Skala niebezpieczeństwa:  
  (12/100)

Usuń Relosoun.com (Poradnik usuwania wirusów) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Relosoun to strona phishingowa, która wystawia użytkownika na działanie licznych oszustw, by uzyskać jego informacje osobiste

Obrazek Relosoun.com

Relosoun to złośliwa strona, która próbuje nakłonić użytkowników do uczestnictwa w fałszywych ankietach, które później zmuszają do instalacji fałszywego oprogramowania, subskrypcji podejrzanych usług bądź podawania informacji osobistych. Gdy przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari często lądują na oszukańczych stronach typu Congratulations Amazon user, Amazon membership rewards, i podobnych, istnieje szansa, że ich komputer jest zainfekowany programem adware – potencjalnie niepożądaną aplikację, która dąży do uzyskiwania przychodu poprzez reklamy. Twórcy Relosoun nie przejmują się jednak tym, czy treści reklamowane są bezpieczne – użytkownicy mogą więc stracić pieniądze, a nawet ujawnić swoje dane, co może poskutkować kradzieżą tożsamości. Dodatkowo, adware jest często wykorzystywany do śledzenia ludzi, katalogowania historii przeglądania i innych rzeczy, które zapewnią targetowanie reklam, wyskakujących okienek, linków w tekście, banerów itd.

Nazwa Relosoun
Typ Adware
Poziom zagrożenia Średni. Żadnych ważnych zmian w systemie – może jednak prowadzić do niezabezpieczonych stron
Objawy Użytkownicy trafiają na liczne przekierowania na podejrzane strony oraz otrzymują agresywne reklamy przy przeglądaniu
Metoda dystrybucji Bundling oprogramowania
Eliminacja Skorzystaj z dobrego oprogramowania ochronnego, by odinstalować Relosoun.com, a następnie przeskanuj system programem ReimageIntego, by naprawić szkody wyrządzone przez aplikację

Użytkownicy, którzy nie zwracają uwagi na instalację freeware'ów mogą nieświadomie zainstalować też adware Relosoun.com. Gdy tylko ono się pojawi, modyfikuje przeglądarkę, by móc uzyskać informacje o użytkowniku. W rezultacie, ten program zbiera różne informacje nieidentyfikujące jednoznacznie użytkownika. 

Zebrane informacje są wykorzystywane, by dowiedzieć się więcej na temat użytkowników adware oraz by dopasować im odpowiednie reklamy i przekierowania Relosoun.com. Innymi słowy, twórcy tej aplikacji chcą przekierować jak największy ruch na powiązane strony i zwiększyć przez to przychów pay-per-click. 

Ilustracja Relosoun.comRelosoun.com jest wirusem przekierowaniem kierującym na powiązane z nim strony.

Niestety, żaden z twórców nie kontroluje promowanych treści i nie sprawdza, gdzie kierują przekierowania Relosoun.com. Dlatego też, pewne reklamy mogą pokazać się w określonej formie i wywoływać automatyczną instalację malware:

 • linki w tekście;
 • wyskakujące okienka;
 • banery;

Zalecamy nie tylko powstrzymać się od kliknięcia podejrzanych reklam, lecz także usunąć Relosoun.com. Ponieważ adware jest ciężkie w identyfikacji gołym okiem, najprostszym sposobem będzie uruchomienie pełnego skanu systemu zaufanym narzędziem systemowym. Możesz też znależć instrukcje ręcznej eliminacji poniżej.

Na koniec, eksperci sugerują instalację ReimageIntego po usunięciu wirusa Relosoun. Narzędzie to jest stworzone do optymalizacji systemu, naprawy szkód po wirusie i pomocy przeciwko najczęstszym błędom Windowsa. Dlatego też może ono znacznie zwiększyć wydajność komputera na dłuższy okres.

Naucz się rozpakowywać bundle oprogramowania i unikać niepożądanych aplikacji

Twórcy często pakują do jednego pliku aplikacje freeware i programy adware. W rezultacie, użytkownik nieświadomie pobiera obydwie aplikacje i uruchamia niepożądany program w systemie. Na szczęście, istnieje kilka kroków, które można podjąć, by uniknąć potencjalnie niepożądanych aplikacji.

Pierwszym z nich jest zmiana ustawień Szybkich/Zalecanych na Zaawansowane/Własne. W taki sposób zobaczysz dodatkowe komponenty, które są zamieszczone w bundlu oprogramowania. Gdy je już znajdziesz, odznacz wszystkie domyślnie zaznaczone pola, które pozwalają na ich instalację. 

Kolejnym krokiem jest trzymanie się z daleka od treści komercyjnych w sieci. Wliczają się w to reklamy, ankiety, podejrzane strony i spam. Badacze zauważają, że adware'y mogą też wniknąć poprzez złośliwe reklamy, gdy użytkownik kliknie na nie. Podejmij więc odpowiednie kroki. 

Odinstaluj wirusa Relosoun.com

Masz dwie opcje na usunięcie Relosoun.com — są to eliminacja ręczna i automatyczna. Najszybszym sposobem na to jestr wykonanie pełnego skanu systemu z pomocą zaufanego programu anty-malware. Możesz korzystać z naszej listy bądź wybrać inny – zaufany – program.

Jeśli zaś zdecydujesz się na ręczną eliminację Relosoun.com, sprawdź poniższe instrukcje. Są one stworzone, by przeprowadzić przez procedurę eliminacji i pokazać, jak zresetować zaatakowane przeglądarki – wliczając w to Google Chrome, Mozillę Firefox, Safari, Internet Explorer i inne.

Na koniec, jeśli oprogramowanie anty-malware nie znalazło żadnych infekcji na urządzeniu, powinieneś wykonać następujące kroki, by zatrzymać powiadomienia Relosoun.com:

Google Chrome:

 • Kliknij na Menu (trzy pionowe kropki) i wybierz Ustawienia;
 • Przewiń i znajdź Zaawansowane;
 • Wejdź w Ustawienia treści;
 • Kliknij na Powiadomienia;
 • Przewiń w dół do sekcji Pozwól;
 • Znajdź Relosoun.com, kliknij na trzy pionowe kropki i wybierz Zablokuj.

Internet Explorer:

 • Wejdź w Ustawienia > Opcje internetowe;
 • Znajdź zakładkę Prywatność i wybierz Ustawienia (w sekcji Blokada wyskakujących okienek);
 • Relosoun.com powinien być na liście – usuń go.

Mozilla Firefox:

 • Kliknij na Ustawienia > Opcje;
 • Wejdź w Prywatność i Bezpieczeństwo;
 • Wejdź w Uprawnienia i wybierz Właściwości;
 • Znajdź Relosoun.com, kliknij na rozwijane menu i wybierz Zablokuj.

Usuwanie powiadomień Relosoun.com

Safari:

 • Kliknij na Safari i wybierz Ustawienia;
 • Wejdź w Powiadomienia;
 • Znajdź Relosoun.com i kliknij na Zabroń.

Android (Chrome):

 • Wejdź w Menu i wybierz Ustawienia strony;
 • Wybierz Powiadomienia;
 • Pojawi się lista Zablokowanych i dozwolonych powiadomień z różnych stron;
 • Znajdź Relosoun.com i wyberz opcję Wyczyść i Reseuj.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Relosoun.com:

Usuń Relosoun.com z rodziny systemu Windows

Jeśli chcesz uniknąć irytujących przekierowań, usuń wszystkie niepożądane aplikacje z systemu Windows.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Relosoun.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Relosoun.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Relosoun.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimRelosoun.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Relosoun.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Relosoun.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Relosoun.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Relosoun.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Relosoun.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Relosoun.com z Mozilla Firefox (FF)

Napraw Mozillę deinstalując niezaufane rozszerzenia, dodatki i pluginy.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Relosoun.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Relosoun.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Relosoun.com z Google Chrome

Skorzystaj z tych instrukcji, by naprawić przeglądarkę Chrome:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Relosoun.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Relosoun.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Relosoun.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Relosoun.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Relosoun.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-relosoun-com.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Relosoun.com