Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Robotcaptcha.info (Poradnik usuwania wirusa) - Poradnik usuwania

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Robotcaptcha.info to adware, które przejmuje przeglądarki w celu wyświetlania podejrzanych powiadomień

Adware Robotcaptcha.info

Robotcaptcha.info to program adware, który może dokonywać zmian w takich przeglądarkach, jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Microsoft Edge oraz Safari. Instalacja tej potencjalnie niepożądanej aplikacji może sprowadzić wiele niechcianych, agresywnych aktywności. Na początku, wirus Robotcaptcha.info po cichu modyfikuje stronę przeglądarki oraz nowej karty. Następnie, doświadczysz liczbych przekierowań i reklam podczas przeglądania sieci przez zaatakowaną przeglądarkę. Przekierowania te mogą zaprowadzić Cię na potencjalnie niebezpieczne strony, na których możesz zostać zainfekowany przez malware. Posty reklamowe mogą zacząć przeładowywać twój komputer powiadomieniami promującymi zwodnicze oprogramowanie i próbować przekonać Cię do jego pobrania za okresloną cenę.

Nazwa Robotcaptcha.info
Typ Adware program
Kategoria Aplikacja potencjalnie niepożądana
Atakowane przeglądarki Chrome, Firefox, Explorer, Edge, Safari
Poziom zagrożenia Niski. Nie wpływa na komponenty systemu. Program może jednak przypadkowo przekierować Cię na niebezpieczną stronę
Oznaki ataku Zmodyfikowana przeglądarka, regularne pojawianie się reklam, przekierowania prowadzące na nieznane strony
Metody rozpowszechniania Adware rozpowszechnia się poprzez bundle oprogramowania bądź zainfekowane treści takie, jak hiperłacza i reklamy
Narzędzia do wykrywania ReimageIntego może się okazać przydatnym programem w wypadku wykrywanie adware

Jeśli trafisz na wyskakujące okienko Robotcaptcha.info na określonej stronie, nie śpiesz się do usuwania wirusów – może się okazać, że nie ma na komputerze żadnych zwodniczych aplikacji. Ten rodzaj wyskakujących okienek może zostać wywołany tylko przez określone strony i może pojawić się tylko wtedy, gdy takie witryny odwiedzasz

Jeśli jest to powodem, nie obawiaj się. Po prostu wyjdź z witryny i nie wchodź na nią ponownie. W celu dodatkowej ochrony możesz pomyśleć o instalacji adblokera takiego, jak AdBlock lub AdBlock +. Wtyczki te zablokują wszystkie nadchodzące reklamy pojawiające się na ekranie i przeszkadzające w sesji przeglądarkowej.

Jeśli jednak przeszkadza Tobie regularne pojawianie się Robotcaptcha.info, powinieneś pomyśleć o możliwości posiadania niepożądanej aplikacji, ukrytej gdzieś na komputerze. W celu odnalezienia miejsca, gdzie ukrywa się aplikacje, powinieneś pobrać i zainstalować specjalistyczne narzędzie, takie jak ReimageIntego.

Usuń Robotcaptcha.info ze swojego komputera i zatrzymaj wszystkie zadania wykonywane przez tego adware'a. Nie zapomnij także sprawdzić przeglądarki – adware mogło zainstalować podejrzane rozszerzenia, dodatki, wtyczki lub inne złośliwe komponenty.

Eliminacja Robotcaptcha.info jest konieczna, jeśli chcesz zapobiec wszystkim podejrzanym aktywnościom będących skutkiem niepożądanej aplikacji. Jedną z najbardziej agresywnych z nich jest zdolność aplikacji do zbierania informacji związanych z przeglądarką. Dane te mogą zawierać informacje o regularnie odwiedzanych stronach, zapisanych zakładkach, oglądanych zdjęciach oraz wideo, itd.

Twórcy Robotcaptcha.info korzystają z wielu dziwnych sposobów do uzyskania przychodu – dane osobiste są jednym z nich. Gdy tylko takie szczegóły zostaną zebrane, twórcy udostępniają je za pieniącze stronom trzecim. innym sposobem na przychód jest promowanie reklam metodą pay-per-click.

Niepożądana aplikacja Robotcaptcha.infoRobotcaptcha.info to potencjalnie niepożądana aplikacja tworząca liczne reklamy w celu uzyskania przychodu metodą pay-per-click.

Techniki dystrybucji adware pozwalające na ukryte instalacje

Twórcy programów adware korzystają z różnych technik do wspierania swoich aplikacji. Przykładowo, te potencjalnie niepożądane aplikacje mogą być sprowadzane wraz z innym oprogramowaniem bądź instalowane w momencie kliknięcia przez użytkownika na hiperłącze/reklamę. Według zespołu Virusai.lt, użytkownicy mogą podjąć odpowiednie kroki zapobiegające możliwej infiltracji adware. Muszą tylko wiedzieć, jakie z akcji są najważniejsze:

 • Instalacja zaufanego anty-malware'a w systemie.
 • Korzystanie tylko z instalacji Zaawansowanej/Własnej.
 • Unikanie podejrzanych treści takich, jak strony trzecie i linki.
 • Nie pomijanie żadnych kroków pobierania/instalacji.

Zauważ, że bezpieczeństwo Twojego komputera jest w Twoich rękach – upewnij się, że podejmiesz wszystkie kroki, by zwrócić na to uwagę. W przeciwnym wypadku program adware może wniknąć do systemu w najbliższej przyszłości.

Robotcaptcha.info może zostać usunięta ręcznie lub automatycznie

Usunięcie Robotcaptcha.info może być wykonane przez samego użytkownika. Bądź jednak gotów na włożenie w cały proces nieco wysiłku – upewnij się, że nie tylko twój komputer został oczyszczony, ale także, że pozbyłeś się wirusa z przeglądarek. By w pełni usunąć adware, musisz pozbyć się wszystkich obiektów umieszczonych przez niepożądaną aplikację.

Jeśli jednak chcesz, możesz usunąć wirusa Robotcaptcha.info z komputera automatycznie. Jedyną rzeczą, jaką musisz zrobić w tym celu, jest pobranie i instalacja zaufanego oprogramowania. Gdy tego dokonasz, program przeprowadzi Cię przez cały proces w kilka minut.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Robotcaptcha.info:

Usuń Robotcaptcha.info z rodziny systemu Windows

Oczyść komputer z pomocą poniższych instrukcji. Pozbądź się infekcji adware z komputera, by wyłączyć jej aktywność:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Robotcaptcha.info oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Robotcaptcha.info lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Robotcaptcha.info z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Robotcaptcha.info oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Robotcaptcha.info. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Robotcaptcha.info z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Robotcaptcha.info powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Robotcaptcha.info z Mozilla Firefox (FF)

Jeśli zauważyłeś pewne oznaki adware w przeglądarce Mozilla Firefox upewnij się, że podejmiesz odpowiednie akcje i pozbędziesz się przyczyny. Skorzystaj z tego poradnika, jeśli potrzebujesz pomocy:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Robotcaptcha.info oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Robotcaptcha.info. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Robotcaptcha.info z Google Chrome

Zakończ działanie wszystkich podejrzanych erminate all suspicious-looking objects from the Google Chrome web browser. To reach the best results possible, follow this step-by-step guide:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Robotcaptcha.info oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Robotcaptcha.info. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Robotcaptcha.info z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Robotcaptcha.info i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Robotcaptcha.info. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-robotcaptcha-info.html
Poradniki w innych językach