Skala niebezpieczeństwa:  
  (5/100)

Usuń SZBrowser (Darmowy poradnik) - Instrukcj usuwania

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

SZBrowser to przeglądarka oferowana przez Avast

Bezpieczna Przeglądarka Avast

SZBrowser jest komponentem Avast Safe Zone i jest powszechnie znany jako Avast Secure Browser. Program ten jest oferowany zazwyczaj przy instalowaniu antywirusa Avast i bazuje na silniku Chromium. Aplikacja zapewnia spowo funkcji, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w sieci – wliczając w to blokowanie reklam, anty-phishing, czyszczenie prywatności i inne komponenty tego typu. Gdy wielu ludzi jest zafascynowanych tą funkcjonalnością, istnieją zgłoszenia o udanych atakach na Avast Security Browser poprzez złośliwe JavaSkrypty, które pozwoliły hakerom na przejęcie i zebranie wszystkich danych prywatnych od użytkownika. Dodatkowo, użytkownicy narzekają z powodu braku wsparcia w wypadku pojawiania się problemów.

Podsumowanie
Nazwa SZBrowser/Avast Secure Browser
Typ Przeglądarka
Bazuje na  Chromium
Instalacja Oferowana wraz z oprogramowaniem Avast
Eliminacja Instrukcje poniżej
Ochrona Sugerujemy przeskanowac komputer z pomocą Reimage Reimage Cleaner Intego lub SpyHunter 5Combo Cleaner – w ten sposób będziesz pewny, że żadne wirusy nie dały rady wniknąć do komputera

Pierwotnie przeglądarka Avast Secure była dostępna tylko i wyłącznie z płatną wersją oprogramowania antywirusowego Avast. Teraz użytkownicy mogą za darmo pobrać tą aplikację z sieci. Bez względu na to, niektórzy narzekają na temat pojawiania się tej przeglądarki znikąd i szukało sposobów na szybką eliminację SZBrowser. 

Chromium to projekt open-source'owy rozpoczęty przez Google, pozwalający twórcom na stworzenie własnej przeglądarki bazującej na Google Chrome. Jak to było do przewidzenia, wielu złoczyńców zaczęło się bawić tym projektem, co poskutkowało utworzeniem wirusów Chromium. Wady SZBrowser nie mają jednak nic do czynienia z Chromium, lecz dotyczą jednej z funkcji zawartej w programie – Trybu banku SafeZone.

Badacz projektu Goodle, Travis Ormandy, ujawnił lukę zabezpieczeń już w 2015 roku. Ogłosił wtedy, że złośliwy kod JavaScript może zostać uruchomiony w przeglądarce w tej konkretnej funkcji, co może poskutkować nadaniem pełnego dostępu do danych użytkownika. Ostatecznie, Avast załatał tą lukę w 2016 roku. Użytkownicy, którzy nie łatają oprogramowania powinni zrobić to teraz bądź usunąć SZBrowser.

Przeglądarka SafeZone zawiera następujące funkcje chroniące:

  • Blokowanie reklam: Dodatek może zostać pobrany oddzielnie – tutaj jest dołączony domyślnie do przeglądarki;
  • Bank danych: Tryb ten pozwala bezpiecznie wykonywać transakcje bankowe i zakupowe. Działa na swoich serwerach DNS, kompletnie oddzielając użytkownika od potencjalnych zagrożeń;
  • Menedżer haseł: funkcja pozwala użytkownikom na korzystanie z sugerowanych haseł oraz na synchronizację ich pomiędzy komputerem i aplikacjami mobilnymi;
  • SafePrice: narzędzie porównujące ceny i oferujące kolejne funkcje.

Jest też wiele innych funkcji w przeglądarce SafeZone. Ze względu jednak na wspomnianą lukę nie wiadomo, jak bezpieczne jest ta aplikacja w rzeczywistości. Dlatego też eksperci zalecają korzystanie z lepiej znanych przeglądarek typu Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera lub Safari.

Po wyborze odpowiedniej przeglądarki sugerujemy też zaopatrzenie się w program naprawczy typu Reimage Reimage Cleaner Intego. Aplikacje te upewnią, że komputer działa płynnie i jest wolny od wirusów.

SZBrowser

Unikaj potencjalnie niepożądanych aplikacji zwracając uwagę na proces instalacji oprogramowania

Niechciane aplikacje często są wprowadzane do komputerów użytkowników poprzez instalację programów freeware i shareware. Proces ten zwany jest bundlingiem oprogramowania i jest wykorzystywany przez miliony dystrybutorów. Niektórzy są zaufani – niektórzy zaś ukrywają w instalatorach programy adware i inne potencjalnie niepożądane.

Dlatego ważnym jest poznanie prawidłowego sposobu na instalację. Po pierwsze, powinieneś wiedzieć o źródle pobierania – strony trzecie mogą oferować aplikacje, które zaleją przeglądarkę reklamami, kuponami, banerami, wyskakującymi okienkami i innymi treściami komercyjnymi, zaburzając codzienne korzystanie z sieci.

Podczas instalacji upewnij się, że wybrałeś ustawienia Zaawansowane/Własne – ustawienia Zalecane/Szybkie mogą ukrywać dodatkowe komponenty, które w wypadku ich wyboru zostaną zainstalowane w systemie. Zazwyczaj, jeśli zostaje wybrana opcja instalacji Szybkiej, użytkownicy pomijają kroki, które pokazują dodatkowe, instalowane komponenty.

Odinstaluj SZBrowser z komputera

Niektórzy twierdzą, że deinstalacja tej aplikacji jest niemal niemożliwa. Chcemy zapewnić jednak, że jest to nieprawda oraz że pozbycie się tego programu jest całkowicie możliwe. Użytkownicy powinni wejść w Panel Sterowania i znaleźć aplikację na liście Programów i Funkcji. Jeśli z jakichś powodów program nie daje się usunąć, użytkownicy powinni wejść w Tryb Awaryjny z Obsługą Sieci.

Głównym powodem usuwania SZBrowser jest nieoczekiwanie pojawienie się aplikacji na urządzeniu – użytkownicy mówią o tym, jako o niemiłej niespodziance. Stan zabezpieczeń aplikacje jest kwestionowany – nie mniej, aplikacja nie jest całkowicie złośliwa i może być wykorzystywana przez każdego. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, zalecamy jednak wybór bardziej zaufanych przeglądarek.

W wypadku, gdy deinstalacja nie powiodła się, powinieneś uruchomić Tryb Awaryjny z Obsługą Sieci i stamtąd:

  • Wejść na ekran Logowania
  • Nacisnąć i przytrzymać przycisk Shift, nacisnąć przycisk Zasilania i wybrać Uruchom ponownie
  • Po ponownym uruchomieniu, wybrać Rozwiązywanie problemów
  • Wybrać Opcje zaawansowane > Ustawienia uruchamiania
  • Wybrać Włącz Tryb Awaryjny i kliknąć Uruchom ponownie

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

O autorze

Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-szbrowser.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: SZBrowser