Skala niebezpieczeństwa:  
  (30/100)

Usuń The Gotham Font Was Not Found (Poradnik usuwania) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

„The Gotham Font Was Not Found” to oszustwo próbujące nakłonić użytkowników do pobrania złośliwego oprogramowania

Wirus "The Gotham Font Was Not Found"

„The Gotham Font Was Not Found” to fałszywe wyskakujące okienko wyświetlane w wypadku, gdy użytkownicy są przekierowywani. Innym powodem pojawienia się tego okna może być też infekcja adware ukrywająca się w komputerze. Domena ta jest zainfekowana złośliwym kodem JavaScript.

PODSUMOWANIE
Nazwa The Gotham Font Was Not Found
Rodzaj Adware
Powiązany plik ttf.js
Główne zagrożenia Umożliwienie ataku niebezpiecznych wirusów, takich jak ransomware
Dystrybucja Dundle oprogramowania, złośliwe strony
Eliminacja Pobierz i zainstaluj ReimageIntego bądź skorzystaj z poniższego poradnika.

Istnieje wiele podobnych oszustw, takich jak The Tungsten Rounded Font Was Not Found bądź The HoeflerText font wasn’t found. Wszystkie te złośliwe, wyskakujące okienka mają jeden cel – sprawić, by użytkownik zainstalował adware bądź malware. Warto więc usunąć „The Gotham Font Was Not Found” z przeglądarek Chrome, Firefox, IE bądź innych.

Fałszywy alarm informuje użytkownika, że strona, jaką chcą załadować może być wyświetlana nieprawidłowo, z powodu brakującej czcionki “Gotham”. Kliknięcie na przycisk „Zaktualizuj” wyświetla następująca wiadomość:

The „Gotham” font was not found.
Download the .zip file.
If prompted, click Run or Save.
If you chose Save, double-click the .zip file to start the installation process. We will automatically import your home page settings and browser history for you.
Reboot Chrome:
<…>

Tam, użytkowników nakłania się do instalacji pliku ttf.js. Nie jest to plik brakującej czcionki. Zamiast tego, instalując plik użytkownicy mogą zainfekować swój komputer groźnymi wirusami, takimi jak spyware bądź ransomware.

Jeśli zaś mowa o ransomware'ach, oszustwo „The HoeflerText font wasn’t found” rozpowszechnia w swoim pliku instalacyjnym ransomware'a GandCrab. Ransomware jest niszczącą infekcją, która blokuje pliki i domaga się okupu w zamian za ich odzyskanie. Użytkownicy powinni unikać takich infekcji za wszelką cenę.

Cyberprzestępcy zadbali o precyzję oszustwa „The Gotham Font Was Not Found” – umieścili nawet poprawną wersję przeglądarki w wyskakujących wiadomościach. Niektóre ofiary jednak nie wiedzą, że nie muszą instalować dodatkowych czcionek, by wchodzić na strony – funkcja ta znajduje się już w samej przeglądarce.

Po instalacji wirus „The Gotham Font Was Not Found” może też zebrać pewną liczbę informacji osobistych oraz opisujących użytkownika, które następnie mogą zostać nielegalnie wykorzystane. Dane te zawierają zazwyczaj:

 • Adres IP;
 • Lokację urządzenia;
 • Odwiedzone strony;
 • Zainstalowane oprogramowanie;
 • Hasła;
 • Kliknięcia na linki itd.

Nie trzeba mówić, że powinieneś unikać stron, które wyświetlają fałszywe alarmy domagające się instalacji złośliwych plików. Jeśli jednak już zaakceptowałeś instalację, zacznij myśleć nad usunięciem „The Gotham Font Was Not Found”. Sam proces powinien zostać wykonany dobrym programem tego typu, takim jak ReimageIntego lub Malwarebytes.

Jeśli wiadomości „The Gotham Font Was Not Found” dalej Cię nie opuszczają, musisz wyeliminować też adware'a powiązanego z tym wirusem.

Oszustwo "The Gotham Font Was Not Found""The Gotham Font Was Not Found" to fałszywe ostrzeżenie namawiające użytkowników do instalacji malware na komputerach.

Adware może dostać się do komputera jako dodatkowy komponent bundla oprogramowania can enter machines as an additional component in software bundles

Bundling oprogramowanie to popularna metoda dystrybucji niepożądanych aplikacji używana na całym świecie. Pozwala ona twórcom freeware na ukrywanie dodatkowych komponentów w instalatorach. Jeśli użytkownik nie wybierze instalacji Zaawansowanej, nie ma wtedy opcji na uniknięcie dodania tych komponentów.

Dlatego też eksperci nakłaniają użytkowników, by nie śpieszyli się oni z instalacją darmowych aplikacji klikając bezmyślnie przycisk „Dalej”. W zamian, poświęć instalacji trochę czasu, przeczytaj wszystkie instrukcje, wybierz tryb instalacji Zaawansowanej i odznacz wszystkie pola wyrażające zgodę na instalację niepożądanych programów (pasków narzędzi, wyszukiwarek, rozszerzeń, odtwarzaczy wideo, kodeków, kreatorów PDF itd).

Procedura eliminacji oszustwa „The Gotham Font Was Not Found”

Usunięcie „The Gotham Font Was Not Found” jest konieczne, jeśli chcesz, by komputer działał sprawnie. Adware ten może zostać usunięty ręcznie bądź automatycznie – wszystko zależy od Ciebie.

Jeśli chcesz usunąć oszustwo „The Gotham Font Was Not Found” ręcznie, skorzystaj z poniższego poradnika. Będziesz musiał znaleźć i wyeliminować wszystkie komponenty wirusa. Następnie, zresetuj każdą zainstalowaną przeglądarkę. Jeśli nie jesteś obeznany z komputerem oraz jego procesami, prosimy o powstrzymanie się od tej procedury.

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z wirusem „The Gotham Font Was Not Found” jest instalacja dobrego programu ochronnego z poniższej listy. Krok ten jest szczególnie ważny, jeśli już zainstalowałeś złośliwy plik po interakcji z okienkiem. Nie zapominaj, że niektóre infekcje, takie jak trojany, mogą być ciężkie do zauważenia. Dlatego też wykonaj pełny skan systemu i usuń je na dobre.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania The Gotham Font Was Not Found:

Usuń The Gotham Font Was Not Found z rodziny systemu Windows

By usunąć fałszywe alarmy „The Gotham Font Was Not Found”, skorzystaj z następującej instrukcji:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj The Gotham Font Was Not Found oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj The Gotham Font Was Not Found lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń The Gotham Font Was Not Found z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimThe Gotham Font Was Not Found czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń The Gotham Font Was Not Found z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj The Gotham Font Was Not Found oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania The Gotham Font Was Not Found. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń The Gotham Font Was Not Found z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to The Gotham Font Was Not Found powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń The Gotham Font Was Not Found z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz The Gotham Font Was Not Found oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie The Gotham Font Was Not Found. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń The Gotham Font Was Not Found z Google Chrome

Nie zapomnij zresetować Google Chrome po ukończeniu eliminacji zagrożeń:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz The Gotham Font Was Not Found oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie The Gotham Font Was Not Found. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń The Gotham Font Was Not Found z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj The Gotham Font Was Not Found i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania The Gotham Font Was Not Found. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się The Gotham Font Was Not Found i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach