Usuń s3.amazonaws.com (Poradnik) - Ostatnia aktualizacja, Lut 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Wirus s3.amazonaws.com może wyświetlać wyskakujące okienka odpowiedzialne za rozpowszechnianie malware

Przedstawienie wirusa s3.amazonaws.com

S3.amazonaws.com to zwodnicza domena znana z przechwytywania dresu nowej karty w przeglądarkach oraz powodowania regularnych przekierowań na strony powiązane z Amazonaws. Działa ona jak platforma reklamowa i może być wykorzystywana do promowania drogich przedmiotów, bezużytecznych usług, a nawet malware.

Niespodziewane okienka S3.amazonaws.com nie powinny być ignorowane. Oryginalny Amazonaws S3 bądź Amazon Web Service (AWS) nie jest złośliwą usługą. Jest to prawdziwa usługa przechowywania danych w chmurze należąca do Amazon Inc. Wiele ludzi preferuje właśnie nią z powodu mnogości funkcji i uczciwej ceny. Eksperci ostrzegają jednak, że cyberprzestępcy mogą wykorzystywać nazwę serwisu S3.amazonaws.com do złośliwych celów, takich jak oszustwa bądź rozpowszechnianie malware.

Obecnie wirus S3.amazonaws.com jest określany jako adware oraz potencjalnie niepożądana aplikacje, ponieważ zwodnicze reklamy zaczynają pojawiać się po instalacji programu freeware. Ludzie, którzy zetknęli się z tym problemem, zaczynają widzieć stronę https://s3.amazonaws.com/addns/CH3088/CvCHff.html jako domyślna strona nowej karty w Google Chrome oraz Mozilli Firefox. W niektórych wypadkach adres jest zamieniony na stronę www.adfactorytech.com/resources/Re/Chnh/mov.php, przekierowującą do zewnętrznych wyszukiwarek. W dodatku, użytkownicy mogą oglądać następujące ststusy w oknie przeglądarki podczas łączenia się z jakąkolwiek stroną:

 • Oczekiwanie na S3.amazonaws.com
 • Przesyłanie danych do S3-amazonaws.com
 • Połączono z S3.amazonaws.com

Zazwyczaj, treści dostarczane przez reklamy S3.amazonaws.com wyglądają bardzo profesjonalnie. Co ciekawe, większość promowanych rzeczy może pasować do Twojej historii przeglądania – jeśli oglądałeś np. oferty butów czy wakacji, S3.amazonaws.com jest w stanie wyświetlać interesujące oferty. Dzieje się to z powodu wykorzystywania przez program śledzących ciasteczek oraz katalogowania danych związanych z przeglądaniem: wyszukiwanychhaseł, odwiedznaych stron, adresów IP, geolokalizacji, adresów email itd.

Nauważ, że niektóre z reklam od Amazonaws mogą być niebezpieczne. Według badaczy, przestępcy znaleźli sposób na wykorzystywanie serwerów S3 do rozpowszechniania malware, a nawet ransomware. Dlatego tez, jeśli otrzymujesz przesadną liczbę reklam, naszym zaleceniem pozostaje usunięcie malware’a S3.amazonaws.com z systemu.

Wyskakujące okienka s3.amazonaws.comReklamy s3.amazonaws.com mogą przechwytywać przeglądarkę i doprowadzać do instalacji malware

Proces eliminacji S3.amazonaws.com można rozpocząć na dwa sposoby – automatyczny i ręczny. Pierwsza z metod oszczędza więcej czasu i jest bardziej godna zaufania. By ją zainicjować, musisz zaopatrzyć się w odpowiedni program anty-malware, np. ReimageIntego. Jeśli mimo to chcesz usunąć wirusa ręcznie, skorzystaj z kroków znajdujących się na końcu tego artykułu.

Niepożądane aplikacje mogą być rozpowszechniane poprzez paczki oprogramowania

Eksperci ostrzegają, że niepożądane aplikacje (takie jak adware’y i porywacze przeglądarek) mogą być rozpowszechniane poprzez bundling oprogramowania. Deweloperzy programów freeware zgadzają się na dołączanie do instalatorów rozszerzeń, dodatków, pasków narzędzi i wtyczek w celach monetyzacyjnych.

Problemem nie jest jednak metoda dystrybucji – znana jako bundling – lecz sposób, w jaki deweloperzy ukrywają dodatkowe aplikacje. Te są ukryte przed wzrokiem użytkownika w wypadku instalacji Szybkiej lub Podstawowej. Jeśli użytkownik wybierze jedną z tych metod, wyraża on zgodę na instalację wszystkich dołączonych aplikacji. W konsekwencji, przeglądarka może stać się ofiarą ataku i zacząć wykonywać różne, niepożądane działania.

Według zespołu NoVirus.co, jedynym sposobem na zapobieganie malware przed jego instalację w komputerze przy instalacji programów freeware, jest:

 • Uważny wybór źródła plików;
 • Korzystanie z metody instalacji Zaawansowanej lub Własnej;
 • Zapoznanie się z Warunkami użytkowania;
 • Odznaczenie pól przy dodatkowych komponentach;
 • Ukończenie instalacji, a następnie sprawdzenie komputera w poszukiwaniu malware. Możesz tego dokonać otwierając Panel Sterowania, sortując programy po dacie, a następnie szukając nieznanych,, niedawno zainstalowanych aplikacji.

Powinieneś także unikać przeglądania podejrzanych stron. Hakerzy są w stanie wprowadzać złośliwy kod do stron i wykorzystywać je do dystrybucji malware.

Naucz się automatycznie usuwać wirusa S3.amazonaws.com

Jeśli malware S3.amazonaws.com wciąż zakłóca ci spokój przy przeglądaniu sieci, nie powinieneś opóźniać usunięcia tej aplikacji z komputera. Najprostszym sposobem, by to zrobić, jest wykonanie pełnego skanu systemu profesjonalnym programem anty-malware. Narzędzia te pomogą Ci znaleźć wszystkie niepożądane programy odpowiedzialne za chaos na komputerze. Pamiętaj, że aby usunąć s3.amazonaws.com oraz ZAPOBIEC jego ponownemu pojawieniu się, musisz odinstalować wszystkie podejrzane aplikacje.

Jeśli myślisz o sobie jako o doświadczonym użytkowniku komputera i preferujesz typowe sposoby usuwania oprogramowania, możesz skorzystać z poradnika prezentowanego przez nasz zespół. Wykonaj każdy jego punkt i nie zapominaj, że proces usuwania S3.amazonaws.com należy zakończyć resetem przeglądarek.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania s3.amazonaws.com:

Usuń s3.amazonaws.com z rodziny systemu Windows

Pozbądź się reklam S3.amazonaws.com bez żadnej zwłoki. Następujące instrukcje Ci w tym pomogą:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj s3.amazonaws.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj s3.amazonaws.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń s3.amazonaws.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nims3.amazonaws.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń s3.amazonaws.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj s3.amazonaws.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania s3.amazonaws.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń s3.amazonaws.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to s3.amazonaws.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń s3.amazonaws.com z Mozilla Firefox (FF)

Odinstaluj S3.amazonaws.com z ozilli Firefox korzystając z następujących kroków:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz s3.amazonaws.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie s3.amazonaws.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń s3.amazonaws.com z Google Chrome

Po usunięciu malware, skorzystaj z tych kroków, by zresetować ustawienia Google Chrome:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz s3.amazonaws.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie s3.amazonaws.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń s3.amazonaws.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj s3.amazonaws.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania s3.amazonaws.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się s3.amazonaws.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach