Usuń Searchmarquis.com (Poradnik) - zaaktualizowano, lip 2020

Instrukcja usuwania Searchmarquis.com

Czym jest Searchmarquis.com?

Searchmarquis.com to wprowadzające w błąd rozszerzenie, które może zmienić ustawienia przeglądarki na urządzeniach z systemem macOS

Program Search Marquis

Search Marquis to wirus porywający przeglądarkę, który ustawia własną wyszukiwarkę jako domyślną, by promować sponsorowane strony internetowe i generować dochody z reklam. Należy on do grupy potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA) atakujących komputery Mac przy pomocy wątpliwych pakietów z aplikacjami firm zewnętrznych dla komputerów Mac. Po instalacji ma on tendencję do zmieniania głównej wyszukiwarki, strony startowej i ustawień nowej karty na https://www.searchmarquis.com.

Następnie może dodać dodatkowe oparte na przeglądarce programy, rozszerzenia lub aplikacje systemowe, by kontrolować ruch online i funkcje przeglądania lub samo urządzenie. Takie infekcje można zaklasyfikować jako potencjalnie niechciane programy ze względu na potajemną infiltrację i natrętne objawy od przekierowań i wyskakujących okien z reklamami, aż po instalację dodatkowych niepożądanych programów.

Po takich działaniach wirus Search Marquis zaczyna inicjować swoje fałszywe działania, przekierowując do serwisów reklamowych i uzyskując dochody za pośrednictwem systemów płatności za kliknięcie. Porywacz przeglądarki umieszcza w przeglądarce pliki cookie, by szpiegować sesje online użytkownika i generować korzystnie wyglądające reklamy. Wyszukiwarka i przekierowujący wirus Searchbaron jest jedną ze stron, z którą połączone jest to PUP, więc nie powinieneś być zaskoczony, jeśli po kilku kliknięciach ekran przekieruje cię do tej domeny. Żadne z tych działań nie ma żadnej wartości, więc powinieneś dokładnie wyczyścić komputer, by pozbyć się wszelkich śladów potencjalnie niechcianych programów.

Nazwa Searchmarquis.com, Search Marquis
Typ Porywacz przeglądarki
Podtyp Potencjalnie niechciany program, cyberzagrożenie oparte na przeglądarce
Cel użytkownicy Mac OS
Objawy Wyszukiwarka pojawia się w przeglądarce zupełnie znikąd i zaczyna przekierowywać na inne strony powiązane z wyszukiwarkami lub usługami reklamowymi online. Wszystkie dodatkowe treści pojawiające się na ekranie powodują wyświetlanie okien pop-up, banerów i innych materiałów reklamowych. Ponadto próby wyszukiwania online za pośrednictwem tej wyszukiwarki dostarczają wyniki przepełnione linkami tekstowymi i innymi treściami, nie zapewniając przy tym ani obiecywanej wartości, ani użyteczności
Rozpowszechnianie Darmowe lub udostępniane programy, niezabezpieczone sieci do pobierania oprogramowania, np. źródła peer-to-peer mogą zawierać takie PUP jak ten porywacz jako dodatkowe elementy konfiguracji instalacji. Różne reklamy promocyjne z twierdzeniami o przydatnych funkcjach, a nawet bezpośrednie strony internetowe mogą powodować bezpośrednie pobierania wyszukiwarki
Eliminacja Możesz wykryć porywacza przeglądarki oraz wszystkie fałszywe aplikacje powiązane z tym zagrożeniem i całkowicie usunąć Searchmarquis.com za pomocą programu anty-malware
Naprawa Ponieważ komputer może zostać narażony jeszcze bardziej poprzez procesy w tle i pliki dodane do folderów systemowych, powinieneś wykorzystać narzędzia kompatybilne z systemem operacyjnym i zdolne do wyszukania czy nawet naprawienia uszkodzeń spowodowanych przez wirusy. Wypróbuj narzędzie do naprawy FortectIntego.

Search Marquis należy do kategorii potencjalnie niechcianych programów, ponieważ wykorzystuje podstępne techniki, by dostać się do docelowego systemu komputerowego. Zazwyczaj wiąże się to z pakietowaniem lub stronami internetowymi bez zabezpieczeń. Gdy aplikacja dostanie się na komputer, bądź gotowy na jej fałszywe działania.

Oto główne objawy wywoływane przez podejrzaną wyszukiwarkę Searchmarquis.com:

 • domyślna strona główna, nowa karta i wyszukiwarka zostają zmienione na Search Marquis,
 • wszystkie próby wyszukiwania przekierowują do innych stron i pokazują wyniki pełne linków lub innych treści reklamowych,
 • paski narzędzi, rozszerzenia, dodatki i inne treści zostają zainstalowane bez twojego pozwolenia lub bez twojej wiedzy,
 • reklamy pojawiają się na stronach, na których nie powinno ich być.

Wirus przekierowujący Searchmarquis.com może prezentować się jako przydatny produkt, jednak nie daj się na to nabrać, ponieważ możesz z łatwością zostać oszukany przez jego twórców. Mogą oni dodać do porywacza przeglądarki ”przydatne funkcje”, takie jak szybki dostęp do popularnych sieci. Jednak prawdziwą funkcją tego programu jest umieszczenie śledzących komponentów i gromadzenie danych nieosobowych:

Gromadzimy dane nieidentyfikowalne (”Dane nieidentyfikowalne”) o twoim urządzeniu i o korzystaniu przez ciebie z Usług. Dane nieosobowe, które gromadzimy, obejmują: informacje techniczne przesyłane przez twoje urządzenie, twoje korzystanie z usługi, statystki, typ przeglądarki i domyślne preferencje wyszukiwania, rodzaj systemu operacyjnego, język, czas i datę dostępu i korzystania z Usługi, stronę internetową, która przeniosła cię do Oferty, przybliżone położenie geograficzne, dostawcę usług internetowych, adres IP, itp.

Chociaż gromadzone dane tego typu na pierwszy rzut oka mogą wydawać się bez znaczenia, to pamiętaj, że porywacze przeglądarki jak Search Marquis generują fałszywe oferty, które opierają się na tych danych i przyciągają znaczną liczbę użytkowników. Nie klikaj na żadne reklamy pochodzące od tego porywacza, ponieważ możesz zostać przekierowany w niebezpieczne miejsca. Wirus Search MarquisSearch Marquis - porywacz przeglądarki, który rozprzestrzenia się w pakietach oprogramowania lub poprzez niezabezpieczone sieci Tutaj pojawia się kolejny problem związany z Search Marquis – przekierowania . Częste przekierowania mają najczęściej miejsce po to, by przenieść odwiedzającego do stowarzyszonego źródła internetowego i przekonać go do zakupu jakichś bezużytecznych produktów. Jednak czasami możesz zostać zmuszony do przejścia na stronę, która jest potencjalnie zainfekowana.

Usunięcie Search Marquis jest krokiem niezbędnym, jeśli zmierzasz w stronę najwyższego bezpieczeństwa komputera i przeglądarki. Możesz z łatwością znaleźć wszystkie fałszywe produkty, które mogły zostać umieszczone w systemie komputerowym, za pomocą odpowiedniego narzędzia anty-malware. Oczywiście możesz wybrać dowolny inny rodzaj programu.

Na końcu tego artykułu zamieściliśmy również szczegółowe wytyczne, które powinny pomóc ci usunąć Searchmarquis.com z twojego komputera z systemem Mac OS X i usunąć fałszywe modyfikacje z twojej przeglądarki, takiej jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer i Safari. Optymalizatory systemu lub narzędzia do naprawy komputera, takie jak FortectIntego, mogą pomóc ci wyczyścić komputer, naprawiając uszkodzenia spowodowane przez wirusa i uszkodzone lub w inny sposób naruszone pliki.

Podejrzane strony internetowe do pobierania są aktywnie zaangażowane w marketing afiliacyjny

Eksperci techniczni z LesVirus.fr twierdzą, że porywacze przeglądarki i inne potencjalnie niechciane programy mogą infiltrować docelowy komputer/urządzenie poprzez źródła, która nie mają wymaganej ochrony. Te lokalizacje są znane jako różne sieci P2P, takie jak torrenty. PUP Search MarquisPonadto fałszywe produkty z dużym prawdopodobieństwem mogą dostać się do komputera poprzez darmowe pakiety z oprogramowaniem. Programy, które są bezpłatnie udostępniane do pobierania/instalacji, nie zawierają żadnych zalecanych zabezpieczeń. To dlatego zawsze powinieneś wybierać instalację w trybie Niestandardowym/Zaawansowanym.

Poza tym posiadanie na komputerze uruchomionego, cieszącego się dobrą reputacją programu antywirusowego wykona za ciebie połowę pracy związanej z bezpieczeństwem. Jednak nie możesz pozostawić wszystkiego anty-malware, ponieważ to ty sam jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo własne, bezpieczeństwo twoich programów i poziom bezpieczeństwa twojego komputera/urządzenia.

Instrukcje usuwania porywacza przeglądarki Searchmarquis.com

Jeśli ostatnimi czasy niepokoił cię wirus Search Marquis, najlepszą rzeczą będzie wyeliminowanie potencjalnie niechcianego programu razem z całą dodatkową zawartością, jaką umieścił w systemie komputerowym oraz w przeglądarkach internetowych, takich jak Google Chrome, Mozilla Firefox i Safari.

Usuwanie Searchmarquis.com może zostać przeprowadzone na dwa różne sposoby – korzystając z kroków manualnych lub pobierając/instalując produkty automatyczne. Pamiętaj, że drugi wariant jest skuteczniejszy i pozwoli ci na uporanie się z całym procesem w zaledwie kilka minut. W ten sposób możesz całkowicie wyczyścić komputer z tego porywacza oraz innych intruzów.

Jeżeli jednak wierzysz w siebie i uważasz, że posiadane przez ciebie umiejętności z zakresu cyberbezpieczeństwa są wystarczające, byś mógł pozbyć się tego porywacza przeglądarki, możesz usunąć Search Marquis z przeglądarki i systemu operacyjnego za pomocą poniższych instrukcji. Przed powrotem do normalnego korzystania z komputera zawsze zalecane jest ponowne jego sprawdzenie.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Searchmarquis.com

Usuń Searchmarquis.com z systemu Mac OS X

Możesz wyczyścić Mac OS X z fałszywych produktów, które zostały dodane przez porywacza przeglądarki. By to zrobić, zastosuj poniższe kroki:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSearchmarquis.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj Mozillę Firefox

Przeglądarka Mozilla Firefox może zostać wyczyszczona z podejrzanej zawartości i przywrócona do poprzedniego stanu za pomocą następujących kroków:

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Searchmarquis.com i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Searchmarquis.com po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Searchmarquis.com. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Jeśli zauważyłeś nieoczekiwane zmiany w swojej przeglądarce Google Chrome, możesz je wyeliminować wykonując kilka zadań, które przedstawiono tutaj:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Wyczyść Safari z podejrzanie wyglądającej zawartości przeglądarki. Poniższe kroki pokażą ci jak usunąć elementy takie jak rozszerzenia i wtyczki:

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Searchmarquis.com i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Searchmarquis.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach