Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Searches.vi-view.com (Poradnik)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Searches.vi-view.com jest stroną do wyszukiwania informacji która moze pojawic sie zamiast twojej strony startowej, strony nowej karty czy tez zamiast twojej domyslnej wyszukiwarki. W rezultacie mozesz zaczac widziec denerwujace reklamy pop-up ktore beda przepelnione informacjami zwiazanymi z roznego rodzaju promocjami i znizkami. Co powinienes wiedziec na temat tego oprogramowania? Ponizej przedstawiamy cały artykuł dedykowany wirusowi Searches.vi-view.com.

Metody rozpowszechniania wirusa Searches.vi-view.com:

Najczesciej ludzie zauwazaja obecnosc Searches.vi-view.com zaraz po zainstalowaniu oprogramowania freeware na ich komputerze. Dzieje sie tak poniewaz tego typu wyszukiwarka rozpowszechnia sie razem z tym oprogramowaniem jako dodatkowa zawartosc. Dodatkowo mozesz zdecydowac czy uzywasz tej wyszukiwarki z wlasnej woli, jezeli tak jest to chcielibysmy ostrzec cie przed jej zlosliwym i szkodliwym dzialaniem.

Na szczescie, Searches.vi-view.com i inne robaki przegladarkowe od vi-view.com nie sa niemozliwe do unikniecia, wystarczy wykonac tylko kilka prostych kroków:

 • zapoznac sie z polityka prywatnosci a takze warunkami uzytkowania a takze licencja oprogramowania freeware;
 • skorzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika
 • zapoznac sie z kazdym krokiem instalacji i odznaczyc miejsca w ktorych mowa o zgodzie na instalacje Searches.vi-view.com zamiast twojej strony domowej czy tez domyslnej wyszukiwarki;

Jak pewnie widzisz sprawdzanie instalacji oprogramowania freeware jest bardzo wazne zwlaszcza jezeli chcesz aby twoj komputer byl wolny od potencjalnie niechcianych programow. Pamietaj o tym ze warto zapoznac sie z polityka prywatnosci a takze warunkami uzytkowania, ktore dadza ci wszystkie podejrzane informacje na temat oprogramowania. Jezeli widzisz cokolwiek co zwraca twoja uwage poszukaj innego oprogramowania. Jezeli nie widzisz zadnych wspominek dotyczacych sledzenia cie czy tez instalacji innego oprogramowania powinienes skorzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika. Dodatkowo nie zapomnij odznaczyc miejsc w ktorych mowa o instalacji dodatkowych komponentów. Nie ma znaczenia to ze nie jest trudno uniknac spotkania z robakiem przegladarkowym Searches.vi-view.com, czasami ludzie daja sie nabrac na pobranie go. Jezeli jestes jednym z nich to mozesz usunac ten program poprzez instalacje oprgramowania Reimage Reimage Cleaner jego aktualizacje do najnowszej wersji a takze wlaczenie pelnego skanu systemu i przeskanowanie wszystkich plikow powiazanych z tym potencjalnie niechcianym oprogramowaniem. Wiecej informacji na temat usuwania tego oprogramowania mozesz znalezc na kolejnej stronie.

The newest version of Vi-view browser hijacker

Aktywnosci oprogramowania ktorych moge doswiadczyc po zainstalowaniu tego oprogramowania na moim komputerze:

Technicznie rzecz biorąc, Searches.vi-view.com nie jest wirusem. Jednakze istnieje bardzo duzo aktywnosci tego oprogramowania, które moga byc przez niego generowane. Mozesz na przyklad widziec niekonczace sie reklamy pop-up, reklamy w tekstach i tym podobne komunikaty. Wysoce polecamy ci unikanie instalacji ‚niezbednych’ aktualizacji (Java, Adobe i inne dodatki) poniewaz moze to prowadzic do przenikania potencjalnie niechcianego oprogramowania na twoj komputer. Dodatkowo mozesz otrzymywac prekierowania na strone Searches.vi-view.com podczas przegladania internetu. Prosze nigdy nie korzystac z tego typu reklam poniewaz sa one promowane dzieki podejrzanym technikom ktore moga przekierowywac uzytkownika na podejrzane strony. Na koncu warto dodac ze oprogramowanie moze sledzic to co robisz w sieci. Tego typu program jest zdolny do sledzenia informacji na temat aktywnosci uzytkownika. W nawiazaniu do naszych ekspertow tego typu informacje sa niepersonalne. Jednakze sa one wykorzystywane do celow marketingowych. Jezeli cierpisz na tego typu reklamy jak te pochodzace od Searches.vi-view.com, przekierowan i tym podobnych aktywnosci to nie powinienes ich ignorowac poniewaz mozesz stac sie ofiara powazniejszych wirusow takich jak oprogramowanie antyszpiegujace czy tez oprogramowanie malware. W tym wypadku polecamy ci usuniecie oprogramowania Searches.vi-view.com

Proces usuwania Searches.vi-view.com:

Jezeli twoj komputer zostal juz zainfekwany przez Searches.vi-view.com to nie powinienes marnowac czasu tylko zapoznac sie z krokami ponizej. Jak pewnie widzisz nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa przygotowali 2 rozne poradniki odnoszace sie do pomocy uzytkownikom w usuwaniu oprgramowania. Jezeli jestes doswiadczonym uzytkownikiem to mozesz z powodzeniem skorzystac z manualnego sposobu usuwania. Jednakze nie zapomnij uwazac wykonujac kolejne kroki podane ponizej w celu usuniecia zlosliwego oprogramowania. Jezeli jestes niedoswiadczony to mozesz nie poradzic sobie z pelnym usunieciem oprogramowania Searches.vi-view.com. Dlatego tez zalecamy skorzystanie z automatycznego usuwania tego typu plikow. Wszystkie programy mozesz znalezc ponizej.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą Reimage Reimage Cleaner . SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage Cleaner Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Reimage Cleaner, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Reimage Cleaner posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Reimage Cleaner oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage Cleaner, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
Searches.vi-view.com snapshot
Searches.vi-view.com snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania Searches.vi-view.com:

Usuń Searches.vi-view.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Searches.vi-view.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Searches.vi-view.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Searches.vi-view.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Searches.vi-view.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSearches.vi-view.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Searches.vi-view.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Searches.vi-view.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Searches.vi-view.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Searches.vi-view.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Searches.vi-view.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Searches.vi-view.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Searches.vi-view.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Searches.vi-view.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Searches.vi-view.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Searches.vi-view.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Searches.vi-view.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Searches.vi-view.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Searches.vi-view.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Searches.vi-view.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Searches.vi-view.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-searches-vi-view-com.html

Poradniki w innych językach