Skala niebezpieczeństwa:  
  (15/100)

Usuń ScorecardResearch.com (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Mar 2021

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Przegląd wirusa ScorecardResearch.com

ScorecardResearch.com

Wirus ScorecardResearch.com alternatywnie znany też jako b.scorecardresearch.com jest prezentowany w formie narzędzia, którego zadaniem jest pokazywać online reklamy przeróżnych firm. Zazwyzaj ta platforma marketingowa pragnie zebrac konkretne dane na temat uzytkownikow i przekazywac je do swoich klientów. Program robi tak poprzez poproszenie uzytkownika o wypełnienie ankiety i swojego kwestionariusza.

W nawiazaniu do strony glownej takiej reklamy, tego typu narzędzie pomaga firmom identyfikowac uzytkownikow i ich zainteresowania aby sprostać ich wymaganiom. Z drugiej strony, rzeczywistość jest trochę inna. Po krótkiej analizie udalo sie nam ustalic ze eksperci do spraw IT pokazali ze tego typu aplikacja posiada w sobie znamiona złośliwego oprogramowania.

Dlatego tez jezeli zainstalujesz ją w swoim systemie mozesz cierpiec z powodu duzej ilosci reklam serwowanych przez twoją przeglądarkę (reklamy będą związane ze stroną ScorecardResearch.com). W większośi przypadków tego typu platformy marketingowe pokazuja uzytkownikom bardzo wiele znizek, zachecaja do wziecia udzialu w badaniach, lub tez moga zachecac do wziecia udzialu w konkursie.

Zaraz po kliknieciu na nie ludzie sa przenoszeni na całkowicie nieznaną sobie strone, która to wyswietla sie tylko i wylacznie w celu zwiekszenia rankingu. Niektórzy uzytkownicy ignorują fakt, ze jakies nieznane narzędzie stara sie poznac ich zwyczaje.

Jezeli podejrzewasz ze tego typu urządzenie moglo zagniezdzic sie na twoim komputerze powinienes czym predzej przejść do usuwania oprogramowania ScorecardResearch.com. ReimageIntego jest jednym z naszycch zaufanych programów, który to z pewnoscia poradzi sobie z usuwaniem zlosliwego oprogramowania z twojego komputera.

ScorecardResearch.com

Strona nalezy do firmy Full Circle Studies, Inc. i stanowi część większej firmy o nazwie comStores Inc (społeczność marketingowa). Jej klientela opiera się na firmach, które to zajmują się kampaniami reklamowymi. Firma nie musi samodzielnie starać się ankietyzować użytkowników.

Całą pracę przejmuję ten program. Jednakze, biorac pod uwage to ze jest to potencjalnie niechciana apikacja, tego typu aktywnosc moze byc wyjatkowo denerwujaca dla uzytkownika. Mowiac innymi slowy, tego typu oprogramowanie moze zachecac uzytkownika do wypelnienia ankiety wyswietlajac ja niemalze na kazdej stronie i dodatkowo przekierowujac uzytkownika.

Przekierowania na strone ScorecardResearch.com moga miec negatywny wplyw na działanie twojego urządzenia ze wzgledu na to ze mozesz doswiadczac kontaktu z niechcianymi elementami. Co więej, aplikacja Scorecard Research moze dosc latwo zmieniac ustawienia serwerów DNS. Oznacza to ze cały ruch w internecie z twojego komputera bedzie kontrolowany przez ten potencjalnie niechciany program.

Dodatkowo warto wspomnieć, że tego typu oprogramowanie może zbierać informacje także poprzez zasoby plikow cookies i inne sledzące technologie. Dodatkowe rozszerzenia dosc czesto sa wykorzystywane do zdobywania wiedzy na temat uzytkownikow, a zwłaszcza mamy tutaj na mysli zbieranie informacji na temat odwiedzonch stron. Tego typu informacje zazwyczaj nie są stricte personalne, dlatego tez moga byc wysylane do innych klientow.

Nie zdziw sie jezeli twoja skrzynka odbiorcza zostanie zasypana duza iloscia reklam. Zauwaz ze wiekszosc zlosliwych wirusow czy tez oprogramowania spam przedostaje sie do komputera wlasnie ta droga. W rezultacie mozesz zarazic swoj komputer duza ilsocia niepotrzebnych tresci. Usuniecie oprogramowania ScoreardResearch.com powinno byc twoim priorytetem.

ScorecardResearch.com

Rozpowszechnianie złośliwego oprogramowania

Robaki przegladarkowe, oprogramowanie adware i inne potencjalnie niechciane programy sa najczesciej rozpowszechniane w formie darmowego oprogramowania. Zaraz po obraniu darmowego oprogramowania do edycji obrazow, czy tez odtwarzacza multimediow dosc szybko zorientujesz sie ze posiadasz dodatkowe rozszerzenia. Poprzez szybkie przejscie miedzy opcjami dodatkowe oprogramowanie dosc czesto bywa niezauwazone.

Dlatego tez tak latwo dopuscic przenikniecie oprogramowania ScorecardResearch.com. Jezeli chcesz chronic siebie przed działaniem tego typu potencjalnie niechcianego oprogramowania powinienes rozpoczac monitorowanie procesu instalacji. Do tego celu dobrze jest skorzystać z opcji instalacji uzytkownika lub tez instalacji zaawansowanej i dokladnie przejrzec kazdy krok aby zobaczyc jakiego rodzaju komponenty zostaja zainstalowane razem z glownym programem.

Usuwanie ScorecardResearch.com

Usuwanie tego typu potencjalnie niechcianego oprogramowania nie jest trudne i nie wymaga zbyt duzo czasu jezeli wykorzystasz narzedzie do usuwania zlosliwych aplikacji. Tego typu oprogramowanie jest w stanie zakonczyc usuwanie ScorecardResearch.com w ciagu doslownie kilku minut.

Jest wyjatkowo przydatne jezeli masz problem z wieksza iloscia tego typu zagrozen. Mozesz z latwoscia usunac wirusa ScorecardResearch.com manualnie. Pamietaj o tym, że precyzja i uwaga sa niezbedne do calkowitego usuwania tego typu oprogramowania.

Pamietaj o tym ze tego typu potencjalnie niechciany program dosc czesto popina sie pod inne darmowe aplikacje. Z tego powodu ciagle istnieje ryzyko pobrania go razem z oprogramowaniem Skype czy tez Flash Player.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
ScorecardResearch.com snapshot
ScorecardResearch.com snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania ScorecardResearch.com:

Usuń ScorecardResearch.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj ScorecardResearch.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj ScorecardResearch.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń ScorecardResearch.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimScorecardResearch.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń ScorecardResearch.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj ScorecardResearch.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania ScorecardResearch.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń ScorecardResearch.com z Microsoft Edge

Dodatkowa metoda pokaze ci w jaki sposob usunac wpisy z rejestru nalezace do potencjalnie niechcianego oprogramowania.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to ScorecardResearch.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń ScorecardResearch.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz ScorecardResearch.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie ScorecardResearch.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń ScorecardResearch.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz ScorecardResearch.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie ScorecardResearch.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń ScorecardResearch.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj ScorecardResearch.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania ScorecardResearch.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się ScorecardResearch.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach