Skala niebezpieczeństwa:  
  (11/100)

Usuń Search.montageobox.com (Poradnik prostego usuwania)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Search.montageobox.com jest podejrzaną stroną internetową, która może stać stronę startową w przeglądarce internetowej bez twojej zgody. Ta strona udaje wiarygodnego dostawcę wyszukiwania w internecie, podczas gdy w rzeczywistości działa jako narzędzie do reklamowania różnych stron internetowych osób trzecich w nieuczciwy sposób. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak i dlaczego może pojawić się ta strona (lub jeśli już to zrobiła) w przeglądarce internetowej, kontynuuj czytanie poniżej:

W jaki sposób może Search.montageobox.com pować moją przeglądarkę internetową bez mojej zgody?

Ta strona pojawia się w przeglądarce internetowej (Mozilla Firefox, Google Chrome lub Internet Explorer) w przypadku, gdy użytkownik komputera zainstaluje szczególny rodzaj potencjalnie niepożądanego programu (PUP), znany jako porywacz przeglądarki. Ten program nazywa się identycznie jak strona internetowa, o której mowa wcześniej. Należy pamiętać, że porywacz przeglądarki Search.montageobox.com może być zainstalowany tylko z twoją zgodą, ale twoją ‚zgodę’ można uzyskać w nieuczciwy sposób.

Jest prawie niemożliwe, aby znaleźć i pobrać bezpośrednio PUP z Internetu. Rozprowadzają się one w sposób pośredni, poprzez technikę pakowania oprogramowania w wiązki. Jeśli nie chcesz, aby przypadkowo zainstalować jeden z podejrzanych programów na komputerze, należy uważać, kiedy tylko pobierasz i instalujesz darmowe programy na komputerze. PUP są zazwyczaj dystrybuowane za pośrednictwem freeware albo shareware, ale można odmówić ich instalacji – wystarczy tylko wiedzieć, jak to zrobić. Najważniejsze jest, aby ustawić odpowiednie ustawienia instalacyjne podczas instalacji nowego programu na komputerze. Zdecyduj się na zaawansowane lub niestandardowe opcje instalacji – te ustawienia pozwalają wybrać, które składniki oprogramowania chcesz instalować, a które nie. Więc odznacz wszystkie oferty by zainstalować programy, o których nigdy nie słyszałeś i zakończ proces instalacji.

Search.montageobox.com virus

Jak Search.montageobox.com działa?

PUP Search.montageobox.com to program, który ma na celu promowanie powiązanego marketingu w zamian za dochody pay-per-click. W związku z tym, podaje się za wiarygodną wyszukiwarkę, podczas gdy w rzeczywistości dostarcza za każdym razem zmodyfikowane wyniki wyszukiwania użytkownikowi próbującemu wyszukać coś w internecie poprzez Search.montageobox. Aby być bardziej precyzyjnym, daje on wyniki, które posiadają swoje oryginalne linki źródłowe zastąpione linkami, które prowadzą do góry określonych stron internetowych osób trzecich. Jeżeli użytkownik kliknie na takie sponsorowane wyniki wyszukiwania, Search.montageobox.com przekierowuje jego/ją do jednej ze stron swoich partnerów. Takie przekierowanie służy do kierowania ruchu do poszczególnych witryn, które sponsorują tego wątpliwego porywacza przeglądarki. Z tego powodu, ten porywacz może być nazwany wirusem przekierowującym Search.montageobox.com.

Jednak zalecamy, aby trzymać się z dala od tej wyszukiwarki. Ma ona dostarczać nie tylko nieprawdziwe i sponsorowane wyniki wyszukiwania, ale także narażać twój system komputerowy na wiele cyber-zagrożeń. Powinieneś wiedzieć, że wyszukiwarka ta twierdzi, że nie ponosi odpowiedzialności za szkody, które strony innych firm mogą spowodować na komputerze; Dlatego łatwo jest zrozumieć, że wyżej wymienione strony internetowe mogą być niebezpieczne, a nawet szkodliwe. Mogą nawet próbować promować wątpliwe oprogramowanie lub aplikacje zakaźne, więc upewnij się, że nie zgadzasz się instalować żadnych plików z takich niewiarygodnych źródeł internetowych.

Jeżeli jesteś użytkownikiem świadomym problemów bezpieczeństwa komputera, nie należy rozważać używania Search.montageobox.com jako podstawowej wyszukiwarki. Zaleca się zastąpienie jej bardziej renomowaną, np Google, Bing czy Yahoo. Najpierw jednak, trzeba usunąć wirusa Search.montageobox.com z komputera. W tym celu można użyć oprogramowania typu anty-spyware, na przykład Reimage Reimage Cleaner Intego; Ponadto, można go odinstalować ręcznie (ręczna instrukcja usuwania Search.montageobox.com znajduje się na stronie 2).

Opcje usuwania Search.montageobox.com

Wymieniliśmy już listę negatywnych cech, które ten program posiada. Jednakże, istnieje kilka innych. Jeszcze nie wspomniano, że ten PUP może wywoływać wyskakujące reklamy bezpośrednio na ekranie, a także dodawać banery reklamowe na stronach internetowych, które odwiedzasz. Pamiętaj, że reklamy te działają w ten sam sposób, jak robią to wyniki wyszukiwania Search.montageobox.com – powodują podejrzane przekierowania do nierzetelnych witryn. Wszystkie te podejrzane działania wirusa Search.montageobox.com spowalniają system komputerowy – to kolejna negatywna cecha tego programu. Nie sądzę, że warto zachować tego pasożyta komputera w systemie, ponieważ rzadko ma jakieś pozytywne cechy w ogóle. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak usunąć złośliwe oprogramowanie Search.montageobox.com – podaliśmy dwie opcje do usuwania, które można wybrać.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą Reimage Reimage Cleaner Intego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Search.montageobox.com:

Usuń Search.montageobox.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Search.montageobox.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Search.montageobox.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Search.montageobox.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Search.montageobox.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSearch.montageobox.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Search.montageobox.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Search.montageobox.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Search.montageobox.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Search.montageobox.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Search.montageobox.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Search.montageobox.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Search.montageobox.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Search.montageobox.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Search.montageobox.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Search.montageobox.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Search.montageobox.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Search.montageobox.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Search.montageobox.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Search.montageobox.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Search.montageobox.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-search-montageobox-com.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: Search.montageobox.com