Usuń Robotcaptcha.info (Poradnik usuwania wirusa) - Poradnik usuwania

Instrukcja usuwania Robotcaptcha.info

Czym jest Robotcaptcha.info?

Robotcaptcha.info to adware, które przejmuje przeglądarki w celu wyświetlania podejrzanych powiadomień

Adware Robotcaptcha.info

Robotcaptcha.info to program adware, który może dokonywać zmian w takich przeglądarkach, jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Microsoft Edge oraz Safari. Instalacja tej potencjalnie niepożądanej aplikacji może sprowadzić wiele niechcianych, agresywnych aktywności. Na początku, wirus Robotcaptcha.info po cichu modyfikuje stronę przeglądarki oraz nowej karty. Następnie, doświadczysz liczbych przekierowań i reklam podczas przeglądania sieci przez zaatakowaną przeglądarkę. Przekierowania te mogą zaprowadzić Cię na potencjalnie niebezpieczne strony, na których możesz zostać zainfekowany przez malware. Posty reklamowe mogą zacząć przeładowywać twój komputer powiadomieniami promującymi zwodnicze oprogramowanie i próbować przekonać Cię do jego pobrania za okresloną cenę.

Nazwa Robotcaptcha.info
Typ Adware program
Kategoria Aplikacja potencjalnie niepożądana
Atakowane przeglądarki Chrome, Firefox, Explorer, Edge, Safari
Poziom zagrożenia Niski. Nie wpływa na komponenty systemu. Program może jednak przypadkowo przekierować Cię na niebezpieczną stronę
Oznaki ataku Zmodyfikowana przeglądarka, regularne pojawianie się reklam, przekierowania prowadzące na nieznane strony
Metody rozpowszechniania Adware rozpowszechnia się poprzez bundle oprogramowania bądź zainfekowane treści takie, jak hiperłacza i reklamy
Narzędzia do wykrywania FortectIntego może się okazać przydatnym programem w wypadku wykrywanie adware

Jeśli trafisz na wyskakujące okienko Robotcaptcha.info na określonej stronie, nie śpiesz się do usuwania wirusów – może się okazać, że nie ma na komputerze żadnych zwodniczych aplikacji. Ten rodzaj wyskakujących okienek może zostać wywołany tylko przez określone strony i może pojawić się tylko wtedy, gdy takie witryny odwiedzasz

Jeśli jest to powodem, nie obawiaj się. Po prostu wyjdź z witryny i nie wchodź na nią ponownie. W celu dodatkowej ochrony możesz pomyśleć o instalacji adblokera takiego, jak AdBlock lub AdBlock +. Wtyczki te zablokują wszystkie nadchodzące reklamy pojawiające się na ekranie i przeszkadzające w sesji przeglądarkowej.

Jeśli jednak przeszkadza Tobie regularne pojawianie się Robotcaptcha.info, powinieneś pomyśleć o możliwości posiadania niepożądanej aplikacji, ukrytej gdzieś na komputerze. W celu odnalezienia miejsca, gdzie ukrywa się aplikacje, powinieneś pobrać i zainstalować specjalistyczne narzędzie, takie jak FortectIntego.

Usuń Robotcaptcha.info ze swojego komputera i zatrzymaj wszystkie zadania wykonywane przez tego adware'a. Nie zapomnij także sprawdzić przeglądarki – adware mogło zainstalować podejrzane rozszerzenia, dodatki, wtyczki lub inne złośliwe komponenty.

Eliminacja Robotcaptcha.info jest konieczna, jeśli chcesz zapobiec wszystkim podejrzanym aktywnościom będących skutkiem niepożądanej aplikacji. Jedną z najbardziej agresywnych z nich jest zdolność aplikacji do zbierania informacji związanych z przeglądarką. Dane te mogą zawierać informacje o regularnie odwiedzanych stronach, zapisanych zakładkach, oglądanych zdjęciach oraz wideo, itd.

Twórcy Robotcaptcha.info korzystają z wielu dziwnych sposobów do uzyskania przychodu – dane osobiste są jednym z nich. Gdy tylko takie szczegóły zostaną zebrane, twórcy udostępniają je za pieniącze stronom trzecim. innym sposobem na przychód jest promowanie reklam metodą pay-per-click.

Niepożądana aplikacja Robotcaptcha.infoRobotcaptcha.info to potencjalnie niepożądana aplikacja tworząca liczne reklamy w celu uzyskania przychodu metodą pay-per-click.

Techniki dystrybucji adware pozwalające na ukryte instalacje

Twórcy programów adware korzystają z różnych technik do wspierania swoich aplikacji. Przykładowo, te potencjalnie niepożądane aplikacje mogą być sprowadzane wraz z innym oprogramowaniem bądź instalowane w momencie kliknięcia przez użytkownika na hiperłącze/reklamę. Według zespołu Virusai.lt, użytkownicy mogą podjąć odpowiednie kroki zapobiegające możliwej infiltracji adware. Muszą tylko wiedzieć, jakie z akcji są najważniejsze:

 • Instalacja zaufanego anty-malware'a w systemie.
 • Korzystanie tylko z instalacji Zaawansowanej/Własnej.
 • Unikanie podejrzanych treści takich, jak strony trzecie i linki.
 • Nie pomijanie żadnych kroków pobierania/instalacji.

Zauważ, że bezpieczeństwo Twojego komputera jest w Twoich rękach – upewnij się, że podejmiesz wszystkie kroki, by zwrócić na to uwagę. W przeciwnym wypadku program adware może wniknąć do systemu w najbliższej przyszłości.

Robotcaptcha.info może zostać usunięta ręcznie lub automatycznie

Usunięcie Robotcaptcha.info może być wykonane przez samego użytkownika. Bądź jednak gotów na włożenie w cały proces nieco wysiłku – upewnij się, że nie tylko twój komputer został oczyszczony, ale także, że pozbyłeś się wirusa z przeglądarek. By w pełni usunąć adware, musisz pozbyć się wszystkich obiektów umieszczonych przez niepożądaną aplikację.

Jeśli jednak chcesz, możesz usunąć wirusa Robotcaptcha.info z komputera automatycznie. Jedyną rzeczą, jaką musisz zrobić w tym celu, jest pobranie i instalacja zaufanego oprogramowania. Gdy tego dokonasz, program przeprowadzi Cię przez cały proces w kilka minut.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Robotcaptcha.info

Odinstaluj z systemu Windows

Oczyść komputer z pomocą poniższych instrukcji. Pozbądź się infekcji adware z komputera, by wyłączyć jej aktywność:

Aby usunąć Robotcaptcha.info z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Robotcaptcha.info (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeśli zauważyłeś pewne oznaki adware w przeglądarce Mozilla Firefox upewnij się, że podejmiesz odpowiednie akcje i pozbędziesz się przyczyny. Skorzystaj z tego poradnika, jeśli potrzebujesz pomocy:

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Robotcaptcha.info i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Robotcaptcha.info po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Robotcaptcha.info. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Zakończ działanie wszystkich podejrzanych erminate all suspicious-looking objects from the Google Chrome web browser. To reach the best results possible, follow this step-by-step guide:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Robotcaptcha.info i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Robotcaptcha.info i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach