika i odznaczysz wszelkie bonusowe aplikacje. Podsumowujac dobrze jest kontrolowac zalaczniki ktore chca sie zainstalowac na komputerze jezeli chcesz uniknac przenikania oprogramowania TOPFlix w przyszlosci.

W jaki sposób mogę naprawić ustawienia DNS po przeniknięciu oprogramowania TOPFlix?

Jezeli oprogramowanie TopFlix znajduje sie juz na twoim komputerze to powinienes sprawdzic ustawienia DNS zanim go usuniesz. W tym celu przejdz przez kroki podane ponizej

 1. Przejdz do panelu sterowania a nastepnie do polaczenia z internetem, przejdz do centrym sterowania i zmien ustawienia. Wtedy twoje polaczenie z internetem powinno byc widoczne.
 2. Prawym przyciskiem kliknij na ”Właściwosci”. Teraz znajdz ”Internet Protocol Version 4) wybierz go i kliknij wlasciwosci. Teraz musisz wybrac opcje dynamicznego przyspisywania adresu IP oraz otrzymanie adresu serwera DNS automatycznie. Powinienes wybrac obie opcje
 3. Wybierz OK celem zapisania zmian

Poradnik usuwania TOPFlix

Jezeli chcesz calkowicie usunac wirusa TOPFlix ze swojego komputera to powinienes podjac stosowne kroki. Mozesz go usunac manualnie lub tez skorzystac z metody automatycznej. Biorac pod uwage zachowanie oprogramowanie i jego zlosliwe intencje zwiazane z tym ze jest to potencjalnie niechciany program moze sie okazac ze jego usuwanie bedzie trudne. Z tego powodu oferujemy ci program antyszpiegujacy ktory moze skutecznie usunac TOPFlix. Z pewnoscia bedzie on w stanie skutecznie usunac wszystkie zlosliwe wirusy w mgnieniu oka. Jezeli ciagle masz jakies watpliwosci i chcesz sie chronic przed tego typu narzedziami to moze sprawdzic manualny poradnik usuwania podany ponizej. Na koncu chcielibysmy ci przypomniec o mozliwosci instalacji nowego oprogramowania po przejsciu na podejrzane witryny.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania TOPFlix:

Usuń TOPFlix z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj TOPFlix oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj TOPFlix lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń TOPFlix z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimTOPFlix czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń TOPFlix z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj TOPFlix oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania TOPFlix. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń TOPFlix z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to TOPFlix powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń TOPFlix z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz TOPFlix oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie TOPFlix. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń TOPFlix z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz TOPFlix oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie TOPFlix. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń TOPFlix z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj TOPFlix i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania TOPFlix. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-topflix.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: TOPFlix