Usuń Segurazo (zaaktualizowano, wrz 2019) - Poradnik usuwania

Instrukcja usuwania Segurazo

Czym jest Segurazo?

Segurazo to niechciany program promowany jako antywirus, który chroni komputer, dane użytkowników i hasła

SegurazoSegurazo jest potencjalnie niechcianym programem, który obiecuje funkcje bezpieczeństwa, jak wykrywanie wirusów i ich usuwanie. Niestety, aplikacja nie może usunąć żadnego szkodliwego oprogramowania, gdyż sama jest niechcianym oprogramowaniem, które instaluje się znikąd i przedstawia wątpliwe skany, jakoby komputer był zainfekowany wirusami, by zmusić użytkowników do zapłaty, lub wykupienia licencji do programu, który tak naprawdę nic pożytecznego nie robi. Ten „antywirus” pojawia się na niechcianych reklamach, albo w innych niechcianych programach, zatem jego dystrybucja odbywa się w sposób nieuczciwy i niesie ze sobą inne, podobne programy. Użytkownicy często skarżą się na forach, że ten uporczywy program pojawia się znikąd, a po usunięciu pojawia się ponownie. Wielu użytkowników nazywa go Segurazo fałszywy antywirus, gdyż wielu osobom wyrządził szkody i jest bardzo uporczywy.

Nazwa Segurazo
Typ Potencjalnie niechciany program
Obietnica Pozornie Segurazo Antivirus działa jako ochrona komputera w czasie rzeczywistym
Symptomy Program przedstawia się, jako już zainstalowany antywirus, który właśnie wykrył nieistniejące wirusy, by wyłudzić pieniądze za usunięcie tych wirusów
Dystrybucja Zwodnicze reklamy, strony internetowe, darmowe instalatory programów
Możliwe szkody Zakup bezużytecznego oprogramowania, obniżona wydajność, narażenie na potencjalnie niebezpieczne treści
Strona główna segurazo.com
Porada eliminacji Zdobądź prawdziwego antywirusa, by wykrył i usunął Segurazo z twojego urządzenia. Wyczyść komputer za pomocąFortectIntego

Segurazo przez różnych ekspertów od ochrony, uważany jest za optymalizator systemu, gdyż wykorzystuje fałszywe wyniki, jakoby komputer był zawirusowany, wszystko by przekonać użytkowników, że ich sprzęt jest zawirusowany. Ta metoda wykorzystywana jest, żeby zmusić ludzi do kupna programów, które obiecują usunięcie wszystkich problemów oraz wirusów.

Niestety, wszystkie pozytywne opinie o Segurazo są fałszywe, a użytkownicy płacą za bezużyteczny program, który jeszcze bardziej naraża komputer. Jeżeli zgadzasz się na pobranie narzędzia z internetu, lub instalujesz je samodzielnie, powinieneś zwrócić uwagę na ukryte ostrzeżenia podczas instalacji.

Może być ciężko usunąć Segurazo Antivirus jeśli ten znajdzie się na naszym systemie, ale istnieją na to sposoby, w tym usunięcie przez narzędzie do odinstalowania Windows. Ten proces może być trudny, dlatego dobrze jest polegać na automatycznych antywirusach, które pozbędą się wszystkich szkodliwych narzędzi.

Poleca się pełne skanowanie systemu antywirusem, jeżeli podejrzewa się obecność niechcianych programów i zagrożeń podobnych do Segurazo gdyż w ten sposób pozbędziemy się wszystkich plików wirusa i jego w całości. Ten tak zwany optymalizator jest przepełniony innymi programami, nawet jeżeli zostanie zainstalowany z oficjalnej strony internetowej, dodatkowe programy zainstalują się razem z nim.

Segurazo szkodliwe narzędzieSegurazo to potencjalnie niechciany program, który tworzy ryzyko zainstalowania innych podejrzanych aplikacji znikąd. Segurazo to wirus i fałszywe oprogramowanie, które prowadzi użytkowników na niebezpieczne strony, gdzie widnieją wirusy przebrane za optymalizatory systemu, przez co użytkownik może paść ofiarą setek niechcianych programów, nawet o tym nie wiedząc. Właśnie dlatego eksperci polecają używać profesjonalnych narzędzi, jeśli chodzi o walkę z takimi cyber-intruzami.

Usuwanie Segurazo należy zacząć od skanu prawdziwym antywirusem. Jeżeli program nie wykrywa żadnych zagrożeń, trzeba najpierw przejść na tryb bezpieczny Safe Mode z obsługą internetu. Fałszywy program może zmieniać pliki systemowe, by nie być wykrywalnym, dlatego uruchomienie antywirusa w trybie bezpiecznym powinno pozbyć się wszelkich problemów.

Możesz usunąć Segurazo za pomocą instrukcji odinstalowywania. Ponieważ niektóre antywirusy wykrywają ten program jako PUP.Optional.Segurazo, powinieneś to wykorzystać i kompletnie oczyścić komputer.

Gdy Segurazo Antivirus działa, możesz napotkać inne symptomy, takie jak wirusy, adware i inne niechciane programy związane z niebezpiecznym narzędziem, dlatego wykorzystanie FortectIntego lub innego antywirusa jest wysoce wskazane. Nie ufaj żadnym wyskakującym okienkom, na których widnieje, że wykryto wirusa i trzymaj się z daleka od tego typu narzędzi i programów. Wirus Segurazo

Za pomocą paczek z oprogramowaniem, twórcy szkodliwego narzędzia dostarczają niechcianych aplikacji i gier bez pozwolenia

Większość zgłoszeń o szkodliwej aplikacji mówi, że program pojawił się po podejrzanym pobieraniu znikąd. Dzieje się tak dlatego, iż tego typu wirusy znajdują się na stronach osób trzecich, albo znajdują się w paczkach z innymi szkodliwymi programami. Użytkownicy instalują takie programy nie zauważając zgód w umowie.

Podczas procesu instalacyjnego ukrywane są takie opcje, a gdy użytkownik omija dane kroki wszystkie niechciane programy instalują się automatycznie. Wykorzystując opcję rekomendowanej, czy szybkiej instalacji, dostajesz wszystkie niechciane programy.

Żeby nie narazić się na instalację szkodliwych programów, czy wirusów, powinieneś:

 • zwracać uwagę na podejrzane linki;
 • zawsze wybierać Zaawansowane, lub niestandardowe opcje instalacji;
 • czytać instrukcję instalacji;
 • zwracać uwagę na EULA lub Privacy Policy na stronie z której pobierasz aplikację;
 • ściągać programy z oficjalnych i zaufanych stron.

Najlepszym sposobem na usunięcie Segurazo jest skan porządnym antywirusem

Przed próbą usunięcia Segurazo powinieneś utworzyć kopie zapasowe plików, żeby uniknąć utraty danych, które mogą wystąpić, gdyż wirus zmienia wiele ważnych ustawień na zainfekowanej maszynie. Nie jest to częste, ale lepiej się zabezpieczyć.

Powinieneś szybko zająć się problemem, ponieważ im dłużej zainstalowany jest niechciany program, tym więcej może wyrządzić szkód. Dlatego, jeśli chcesz kompletnie usunąć Segurazo musisz działać kiedy tylko pojawi się zagrożenie i przeskanować urządzenie wybranym przez siebie antywirusem.

Usuwanie Segurazo jest najwydajniejsze jeśli dzieje się w sposób automatyczny. Niektóre wirusy używają ukrytych skryptów, które działają na skany antywirusów i mogą uszkadzać programy, pliki i funkcje, dlatego tylko porządny skan może wykryć wirusa i naprawić wszelkie szkody.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Segurazo

WindowsmacOS

Odinstaluj z systemu Windows

Wyczyść komputer, by pozbyć się wszystkich śladów Segurazo

Aby usunąć Segurazo z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Segurazo (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 
WindowsmacOS

Usuń Segurazo z systemu Mac OS X

Podążaj za wszystkimi krokami, by kompletnie usunąć fałszywego antywirusa Segurazo

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSegurazo czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Segurazo i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach