Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń TeslaCrypt 3.0 (Darmowy poradnik)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

TeslaCrypt 3.0 jest najnowszym wariantem ransomware TeslaCrypt. Ten wirus funkconuje tak jak każdy inny ransomware – szyfruje pliki ofiary i prosi, aby zapłacić okup w zamian za klucz deszyfrowania. W tym artykule, będziemy dyskutować, jak działa ten wirus, jak może dostać się do komputera i jak usunąć wirusa TeslaCrypt 3.0.

W jaki sposób TeslaCrypt 3.0 pracuje?

Gdy wirus TeslaCrypt 3.0 wejdzie do systemu komputerowego, to po cichu wykonuje pewne czynności, aby ustawić wszystko i przygotować się do procesu szyfrowania. Przede wszystkim, umieszcza plik .exe w systemie komputerowym, a następnie dodaje się wartość klucza autorun (podobno, zwaną Merry Xmas.in), która gwarantuje, że ten szkodliwy proces rozpocznie się przy następnym uruchomieniu komputera. Niestety, po kolejnym restarcie systemu szkodnik ten rozpoczyna proces fatalnego szyfrowania, które skanuje komputer, wykrywa pliki osobiste i zaszyfrowuje je, więc nie można ich potem otworzyć. Wirus ten podobno zmienia nazwy zaszyfrowanych plików przez dodanie jednego z następujących rozszerzeń – .XXX, .TTT, .CCC, .VVV, .MP3 lub .MICRO.
Po zakończeniu procesu szyfrowania, ten ransomware pozostawia informacje o okupie w każdym zainfekowanym folderze, który przechowuje zaszyfrowane pliki. Nota ta mówi, że osobiste pliki są „chronione” przez silny klucz szyfrujący. Mówi, że możesz albo czekać na cud i zapłacić okup dwukrotnie, lub przywrócić dane w prosty sposób. Mówi, że można łatwo uzyskać pliki z powrotem płacąc okup za pośrednictwem systemu płatności Bitcoin. Jednak nie polecamy wierzyć niczemu, co ci cyberprzestępcy mówią; bo jest mało prawdopodobne, że mają zamiar włożyć jakikolwiek wysiłek w twoje odzyskanie plików.

TeslaCrypt 3.0 malware

Jak TeslaCrypt 3.0 udało się porwać mój komputer?

Jeśli nie masz pojęcia, jak to zagrożenie trojanowe wśliznęło się do systemu komputerowego, przeczytaj poniższe informacje:

 1. Wirus TeslaCrypt 3.0 jest najczęściej rozprzestrzeniany za pośrednictwem zainfekowanych wiadomości e-mail, więc upewnij się, że trzymasz się z dala od e-maili, które pochodzą od nieznanych nadawców. Zwłaszcza z dala od załączników, które mogą znajdować się w takich e-mailach. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że często przychodzce szkodliwe pliki są ukryte i mogą one wydawać się być bezpiecznymi plikami na pierwszy rzut oka.
 2. Jeśli jesteś zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, musisz upewnić się, że CAŁKOWICIE usuniesz samego wirusa i jak komponenty z nim związane. W przeciwnym razie niektóre resztki złośliwych aplikacji, na przykład Trojany, możgą zbierać informacje o komputerze, a następnie pobrać na niego takie zagrożenia jak TeslaCrypt 3,0. Podobno jeden z tych trojanów, które może zainstalować TeslaCrypt nazywa się Miuref.B Trojan.
 3. Trzymaj się z dala od ofert do aktualizacji oprogramowania, jeśli dotrą do ciebie w postaci reklam pop-up lub nowych zakładek. Należy pamiętać, że szkodliwe programy mogą być powiązane z takimi nieuczciwymi aktualizacjami oprogramowania, więc należy być ostrożnym i nie nabrać się na sztuczki takich oszustów. Należy pobierać aktualizacje oprogramowania tylko z wiarygodnych źródeł, na przykład, z oficjalnej strony dewelopera.

Aby usunąć TeslaCrypt 3.0, znajdź i usuń wszystkie jego pliki. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, należy zapoznać się z instrukcjami usuwania TeslaCrypt 3.0, które są dostępne na stronie 2.

Instrukcje usuwania TeslaCrypt 3.0

Mówiąc o ransomware, zalecamy wybranie opcji automatycznego usuwania, ponieważ masz do czynienia z podstępnym i ciężkim wirusem, który może spowodować wiele szkód na komputerze. Zalecamy zainstalowanie programu Reimage lub Webroot SecureAnywhere AntiVirus oraz przeskanowanie komputera w poszukiwaniu szkodliwych plików. Takie narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania może wykryć i trwale wyeliminować wszystkie szkodliwe pliki, które należą do TeslaCrypt 3.0. Jeśli jednak wciąż wolisz wybrać opcję ręcznego usuwania, przewijaj tę stronę, aż znajdziesz instrukcje usuwania ręcznego ransomware.

W jaki sposób odszyfrować moje pliki?

Niestety, wirus TeslaCrypt 3,0 został zaktualizowany i podobno jest teraz prawie niemożliwe odszyfrowanie zablokowanych przez niego plików. Jednak można odzyskać swoje osobiste rekordy w przypadku gdy posiadasz kopię zapasową plików zapisaną na zewnętrznym dysku twardym. Jeśli tak jest, wyeliminuj szkodnika z komputera najpierw przed podłączeniem zewnętrznego napędu, a następnie zaimportuj pliki do komputera. Jeśli nie posiadasz kopii zapasowej plików od jakiegoś czasu, niestety, może być niemożliwe odzyskanie utraconych danych. Jednak wciąż zalecamy, aby spróbować jednego z następujących narzędzi do deszyfrowania: Photorec, Kaspersky virus-fighting utilities lub R-Studio.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania TeslaCrypt 3.0:

Usuń TeslaCrypt 3.0 korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń TeslaCrypt 3.0

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie TeslaCrypt 3.0.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń TeslaCrypt 3.0 korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem TeslaCrypt 3.0. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie TeslaCrypt 3.0

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed TeslaCrypt 3.0 i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-teslacrypt-3-0.html

Poradniki w innych językach