Skala niebezpieczeństwa:  
  (13/100)

Usuń Super Driver Updater (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Julie Splinters - -   Super Driver Updater virus | Rodzaj: Narzędzia systemowe

Super Driver Updater – potencjalnie niechciana aplikacja z ukrytymi intencjami

Niepożądana aplikacja Super Driver Updater

Super Driver Updater to zwodnicze oprogramowanie dla systemu Windows należące do kategorii potencjalnie niepożądanych aplikacji. Aplikacje te są zazwyczaj umieszczane na komputerach użytkowników bez ich zgody – zwykle poprzez bundling oprogramowania bądź zwodniczą reklamę. Aplikacja obiecuje pozbyć się przedawnionych sterowników, zaktualizować je i uczynić przez to komputer szybszym i wydajniejszym. Niejest to jednak głównym zadaniem Super Driver Updatera. Twórcy aplikacji mają nadzieję, że uzyskają przychód dzięki reklamom, banerom, ofertom, okazjom i podobnym akcjom marketingowym na przeglądarkach Internet Explorer, Google Chrome, czy Mozilla Firefox. Dodatkowo, aplikacja może zbierać pewne informacje o użytkownikach, ajk również pokazywać spreparowane wyniki skanowania, by nakłonić ich do zakupu licencjonowanej wersji.

Podsumowanie
Nazwa Super Driver Updater
Typ Aplikacja potencjalnie niepożądana
Infiltracja Bundling oprogramowania bądź reklamy online
Główne zagrożenia Uszkodzenie plików systemowych z powodu instalacji błędnych sterowników
Efekty Fałszywe wyniki skanowania, agresywne reklamy
Naprawa Skorzystaj z ReimageIntego, by naprawić uszkodzony rejestr systemu

Sterowniki są niezbędne do działania komputera i powinny być regularnie aktualizowane, by urządzenie poprawnie i dobrze działało. Niektóre z optymalizatorów obiecujących masę benefitów, ma zazwyczaj okryte motywy. Regularne reklamy, fałszywe wyniki skanów i przesadne kolekcjonowanie skanów sprawia, że wielu użytkowników nazywa program wirusem Super Driver Updater. Nie jest to malware – fałszywe optymalizaotry nie należą też jednak do grona aplikacji godnych zaufania. Poza tym – skanery antywirusowe online takie, jak Virus Total rozpoznają tą aplikację jako szkodliwą.

Po instalacji, Super Driver Updater modyfikuje Rejestr Systemu. To pozwala aplikacji na uruchamianie się z każdym rozruchem komputera. Dlatego też regularne skany następujące bez inicjacji ich przez użytkownika mogą pojawić się znikąd i informować o rzeczonych zagrożeniach. Jest to typowe zachowanie programów typu scareware i wiele zwodniczych aplikacji korzysta z tych sposobów (przykładowo, Win TonicSmart PC Mechanic, i więcej). Dlatego, zamiast wierzyć słowom mówiącym o konieczności naprawy komputera, usuń Super Driver Updater tak szybko, jak to tylko możliwe.

Jedną z najgorszych cech aplikacji typu Super Driver Updater jest to, że nie są one tworzone przez ekspertów i mogą często uszkodzić komputer. Przykładowo, nie wiadomo, z jakiego źródła aplikacja korzysta w celu uzyskania rzeczonych aktualizacji. Dlatego też, instalacja podejrzanych sterowników może całkowicie zatrzymać działanie komputera bądź też mocno je popsuć.. 

Ci, którzy zgodzili się na zakup licencjonowanej wersji muszą podać dane karty płatniczej oraz inne informacje. Eksperci ostrzegają, że użytkownicy powinni pomyśleć dwa razy zanim to zrobią – dane osobiste są niezwykle cenne dla cyberprzestępców i mogą zostać wykradzione, jeśli nie są odpowiednio chronione. Dlatego nie zakupuj Super Driver – istnieje wiele rzeczowych optymalizatorów, które bez problemu zaktualizują sterowniki w Twoim komputerze.

Dodatkowo, użytkownicy korzystający z Super Driver Updatera są stale monitorowani – ich nawyki przeglądania sieci są zaś wykorzystywane w celu kierowania reklam. Zebrane dane mogą zawierać:

 • Adres IP;
 • Historię przeglądania;
 • Odwiedzone strony;
 • Zakładki;
 • Kliknięte linki;
 • Itd.

Podsumowując, zalecamy zająć się usunięciem Super Driver Updatera, jeśli znalazł się na Twoim komputerze – poniżej znajdziesz instrukcje. Ponieważ aplikacja mogła uszkodzić rejestr systemu, sugerujemy użycie ReimageIntego do naprawy uszkodzeń.

Adware Super Driver UpdaterSuper Driver Updater to zwodnicza aplikacja prezentująca spreparowane wyniki skanowania i mogąca uszkodzić komputer instalując błędne sterowniki.

Potencjalnie niepożądane programy wnikają bez wiedzy użytkowników

Aplikacja ta może być pobrana z oficjalnej strony. Mało prawdopodobne jest jednak, by użytkownicy chcieli pobrać takie niezaufane narzędzie samemu. Poza tym, osoby mniej doświadczone mogą nawet nie wiedzieć, czym są sterowniki i jakie jest ich zadanie. Dlatego, po instalacji programu do aktualizacji sterowników, dużo łatwiej ich przekonać do zakupu pełnej wersji.

By tego dokonać, twórcy zwodniczego oprogramowania korzystają z bundlingu oprogramowania do rozpowszechniania aplikacji na tak wiele komputerów, jak to tylko możliwe. Infiltracja następuje, gdy użytkownik pobiera darmowe aplikacje z sieci i instaluje je bez zwracania uwagi na cały proces. Jest to legalne, lecz niezwykle zwodnicze – bundling próbuje ukrywać przez użytkownikiem dodatkowe aplikacje, jak również warunki ich użytkowania.

Dlatego warto poznać pełne instrukcje instalacji i nigdy nie śpieszyć się z kliknięciem przycisku „Dalej”. Co więcej, użytkownicy powinni zawsze korzystać z instrukcji Zaawansowanej lub Własnej – to tam są ukrywane zgody na instalację dodatkowych programów. Nie dziwi to, że opcja instalacji zalecanej jest domyślnie kliknięta – użytkownik dzięki temu myśli, że jest to najlepszy sposób instalacji. Nie daj się nabrać i uważaj na dodatkowe komponenty czyhające w instalatorze.

Usuń Super Driver Updater i zamiast tego korzystaj z zaufanego oprogramowania

Usunięcie Super Driver Updatera nie powinno być zbyt skomplikowane dla większości użytkowników. Użytkownicy mogą mieć jednak problem z innymi programami, które zdołały niezauważenie wniknąć do systemu. Te zwodnicze aplikacje mogą nie posiadać deinstalatora – przez to ich usunięcie może sprawiać problemy. Dlatego zawsze warto wykonać pełny skan systemu z pomocą zaufanego oprogramowania. Następnie będziesz mógł użyć ReimageIntego, aby naprawić szkody wyrządzone po wirusie Super Driver Updater.

Alternatywnie, możesz polegać też na ręcznym usunięciu Super Driver Updatera. Poniżej znajdziesz instrukcje, jak wyeliminować zagrożenie i oczyścić przeglądarki. Upewnij się, że zastosujesz się do tych instrukcji – błędne działanie może nie usunąć niepożądanych programów.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Super Driver Updater:

Usuń Super Driver Updater z rodziny systemu Windows

Aby pozbyć się Super Driver Updatera z systemu Windows, skorzystaj z następującego poradnika:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Super Driver Updater oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Super Driver Updater lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Super Driver Updater z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Super Driver Updater oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Super Driver Updater. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Super Driver Updater z Microsoft Edge

Po usunięciu niepożądanej aplikacji, zresetuj Internet Explorera:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Super Driver Updater powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Super Driver Updater z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Super Driver Updater oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Super Driver Updater. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Super Driver Updater z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Super Driver Updater oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Super Driver Updater. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Super Driver Updater z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Super Driver Updater i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Super Driver Updater. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-super-driver-updater.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Super Driver Updater