Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń The Smart Search (Poradnik usuwania wirusa) - zaaktualizowano, Mar 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Smart Search to porywacz przeglądarki, który aktywnie dąży do przejęcia większości popularnych przeglądarek

Obrazek The Smart Search

The Smart Search to potencjalnie niepożądana aplikacja stworzona przejmowania większości popularnych przeglądarek,wliczając w to Safari, Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, itd. Ta niepożądana aplikacja rozpowszechnia się jak rozszerzenie przeglądarki, które natychmiastowo zmienia ustawienia przeglądarki i przekierowuje na stronę search-smart.work site. Innymi słowy, użytkownicy są zmuszeni do przeglądania sieci przez tą zwodniczą wyszukiwarkę, które dostarcza zmodyfikowane wyniki wyszukiwania. Dodatkowo, ludzie szukają sposobów na usunięcie Smart Search z Maca, ponieważ aplikacja ta może być nad wyraz oporna. Dlatego też użytkownikom zaleca się uwagę i ochronę systemów przed tym porywaczem.

Nazwa The Smart Search
Typ Browser hijacker
Poziom zagrożenia Średni. Modyfikuje przeglądarkę, by pozostać w systemie
Powiązany z thesmartsearch.net
Strona przekierowań search-smart.work
Potencjalne zagrożenia Aplikacja ta może przekierowywać na złośliwe witryny, wyświetlać zmodyfikowane wyniki wyszukiwania i dostarczać agresywne reklamy. W rezultacie, użytkownicy mogą doświadczyć tragicznego działania przeglądarki oraz spowolnionego komputera.
Dystrybucja Rozpowszechnia się jako rozszerzenie przeglądarki z pomocą bundlingu.
Usuwanie Jako, że porywacz ten jest oporny, zalecamy do jego usunięcia ReimageIntego.

Smart Search obiecuje „szybsze i czystsze wyszukiwania.” Twórcy tego porywacza próbują przekonać użytkowników, że ta aplikacja jest użyteczna. Jedynym jednak celem twórców jest czerpanie profitów kosztem przejętej przeglądarki ofiary. Dlatego też użytkownicy powinni usunąć przekierowania Smart Search oraz to rozszerzenie z ich komputerów tak szybko, jak je zauważą.

Atak Smart Search zazwyczaj ustawia adres karty, wyszukiwarkę oraz stronę domową na stronę search-smart.work, która następnie przekierowuje użytkownika na yahoo.com. W taki sposób aplikacja może śledzić nawyki przeglądania sieci przez użytkownika, a następnie odpowiednio modyfikować wyniki wyszukiwania. Przez to użytkownicy są wystawieni na zewnętrzne treści podczas każdej sesji.

Przkierowania The Smart Search

Ta potencjalnie niepożądana aplikacja zbiera wiele informacji nieidentyfikujących jednoznacznie użytkownika, wliczając w to:

 • Wyszukiwane hasła;
 • Adresy IP;
 • Dane dostawcy internetu;
 • Geo-lokalizację;
 • itd.

Śledzenie to jest stałe w celu głębszej analizy upodobań ofiary, a następnie informacje te są udostępniane stronom trzecim. Dane te są cenne na rynku – personalizowane reklamy pomagają zwiększać ruch na powiązanych stronach oraz gnerować przychód z kliknięć na rzecz twórców The Smart Search.

Ilustracja The Smart Search

Najgroźniejszą cechą wirusa Smart Search jest reklamowanie i przekierowywanie użytkowników na niebezpieczne strony sieci. Strony te mogą zawierać malware oraz infekować komputery ofiar niebezpiecznymi wirusami, takimi jak ransomware. Najnowsze badania pokazały jedno – ten porywacz przeglądarki aktywnie atakuje użytkowników system Mac. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie instrukcje eliminacji Smart Search z Mac'a. Znajdziesz je poniżej.

Jeśli te funkcje The Smart Search nie wystarczają – uważaj, gdyż użytkownicy tego programu mogą powsiadać na komputerze keyloggera, który kataloguje każde wciśnięcie przycisku na klawiaturze i może w taki sposób wykraść informacje osobiste – dane do kont społecznościowych, bankowych i hasła. Działanie to jest niebezpieczne – nigdy nie wiesz, kto zdobył twoje dane. Te zaś mogą być wykorzystane do wielu nielegalnych aktywności takich, jak kradzież tożsamości.

Porywacz The Smart Search

Co więcej, przekierowania Smart Search jest blisko związana ze stroną thesmartsearch.net. Wcześniej strona była wykorzystywana jako wyszukiwarka dla rozszerzenia. Obecnie jednak stale przekierowuje użytkowników na podejrzane strony. Zalecamy użytkownikom powstrzymać się od korzystania z tej strony oraz zamknąć przeglądarkę, jeśli zostałeś na nią przekierowany.

Podsumowując, rozszerzenie to nie jest warte czyjegokolwiek czasu. Nie oferuje Tobie „Szybszego i Czystszego Wyszukiwanie” i nie usprawni twoich doświadczeń z siecią. Ponieważ wszystkie wyszukiwania są przekierowywane na yahoo.com, możesz równie dobrze korzystać z oficjalnej wyszukiwarki, która nie przekierowuje Cię na podejrzane domeny. Dlatego też nie opóźniaj usuwania The Smart Search. Możesz odinstalować niechcianą aplikację z pomocą dobrego programu ochronnego, takiego jak ReimageIntego.

Wirus The Smart SearchThe Smart Search to potencjalnie niepożądana aplikacja rozpowszechniana jako rozszerzenie przeg;ądarki poprzez bundling

Podejrzane rozszerzenia znajdują się w instalatorach freeware

Podczas, gdy wielu może się zastanawiać, jak porywacze przeglądarki wnikają do systemu, odpowiedź jest bardzo prosta – niezaufane rozszerzenia przeglądarki są dodawane jako opcjonalne komponenty do zewnętrznych aplikacji. Twórcy bundlują je razem i oferują jako jedną. Dlatego też wielu użytkowników nie jest w stanie zidentyfikować próbę wniknięcia niepożądanego programu na ich komputery.

Jeśli chcesz uniknąć porywaczy przeglądarek, najważniejszą rzeczą jest monitorowanie instalacji freewaree'ów wybierając instalację Zaawansowaną lub Własną i odrzucając instalację dodatkowych komponentów. W przeciwnym wypadku znajdziesz te aplikacje na komputerze – pozbycie się ich zajęłoby czas.

Eksperci wyjaśniają dwa sposoby na deinstalację The Smart Search

Większość użytkowników nie instaluje niepożądanych aplikacji samemu. Ponieważ infekcja może być oporna, ludzie mają problem z usunięciem The Smart Search. Na szczęście, eksperci mają dwa sposoby na to, jak można z łatwością pozbyć się porywacza przeglądarki.

Pierwsza metoda wymaga pobierania profesjonalnego programu do usuwania malware oraz zainstalowania go na swoim komputerze. Przeskanuj tym programem pod kątem potencjalnie niepożądanej aplikacji i pozwól antywirusowi bezpiecznie usunąć The Smart Search. Ten sposób zajmuje tylko kilka minut, a komputer zostaje oczyszczony z porywaczy przeglądarek.

Innym sposobem jest usunięcie The Smart Search z systemów Mac lub Windows samemu. Niektórzy użytkownicy mogą być jednak niewystarczająco doświadczeni, by zrobić to bez niczyjej pomocy. Dlatego, sugerujemy skorzystanie z instrukcji usuwania przedstawionych na końcu artykułu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania The Smart Search:

Usuń The Smart Search z rodziny systemu Windows

Jeśli chcesz usunąć niepożądaną aplikację z Windowsa, skorzystaj z następujących poradników:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj The Smart Search oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj The Smart Search lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń The Smart Search z systemu Mac OS X

Możesz usunąć The Smart Search z Mac'a w następujący sposób:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimThe Smart Search czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń The Smart Search z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj The Smart Search oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania The Smart Search. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń The Smart Search z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to The Smart Search powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń The Smart Search z Mozilla Firefox (FF)

Nie zapomnij zresetować ustawień Mozilli Firefox.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz The Smart Search oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie The Smart Search. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń The Smart Search z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz The Smart Search oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie The Smart Search. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń The Smart Search z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj The Smart Search i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania The Smart Search. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się The Smart Search i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach