Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Search.searchdirma.com (Poprawione instrukcje) - Chrome, Firefox, IE, Edge

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Powody, dla których nie powinieneś korzystać z Search.searchdirma.com

Search.searchdirma.com jest podejrzaną wyszukiwarką i należy trzymać się z dala od niej. Pomimo faktu, że ta strona wygląda jak zwykły dostawca wyszukiwania, to jest klasyfikowany jako potencjalnie niechciany program (PUP) i porywacz przeglądarki , ze względu na mnogość jego negatywnych cech. Przede wszystkim, wirus Search.searchdirma.com dostaje się do wnętrza komputerów dołączony do innego darmowego oprogramowania oraz porywa wszystkie popularne przeglądarki internetowe, które są zainstalowane na komputerze docelowym. Zastępuje aktualną stronę główną, wyszukiwarkę domyślną i adres nowej karty za pomocą swojego adresu. W ten sposób porywacza przeglądarek Search.searchdirma.com zmusza ludzi do korzystania z jego usług. Ta podejrzana wyszukiwarka została stworzona, aby dostarczać treści sponsorowane i zwiększyć ruch na promocyjnych stronach internetowych osób trzecich. Gdy użytkownik kliknie na takim fałszywym wyniku wyszukiwania i zostaje przekierowany do którejkolwiek z witryn innych firm, twórcy tego PUP zarabiają przychody pay-per-click od swojego sponsora, osoby trzeciej. Niestety, te przekierowania mogą prowadzić do niepewnych źródeł internetowych, które mogą być zaraźliwe, więc nie zalecamy korzystania z tej wyszukiwarki. Aby uniknąć takich podejrzanych przekierowań, usuń Search.searchdirma.com tak szybko, jak to tylko możliwe i użyj bardziej niezawodnej wyszukiwarki zamiast niego. Można usunąć tego porywacza za pomocą ReimageIntego lub innego oprogramowania anty-spyware.

Problemy z przekierowaniami Search.searchdirma.com są najbardziej niepokojącą cechą porywacza przeglądarki. W porównaniu z innymi infekcjami cybernetycznymi, porywacze przejmujący kontrolę nad przeglądarką nie są niebezpieczne i nie mogą spowodować ogromnych szkód w komputerze. Jednak mogą one umożliwić przeglądanie potencjalnie niebezpiecznych miejsc w Internecie , w których można spotkać ransomware, złośliwe oprogramowanie lub inne oszustwa internetowe. Możliwość odwiedzenia złośliwej witryny po kliknięciu w wyniki wyszukiwania lub po niespodziewanym przekierowaniu do strony trzeciej jest całkiem dobrym powodem, by spieszyć się z usuwaniem Search.searchdirma.com. Co więcej, zawsze istnieje możliwość, że ten potencjalnie niechciany program będzie śledził historię i nawyki przeglądania. Działalność ta umożliwia mu wyświetlanie reklam docelowych i spersonalizowanej treści komercyjnej. Jednakże, nigdy nie możesz być pewien, w jaki sposób tak zebrane informacje mogą zostać wykorzystane.

Search.searchdirma.com redirect virus

Kiedy to porwanie miało miejsce?

Potencjalnie niechciane programy takie jak wirus Search.searchdirma.com są rozprzestrzeniane za pośrednictwem dołączonego oprogramowania, więc jeśli nie chcesz pobrać i instalować tego programu bez wiedzy użytkownika, należy zachować ostrożność przy każdym pobieraniu jakiegokolwiek darmowego programu z Internetu. Jest szansa, że może on być dołączony w oprogramowaniu, więc trzeba dokładnie sprawdzić, czy ma jakieś aplikacje bonusowe dodane do niego, czy nie. Można to zrobić poprzez wybranie opcji zaawansowanej lub niestandardowej instalacji w menu konfiguracji oprogramowania. Jeśli wybrany program ma kilka dodatkowych aplikacji dodanych do niego, powinieneś zobaczyć ich listę po skonfigurowaniu ustawień instalacyjnych. Usuń zaznaczenie ze zgodą, aby je zainstalować; szanse są wysokie, że programy te są nierzetelne. Poza tym, zawsze należy zapoznać się z polityką prywatności oraz umową licencyjną przed zainstalowaniem nowych programów. Dokumenty te ujawniają ważne informacje dotyczącą podmiotów powiązanych lub na temat zbierania danych.

Jak pozbyć się Search.searchdirma.com?

Po porwaniu Search.searchdirma.com, nie powinieneś myśleć o niczym innym, ale tylko jak usunąć go z komputera. Niestety, nie można po prostu usunąć tę domenę ze strony głównej i adresu wyszukiwarki. Porywacz jest tworzony w taki sposób, że odrzuca wszystkie te zmiany. Stąd też trzeba włożyć więcej wysiłku. Musisz usunąć Search.searchdirma.com z komputera najpierw i tylko wtedy zresetować ustawienia przeglądarki. Usunięcie może zostać zainicjowane na dwa sposoby – ręcznie lub automatycznie. Pierwsza metoda jest bardziej skomplikowana i wymaga zbadania systemu komputerowego na własną rękę. Jednak nasze przygotowane instrukcje powinny pomóc wykonać usuwanie Search.searchdirma.com pomyślnie. Jednakże, jeśli ręczne usuwanie wydaje się być skomplikowanym zadaniem, przejdź do automatycznej eliminacji. Jest to szybka i skuteczna metoda czyszczenia komputera.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Search.searchdirma.com:

Usuń Search.searchdirma.com z rodziny systemu Windows

Nasze przygotowane instrukcje poprowadzą Cię przez proces usuwania tego porywacza. Wykonaj je dokładnie i upewnij się, że wyeliminowałeś wszystkie aplikacje i pliki, które są związane z Search.searchdirma.com.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Search.searchdirma.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Search.searchdirma.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Search.searchdirma.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Search.searchdirma.com z systemu Mac OS X

Jeżeli Mac OS X został porwany, postępuj zgodnie z instrukcjami, aby rozwiązać ten problem.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSearch.searchdirma.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Search.searchdirma.com z Internet Explorer (IE)

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zresetować program Internet Explorer po porwaniu Search.searchdirma.com.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Search.searchdirma.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Search.searchdirma.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Search.searchdirma.com z Microsoft Edge

Te kroki pomogą Ci naprawić Microsoft Edge i przywrócić jego ustawienia.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Search.searchdirma.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Search.searchdirma.com z Mozilla Firefox (FF)

Sprawdź listę rozszerzeń. Jeśli znajdziesz jakieś podejrzane wpisy, usuń je z Google Chrome. Następnie zresetuj ustawienia przeglądarki, tak jak pokazano poniżej.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Search.searchdirma.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Search.searchdirma.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Search.searchdirma.com z Google Chrome

Z listy rozszerzeń usuń wszystkie nieznane rozszerzenia, wtyczki, dodatki i inne wpisy. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zresetować przeglądarkę Google Chrome.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Search.searchdirma.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Search.searchdirma.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Search.searchdirma.com z Safari

Śledź ten przewodnik krok po kroku, aby oczyścić i naprawić Safari po ataku wirusa Search.searchdirma.com.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Search.searchdirma.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Search.searchdirma.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Search.searchdirma.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-search-searchdirma-com.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Search.searchdirma.com