Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń search.sidecubes.com

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Czym jest search.sidecubes.com?

Search.sidecubes.com stworzony przez Veristaff Ltd (znany tez jako SideCubes Search) jest denerwujaca strona, która moze pojawic sie na twoim komputerze i przejac role domyslnej wyszukiwarki a takze strony domowej doslownie znikad. Nawet jezeli nie jestes fanem Google, Bing czy tez Yahoo to nie powinienes korzystac z innych wyszukiwarek, zapoznaj sie z reszta tego artykułu aby zmienic swoje nastawienie do popularnych wyszukiwarek. Prawda jest to ze search.sidecubes.com jest niebezpiecznym robakiem przegladarkowym, który dosc czesto przenika do komputera uzytkownika niezauwazony a nastepnie generuje roznego rodzaju modyfikacje komputera, które pozniej moga byc trudne do usuniecia. Program zostal przez nas oznaczony jako potencjalnie niechciana aplikacja, poniewaz nigdy nie przeieszcza sie w sieci sama i zawsze jest dolaczana do roznego rodzaju wirusow. Jednym z najbardziej oczystiwych znakow mowiacych o tym ze program zostal zainstalowany na komputerze jest modyfikacja strony domowej a takze domyslnej wyszukiwarki. Oprocz tego mozesz zauwazyc ze twoja przegladarka w znaczacy sposob zwolnila, czasami nie odpowiada, otwiera sie bez twojej zgody i tym podobne rzeczy. Niestety nie jest to wszystko co powiienes wiedziec o tej wyszukiwarce. Faktem jest ze moze zmieniac wyniki wyszukiwania i pozostawiac w nich sponsorowane linki. W rezultacie mozesz byc zmuszany do odwiedzania roznego rodzaju podejrzanych stron, które moga byc wrecz sprzeczne z tym co chiales znalezc.

Wysoce nie polecamy korzystania z tego dodatku do przegladarki poniewaz mozesz narazic sie na roznego rodzaju ataki cyber przestepcow a takze duze ilosci zlosliwych linkow. Jednakze taka sytuacja moze sie takze nie zdarzyc, poniewaz mozesz zostac od razu przekierowany na zlosliwe strony takie jak search.sidecubes.com gdzie mozesz znalezc zlosliwe oprogramowanie. Warto takze wspomniec ze twoj komputer moze zostac zarzucony duza iloscia smieci dzieki tej wyszukiwarce. Uwazaj poniewaz cel pokazywania tych reklam jest caly czas taki sam – przekierowac cie na podejrzane strony celem zdobycia konkretnego zysku. Jest to wlasciwie faktem ze firmy tego typu zarabiaja pieniadze glownie dzieki sprzedawaniu informacji dotyczacych twoich zwyczajow. search.sidecubes.com jest w stanie sledzic twoje poczynania w sieci i zbierac niepersonalne dane, ktore moze zbierac i zapisywac. Jezeli sadzisz ze twoja przegladarka zostala juz zainfekowana tego typu oprogramowania to ponizej znajdziesz instrukcje jak skutecznie usunac tego tyou oprogramowanie celem unikania tego typu problemow w przyszlosci.

SideCubes Search

W jaki sposób search.sidecubes.com może przeniknąć do mojego komputera?

Jezeli chcialbys ustrzec sie przed instalacja search.sidecubes.com i tym podobnego oprogramowanai to powinienes uwazac poniewaz wszystko zalezy od ciebie. Ten dodatek do przegladarki dosc czesto wspolpracuje z roznego rodzaju oprogramowaniem freeware a takze niechcianyi dodatkami opisywanymi jako polecane aplikacje, dodatkowe komponenty i tym podobne. Bundling jest metoda dzieki ktorej coraz to wiecej niechcianych programow ma szanse sie rozpowszechniac dzieki polaczeniu sie z darmowym oprogramowaniem. Z tego powodu na naszej stronie zamiescilismy dluga liste darmowego oprogramowania ktore wspolpracuje z tego typu firmami i ktorych powinienes unikac jezeli chcesz aby twoj komputer pozostal bezpieczny. Na szczescie nawet jezeli pobrales na swoj komputer darmowy program do ktorego sa dolaczone dodatki to ciagle masz szanse nie pozwolenia na instalacje niechcianego oprogramowania takiego jak dodatki, pluginy, toolbary i inne rozszerzenia. W tym celu powinienes skorzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika i zarezerwowac sobie troche czasu na zapoznanie sie z kazdym komunikatem. Mozesz zauwazyc kilka miejsc mowiacych o instalacji dodatkowego oprogramowania lub tez zgodzic sie na ustawienie strony search.sidecubes.com jako startowej. Nie trzeba dodawac ze nalezy za wszelka cene nie dopuscic do pozostawienia tej opcji zaznaczonej. Jezeli juz pobrales na swoja przegladarke tego typu dodatek do czym predzej usun program, ktory bedzie generowal duze ilosci reklam a takze przekierowania.

W jaki sposób skutecznie usunąć wirusa search.sidecubes.com z mojego komputera?

Powinienes byc wyjatkowo ostrozny korzystajac z oprogramowania search.sidecubes.com poniewaz moze ono generowac szkody dla ochrony twojego komputera. Najlepszy rozwiazaniem moze byc usuniecie tego robaka przegladarkowego, aby tego dokonac zapoznaj sie z programem ponizej.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą Reimage Reimage Cleaner Intego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
search.sidecubes.com snapshot
search.sidecubes.com snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania search.sidecubes.com:

Usuń search.sidecubes.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj search.sidecubes.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj search.sidecubes.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń search.sidecubes.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń search.sidecubes.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimsearch.sidecubes.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń search.sidecubes.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj search.sidecubes.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania search.sidecubes.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń search.sidecubes.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to search.sidecubes.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń search.sidecubes.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz search.sidecubes.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie search.sidecubes.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń search.sidecubes.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz search.sidecubes.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie search.sidecubes.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń search.sidecubes.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj search.sidecubes.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez search.sidecubes.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania search.sidecubes.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-search-sidecubes-com.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: search.sidecubes.com