Usuń SAntivirus (Poradnik usuwania wirusów) - zaaktualizowano, lip 2020

Instrukcja usuwania SAntivirus

Czym jest SAntivirus?

SAntivirus to wątpliwy program antywirusowy, który może wyświetlać przesadzone wyniki skanowania, by skłonić użytkowników do zakupienia licencji

SAntivirusSAntivirus to wątpliwy program zabezpieczający, który wyświetla fałszywe wyniki, aby użytkownicy uwierzyli, że ich komputery są w niebezpieczeństwie

SAntivirus, znany także jako Segurazo, to narzędzie zabezpieczające opracowane przez globalną firmę IT zajmującą się bezpieczeństwem. Pakiet antywirusowy oferuje klientom pełną ochronę przed wirusami, kwarantannę potencjalnych zagrożeń, ochronę prywatności, ulepszenie wydajności, ochronę w czasie rzeczywistym i więcej. Chociaż brzmi to zachęcająco, eksperci nie zalecają polegania na tym narzędziu. Zgodnie ze zgłoszeniami użytkowników i społeczności infosec, SAntivirus rozpowszechniany jest wraz z freeware i jest to pierwszy sygnał, że aplikacja ta nie jest godna zaufania.

To wprowadzające w błąd narzędzie antywirusowe zewnętrznej firmy cieszy się złą reputacją z powodu fałszywych wyników skanowania. Według raportów, przekonuje ono do zakupu klucza licencyjnego wyświetlając przesadzone wyniki skanowania. Co więcej, użytkownicy zgłaszali wiele problemów z usuwaniem SAntivirus , ponieważ modyfikuje on ustawienia lokalnych zasad grupy (wykorzystując polecenie SeLoadDriverPrivilege) , aby zwiększyć swoje uprawnienia, a następnie zadbać o swoją trwałość.

Po instalacji, skaner SAntivirus wyświetlany jest regularnie. W rezultacie system może działać wolniej niż wcześniej z powodu wysokiego zużycia procesora. W niektórych przypadkach skan może spowodować BSOD lub błędy, które prowadzą do ponownego uruchomienia systemu. Z powodu takiego działania ludzie ryzykują utratę części pracy.

Nazwa SAntivirus
Typ Potencjalnie niechciany program
Znany również jako Segurazo
Infiltracja Chociaż niektórzy użytkownicy mogli pobrać aplikację z oficjalnej strony, większość z nich zorientowała się, że jest ona zainstalowana na ich systemie po zainstalowaniu freeware ze stron innych firm (pakietowanie oprogramowania), dała się nabrać na podstępną reklamę lub zobaczyła fałszywe powiadomienie o aktualizacji na złośliwej stronie.
Objawy Automatyczne skany przeprowadzane przez to narzędzie wykazują setki wykrytych problemów, nawet na nowych komputerach; aplikacji nie da się usunąć ręcznie; pojawiają się wyskakujące losowo reklamy proszące o zakupienie pełnej wersji SAntivirus.
Wykrywanie

Wielu dostawców anty-malware uważa tę aplikację za złośliwą lub podejrzaną – wyniki Virus Total

Usuwanie Możesz spróbować pozbyć się aplikacji ręcznie, zgodnie z instrukcjami niżej. Jeżeli ci się to nie uda, pozbądź się tego PUP automatycznie, skanując swój komputer za pomocą renomowanego oprogramowania anty-malware
Naprawa systemu SAntivirus może usunąć wpisy rejestru wymagane do normalnego funkcjonowania systemu, co może spowodować nieprawidłowe działanie systemu Windows. Jeśli aplikacja wprowadziła jakiekolwiek zamiany na twoim komputerze, przeskanuj go za pomocą FortectIntego, aby naprawić wyrządzone szkody

Na pierwszy rzut oka niektórzy użytkownicy mogą pomyśleć, że SAntivirus to porządne oprogramowanie antywirusowe, które może także zoptymalizować ich komputer, ponieważ wykorzystuje schludny design z łatwym w nawigacji interfejsem użytkownika. Twierdzi też, że zawiera następujące funkcje:

 • funkcja ochrony w czasie rzeczywistym (ransomware, sieć, poczta e-mail),
 • usuwanie malware,
 • skaner prywatności,
 • wzmacnianie wydajności,
 • funkcja bezpieczeństwa online.

Jednak pod tym designem i dobrze zaprezentowanymi funkcjami SAntivirus skrywa cechy, które są bardziej powszechne dla malware niż dla programów, które mają przed nim chronić.

Po pierwsze, większość użytkowników, którzy mają do czynienia z SAntivirus, nigdy nie zainstalowała go celowo (choć można pobrać go z oficjalnej strony), ponieważ program jest rozpowszechniany przy pomocy wielu różnych nieuczciwych technik, w tym pakietów oprogramowania, fałszywych powiadomień o aktualizacjach i oszukańczych reklam.

Po zainstalowaniu w systemie SAntivirus natychmiast wykonuje pełny skan systemu. Jest to popularna procedura w przypadku wszystkich narzędzi anty-malware, ale wyniki, jakie uzyskujemy, powszechne już nie są. Ta aplikacja pokazuje przesadzone wyniki skanu (np. może oznaczać powiązane z Google pliki cookie jako zagrożenie o średnim poziomie ważności, co jest całkowicie błędne), dlatego użytkownicy mogą pomyśleć, że ich komputery są w znacznie gorszym stanie niż w rzeczywistości.

W przypadku, gdy użytkownicy nacisną przycisk ”Usuń wszystkie problemy”, zostaną oni przekierowani na stronę płatności, gdzie zostaną poproszeni o zakup pełnej wersji aplikacji SAantivirus. Zdecydowanie odradzamy płacenie za to bezużyteczne oprogramowanie, ponieważ zwyczajnie zmarnujesz pieniądze – biorąc pod uwagę oszukańcze techniki marketingowe i wprowadzające w błąd wyniki skanu, trudno jest mu zaufać, jako narzędziu, które miałoby zabezpieczać twój komputer.

Potencjalnie niechciany program SAntivirusSAntivirus to narzędzie anty-malware, które posiada złą reputację wśród społeczności zajmującej się bezpieczeństwem

Zamiast tego powinieneś polegać na aplikacjach, które są wiarygodne i nie wprowadzają użytkowników w błąd na każdym kroku. Jeśli potrzebujesz narzędzia do optymalizacji systemu, które mogłoby także naprawić różne problemy z systemem Windows, sugerujemy FortectIntego. Dodatkowo, nie powinieneś zapominać o zabezpieczeniach komputera – zastosuj program anty-malware, taki jak SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes, by usunąć SAntivirus i ochronić swój komputer przed zagrożeniami w przyszłości.

Wiele osób pyta czy SAntivirus jest wirusem

Fora internetowe, takie jak Reddit są pełne pytań o to, czy Segurazo SAntivirus sam jest wirusem. Odpowiedź na to pytanie jest prosta – to narzędzie antywirusowe nie jest wirusem. Podpada ono pod kategorię narzędzi bezpieczeństwa, choć sposób w jaki działa jest wątpliwy.

Według ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, lepiej unikać narzędzi, które są rozpowszechniane przez pakietowanie. Oszukańcza strategia dystrybucji wskazuje na fakt, że narzędzie nie cieszy się dobrą opinią i może mieć ukryte intencje. Tak, jak w tym przypadku, tzw. malware SAntivirus stara się przekonać ludzi do zakupienia klucza licencyjnego, wykorzystując podejrzane metody:

 • narzędzie jest rozpowszechniane poprzez darmowe aplikacje, takie jak Audacity,
 • nie ma bezpośredniego dezinstalatora dla SAntivirus. Plik SegurazoUninstaller.exe jest zazwyczaj ukryty w nietypowej lokalizacji, by uniknąć wykrycia,
 • uruchomienie dezinstalatora nie gwarantuje wyeliminowania tego PUP,
 • skaner antywirusowy jest uruchamiany losowo, powodując wysokie zużycie procesora i czasami wywołując BSOD,
 • wyniki skanowania mogą zawierać nazwy nieistniejących wirusów, spyware i innych cyberzagrożeń,
 • po upłynięciu bezpłatnego okresu próbnego Santivirus zaczyna powodować przekierowania do oficjalnej strony z płatnościami.

Skaner SAntivirusWyniki skanowania SAntivirus mogą ostrzegać przed rzekomymi wirusami i spyware

Dlatego, jeśli jeszcze nie zainstalowałeś aplikacji, zalecamy trzymanie się od niej z daleka i korzystanie z renomowanych programów antywirusowych, takich jak SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes oraz innych. Jeśli jednak mierzysz się obecnie z trudnościami z usunięciem Segurazo SAnitivirus, spróbuj ponownie uruchomić swój komputer w trybie awaryjnym zgodnie z wyjaśnieniami poniżej i uruchom skan, by pozbyć się tego potencjalnie niechcianego programu.

Potencjalnie niechciane programy, takie jak fałszywe narzędzia antywirusowe, są często dostarczane poprzez freeware

Potencjalnie niechciane programy nazywane są tak nie bez powodu, chociaż są one ogólnie ”niechciane” przez użytkowników. Jeśli aplikacja jest zaklasyfikowana jako PUP, powinieneś trzymać się od niej z daleka, ponieważ wykorzystuje ona wiele oszukańczych technik, aby osiągnąć swój cel – monetyzację. I, choć zarabianie pieniędzy na dostarczanym produkcie brzmi rozsądnie, to fałszywe reklamy i kłamanie odnośnie funkcjonalności już nie – użytkownicy czują się nabrani i zdradzeni, choć zazwyczaj nie mogą już odzyskać pieniędzy, gdyż chętnie zapłacili za aplikację.

Dlatego też najlepiej jest w pierwszej kolejności trzymać się z daleka od potencjalnie niechcianych programów, ponieważ mogą one nie tylko zmusić cię do płacenia za bezużyteczne usługi, ale także zagrozić twojemu bezpieczeństwu online poprzez zmianę ustawień przeglądarki i prowadzenie do podejrzanych stron internetowych lub śledzenie w tle twojej aktywności online.

Aby mieć pewność, że trzymasz się z dala od potencjalnie niechcianych i złośliwych aplikacji, postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami od ekspertów ds. bezpieczeństwa :

 • jeśli to możliwe, zawsze wybieraj oficjalne źródła pobierania,
 • unikaj stron z torrentami, warezami i innych stron wysokiego ryzyka,
 • przed zainstalowaniem aplikacji sprawdź recenzje użytkowników albo posty na blogach online,
 • w trakcie procesu instalacji upewnij się, że udostępnione zostały niezbędne dokumenty – Warunki świadczenia usług i Polityka prywatności,
 • zawsze wybieraj ustawienia Zaawansowane/Niestandardowe zamiast Zalecanych/Szybkich,
 • uważaj na wprowadzające w błąd umieszczenie przycisków, podstępne oferty, wstępnie zaznaczone okienka, tekst małą czcionką i inne triki, które wykorzystują twórcy freeware, by oszukać ludzi i sprawić, by zainstalowali malware.

Odinstaluj SAntivirus za pomocą tych instrukcji

Wielu użytkowników twierdziło, że usunięcie SAntivirus było bardzo trudne – mówili, że próbowali ręcznie usunąć pliki z folderu Program Files, ale spotkali się z odmową dostępu. Niemniej jednak możesz spróbować wyeliminować PUP wykorzystując ręczne kroki usuwania zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Wykrycie SAntivirusSAntivirus jest wykrywany przez wielu dostawców anty-wirusów

Jak wspomnieliśmy powyżej, SAntivirus angażuje się w różne modyfikacje systemu, takie jak zmiana rejestru systemu Windows, zmiana lokalnych zasad grupy oraz dokonuje zmian w krytycznych ustawieniach systemu Windows. W rezultacie możesz nie być w stanie usunąć SAntivirus ręcznie i będziesz potrzebować pomocy ze strony oprogramowania do usuwania automatycznego.

W tym celu powinieneś pobrać i zainstalować anty-malware, które rozpozna ten potencjalnie niechciany program. W przeciwieństwie do sytuacji, w której próbujesz usunąć zagrożenie samodzielnie, oprogramowanie zabezpieczające może wykryć wszystkie złośliwe pliki w systemie i usunąć przywileje, które ustanowił dla siebie Segurazo podczas procesu instalacji.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania SAntivirus

WindowsmacOS

Odinstaluj z systemu Windows

Aby pozbyć się SAntivirus z urządzeń z systemem Windows, wykonaj następujące kroki:

Aby usunąć SAntivirus z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z SAntivirus (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 
WindowsmacOS

Usuń SAntivirus z systemu Mac OS X

Użytkownicy macOS mogą wyeliminować potencjalnie niechciane aplikacje wykonując następujące czynności:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSAntivirus czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się SAntivirus i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach